Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam,

właśnie wróciłam i nie widziałam mojego Bąbla ale znów dziś fikał bo przez chwilkę czułam. Badanie ginekologiczne wyszło bardzo fajnie wręcz fantastycznie. Mam ponoć bardzo rozwiniętą macicę a jej dno znajduje sie jak na 16 t bardzo wysoko bo 2 cmi ponad pępek 😮 WIęc w związku z tym mogę czuć ruchy dziecka 🙂 Jutro zapiszę sie na usg 3D. Następną kontrolę mam za miesiąc ale i tak jestem szczęśliwa bo wiem, że skoro macica się tak rozwija to na pewno z bąblem jest dobrze. Usg 3D na pewno płeć mi wyjaśni.

No to wyjasniła sie zagadka skąd u mnie taki brzusio duży. Ja myślałam, że u pulchniejszej osoby długo nie będzie widać a tu co ? Na odwrót widać..... 😁 Z tym nie widzeniem dużo osób mi mówiło, że u mnie to nie będzie widać...

Mdg87 nie dawaj dziecku na imię Wioletta 😮 sama mam tak na imie i to imię jest dla mnie zmorą....hehehe 😁 A w szkole wołali Wioletta skarpeta bla bla bla 😁

ŻARTOWAŁAM OCZYWIŚCIE 😁 Zrobisz jak chcesz 🙂

p.s. brzuch swędzi - brzuch rośnie 😁

p.s. ja studiowałam filologie czeską 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A to moje dzisiejsze fotki
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/zdjcie0353s.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/9746/zdjcie0353s.jpg[/IMG][/URL]
i jeszcze jedno
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/847/zdjcie0357.jpg/][IMG]http://img847.imageshack.us/img847/5640/zdjcie0357.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny - MASAKRA - 23 STRONY do nadrobienia 😁
Niezle jestescie - witam nowe mamuski 😁 ale nas duzo - ja tylko czytam i uzupelniam nasza liste 🙂
Ale nas tyle, ze nie trudno sie pomylic , ktora kiedy i kogo bedzie miec 😉
Dziewczyny ja wlasnie sie dowiedzialam, ze kobiety ktore maja łozysko przodujace (ktore nie jest zadna patologia i czesto sie zdarza w pierwszych miesiacach ciazy-wiec bez obaw) nieco pozniej czuja ruchy babalkow. I mi ostatnio wlasnie lekarz powiedzial, ze mam lozysko nisko i z przodu...no i ruchow rzeczywiscie nie czuje a to moje drugie dziecko. Ale doczytalam ze okolo 17 tyg łozysko powinno sie uniesc nieco wyzej i wtedy juz jest szansa na kopniaki 😉 Wiec te ktore nie czuja niech sien ie przejmuja!!! Tybardziej ze jeszcze dosc wczesnie. Po 22 tyg juz trzeba czuc kopniaki codziennie! A teraz jeszcze wczesnie wiec mamy troche czasu, a te szczesciary ktore czuja juz gilgoczace musniecia zapewne nie czuja ich regularnie i codziennie - prawda??
Wiec dziewczynki bez obaw. 😁
My choc nie chielismy znac plci to po ostatnim badaniu jak moj zauwazyl, ze fifolka brak to wczoraj stwierdzil, ze sie nawet nie nastawia na synusia bo jest pewnien ze bedzie babeczka. Zapytalam czy przez to jest toche zawiedziony ale stwierdzil, ze W OGÓLE!!! Cieszy sie na druga babeczke 🤪 Ulzylo mi troche, bo myslalam, ze bedzie zawiedziony 🤔 Ale czy to na prawde babeczka potwierdzimy przy kolejnym badaniu, nak tore sie wybiore przed wyjazdem na wakacje oczywiscie znow prywatnie bo pierwsze przyslugujace mi usg dopiero 12 lipca - nie moge tego scierpiec 😉 A jutro ide na cala pierwsza oczywiscie serie badan, typu: mocz, krew,HIV, Toksoplaz., Rozyczka i inne... brrrr juz sien iem oge doczekac tego klucia 😲

mdg87 - ale masz brzusia grubusia w ktorym mieszka dziewusia 😉 Bravko!!! Juz masz jakies faworyty na imionko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 mam nadzieję, że się nie obraziłaś.... 😜 mam naprawdę tak na imię i nie jestem z tego zbyt zadowolona ale cóż imienia się nie wybiera... Mam z tym imieniem problemy bo moi rodzice spolszczyli te imię i zamiast Wioletta mam na imię Wioleta przez jedno "t". Zawsze i wszę dzie muszę o tym mówić jak się pisze. Nie daj boże wystawia mi dokument i błędem - a tak się zdarzyło bo pani w urzędzie myślała, że pisze się inaczej... Ciągle mam z tym kłopoty...Naprawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra! igiełki nie są takie straszne! ja przy oddawaniu krwi w krwiobusie jak zobaczyłam taką grubaśną, to mi skóra ścierpła, ale dałam radę! Co do ruchów, to mój Bąbel puka do mnie codziennie od jakiegoś tygodnia, wcześniej zdarzał się dzień przerwy i wtedy strasznie się zamartwiałam (bo jakże by inaczej!). Ja chyba po cichu liczę na chłopaczka... Ale czasem mam czuja, że dziewusia może, bo brzuszek całkiem inny. Jeśli jednak będzie synuś, to będę jedyną "samiczką" w domu, bo nawet kot jest Józefem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Ja miałam już dwa ząbki naprawione + jeden odroczony po ciąży bo bez rentgena nie idzie go skończyć. Najgorsze było zatruwanie zęba bez znieczulenia.... z bólu myślałam, że wydepcze ścieżki... Ważne by nie zaniedbać uzębienia jak ja. Zawsze było coś. Strach, brak kasy etc. A teraz mam do naprawy jeszcze 2 i wizytę w piątek na 9.00.


Hmm, ja też się zabrałam za zęby (dziś zrobiłam ostatniego) w tym jeden miałam zrobiony ze znieczuleniem, oczywiście dentystka wiedziała ze jestem w ciąży, teraz już mają specjalne znieczulenia, nawet się upewniałam przed wizyta u wujka google 🙂 To znieczulenie było ponad miesiąc temu i nic się złego po nim z fasolem nie działo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukunari napisał(a):
gosiaq - no jestes tez tydzien do przodu przede mna i moe dlatego juz czujesz i to twoja druga ciaza - ja mam nadzije, ze to ze nie czuje dzidzi to jest spowodowane tym łozyskiem przodujacym a nie tym ze np. serduszko nie bije 🤨



kukunari nie mysl o takich rzeczach. Nie czujesz ruchów teraz ale na pewno poczujesz w najblizszych dniach lub tygodniach tak jak wiekszość z nas! Może po prostu Twoja dzidzia Ci nie dokucza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
kukunari napisał(a):
gosiaq - no jestes tez tydzien do przodu przede mna i moe dlatego juz czujesz i to twoja druga ciaza - ja mam nadzije, ze to ze nie czuje dzidzi to jest spowodowane tym łozyskiem przodujacym a nie tym ze np. serduszko nie bije 🤨



kukunari nie mysl o takich rzeczach. Nie czujesz ruchów teraz ale na pewno poczujesz w najblizszych dniach lub tygodniach tak jak wiekszość z nas! Może po prostu Twoja dzidzia Ci nie dokucza 🙂


wierze, ze jednak jest wszystko ok 🙂 Ale dzieki za slowa otuchy 🙂 Szczerze mowiac przy moim malym potworniaku to nie mam za bardzo czasu sie skupic nad brzuszkiem i sie w niego wsluchac wiec moze przy tym intensywnym trybie przeoczylam pare musnięć - musze wierzyc, ze wszystko jest ok !!! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
gosiaq - no jestes tez tydzien do przodu przede mna i moe dlatego juz czujesz i to twoja druga ciaza - ja mam nadzije, ze to ze nie czuje dzidzi to jest spowodowane tym łozyskiem przodujacym a nie tym ze np. serduszko nie bije 🤨

oj, dostaniesz kiedys w tylek za czarne mysli! i spelnie obietnice, bo brat mieszka w IRL, wiec po prostu wybiore inne lotnisko 😜 z Twoim fasolakiem NA PEWNO wszystko ok, tylko przy Mii po prostu nie wyczuwasz ruchów. Spokojnie, przyjdzie czas.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze jedno w sprawie zębów. przez większość życia miałam traumę i bałam się jak cholera! Z Maćkiem w ciąży musiałam wyrwać zęba-tak zaniedbałam. Potem zebrałam się na odwagę i wyleczyłam wszystkie! Sporo kosztowało, ale trafiłam do cudownej dentystki (żony mojego gina) i teraz tam chodze regularnie. Motywacja jest tym większa, że Maciek ma próchnicę i chodzimy co pół roku na malowanie (sesja raz w tygodniu przez 5 tygodni), wiec przy okazji robię przegląd i w razie czego od razu się umawiam na wizytę 🙂 za tydzień idę właśnie na taki przegląd i coś zrobimy, bo kawałek zęba się skruszył, ale jakoś się nie boję. To chyba naprawdę dużo zależy od stomatologa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caly dzien mialam spokoj i przed chwila dzidzia dala mi znac 😉
Te dziewczyny, ktore jeszcze nie czuja malenstwa, nie maja sie czym martwic. Kazda wyczuje maluszka w swoim czasie. Napewno wszystkie sa zdrowe i dadza jeszcze popalic mamusia.
gosiaq to przebijam cie w wadze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Caly dzien mialam spokoj i przed chwila dzidzia dala mi znac 😉
Te dziewczyny, ktore jeszcze nie czuja malenstwa, nie maja sie czym martwic. Kazda wyczuje maluszka w swoim czasie. Napewno wszystkie sa zdrowe i dadza jeszcze popalic mamusia.
gosiaq to przebijam cie w wadze 😜

ja jestem kurdupel, więc muszę się pilnować 😜 ale przez ostatnie 4 tygodnie pojechałam do przodu ostro! jutro się zważę u gina. Z Maćkiem przytyłam 10-11 kg (już tak dobrze nie pamiętam), a potem w 8 tygodni schudłam 13 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...