Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Krusyna napisał(a):
Cześć Dziewczynki 🙂

Mój maluch zaczął się dziś kręcić już od 4 rano i robi to coraz śmielej .... Fantastyczne uczucie 😁


hej jestem tu nowa gratuluje tego uczucia 🙂 moj maluch nieśmialo pierwsze ruchy chyba wykonuje tak 2 na caly dzien nie jestem pewna czy to jest to bo to moj pierwszy dzidziuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
dobra stetoskop dziś zorganizuje - podpiernicze teściowej 😁

Dobra mam teraz zespół paniki przed wizytowej 😮

Idę się myć.... będę zaglądać....


nic nie panikuj bedzie git 🙂 powiedz jak było po powrocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Bede musiala wybrac sie do dentysty, bo plomba mi sie ukruszyla 😞 ech
Cherry bedzie dobrze, zobaczysz.

Dziewczyny w tym roku becikowe jeszcze jest??


pocieszam Cię, że w II trymestrze można najwięcej w ciągu całej ciąży, jeśli chodzi o wizyty u dentysty, więc ta plomba wybrała dobry moment... ciekawe co mi dziś zrobią z moim zębem?

becikowe jest! i w niektórych miastach nawet podwójne, a jak masz niskie dochody, to możesz dostać nawet 3000 złotych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Jestem w 17 tyg. ciąży, a to jest mój pierwszy wpis na forum normalnie aż mi wstyd 😞 wczoraj pojechałam na ploty do koleżanki która jest w 12 tyg. i ona uświadomiła mi jak wiele tracę nie dodając postów na brzuszku. Choć to ja poleciłam jej tą stronkę i wchodzę tu regularnie od 6 tyg. ciąży to jakoś nie napisałam żadnego postu. Przepraszam i obiecuję poprawę 😉 może było to spowodowane tym, że ostatnio pochłonęło mnie pisanie pracy magisterskiej, całymi dniami ślęczałam przed kompem ale już skończyłam!! (zostały tylko drobne poprawki) 🙂 więc teraz będę miała więcej czasu dla Was 😁 pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i ciebie moja droga Gosiu!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do obrony to jeszcze nie wiem jutro jadę do promotora po zgodę na przystąpienie do obrony i w poniedziałek składam pracę do dziekanatu- wiec pewnie gdzieś końcem czerwca! może będziemy się bronić w tym samym dniu 😁 jak już będę coś wiedzieć dam Ci Shelby znać. I dziewczynki nie bójcie się dentysty! Mój jest super i naprawia mi ząbek po ząbku! Już dwa zrobione został mi tylko jeden. Mnie akurat nic nie bolało, nawet nie miałam znieczulenia. Podobno teraz są takie znieczulenia, że nie szkodzą dziecku nawet w pierwszym trymestrze, więc nic się nie bójcie. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zania napisał(a):
Co do obrony to jeszcze nie wiem jutro jadę do promotora po zgodę na przystąpienie do obrony i w poniedziałek składam pracę do dziekanatu- wiec pewnie gdzieś końcem czerwca! może będziemy się bronić w tym samym dniu 😁 jak już będę coś wiedzieć dam Ci Shelby znać. I dziewczynki nie bójcie się dentysty! Mój jest super i naprawia mi ząbek po ząbku! Już dwa zrobione został mi tylko jeden. Mnie akurat nic nie bolało, nawet nie miałam znieczulenia. Podobno teraz są takie znieczulenia, że nie szkodzą dziecku nawet w pierwszym trymestrze, więc nic się nie bójcie. Powodzenia



zaniu znasz już płeć dzieciaczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zaniu 🙂

Co do dentysty to na pewno masz rację, ale sam fakt, że trzeba do niego iść jest baaardzo niefajny 🙂
Na wizytę mogę się umówić dopiero po południu, więc czekam - może się odważę.
W razie czego dzisiejsze protezy są podobno fantastyczne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do znieczuleń to nie chodzi o szkodzenie dziecku bo one nie szkodzą ale chodzi o to że mogą spowodować rozkurcz szyjki macicy...

Ja miałam już dwa ząbki naprawione + jeden odroczony po ciąży bo bez rentgena nie idzie go skończyć. Najgorsze było zatruwanie zęba bez znieczulenia.... z bólu myślałam, że wydepcze ścieżki... Ważne by nie zaniedbać uzębienia jak ja. Zawsze było coś. Strach, brak kasy etc. A teraz mam do naprawy jeszcze 2 i wizytę w piątek na 9.00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1000 zł jest tego becikowego. Na szczęście do końca 2011 r. wstrzymali to, że trzeba mieć zaświadczenie najpóźniej od 1p tyg ciąży, że jesteś pod opieką. Z jednej strony to taka głupota bo wiele kobiet dowiaduje się znacznie później, że są w ciąży, a z drugiej strony to i dobrze, bo te wszystkie menele, które rodzą co chwile dzieci biorą becikowe i zostawiają je później nie będą dostawały, a może i mniej dzieci urodzi się chorych bo jakieś choroby mogą zostać wtedy prędzej wykryte i będą pod stałą opieką. Ja osobiście byłam u gin w 12 tyg ciąży pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Mika 86! Niestety jeszcze nie wiem czy to chłopczyk czy dziewczynka ale po cichu liczę na to, że dowiem się tego 15 czerwca czyli za tydzień bo wtedy mam wizytę u mojej pani ginekolog. Zawsze chciałam mieć najpierw chłopczyka ale odkąd jestem w ciąży jakoś dziwnie przestało mi na tym zależeć. Naprawdę gdy nosi się już maleństwo pod sercem to jego płeć staje się całkiem nieważna- ważne jest tylko jego zdrowie. To moja pierwsza ciąża, w drugiej pewnie będzie inaczej, bo jak urodzę teraz chłopca to następną chciałabym dziewczynkę 😁 Mój promotor też sprawdza mi pracę, mam nadzieję, że jak spotkam się z nim jutro nie wyskoczy z niewiadomo jaką liczbą poprawek. Fajnie, że jesteśmy w podobnej sytuacji. A co w ogóle studiujecie? Ja turystykę i rekreację na krakowskim AWF-ie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...