Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej my na plesniawke stosowalismy apftin pomogl; a dzis noc koszmarna wieczoremmega kolka pomogl delicol dzieki bogu ale za to cala noc nie spalam bo maly co zjadl to zraz wszytsko zwrocil i byk caly czas glodny dzisiaj z rana polecialam do lekarza dal nam syrop gastrotuss baby bardzo gesty maly nie chce bo jest niedobry no ale coz jak trzeba to rzba mam nadzieje ze pomoze noi nie moze zrobic kupu prezy sie prezy i nic jak do weczora nie zrobi to mamy podac czopek glicerynowy kurcze jak sie cos dzieje to wszytko naraz a na dodtaek wysypka ktora rzekomo miala byc traezikiem niemowlecym okazala sie czyms tam innym i tez dostalismy masc plakac mi sie chce jak maly taki glodny i wszystko ulewa .... 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 Mój Kubus od rana spi i spi szkoda ze nocami tak nie jest 😞

Moj edrogie podajcie prosze jakis dobry sposób na odparzoną małą pupcie. i nie wiem kto ale ktos pisał o mace ziemniacznej dodawanej do kapieli tylko nie wiem za bardzo po co a nie moge sie tu doszukac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Hej Mamusie 🙂 Mój Kubus od rana spi i spi szkoda ze nocami tak nie jest 😞

Moj edrogie podajcie prosze jakis dobry sposób na odparzoną małą pupcie. i nie wiem kto ale ktos pisał o mace ziemniacznej dodawanej do kapieli tylko nie wiem za bardzo po co a nie moge sie tu doszukac


przygotuj tak jak sie przygotowuje kisiel pozniej dolej do cieplej wody w wanience i rozmieszaj...uwazaj tylko bo taki krochmal trzyma cieplo dluzej niz zwykla woda, i odczuwalnie jest cieplejszy na sorze - zebys nie poparzyla dzidzi... powodzonka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maksiu zrobil kupe uuu kamien z serca.. ze sie juz tak nie meczy no i po podaniu tego syropku nie ulalao mu sie oby tak dalej


a co do odparzonej pupci kup sobie w aptece kore debu to kosztuje grosze zaparz i przemywaj pupe rewelacja i potm pupcia jest super gladziutka:] tylko nie uzywaj do takiego maluszka sudocremu bo on wysusza i bedzie jeszcze gorzej sudocream pozniej za kilka tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa_aniusia napisał(a):
o własnie linomag tylko ten bialo zielony

kukunari a jak coreczki? mia nie jest zazdrosna o tie??


nie, jest kochana 🙂 miala dwa dni kryzysu ale raczej zazdrosci o mame nie dzidzie 🙂

linomag masc bialo zielona w tubce jest mocniejsza niz krem - bialo czerwony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko!!! jakie wielgachne dziecko!!! jak ta dziewczyna dała radę!!!!???

Ja Maksowi na noc pupę smaruję sudocremem, a w dzień zielonym linomagiem i jest OK 🙂
Teraz dla odmiany walczę z ciemieniuchą 😠 smaruję oliwką, wyczesuję i na razie efekty są mizerne .... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krusyna napisał(a):

Teraz dla odmiany walczę z ciemieniuchą 😠 smaruję oliwką, wyczesuję i na razie efekty są mizerne .... 🥴


Ja dziewczynkom robiłam okład z ciepłej (nie gorącej) oliwki. Płatek dzidziuś (ten duży kwadratowy) moczyłam w ciepłej oliwce na ok 30 min kładłam na główkę, na to czapeczkę, żeby nie spadło. po 30 min kapiel, mycie głowy i wyczesywanie \"pod włos\". u mnie to zdało egzamin

A Piotrusiowej pupci na razie nie smaruję niczym, nie ma potrzeby (odpukać 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje mamusie za rady cos zadziałam i zobacze co pomoze

A krochmal to taki zwykły??

Gosiu ja miałam zamiar też chrzciny w domu zrobic ale zmieniliśmy plany z pewnych powodów.Myślałam o tradycyjnym obiedzie rosół i schabowy po tym kawa i ciasto a pozniej jakies sałatki jarzynowa i gyros i zimna płyta. ja mam bardziej tradycyjna rodzinę wiec sądze że wszyscy by byli zadowoleni ale jak masz bardziej nowoczesną to możesz pokombinować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli pupę myję kilka razy dziennie wodą z dodatkiem Oilatum, podobnie jak Martka nie smaruję niczym i też póki co wszystko ok 🙂 Do zwykłej pielęgnacji przestałam nawet używać mokrych chusteczek, jedynie po grubszej sprawie 🙂 a na końcu i tak myję wodą z Oilatum. Mam swoje przypuszczenia, że krostka która zrobiła się Poli, a która kosztowała mnie tyle nerwów wyskoczyła po namolnym przecieraniu nimi pupy, teraz póki co odpukać nic się nie dzieje.
Co do ciemieniuchy, jeżeli nic nie zadziała proponuję zapytać pediatrę o maść robioną, w przypadku Lenki zadziała po pierwszym i jedynym użyciu. Ale podejrzewam, że oliwka da radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania chrzciny w bardzo okrojonym stanie wyszły i tak na 30 osób także z tymi schabowymi to by mi zeszło dłuuugo.... 😞 A moja teściowa to kucharka i zawsze serwuje takie dania mało tradycyjne... Kurcze będzie problem... A coraz mniej czasu... Może tata cos wymyśli na obiad bo ma smykałkę do gotowania ma super smak a co najważniejsze lubo gotować i wymyślać nowe rzeczy... Zawsze są pyszne... On potrafi zrobić coś z niczego... 🙂 W polsce jak siedział z nami to był rzeźnikiem 🙂 Jak wraca to robimy zapasy mięska 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki. My po wizycie u lekarza. Maja ma 54cm i 3600 już 🙂 Podobno powinna ważyć 3200, ale że więcej to dobrze. Te krostki na buźce to podobno potówki, ja myślałąm że trądzik niemowlęcy. Na odparzoną dupcie lekarka przepisała maść robioną w aptece - no zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - spróbuję z tą ciepłą oliwką 🙂

A my jutro w świat .... na bioderka !!! 😁

A tak swoją drogą - te nasze robaki takie małe, a tyle z nimi zamieszania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie! Wczoraj przeszłam swój pierwszy rodzicielski kryzys 😞
Czułam się taka bezradna, Oskar wczoraj w ogóle nie chciał spać w dzień, płakał cały czas i non stop chciał jeść...byłam wyczerpana i przerażona, że tyle je, bo nie chciałam go przekarmić...i już na sam koniec dnia, koło 23...puścił z buźki taką fontannę wymiocin wprost na mnie, że z tego wszystkiego się rozryczałam sama 😞 Na dodatek tatuś ma drugie zmiany i dopiero po północy przyjeżdża...nie mogę się doczekać powrotu do Polski, chyba jednak potrzebuję troszkę pomocy ze strony mamy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do pupci to mój nie ma żadnych odparzeń ani krostek, przemywam jak zmieniam pieluchę wodą z Emolium, chusteczek praktycznie w ogóle nie stosuje...za to na buzi ma dużo czerwonych krostek, ale lekarz stwierdził, że samo zejdzie...no i ciemieniucha na brwiach...tez smaruję oliwka i wyczesuje, ale na razie wolno schodzi...a i tak sobie Oskar buzie dziś drapnął, że aż mu krew poleciała...i jak mu nie zakładać niedrapek ech
No i zamierzam w końcu umyć małemu na weekend włoski szamponem Bambino od pierwszego miesiąca, bo mycie główki płynem w którym go kapie nie zdaje egzaminu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

Ja już sama z małeym jestem codziennie do 18, tata wróciłdo pracy 😞 😞. Ale radzimy super. Kubuś w ciągu dnia ma dwie godzinne drzemki, tak czuwa cały czas. Ja jak sobie nie mogę z małym poradzić mam niezawodny sposób włączam akademię pana kleksa audio i śpiewam mu wszystkie piosenki, mały patrzy się wielkimi oczami, od czasu do czasu uśmiecha i wydaje swoje gardłowe dzwięki. W sumie widzę, że teraz płacze tylko jak męczy go brzuszek. A jak wreszcie zrobi tą kupę to jest taki szczęśliwy 🙂. Co do jedzenia to rzadko wczesniej płacze, raczej otwiera szeroko usta i robi aaaa aaaa aaaa takie cztery samogłoski sklejone. Ogólnie kochany chłopak 🙂. W nocy jemy co dwie godziny, nie płaczemy raczej tylko stękamy.

No i odebrałam swoje wyniki badań super wiadomość, że z tarczycą wszystko dobrze. Tylko znowu te białe krwinki wracają do niskiego poziomu, a tak myślałam, że minie to po ciąży.

Czy wasze dzieci też tracą włosy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa-aniusia jak sobie radziłaś z Apthinem na pleśniawki ? Bo mój za nic nie chce otworzyć ustek szeroko...wkładam mu łyżeczkę plastikową , żeby mu języczek przytrzymać, ale te pleśniawki ma na tak głęboko na języku, że nawet tam nie sięgam lekarstwem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
nie jestem w stanie być na bieżąco bo sama opiekuję się Emi całymi dniami i nocami a do tego porządku przedświąteczne...
Lala89 czy dawałaś zdjecie choinki bo bardzo chciałam zobaczyć. czy karmisz tylko piersią że Maja tak ładnie przybywa? Ile zjadają Wasze dzieciaczki bo moja Emi chyba około 50ml bo tyle udało mi się odciągnąć z jednej piersi a zjada zazwyczaj z jednej po czym śpi 3-4h. W dzień śpi dwa razy po tyle godzin po czy po kąpieli nie śpi aż do 24. Potem budzi się już nad ranem. W sumie jestem wyspana. Je tylko raz w nocy. Martwię się czy to nie za mało i czy przybywa bo nie mam jej jak zważyć a do pediatry idziemy dopiero po świętach.
Madziu to rewelacyjnie ze Kubuś taki aktywny i grzeczny. Czasem sie martwię czy to dobrze ze moja Emi tak dużo spi w dzień, bo nei wiem czy nie przyplątała się znowu ta E coli w moczu. Jutro mam odebrać kontrolne badanie moczu mam nadzieję że nie będzie żadnej bakterii bo w przeciwnym wypadku święta spędzimy w szpitalu 😞
W przyszłą środę idziemy na bioderka. Będzie to po 6 tyg nie wiem czy nie za późno ale podobno robi się między 6 a 8 tyg. Niestety też prywatnie bo na skierowanie terminy są odległe. Dodam że powtarzamy też badanie usg brzuszka i główki ale nie mogę oszczędzać na zdrowiu maluszka.
Co do szczepionek to wybraliśmy 5w1 bo te zwykłe pojedyncze DTPw są pełnokomórkowe a te 5w1 to DTPa są już oczyszczone i bezpieczniejsze. Do tego pneumokoki ale nie wiem czy już teraz czy po 6 miesiącu, bo do żłobka się nie wybieramy dopiero do przedszkola.

Co do problemów z kupką to Emi robi zwykle podczas karmienia. Je tylko z piersi ale czasem pręzy się podczas spania. Wtedy przed jedzeniem kładę ją na brzuszek i masuję plecki. Robi po tym taką kupkę że ledwo pampers wytrzymuje 🤪 Plecka masuje w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Można też masowac brzuszek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara ale nie chcę jej naciskać brzuszka.

Mam jeszcze pytanie czy przed wizytą kontrolną u ginekologa robicie badanie krwi i moczu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, czy spanie i jego długość mają jakiś związek z e coli? Czy bakteria u Emi została wykryta po badaniach, czy były jakieś inne objawy, u Poli pojawiły się dwa pryszcze w okolicach pępka i to był bodziec dla lekarzy, ale teraz nie zlecają już kompletnie żadnych kontrolnych badań, więc nie wiem na co mam reagować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yenefer - wierze ze ci ciezko samej u mnie podobna sytuacja - siedzimy za granica, moj pracuje na wieczory, rodzicow juz nie ma a ja mam do ogarniecia nie jednego a dwa niesforniaki 🤢 nie jest latwo ale musimy dac rade!!! Najgorsze pierwsze pol roku a to zleci szybko zobaczysz 🙂 Moj tata mawia ze " najgorsze to te pierwsze 20 lat" 😉
Moja Tia tez ladnie przybiera na samej piersi - tygodniowo 150g 🙂 W zeszly poniedzilek miala 4200g 🙂 moj klopsik 😉

Wiecie dziewczynki, ze dzieic z alergia maja tendencje do odparzen popieluszkowych chocby nie wiem co stosowac i jak czesto wietrzyc to niestety przez pierwsze tyg/miesiace beda sie utrzymywac... 😞 wiem z doswiadczenia po Mii... w pewnym momencie miala takie mocne odparzonka, ze stosowalam masc na recepte Canesten HC (Irlandzka nazwa) w ktorego sklad wchodza Clotrimazole 1%, hydrocortisone 1% - to dopiero pomoglo!
Dziewczynki glowa do gory ten noworodkowy - wysypkowy i odparzeniowy stan nie bedzie trwal wiecznie ani sie obejrzycie a pupki i skora naszych niemowlakow bedzie cudownie gladziutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel Twoja Emilka je raz w nocy, a mój Kubuś je co 2-3 h, ale po 10 min, więc to w sumie pewnie ten sam bilans 🙂. Ja odciągnełam wczoraj 150 ml bo mąż został sam z Kubusiem. Moje piersi to studnia bez dna ostatnio, Kubuś na oko zjada na raz kolo 60 ml. Moim wyznacznikiem jest tylko to jeśli odciągnę i ktoś go potem karmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...