Skocz do zawartości

Piwo bezalkoholowe | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 311
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia za to co napisałaś dam Ci oklask 🙂 ale za 6 godzin heheh bo właśnie dałam juz akigo za to co napisała w tym wątku 🙂
moje mądre listopadowe mamusie 😘 😘

znam i takie co brały narkotyki w ciąży i dzieci są zdrowe, i takie co piły piwo, i dzieci są zdrowe- ale na pierwszy rzut oka jest wszystko w porządku, później w szkole takie dzieci mają problem ze skupieniem sie, z nauką, mają ADHD, trudności z zapamiętywaniem... byłby robione badania, które to wskazują.
Ja nikogo tutaj na forum pouczać nie bede, bo to nie mój interes, ale uważam , że do bycia matką nie wystarczy być tylko płodną ale też i mądrą i odpowiedzialną za życie i zdrowie dziecka!
tak trudno sie powstrzymać kilka miesięcy?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz nie przesadzaj po prostu pytałam o piwko BEZALKOHOLOWE, mam wrażenie, że niektóre dziewczyny po prostu nie potrafią czytać ze zrozumieniem, czego się oczekuje po kobietach spodziewających się dzieci.....ehhhh. Ja jestem całkiem przeciwna piciu wina czy piwa ALKOHOLOWEGO, likieru, koniaku itd....
Piwo bezalkoholowe ma o% i jest nim Bavaria.
Kochane nie jedzcie kefiru bo wasze dzieci mogą mieć ADHD, tak wnioskuję z waszych wypowiedzi bo: Po pierwszym dniu dojrzewania kefir zawiera 0,2% alkoholu i ma właściwości przeczyszczające. Po dwóch dniach zawiera 0,4% alkoholu i działa obojętnie a po trzech dniach dojrzewania posiada 0,6% alkoholu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny....muszę się wypowiedzieć w tej kwestii....Ja również uważam,że kobieta w ciąży nie powinna pić alkoholu,ale bez przesady zeby piwem bezalkoholowym(0,55%)czy kefirem się przejmować.....alkohol macie nawet w jabłkach,śliwkach,wiśniach....to też nie jecie?a czekoladki?czy lody?Bez przesady!!!Ja bym sie. bardziej przejmowała konserwantami i barwnikami czy cukrem lub solą.....bo to chyba jest bardziej szkodliwe....a co do badań naukowych odnośnie alkoholu w ciąży to zdania są podzielone....i nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy niewielka ilość alkoholu ma jakikolwiek wpływ na Dziecko......Dzieci z syndromem FAS.....rodzą się gdy matka nadużywa alkohalu....ale czy jakikolwiek noworodek urodził się z FAS PO KEFIRZE LUB CZEKOLADCE....tego nie wiem i nie znalazłam w literaturze.....Nie namawiam i nie krytykuję zadnej z Mam ...ale proszę nie popadajcie w paranoję,bo niedługo to się okarze,że w ciąży nie wolno nic jeść ani pić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka czemu sie tak oburzyłaś 🙂? racja nie napisałam konkretnie na zadane pytanie ale najpierw napisałam o alkoholu bo wcześniej dziewczyny wypowiadały sie na temat piwa, wina i papierosów, więc i ja napisałam swoje zdanie 🙂
a chaiłam dopisac na temat bezalkoholowego ale komp mi sie zawiesił 🙂

a więc czy piwo bezalkoholowe szkodzi, czy mozna je spokojnie pić? MOIM ZDANIEM jeżeli zawiera 0% to można, no bo co ma zaszkodzic 😉 natomiast jeżeli znajduje sie odrobina alkoholu w bezalkoholowym ja osobiście bym sie nie napiła, a czy szkodzi...? podobno najmniejsza dawka alkoholu podczas ciąży wpływa źle na płód, wszędzie o tym trąbią..
każdy decyduje sam za siebie i za swojego malucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
racja! ja staram sie dmuchac na zimne 🙂 niż później żałować.
Oczywiście- ciąża to nie choroba, ale przywiązuję dużą uwagę do tego co jem. W mojej rodzinie zdarzył sie taki przypadek, że cały czas matka spodziewająca sie dziecka powtarzała, żeby nie przesadzać, skończyło sie toksoplazmozą i szpitalem w ostatnnim trymestrze. Przez to jestem bardziej ostrożna po prostu. Sama straciłam juz jedną ciąże i może dlatego mam takie podejście do pewnych spraw 😞
Jezeli mam jakies wątpliwości to tego nie jem lub nie piję, przezornym być na pewno nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to dobrze że jesteś przeciwna alkocholowemu piwu winu itp, .... a tak po namyślę zapytałaś więc sama nie byłaś czegoś pewna. nie dziw się że dziewczyny tak reagują i przechodzą od razu na sprawy poważniejsze bo to normalne nie mówią że ty pisałaś że chcesz już wszystko pić itp tylko przechodzą do tematu dalej. już nie zwązanego z tobą. nikt nie powiedział że ty chcesz pić wódkę, wino itp ..... rozwinęły temat. i tyle. ja nie pije więc nie zastanawiam się czy bym wypiła bezalkocholowe, jogurt nie ma tylko kefir śladowe ilości alkocholu etylowego,jako wynik fermentacji ale ja też nie pije hehe bo nie przepadam. ewentualnie do ziemniaków pieczonych lub do jajka sadzonego - to tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie oburza sie ten kto ma coś na sumieniu.To dobrze że Betasz tak zaragowała. Oznacza to że jest rozsądną mamą 🙂 fajna dyskusja moża sie dużo dowiedzieć przemyśleć.Nie ma co się burzyć.Większość z nas to madre kobietki więc warto poczytać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a przypadki są różne....można by wymieniać w nieskończoność....że ta po piwie...ta po arbuzie....a ta przez lakier do paznokci miała problemy z ciążą....Ja uważam,że w ciąży trzeba o siebie troszkę bardziej zadbać ale bez przesady.....Moja kumpelka...bardzo na siebie w ciąży uważała....dziennie miało być tyle i tyle węglowodanów.....tyle tłuszczów....i tyle błonnika.....oczywiście 0 alkoholu....nigdy nie paliła.....urodziła Dziecko z zespołem.......-organy wewn.w lustrzanym odbiciu....Na szczęście jest zdrowy....ale miał tą wadę od poczęcia.....Każda niech robi jak uważa,ze najlepiej jest dla jej Dziecka...i nie potępiajcie Mam mniej restrykcyjnie dbających o siebie....to ich sprawa...i one ponosą tego konsekwencje....Moja Mama w latach 80-tych(tak zalecali lekarze)piła wino czerwone....lampkę raz na jakiż czas....i jakoś nie mam FARS....ani ADHD.....i 2 fakultety skończyłam.....i jakoś wiekszość pokolenia lat 80-tych wyglada normalnie(może mi się zdaje) 😉 ....a przecież winko w ciąży było norma.....nie widac na ulicach tych milionów FARSOWCÓW.......Dziewczyny ŻYJMY "Z GŁOWĄ"....W ZGODZIE Z SOBĄ....a będzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo ja to taka wredna baba jestem.Mój powiedział ze robię się jak jego matka 😉Moze poprostu przeraża mnie podejście młodych kobiet. Niektóre tak sobie bagatelizuja ciążę.I Wiola nie chodzi mi o Ciebie.Ostatnio widziałam sztywna od alkoholu kobitę w ciąży. Przeraża mnie to! Dlatego ja bronie swoich zasad.Może przesadzam. Ale taka wredota jestem 🙂Po porodzie mi minie ! 😉 Chyba!? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasi jak jak nie wiem to nie piszę, a to takie coś co bys więcej nie pisała, że piwo to piwo alkoholowe czy bez.....

Jak podaje internetowy serwis "Dziennika", jest przynajmniej siedem powodów, dla których panie powinny polubić piwo. Złoty trunek zawiera witaminy, ok. 40 związków mineralnych i żeńskie hormony - estrogeny.

Jest siedem powodów, dla których każda kobieta powinna rozważyć wypicie kufla piwa dziennie:

1. Piwo zmniejsza ryzyko zawału

Badania pokazują, że w porównaniu z abstynentami ryzyko zawału serca u piwoszy jest o 40 do 60 proc. mniejsze. Aby zmniejszyć ryzyko wystarczy tylko pół litra dziennie.

2. Piwo uchroni cię przed udarem

Składniki zawarte w piwie pomagają uniknąć niedotlenienia części mózgu, skutecznie zmniejszając ryzyko udaru.

3. Piwo obniży ci ciśnienie

Umiarkowane spożycie piwa skutecznie obniża ciśnienie, twierdzą naukowcy.

4. Piwo zapobiega cukrzycy

Piwosze zapadają rzadziej na cukrzycę. Organizm dobrze przyswaja cukry zawarte w piwie i efektywniej wykorzystuje insulinę.

5. Piwo poprawia pamięć

Piwosze rzadziej zapadają też na Alzheimera i demencję starczą.

6. Piwo wzmacnia kości

Regularne picie piwa w chroni przed osteoporozą.

7. Piwo pozwala dłużej cieszyć się życiem

Ludzie, którzy piją dziennie jedną lub dwie szklaneczki piwa, żyją dłużej. Potwierdzają to wyniki 50-ciu eksperymentów.

Maxara oklask dla Ciebie, rozsądna z Ciebie babka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś mi się przypomniało.....U mojego męża na osiedlu jest taka kobieta(alkoholiczka) która przez wszystkie ciąże chlała do upadłego.....Ostatnie jak szła rodzić to z krzaków ja wyciągali bo wpadła taka była pijana i ludzie zobaczyli,że jej wody odeszły....W szpitalu podobno jej nie chcieli przyjać puki nie wytrzeżwieje....to się nazywa prze.....Pózniej jej Dzieci zabrać chcieli ale poszła na leczenie i teraz trochę popije....trochę siedzi na d..... Dzieci zdrowe jak na to co przeszły....tylko chude jakby mięśni nie miały....ale co się dziwić jak przez 9 miesiecy tylko w winie pływały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piwo bezalkoholowe raczej nie szkodzi jezlei wypijesz jedno to zalezy od nastawienia..
Lepiej karmi
Bo po Lechu free mojej kuzynce w 10 tyg . wyszlo uczulenie tylko po 2 ..
A wogule slyszalam że nie sa zdrowe , ja tam czasami karmi sobie wypije ;]
To tak samo jak bym wypiła kawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I oto chodzi! U nas w rodzinie ta dziewczyna nie zapijała się tak mocno. Ale jak zobaczyłam ją z kieliszkiem wina potem drinkiem. Pól szklanki alkoholu. To dla mnie szok. Ja nigdy przed tem się z czymś takim nie spotkałam.Podejrzewam że jej dzieci 100% mają Fas.A jak ktoś chlapnie jedno drugie piwko bo gorąco to potem nie będzie to na nim robić wrażenia. Dlatego lepiej nie zaczynać. Pisze tak o alkoholu a sama cierpie w głodzie nikotynowym.Nie palę pół roku i dalej mnie ciągnie.Masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...