Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hehe Akompf ja mam nadzieje ,ze wszystkie grudniowki swieta spedza w domku 🙂
akurat nam sie trafilo na grudzien ... :P mi na sam poczatek ale nigdy nie wiadomo,co sie moze wydarzyc :P mnie wczoraj moje malenstwo tak kopsalo, i chyba mialo czkawke bo tak rownomiernie skakalo :P hihi 🙂

ogolnie to bym zjadlam jeszcze sandwicha ale moj opiekacz jakies takie kijowe robi ;/ dzisiaj troche posprzatam no i nie wiem co dalej bede robic. Jutro ide do lekarza wiec jakos szybciej to zleci ale tez z rana ide tylko,ze jeszcze bede musiala isc do sklepu liste podpisac bo zapomnialam i prawie caly miesiac sie nie podpisywalam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Cześć grudnióweczki, witam Was wszystkie, te pracujące i urlopujące się. Ja od początku ciąży siedzę w domu (zalecenie lekarza, ciąża wysokiego ryzyka). Brzuszek mam już dość spory, chociaż przytyłam tylko 2 kg. Martwi mnie tylko jedno - nie czuję swojego maleństwa 😞 a może czuję, ale nie potrafię tego rozpoznać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaelyn nie martw sie ,ze nie czujesz, niektore mamuski nawet w 20tc nie czuja, na kazda przyjdzie czas 🙂 a czasami poprostu malenstwo jest leniwe i kopac mu sie nie chce 😁 Ja pierwsze takie prawdziwe kopniecia poczulam wchodzac w 19tc, czyli tydzien temu w sobote.

Dbaj o siebie i skoro siedzisz w domku, to moze powiesz czym sie zajmujesz cale dnie? Bo ja mam teraz urlop i jakos sie nudze ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie,

nadrobiłam zaległości, sporo tego 🙂
Akompf mnie tez tak kuł brzuch jak miałam wizytę, ale mnie zbadał i wszystko ok, a od czwartku boli mnie brzuch, tak na dole i nie wiem co jest grane.
A tak poza tym to mam mega doła, z moim M w ogóle nie możemy się dogadać 😞 ehh zycie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego względu, że większość czasu musiałam niestety przeleżeć, przeczytałam masę książek. Teraz, gdy czujemy się z maleństwem lepiej, powolutku robię zakupy do pokoiku dla dziecka no i wreszcie jestem dobrą żoną i panią domu 😆
A do roboty zawsze się coś znajdzie. Dziś mam wiśnie do drelowania, może jakiegoś gnieciucha upiekę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax nie masz pojecia jak moj mnie denerwuje 😠 czasami mam ochote poprostu go wziac i potrzasnac nim... ale to nasze hormony kobietki, nie ma co sie przejmowac 🙂 my sie jakos miesiac czy 2 meisiace temu wogole dogadac nie moglismy, ciagle sie klocilismy i raz nawet sie przez 3 dni nie widzielismy, nie mialam ochoty nawet patrzec na niego.
Mnie nic nie boli ale wiem ,ze bardzo silne bole trzeba konsultowac z lekarzem a w razie potrzeby jechac na pogotowie.

Kaelyn tylko ,ze jak czytam to mnie boli glowa, nie wiem dlaczego ;/ ale moze faktycznie wezme sie za jakas ksiazke i bol jakos przetrzymam ;/ gotuje cos caly czas,zeby tylko sie zajac czyms.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY GRUDNIÓWECZKI 😎 JA DZIŚ SPAŁAM NAWET DOSYĆ DOBRZE :laugh: MALEŃSTWO WIECZORKIEM MNIE POKOPAŁO I DOŚĆ INTENSYWNIE A POTEM DAŁO MI SPAĆ 🙂 IDĘ ZARAZ ZROBIĆ JAKIEŚ PRANKO BO POGODA DOPISUJE 😆 A CO DO FACETÓW TO W KAŻDYM ZWIĄZKU SĄ JAKIEŚ ZGRZYTY 😞 CZASAMI TRWA TO DOŚĆ DŁUGO. JA TEŻ Z MOIM KŁÓCIŁAM SIĘ A POTEM TAK ZWANE CICHE DNI NASTAWAŁY KTÓRE TRWAŁY NAWET DO 1 MIESIĄCA 😠 BĘDĄC W PIERWSZEJ CIĄŻY BYŁO MI CIĘŻKO. NIE BYLIŚMY WTEDY MAŁŻEŃSTWEM I BARDZO SIĘ BAŁAM ŻE MNIE ZOSTAWI, ALE KIEDY URODZIŁ SIĘ KAMILEK WSZYSTKO SIĘ ODWRÓCIŁO ZACZĄŁ BYĆ TAKI KOCHANY, OPIEKUŃCZY POMYŚLAŁAM ŻE MI FACETA PODMIENILI. JUŻ NIE RAZ SIĘ ZASTANAWIAŁAM ŻE TO MOŻE BYŁA MOJA WINA. PO JAKIMŚ CZASIE POROZMAWIALIŚMY SOBIE NA TEN TEMAT I WSZYSTKO SOBIE WYTŁUMACZYLIŚMY. MI HORMONY GRAŁY A TOMEK NIE MÓGŁ SIĘ ODNALEŹĆ I PRZYSWOIĆ MYŚLI ŻE ZOSTANIE TATUSIEM. BARDZO SIĘ CIESZĘ ŻE TERAZ JEST WSZYSTKO W PORZĄDKU CHOCIAŻ I TERAZ TEŻ CZASAMI SIĘ POKŁÓCIMY. TAKŻE KOCHANE GRÓDNIÓWECZKI GŁOWY DO GÓRY I NA PIERWSZYM MIEJSCU ROZMOWA Z UKOCHANYM ABY SOBIE WSZYSTKO WYTŁUMACZYĆ.
ALE SIĘ ROZPISAŁAM :P WŁAŚNIE DOSTAŁAM KOPNIAKA :laugh: POZDRAWIAM WAS GRÓDNIÓWECZKI 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka ja i moj M. tez nie jestesmy malzenstwem ale nie boje sie ze mnie zostawi, ostatnio cos tam powiedzial,ze kiedys sie rozstaniemy jak tak dalej bede o byle gowienko awantury wywolywac a ja powiedzialam ,prosze bardzo idz na sile Cie trzymac nie bede,sama sobie poradze z dzidzia, ale to tylko takie gadanie, wiem ,ze tak naprawde tak jak ja dla niego on by dla mnie zrobil wszystko chociaz nigdy mu sie do tego nie przyznalam to nie wyobrazam sobie zycia bez niego... A klotnie sa, wiadomo, nie wyobrazam sobie co to za zwiazek bez klotni 🙂 zawsze musi cos sie wydarzyc, trzeba sie poklocic zeby mozna bylo sie pogodzic i przeprosic 🙂

Dorunia u mnie tez tak popaduje ;/ ahh co za pogoda... 😞

Dobrze,ze sloneczko wraca juz do formy, napewno ciezko jest jej po stracie... 😞 ciekawe jak jej Tomek na to zareagowal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURCZE DZIEWCZYNY INTERNET MI SZWANKUJE 😠
FREDECZKAA JA PO PROSTU CZUŁAM WTEDY ŻE SOBIE NIE PORADZĘ JAKO MATKA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCA 😞 SUPER ŻE TY MASZ TYLE SIŁY I ODWAGI POWIEDZIEĆ O TY SWOJEMU FACETOWI, ŻE DASZ SOBIE SAMA RADĘ 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki fredeczka za link, aukcja się skończyła, ale może jeszcze będą te łóżeczka w sprzedaży. Jejku tyle jest potrzeb, że nie wiem za co się wziąć. Chyba jednak zacznę od małego remontu naszego pokoju bo maleństwo przez pierwsze miesiące będzie z nami. Dopiero po jakimś czasie pomyślimy o pokoiku dla dzieciątka.
Dzisiaj śniło mi się, że urodziłam dziecko szybciutko i bez bólu i że to dziewczynka! Może to proroczy sen hehe :P

Dziewczynki nie martwcie się, ja jednego dnia się śmieje, a drugiego płaczę, tak to już jest. Jesteśmy silne i damy radę ze wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂 dzis znowu szykuje się ładna pogoda, więc muszę sie gdzieś ruszyć z córką. Nie czytałam Was wczoraj bo w weekendy zazwyczaj gdzieś wybywamy 🙂 Dzięki za info o filmie, chętnie go zobaczę
Widzę , ze niektóre z nas już robią zakupy dla bobasa, fredeczka to łożeczko bardzo ładne i w dobrej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze nie robię zakupów, ale po mału się przymierzam bo później za dużo będzie tego wszystkiego na raz. Chcę z każdej wypłaty coś tam kupić żeby podzielić sobie wydatki na raty 🙂
Ten filmik bardzo chętnie bym obejrzała, ale jestem w pracy a ze strony internetowej nie mogłam go wczoraj ściągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA JUŻ POWOLI BĘDĘ PRZYMIERZAĆ SIĘ DO ZAKUPÓW. WIECIE CO MI SIĘ MARZY KOŁYSKA. ONE SĄ PRZEŚLICZNE. MAM TAKĄ JEDNĄ NA OKU
TUTAJ MACIE LINKA I POWIEDZCIE CO O NIEJ MYŚLICIE http://allegro.pl/item690113927_kolyska_drewniana_z_baldachimem_i_posciela_od_ss.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna jest ta kołyska a mi się barzo podoba to łóżeczko, kolor drewna i w ogóle całokształt
http://allegro.pl/item681015259_klups_lozeczko_radek_vii_teak_szuflada_matera.html
Ja jak tylko poznam płeć dzidzi to od razu zabieram się za kupowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA DZIŚ IDĘ DO LEKARZA I DOWIEM SIĘ JAKĄ KRUSZYNKĘ NOSZĘ POD SERCEM :laugh: MARZY MI SIĘ CÓRCIA ALE JAK BĘDZIE SYNUŚ TO MÓJ STARSZY SYNEK BĘDZIE MIAŁ POWÓD DO RADOŚCI BO BARDZO CHCE MIEĆ BRACISZKA JA OCZYWIŚCIE TEZ SIĘ BĘDĘ CIESZYĆ 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Mam pytanko do mamusiek, które juz wczesniej rodziły: jak to jest z tymi kopniaczkami, trochę się zaczęłam martwić, moje maleństwo przez parę dni coraz mocniej i częściej kopało, bardzo wyraźnie czułam jej ruchy a teraz, od wczoraj czy przedwczoraj mała rusza się zdecydowanie mniej i lżej. Czy to jest normalne, może ma jakiś spadek aktywności czy raczej powinnam jechać do lekarza? Kurcze, rusza sie przeciez ale tak jakoś niewyraźnie..... 😞 a i ja się czuję jakos niewyraźnie dzisiaj, jakaś strasznie słaba jestem 😞

Kołyska i łóżeczko śliczne, ja się tym nie muszę zamartwiać bo już większość rzeczy mam po rodzinie ale na kołyskę i tak bym się nie zdecydowała bo zajmuje za dużo miejsca i jest mało mobilne, ja kupię takie cuś http://www.allegro.pl/item651741396_fisher_price_2w1_lezaczek_bujaczek_wibracje_hit.html

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Nadrobiłam zaległości,dużo się wczoraj u Was działo 🙂
Wiola nie przejmuj się tylko cierpliwie poczekaj,ja też ostatnio miałam taki dzień że dzieciątko praktycznie się nie ruszało,robiłam wszystko jadłam słodkie piłam zimne i nic byłam tak zestresowana że szok.W końcu jednak dzieciątko zaczeło o sobie dawać znać tak jak do tej pory.Widać Twoja mała też ma chwile mniejszej akywności,musisz po prostu poobserwować jeszcze troche,a jak się martwisz to idź do lekarza i niech zrobi usg wtedy się uspokoisz a i mała wróci do formy 🙂

Ja dziś mam jakiś bojowy nastrój,niestety córce się dostało bo mleko wylała eh 😞 czasem to sama siebie nie rozumiem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka ja jeszcze nie rodziłam,ale słyszałam gdzieś , że czasem w upały dzidziuś rusza się troszkę leniwiej, więc mam nadzieję , że u Ciebie wszystko ok.


A bujaczek świetny, tez chyba kupię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka jak jest malenstwo to nie ma sie wyboru, trzeba dac sobie rade 🙂 My poki co nie chcemy brac slubu ,bo moi rodzice i jego sie uparli ,ze to roedzice wyprawiaja dzieciom slub,wiec odkladaja poki co kase, a "troche" ludzi bedzie ...

Ewa aukcja dawno sie skonczyla ale tam masz opcje "pokaz inne przedmioty sprzedajacego" i tam pewnie beda jeszcze 🙂

Lee ogladac film i obierac ziemniaczki do obiadku i surowke zrobic za chwile :P

Kolyska sliczna 🙂 ja bym chciala ,zeby moj tata zrobil kolyske dla malenstwa...

Wiolka ja tez tak mam, ale damy rade, to chyba normlane 🙂

Lece papapatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, miałam ten sam problem w piątek i sobotę. Dzidzia nie chciała się ruszać. To były dla mnie chyba najbardziej stresujące dwa dni :/
Zwłaszcza, że w pierwszej ciąży tak nie miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkaW - kołyska śliczna i urocza ale ja wole coś na dłuższy czas. Te łózeczka zwykłe mają 3 poziomy do regulacji i można je mieć na dłużej. Szkoda mi pieniążków aby teraz kupować i za chwilę i tak trzeba bedzie łóżeczko kupić.

AgnieszkaK - takie jak dałas linka mi się też strasznie podoba... ale drogie jest kurna chata!

Wiolka - taki bujaczek jest rewelacyjnym rozwiązaniem i tez pewnie zakupię coś takiego! Moja bratowa z tego korzystala i mówi, że to straszne ułatwienie, bo można postawić gdzies koo siebie i robić swoje mając jednocześnie malca na oku.

Co do ruchów to ja sama nie wiem czego mam się spodziewać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...