Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agnieszka gratuluje syneczka! Mi sie sni ,ze synus... 🙂 okaze sie najprawdopodobniej 13sierpnia 🙂

Wiolka, kto by zrozumial tych facetow, a oni wszyscy mowia,ze to "bab" zrozumiec sie nie da.

Wczoraj jak zrobilam Marcinowi awanture ,ze sie tak martwilam ze mial wypadek itd to cos tam marudzil znowu,ze te baby to z byle powodu sie martwia, zawsze najgorsze z mozliwych zakladaja itd :P Ale kocham tego mojego zrzedliwego dziubasa 🙂

Pamietam jak okres mi sie spoznial juz 9 dni i mu o tym powiedzialam przytulajac sie do niego a on czy sie nie pomylilam liczac, a ja sama tyyyle razy liczylam,ze napewno nie bylo mowy o pomylce ale jak minely 3 tygodnie zrobilismy test, pamietam,ze to bylo w przeddzien wylotu moich rodzicow do mojej siostry na Swieta Wielkanocne wiec hmm... 8 kwietnia 🙂 i w wielkanoc jak bylismy u znajomych wieczorem przed imprezka i moj kochany powiedzial,wznoszac toast ,ze bedzie tata to wszystkim szczenki poopadaly i zapadla cisza, troche niezreczna ale za chwile wszyscy zaczeli gratulowac
🙂

Tak krotko wiedzielismy o naszym malenstwie a ile juz bylo milych wspomnien... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Agnieszka gratuluję synka 🙂
Mi się śniła dziewczynka, w ogóle od początku wydaje mi się, że noszę dziewczynkę, nawet jak ostatnio coś mówiłam o dziecku to powiedziałam w rodzaju żeńskim hehe. Więc pewnie znając życie okaże się, że to chłopak hehe :laugh: Za 8 dni się dowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszyscy sie ciesza 🙂 a tesciu jak sie dowiedzial to uronil lezke szczescia,ze bedzie dziadzią 🙂 a sam ma corcie 5 letnia :P

Mam ogromne wsparcie i oboje sie z tego bardzo cieszymy, bo wiemy, jak niektorzy znajomi maja...

Sama jestem w szoku ile par mniej wiecej w naszym wieku decyduje sie na malenstwa. A kolezanka raz do mnie,ze ja to jestem glupia,ze chce juz dziecko miec itd. Ale ja sie wyszalalam juz a pozatym pozniej moge przezyc druga mlodosc 🙂 a nic na swiecie, poprostu NIC nie daje tyle szczescia co malenstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczkaa jeśli byliście pewni to bardzo dobrze że zdecydowaliście się na dziecko,moje niektóre koleżanki z klasy dopiero teraz zaczynają myśleć o macierzyństwie i są płacze i lamenty bo nie mogą zajść w ciąże no ale niestety organizm nie reaguje tak samo jak 10 lat wstecz i napotykają problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siostra ma 27 i martwie sie ,ze dzieci miec nie bedzie mogla... tymbardziej ,ze ona jeszcze przez najblizsze 3 lata nie chce myslec nawet o dziecku! Dla mnie to jest oburzajace :P A moj brat mysli, ale nie ma z kim miec 🙂

Teraz te nasze kobiece organizmy coraz szybciej napotykaja problemy do tego,aby zagniezdzilo sie w nas malenstwo, ciekawe z czego to wynika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Są kobiety dla których nie ma znaczenia wiek,ale jednak jakieś wątpliwości są.Już poczułam to na własnej skórze,Dominike zaplanowałam tak jak chciałam i nie było problemu,poobliczałam i się udało a z drugim już nie było tak fajnie,dodam że nie używaliśmy żadnych zabezpieczeń i przez 7 lat nic 🤪 ja w życiu nie brałam żadnych tabletek które mogły by jakoś wpłynąć na mój organizm.Także różnie to bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siostra sie faszeruje,wiec pewnie bedzie miala ogromne problemy i bedzie musiala sie leczyc,chociaz,moze akurat jej sie trafi i wyjdzie 🙂 ja sie martwie co to bedzie jak sie urodzi malenstwo i pewnie beda wszystkie ciotki sie zlatywac zeby popatrzec,wziac na rece itd, a przeciez malenstwo czuje sie najbezpieczniej w ramionach mamusi a w ramionach obcych osob moze sie bac, chyba zawsze bede mowila ,ze musze nakarmic albo ,ze spi 😁 albo ,poprostu ,zeby nie brac,nie dotykac i najlepiej nie zblizac sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe mam tak samo, już teraz jak sobie pomyślę, że wszyscy będą chcieli dotykać mojego maleństwa, brać na ręcę i przekazywać je sobie jak laleczkę to mnie szlag trafia! Zamknę się w domu i nikogo nie będę wpuszczać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka gratuluję synka 🙂
Co do snów... Przed pierwszą ciążą śnił mi się synek - urodziłam córcię.
Teraz podczas tej ciąży śniła mi się córeczka... Ciekawe, czy okaże się synkiem :P
Usg mam w piątek, może uda mi się dojrzeć płeć, bo lekarz mi nie powie 😞

A co do różnicy wieku... U mnie będzie 4 lata i 2 miesiące. I myślę, że ta różnica jest ok. Co prawda im mniejsza tym lepiej się dzieci bawią, ale nie mieliśmy możliwości planować drugiej dzidzi wcześniej. Z resztą ja na początku nie chciałam.

W sumie mogę powiedzieć, że jestem ogromną szczęściarą.
W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym strzałem. I to dosłownie. Jeden stosunek i powstał mały cud. Więc bałam się, że za drugim razem mi się tak nie poszczęści, ale jednak 😁 Druga dzidzia powstała też za pierwszym strzałem 😁
I co jest najfajniesze... Moja córcia została poczęta w święta Bożego Narodzenia a urodziła się na Dzień Chłopaka. Druga dzidzia poczęta została w Dniu Kobiet a termin mam na Mikołaja 😉

A co do noszenia dzidziusia. Nie lubiłam się dzielić moim dzieckiem z innymi :P Wszystko chciałam po swojemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to najchętniej chciałabym pomocy mamusi lub siostrzyczki, ale będzie ciężko bo mieszkają 140 km ode mnie, ale jestem w stanie strawić wszystkie ciotki i inne tylko nie teściową i siostrzyczki męża, mam na nie alergię:laugh:
Ale tak na prawde bedziemz musieli radzic sobie sami bo mieszkamy daleko od wszystkich i nawet jak ktos s przzjedzie to na krotko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Panna nikt, dlaczego lekarz Ci nie powie?

Ja napewno bede baaaardzo pilnowac,zeby nie bylo tego przekazywania z rak do rak 😠 i jakos boje sie ,ze dzieci beda chcialy malenstwo na raczki, pamietam ,ze jak mialam 10lat to tez zawsze bralam i zajmowalam sie nawet po kilka godzin sama maluchami ale ciotka byla raczej nieodpowiedzialna mama no i moze to dlatego,ze wpadla... nie wiem, ale sie boje ,ze gdy odmowie bedzie im przykro a gdy pozwole raz to same beda sie pchaly do pokoju dzidzi jak bedzie spac i beda brac na rece, bardzo sie boje tego 😞

Dzisiaj albo jutro zapada decyzja czy nasz Kiler bedzie uspiony 😞 ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax moja przyszla szwagierka jest ok, chociaz na poczatku byly miedzy nami zgrzyty, bo przyjazni sie z ex mojego skarba i ona taaaakich rzeczy na mnie nagadala ze glowa boli 😲 a od jakiegos roku sie dogadujemy i jak wczoraj byla u tescia na obiadku i moj kochany pojechal ze swoim tata czyli moim tesciem gdzies i bylysmy same jakas godzinke moze 1.5 to gadalysmy jak najete, juz jest ok, i pomimo ,ze troche rozmowy bylo na temat tej ex to na neutralnym gruncie i mysle ,ze juz bedzie ok, nawet na urodzinki przyjedzie do mnie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko gratuluję drugiego synka 🙂
Ja też jeszcze troche muszę poczekać bo w piątek lekarz powiedział mi że jeszcze za wcześnie aby okreslić płeć. A ja bardzo pragnę córeczki bo mam już syna. Ale najważniejsze jest aby maleństwo było zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam że to tylko ja taka jestem samolubna i wredota że aż mnie trzęsie jak sobie pomyślę o tym jak ktoś inny niż ja i mój mąz bierzemy dzidzię na ręce, no mogę jeszcze zaufać mojej mamie i nikomu więcej. Widzę, że to normalne zachowanie i nie tylko mnie dopadają takie myśli 🤪
A co do teściowej to ja swojej strasznie nie trawię...i chyba to się już nigdy nie zmieni 😠
Fredeczka jesteś bardzo fajną i dojrzałą jak na swój młodziutki wiek kobietką, powiem Ci że ja w Twoim wieku kompletnie nie myślałam o dzieciach i brałam tabletki anty bo byłam w długim związku z chłopakiem, ale chciałam się wyszaleć, skończyć szkoły i miałam problemy bo aż 3 lata staralismy się o dziecko, więc gratuluje Ci dojrzałości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szczęście będę sama z mężem i córką cieszyć się maleństwem,moi rodzice pewnie wpadną ale przesiadywać nie będą a teściowa ma kawałek a że niby schorowana to się do nas dłuuugo nie wybierze 🤪 teściowej to się zresztą nasłuchałam już poprzednim razem więc mam nadzieję że tym razem się odczepi.Najlepiej jak bym ją zobczyła dopiero na komuni córy 🤪 ale to raczej niemożliwe 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja teściowa mieszka jakiś kilometr ode mnie więc spacerkiem , po drodze do lekarza może wstapić, ale ja mam taki charakter, że jak mi się cos nie podoba to bezposrednio mówie, więc jak mi się nie bedzie podobało zachowanie gości to po prostu ich wyproszę, jeśli np. zaczna mnie nachodzić od razu po wyjściu ze szpitala 🥴
Poza tym rodzimy w grudniu i nie wyobrażam sobie, że ktos prosto z dworu , zmarzniety będzie brał na ręce, a nawet pochylał sie nad moim maleństwem...wrrrr oczy wydrapię za moje dziecko 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...