Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. U MNIE SŁONECZKO ŚWIECI 😎 CHOCIAŻ PRZEBUDZIŁAM SIĘ O 6 RANO TO LAŁO JAK BY KTOŚ KRAN ODKRĘCIŁ. JA WŁAŚNIE POPJIAM SOBIE KARMI. COŚ MI NA NIE OSTATNIO OCHOTA PRZYSZŁA :P A WÓZIO JUŻ MAM. PO MOJEJ SZWAGIERCE ONA BARDZO MAŁO GO UŻYWAŁA I JEST W STANIE IDEALNYM. JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ KIEDY ZACZNĘ WSZYSTKO SZYKOWAĆ NA PRZYJŚCIE MALUSZKA NA ŚWIAT. ZACZYNAM SIĘ CZUĆ TAK JAKBYM BYŁA PIERWSZY RAZ W CIĄŻY. WCZORAJ MNIE TAK POKOPAŁ, ŻE AŻ MI ŁEZKI KRĘCIŁY SIĘ W OCZACH ZE SZCZĘŚCIA 😆 JA DZISIAJ CZUJĘ SIĘ ŚWIETNIE MOGŁABYM GÓRY PRZENOSIĆ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Hej!

Wstałam sobie i chyba zaraz spowrotem położe się spać bo jest mi ciągle niedobrze i słabo 😞 pytałam mojej mamuśki czemu dopiero teraz doskwierają mi te nudności itp a to sie okazuje, że mi dzidzia juz naciska na żołądek i jego zawartość się troszkę podniosła 😮
Smutno mi strasznie bo jutro moi rodzice wracają do Polski i znowu zostanę sama 😞
Fredecyka moje oby dwie siostry w ciążach miały tarczyce (w sumie 5 dzieci) i urodziły zdrowiutkie bobasy i przede wszystkim karmiły piersią więc może zadzwoń do jakiegoś centrum endokrynologi np. w Warszawie i skonsultuj się telefonicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć dziewczyny
Gosiag, fajny ten wozeczek, tez myślę o takim 3 w 1 ale jeszce sie nie spiesze z kupnem 🙂
Moj dzidzi kopie mnie juz regularnie, narazie to takie lekkie kopniaczki, ale wyczuwalne juz przez pozostałych członków rodziny. A w przyszłym tygodniu mam połowkowe badania prenatalne, czyli usg 4d, mam nadzieję ze dowiem sie już jaka jest płeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko znalazłam coś o karmieniu a przyjmowaniu leków
Czy przyjmowanie leków na nadczynność tarczycy jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią?

Obecnie uważa się, że kobieta karmiąca może być leczona takimi lekami. Preparaty przeciwtarczycowe (tyreostatyki) dostają się wprawdzie do organizmu dziecka, jednak podawane matce w standardowych dawkach nie wpływają na funkcję tarczycy. W takich przypadkach wybiera się propylotiouracyl, który w mniejszym stopniu niż tiamazol przechodzi do pokarmu. Czasami u niemowląt karmionych przez matki leczone tyreostatykiem mogą wystąpić skórne objawy uczulenia (wysypka).

Ja na Twoim miejscu to bym się skonsultowała jeszcze z innym lekarzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ulewnej nocy. Wstałam jakaś połamana i nic mi się nie chce. Nawet za śniadanie nie mogę się zabrać.
O! I właśnie córcia wstała i drepcze po schodach z misiem. Słodki widok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂

Kurcze niech mnie któraś zmotywuje do sprzątania!!!! :P Tak mi się nie chce że szok 😮

Zgryz ale Ci fajnie ja też już nie mogę się doczekać tych badań,na dodatek zapisałam się prywatnie a wczoraj byłam u innego lekarza i on bez problemu wypisał mi skierowanie,tylko nie wiem czy teraz mi to przyjmą skoro zapisałam się i zaznaczyłam że prywatnie 🤨

Wiola to znaczy że dzidzia rośnie i teraz rzeczywiście mogą się zacząć właśnie takie niedogodnośći.Ja na przykład całe życie nie miałam zgagi a pod koniec ciąży zaczęła mi dokuczać.Pamiętam koleżanke jak wcinała pyszności jakie jej przynosili do szpitala chodź wiedziała że zaraz pójdzie je zwrócić bo dzieciątko uciskało na żołądek i nie było na to rady 🤔 także cierpliwości kochana i trzymaj się cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANE A CO MYŚLICIE NA TEMAT TEJ KOŁYSKI BO NA PEWNO JAKĄŚ SOBIE KUPIE. http://www.allegro.pl/item693353784_kolyska_lozeczko_kolcraft_gwarancja_pl_od_ss.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf właśnie też miałam napisać, że brałyśmy ślub w ten sam dzień. Piękna data 🙂

AgnieszkaK ja też mam czasami takie dni, że góry mogę przenosić, a za chwilę już padam ze zmęczenia hehe.

gosiag wstaw zdjęcie swojego brzuszka 🙂

Wiolka niestety każdego dopada w innym czasie, wypoczywaj i się relaksuj.

Buuuuuziaki dla Was WSZYSTKICH 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredeczka, nie rezygnuj z leczenia bo jak ci się pogorszą wyniki to później cie na operację mogą wysłać,a dojechać 30 km to chyba nie tak wiele 🙂

Co do tygodni ciąży to ja już zwariowałam 🙃 w czwartek lekarz powiedział że 15 tydzień, mi z poprzednich wizyt wychodziło że niby 16 a na brzuszku, że 17 ale brzuszek przyspiesza kilka dni więc nie wiem, a Akompf ma termin dzień później i niby ma już 18, no ja już zwariowałam.

A ten babsztyl z roboty mnie do furii doprowadza, no nic nie potrafi, mimo moich szczerych chęci, ja jej nie potrafię jaśniej wytłumaczyć tego czego ma się nauczyć 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EWA TYLKO MNIE DOPIERO PIERWSZY RAZ TAKA ENERGIA PRZYSZŁA CAŁY CZAS CZUŁAM ZMĘCZENIE I NIC MI SIĘ NIE CHCIAŁO.
JA WIEM ŻE KOŁYSKI SĄ DOBRE ALE TYLKO NA KRÓTKI OKRES ALE MOJEMU FACETOWI POWIEDZIAŁAM ŻE NIE KUPUJE WÓZKA TO CHCĘ MIEĆ COŚ NOWEGO I WYBRAŁAM WŁAŚNIE KOŁYSKĘ. RODZINKA MI TEŻ PRÓBOWAŁA WMÓWIĆ ŻE JEST NIE PRAKTYCZNA ALE JA SIĘ UPARŁAM I KONIEC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

”JADŁOSPIS LETNIEGO DNIA"

I ŚNIADANIE:
♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫
Łyk powietrza świeżego, ciepłego
plus kawa z mlekiem do tego
z dwoma łyżeczkami cukru
z marzeniami wymieszanego .
...............)..........(
..............((..........))
______(''''''''')o (''''''''')o_________
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

II ŚNIADANIE:
♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫
Szczery uśmiech na twarzy
odbity w lustrze marzeń
plus porcja muzycznych wrażeń.
……….\\\\\|///
……….(^▄ ▄^)
……….(…(_)…)
…………\..–../_
………/¯¯Y¯¯\.\ \…..♪…..♪…..♪….♪
………|._.\_…..|\_.\ …….♪….♪…..♪
……….\__\……|.\..\ …….♪….♪
……(¯¯¯\…\_|/¯¯\__\___oooo
……..)===ºººº====0000====)
……(____/¯¯¯\__/
..……/../……….\…\
..__./._/………….\._.\__
(____ /………….(_____)

OBIAD:
♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫
Wielka porcja optymizmu;
do tego dodać śmiechu zdrowego,
z sałatką ze słońca promieni połączonego,
wodą z jeziora lub morza skropionego.
A na deser truskawki
z odrobiną likieru i lodu.

KOLACJA:
♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫
Wesołe świec promyki
odbite w lampce wina czerwonego
plus obraz ukochanego ...
A potem to już klikanie ...
............albo spanie -
do wyboru ......
do koloru - !
........................)
.......................(,)
..........).........._'\!/'_
.........(,).........(""""" 😉
......._'\!/'_.•°*”˜҈.•°*”˜҈
.......(""""" 😉
.•°*”˜҈.•°*”˜҈

♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫~♫

Hej,hej, oto menu dnia letniego;
odpowiedni na dobry dzień dla
człowieka każdego:
smutnego i wesołego ,
grubego i chudego.
POZDRAWIAM i miłego dnia życzę !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i urwałam się z pracy... jestem u rodziców i czekam na obiadek 🙂 dam im się dzisiaj porozpieszczać hehe. Znowu zrobił się upał i ledwo można wytrzymać, jednak już wolę jak jest szaro i ponuro, ale temperatura niższa.
Fajna ta pioseneczka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...