Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Cześć kobietki przeczytałam wszystko: kombinezonik śliczny ja badania miałam w Austrii tez robione dopiero raz na początku ciąży ale miałam wszystkie na hiv toksoplazmoze wzw kurcze 7 fiolek krwi mi zabrali 🙂 po badaniach okazało się że przechodziłam już kiedyś toksoplazmoze a nic o tym nie wiedziałam. Ja na razie przytyłam 3 kg a w 1 ciąży przybrałam 12 ale przy mojej wadze wychodzi mi to tylko na zdrowie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też zmykam pod prysznic a potem do łóżka bo coś mnie brzuszek i głowa dziś cały dzien bolą 🥴

co do badań-to miałam robione tylko raz w 6 tyg-krew i mocz ale jak bede w PL to zrobie sobie prywatnie bo morfologia kosztuje 8 zł a mocz chyba 12 więc to żadne pieniądze a bede spokojniejsza jak wszystko wyjdzie dobrze

miłego wieczorku grudnióweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę robiła usg 4d w Szczecinie na Uni Lubelskiej, koszt - 230 zł (w tym płyta i zdjęcia)
Dziewczyny koniecznie dajcie znać jak było na tym badaniu , bo sama jestem strasznie ciekawa 🙂
Mój maluszek coś dziś słabiutko się rusza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badanie 4Di 3D przebiega jak normalne usg. Mój mąż zamiast przyglądać się dziecku na monitorze bardziej pochłonięty był obserwacją sprzętu jakim się posługiwał lekarz (zboczenie zawodowe). Technika nieziemska, prawie rodem z NAS-a. Nawet się skusiliśmy na nagranie, żeby Kuba mógł poznać braciszka. Dziecko z plamki na tradycyjnym USG zamienia się w plastyczną, namacalną postać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURCZE DZIEWCZYNY POCZYTAŁAM WASZE ZDANIA NA TEMAT TEGO USG 3D/4D I JA MAM JEDEN PROBLEM W MOIM MIEŚCIE NIKT NIE ROBI TEGO USG 😞 😞 😞
NAJBLIŻEJ MAM ALBO DO WROCŁAWIA (100KM) ALBO DO POZNANIA (100KM) 😞 😞 MOŻE SKUSZĘ SIĘ NA POZNAŃ, BO MOŻLIWE ŻE POJADĘ DO SIOSTRY I TAM POSZUKAM LEKARZA KTÓRY TYM SIĘ ZAJMUJE.
A MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MIESZKA W POZNANIU LUB BLISKO POZNANIA I POLECIŁA BY MI DOBREGO LEKARZA 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę 100 km na to badanie , ale myslę że warto z tego co piszą dziewczyny 🙂 nie dość, że zobaczę dzidziusia w całej okazałości, przekonam sie że jest zdrowiutki to jeszcze na pamiątkę filmik będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Jakis wieczor mam do d... 😞 taka przybita jestem i smutno mi strasznie 😞

A tak sobie mysle,ze ja mialam tyle badan robionych za pierwszym razem ,ze moze nawet mialam na ta toksoplazmoze a nawet nie wiem.

Akompf ja mialam tam wtyki ^^ tylko,ze to juz czas przeszly... ;/

Wlasnie widze,ze w Pile usg 3d kosztuje 70zl Akompf daleko nie masz :P a pociagiem jest to jakies 40min chyba nawet nie hmm... sama nie wiem czy od strony Pily najpierw jest Murowana goslina czy Rogozno ? w kazdym badz razie do Poznania napewno masz blizej ale kto wie czy taniej nie wyjdzie Ci przyjechac do Pily hehe. a Usg 4d jest robione u dr Jaskulskiego ktore kosztuje u niego 200zl i chyba dodatkowo sie placi za zdjecia i za film. Moja gin mi polecala,zebym zrobila u niego polowkowe badania.


Dobranoc wszystkim mamusia i brzuszkom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
Ja myślę , że nie ma co przesadzać z tym usg 4d, jeśli nie ma wskazań, ciąża rozwija się dobrze to nie ma po co na siłę, to nie jest konieczne, a dzidzi i tak nie widać tak dokładnie jak by się chciało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam ostatnie usg 9 tygodni temu i dzisiaj idę na 4d i nie mogę się doczekać. Pamiątka, pamiątką, ale nie to jest najważniejsze. Cieszę się, że dzidzia będzie pomierzona i poważona z każdej strony 🙂 Dowiem się czy wszystko jest w porządku 🙂 Oczywiście płeć też by mogło zdradzić dzieciątko bo jak nie to będzie lanie hehe :P Pewnie, że bym chciała mieć wszystko ładnie sfilmowane, ale najważniejsze żeby lekarz zobaczył co ma zobaczyć. Jestem mega szczęśliwa i jednocześnie zdenerwowana! Nie wiem jak przeżyję do 18.40 hihi!!! Jak wrócę od lekarza to dam znać.

Miłego dzionka Brzucholki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Wlasnie wstalam i mi sie znowu moje malenstwo snilo 🙂 mi moja doktor powiedziala,ze ona by mi radzila isc do innego lekarza na te badania polowkowe bo ona owszem,moze mi to zrobic ale juz nie tak dokladnie bo ma slabszy sprzet.

Za chwile ide zjesc sniadanko,wziac lekarstwa i z Killerem na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Ja 13 idę do swojego lekarza i jeśli z wizyty wyjdę zadowolona to na 3d nie pójdę, jeśli nie to wówczas się wybiorę 🙂

Ewa, właśnie wczoraj czytałam kilka niepochlebnych opinii o tym usg u tego lekarza, wiec napisz jak u Ciebie było, mam nadzieję że wyjdziesz zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłam ani 3d ani 4d. W piątek miałam zwykłe usg i mi wystarczy. Ważne, że dzidzia zdrowa i to dla mnie się liczy 😉

Za to na kolejne usg dłuuugo sobie poczekam, bo aż do 36 tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax też czytałam różne opinie 😮 Ilu pacjentów tyle opinii, Kłósek ma i dobre i złe. Mam nadzieję, że będę zadowolona i nie będę żałowała. W sumie to wszystko zależy którą nogą taki doktorek wstanie. Mam nadzieję, że dzisiaj ma dobry dzień :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...