Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

a ja obstawiam u Fredeczki synka u emmax dziewuszkę 😉 Zobaczymy 😉

Ja mam 3 siostry i brata. Mój mąż samych braci i kuzynów jedną czy dwie kuzynki, sporo stryjów i wogóle mężczyźni przeważają i podtrzymują nazwisko. Ale o dziwo! zaczęły się w tej męskiej rodzinie same dziewuchy rodzić! Nasza Basieńka jest juz 3! żadnego chłopaka w tym pokoleniu nie ma jeszcze 😉 Zobaczymy co szwagierka nosi pod serduchem bo jeszcze nie wiem 😉

Ja wstawiam na dowód Basi dupke Basi 😉hahaha [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/USG_dowodmale.jpeg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek z 1,5 roku temu, gdzie na 100% miała być dziewczynka, wszystko na różowo, pokój, łóżeczko ciuszki a urodził się chłopiec, aż się salowe w szpitalu pytały dlaczego ta pani tak tego synka na różowo ubiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf bez wątpienia dziewczynka:laugh:
Fredeczka to super,że jesteś zadowolona 🙂
Mittka czekamy na fotki zdobyczy 🙂
AgnieszkaK ty szczęściaro, ale ci się teściowa trafiła:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też fredeczka, ale mi szybko leci bo sprzątam biurko i wyrzucam jakieś stare papierzyska 🤪 A jak mi nie da tego zwolnienia to się pochlastam chyba 😠
W ogóle to takie jakię dziwne uczucie w brzuchu mam nerwowe podniecenie bym to nazwała:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodkie te rajtki ale ja postanowiłam na razie nie kupowac juz nic używanego, bo sporo tego mam... rajstopki własnie chciałam kupic nowe 🙂

Ania mnie kopie 🙂 jak ja ja kocham ta moja małą kruszynkę, a co to będzie jak się urodzi ... chyba ją zjem z tej miłości 🙂

Mieszkanko posprzątane. Teraz trzeba ugotowac jakis obiadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe Emmax czy trudno wychować takie dziecko, trudno - pewnie jak każde 🙂. Tylko więcej "przygód" i "wpadek" .
Np. nie mogę z nim iść na całą mszę do kościoła - nawet na tą dziecięcą, bo albo mu sąsiad śmierdzi,albo jest na tyle interesujący (ten sąsiad), że mu się całą mszę przygląda i komentuje, wszystko go interesuje zadaje 1000 pytań (myśli na głos). Ostatnio na widok ministranta służącego do mszy krzyknął JA TEŻ CHCĘ BYĆ SŁUŻĄCYM KSIĘDZA. I nie wspomnę o wylizywaniu ławek (skąd mu się to wzięło?) albo kurtki, koszulki. Ogólnie wesoło.
Najgorzej jest przy jedzeniu - jedzenie posiłku zajmuje mu wieczność i pisaniu - jak przeglądałam jego zeszyty z zerówki to nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać - literki jak się nie mieściły w linijkach miały dorysowane włoski lub nóżki a żeby tego wszystkiego było mało litera "a" patrzyła na mnie wielkimi oczyskami, a "b" uśmiechała się od ucha do ucha. Albo literki stawały się doskonałym torem przeszkód dla formuły, która akurat przejeżdżała przez Kuby zeszyt.

Ale jest mądrym dzieciakiem, można z nim pogadać na każdy temat, nawet o polityce bo stałą jego ramówką są Wiadomości (bo on też chce wiedzieć co się dzieje na świecie). Od 2 lat nie czytam mu już książek,robi to sam przed snem jego ulubioną pozycją jest "Mały książę" albo encyklopedia !!!
Potrafi zwrócić uwagę nauczycielce, kłócić się kiedy uważa, że ma rację, nie potrafi usiedzieć 5 min bez ruchu. Echh, ale jest przy tym bardzo czułym, wrażliwym czasami zbyt dojrzałym jak na swój wiek dzieckiem

A od września szkoła !!!! 🤪 🤪 🤪




Ale się rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dagim, dzieci z ADHD cechuje wysoki iloraz inteligencji, niestety często poprzez swoje zachowanie lekceważony min. przez nauczycieli. Uważam, że w naszej szkole większość nauczycieli nie jest przygotowana do pracy z takimi dziećmi, oby w waszym przypadku było inaczej, i trafił się nauczyciel potrafiący dostrzec jego inteligencję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DagiM no po prostu jak czytam to co napisałaś to aż mi się łezka w oku zakręciła 🙂 wydobyłaś wszystkie fantastyczne cechy synka.Znam też jednego łobuziaka z ADHD ale trafił na okropną matke i aż mi go żal bo ona powinnam mu poświęcać chodź odrobine uwagi a on żeby zwrócić na siebie jej uwage to demoluje wszystko co mu wejdzie w droge aż się zastanawiam co to będzie dalej.

Dziewczynki ciuszki są cudne nie uda mi się wszystkim zrobić zdjęcia,ale wrzuce jakieś napewno " 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dlatego młody idzie do klasy integracyjnej, gdzie jest 16 uczniów i 2 nauczycieli. Co prawda nie dostałam orzeczenia z poradni psychologicznej uprawniającego Kubę do uczenia się w takiej klasie jako dziecko integracyjne (kolejne śmieszne rozporządzenie pani minister edukacji), więc będzie chodził jako dziecko zdrowe - i tu też musiałam się nieźle nagimnastykować (zameldowałam syna tymczasowo u teściów), bo przez śmieszną rejonizację Kuba poszedłby do zupełnie innej szkoły i klasy masowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka wiesz ja go rozumiem, widzę, że czasami jest mu źle w swoim własnym ciele bo ono go nie słucha. Zmieniliśmy przedszkole gdzie nikt nie starał się go nawet zrozumieć a tylko przyklejono mu łatkę łobuza. Teraz poszukaliśmy dobrej szkoły, chodzi na zajęcia dodatkowe, żeby nauczyć się samodyscypliny i na nich właśnie wyładować swój gniew i nadmiary energii - basen (raz w tygodniu) i jazda konna (2 razy w miesiącu), a od września koszykówka.

Zapomniałam dodać, że najbardziej ale to najbardziej denerwującą rzeczą przy takim dziecku jest nietolerancja i tępota niektórych ludzi. Młody zwraca na siebie uwagę swym zachowaniem ale nie tylko ... Ma 7 lat a wygląda na 12 (152 cm wzrostu). Nie trudno sobie wyobrazić jaka jest reakcja ludzi na chłopca "12 letniego" bawiącego się jak 7 latek...
Ale na to nie znalazłam jeszcze lekarstwa, sposobu żeby go przed tym złem ochronić ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana i nie znajdziesz tepota ludzka nie zna granic :/
Łap oklaska ode mnie za postawe i wielkie serce 🙂
Moja córa też chodziła do przedszkola do grupy integracyjnej moim zdaniem to super sprawa ona przynajmniej uczy się tolerancji i potem tylko od nas zależy na jakiego człowieka wyrośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagim, i na takie zachowania ludzi nie uda ci się znaleźć nigdy sposobu, wymagało by to pracy z całym społeczeństwem, a do tego na pewno w najbliższym czasie nie dojdzie 😠
Szkoda, że tak trudno ministerstwu edukacji jest wydać trochę pieniędzy na dobrą kampanie społeczną o ADHD, to z całą pewności pomogłoby, niewiele zapewne ale zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DagiM mój Mateusz całe przedszkole chodził do klasy integracyjnej teraz też już będzie trzeci rok w szkole w klasie integracyjnej chociaż jest zdrowym dzieckiem. Tak się złożyło i przyznam że nie żałuje że ma stały kontakt z dzieciakami chorymi. Stał się dużo bardziej wrażliwy na chorobę, że są inne dzieciaki niż on. Wręcz przeciwnie ma kolegę który jest po ciężkiej operacji bo miał guzki na mózgu i też jest nadpobudliwy, a jak jest z Mateuszkiem to się wspaniale bawią i potrafią się dogadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, społeczeństwo nie potrafi wielu rzeczy zrozumieć, pewnie same niebawem doświadczymy jak pojedziemy z maluchami komunikacja miejską a dziecko będzie płakać i komentarze typu nie umie go pani uspokoić 😠 strasznie mnie to wkurza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jesli chodzi o Lukaszka to zdiwilo mnie,jak dobrze czyta! on dopiero w tym roku idzie do szkoly. jest strasznym lobuzem i nie da sie tego ukryc 🙂 ale jest tez bardzo opiekunczy i wyrozumialy. No i oczywiscie jak na swoj wiek dojrzaly.

A kiedys widzialam ,ze na discovery albo na BBC leci program "zycie z ADHD" to mozecie poszukac w gazecie i obejrzec. Bylo o matce wychowujacej dwojke dzieci z ADHD i niestety nie potrafila ich zrozumiec i otoczyc odpowiednia opieka. Kazali jej dodawac 3 zaczynajac od liczby 3 o ile dobrze pamietam ale za oknem chodzila kosiarka, w pokoju wlaczone bylo radio, dzieci graly na cymbalkach i ogolnie byl halas. Sama zaczela sie mylic i wlasnie w ten sposob chyba jej uswiadomili,ze dziecko z ADHD moze miec problemy z nauka dlatego,ze skupia swoj auwage na wszystkim i latwo sie rozprasza. Do tego na wiecej energii niz zwykle dziecko dlatego biega po podworku calymi dniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety dziewczynki na nietolerancję nic nie zdziałamy, to jak walka z wiatrakami.

Mittka dziękuję za oklaski ale one się należą nie mnie a Kubie - to dzięki niemu jestem taką a nie inną osobą - mamą.


A teraz zmykam, młody już spędził swój umówiony czas na kompie, zjadł obiad bez grymaszenia bo na talerzu ulubiona pomidorówka była i właśnie robi małą demolkę u siebie w pokoju - wszystkie klocki (a jest ich sporo) leżą na środku pokoju 😁. Prawdą jest, że kiedy pada deszcz to dzieci się nudzą ale u nas za oknem właśnie przestał i wyszło słonko więc zabieram młodego na dłuuugi spacer poobiedni 🙂.

Wpadnę wieczorkiem poczytać jak Wam minął dzionek, no i zaspokoić swoją babską ciekawość co do wyników pierwszych nieoficjalnych zakładów bukmacherskich. 🙂
Emmax, Fredka trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...