Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Już nie raz próbowałam go oduczyć i też właśnie mówię mu że jak się dzieci w zerówce dowiedzą to będą się śmiać ale to nie pomaga 😞 😞 😞 Może jak już będzie w zerówce to sam się oduczy 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie powinno się mówić komuś innemu, że dziecko robi coś, co na jego wiek jest nieodpowiednie!!!
Dziecko nie może być wyśmiewane przez rówieśników ani prze dorosłych!!!

Dla dziecka butelka/smoczek/kocyk/miś czy jakaś inna rzecz jest zaspokajaczem, w chwilach stresujących daje poczucie bezpieczeństwa. Więc śmianie się z tego nie jest dobrym rozwiązaniem :P

Fakt faktem im starsze dziecko tym trudniej zmienić mu jakieś nawyki. Bo małemu dziecu można zabrać tą rzecz, popłacze kilka dni czy nocy, ale szybciej zapomni.
Z pięcioletnim chłopcem trzeba już rozmawiać, wytłumaczyć co i jak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka powiedz mu,ze list do fredeczki hehe 🙂

ten chlopiec niepowiem, przerypane dziecinstwo mial bo ojciec jak sie okazalo po 11 latach malzenstwa prowadzi podwojne zycie :P niby pracowal w delegacjach itd a okazalo sie wkoncu ze ma inna kobiete z dwojka dzieci i tam siedzial caly czas weekendy i ewentualnie swieta ,czasami jakies dni w tyg spedzal z nimi... biedna kobiecina 😞 ale pozbierala sie i znalazla takiego faceta ze fiu fiu :P co tam,ze mlodszy o 15lat, koszykasz i ma z 2metry wzrostu taki no wiecie noooo :P przystojniacha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannaNikt niestety on nawet do przedszkola nosil buteleczke z mleczkiem ! a to nie mamusia mowila tylko on sam 😉 chyba zaczynal czuc sie dziewczynka... takie mam wrazenie, ze jego myslenie zmienilo sie na dziewczynke, lubil bawic sie lalkami, wloski ukladac, malowac sie kosmetykami, a samochody? nie ciagnelo go do nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, po prostu musisz dać mu jakieś wsparcie.

Np. obiecaj mu coś fajnego, razem ustalcie co to ma być, jako nagroda za to, że butelka powędruje do kosza.
I nie łam się przede wszystkim. Nie chowaj gdzieś butelki na zapas i nie wyjmuj kiedy mały poprosi.

Moja córka miała dwa lata i dwa miesiące, kiedy oduczyłam ją picia z butelki (od dużo za późno moim zdaniem), mój mąż mało co się nie złamał, ale ja postawiłam sprawę twardo i dwa dni później nie było nawet wspominania o butelce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodka ta sukienka 🤪 🤪 🤪
Na pewno nie jedno dziecko ma jakieś sekrety gdzie tylko domownicy wiedzą. Ja mam nadzieję że skończy pić mleko w zerówce sam, że powie mamusiu ja już nie chcę pić mleka bo nie chce żeby się ze mnie śmiały inne dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś może zabierz synka do sklepu i powiedz mu że czas rozstać się z butelką a w zamian dostanie super kubek jaki sobie sam wybierze 🙂 i od tej pory będzie pił kakao, mleczko, herbatke tylko w tym kubeczku 🙂Powiedz mu że jest juz duzym chłopcem, a duzi chłopcy piją z kubeczków 🙂
I bądź twarda, choc by nie wiem co nie dawaj mu więcej tej butelki jak juz kupicie ten kubek.
Wcześniej porozmawiaj z nim o tym, że pójdziecie do sklepu itd , przygotuj go na to 🙂bo to dla niego jak by nowy etap w zyciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgaK bo tutaj potrzeba stanowczości, której Tobie brak 😞
Jeśli mówisz że juz próbowłaś różnych sposobów to trzeba zabrać butelke i koniec i kropka 😞 Ja wyobrażam sobie że serce matki boli, ale kurcze inaczej sie nie da. Popłacze i przestanie ... nic mu nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rany..... córka bratowej mojego męża do 6 roku życia nie rozstawała się ze smoczkami i to nie tyklo do spania i nikt nigdy nic nie mówił, w dodatku spała z dziadkami w jednym łóżku dopóki ja się tym nie zajęłam bo aż mnie trzęsło jak to widziałam!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ta bratowa jest pierdzielnięta i w dupie ma swoje dzieci a babcia jak to babcia pozwala na wszystko. Wystarczyło, że ja się tym zajęłam, mała była u mnie pare dni i oduczyła się tych głupich nawyków. No masakra jakaś, mogłabym wam opowiadać o wychowaniu tych dzieci tutaj parę dni 🤢 . 🤢 🤢 Paranoja jakaś 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje mi się sama zrezygnowała. I nie chcę się wtrącać ale wydaje mi się że nic na siłę.Chłopczyk podrośnie i stwierdzi ze to nie męskie! 😉 Może jak dzidzia będzie w domu to sam zrezygnuje. Bo będzie starszym bratem. 😉 Chyba ze ma już zły zgryz od butli. Ale jak nie to niech pije aż sam zdecyduje że jest już na to za duży. Bo dzieciństwo tak szybko mija. Nich się maluszek jeszcze troche popieści. Bo później to juz tylko szkoła i nauka. Warto zeby dziecko jak najdłużej było dzieckie. 🙂 Mój synek do 7 lat spał ze swoim kocykiem. Miał taki mały kocy który kładł koło twarzy i do 7 lat nie mógł bez nigo spać. Ale mi to nie przeszkadzało 🙂.Teraz już moje dzieciaki są duże i zaradne i czasEm chciała bym zeby się trochę popieściły.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...