Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Badanie ginekologicznie u kobiet w ciąży

Badanie przezpochwowe

Dostępne dane naukowe nie przemawiają za koniecznością przeprowadzania rutynowego badania przezpochwowego w czasie pierwszej wizyty prenatalnej. Badanie z użyciem wziernika może być wskazane w przypadku konieczności wykonania rozmazu cytologicznego lub testu przesiewowego w kierunku bakteryjnej waginozy. W niektórych krajach europejskich rutynowe badanie przezpochwowe przeprowadza się w późniejszych okresach ciąży. Nie wykazano, by postępowanie takie zmniejszało ryzyko porodu przedwczesnego lub miało jakikolwiek korzystny wpływ na wynik ciąży. Większość kobiet uznaje badanie ginekologiczne w zaawansowanej ciąży za najbardziej nieprzyjemne doznanie w czasie opieki przedporodowej. Tylko w niektórych przypadkach, na przykład krwawienia we wczesnej ciąży, badania szyjki w kierunku jej niewydolności lub przed podjęciem decyzji o indukcji porodu, uzasadnione jest badanie ręczne lub z użyciem wziernika. Ponieważ nie ma dowodów wskazujących na zasadność wykonywania badania przez odbyt w celu oceny szyjki macicy w czasie ciąży lub porodu, nie należy go zalecać, tym bardziej że większość kobiet uznaje je za bardziej stresujące niż badanie przez pochwę. Badanie kobiety ciężarnej przebywającej na oddziale położniczym lub sali porodowej należy przeprowadzać w osobnym pomieszczeniu, umożliwiającym poszanowanie intymności i prywatności. Wspólna sala lub stanowiska porodowe przedzielone tylko kurtynami nie zapewniają odpowiedniego komfortu.

Znalazłam na razie tylko coś takiego 😉 Wiem, że w Szwecji rónież nie badają w taki sposób i w Irlandii 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze źle się dziś czuję 😞 😞 Męczy mnie katar i ból głowy a jest tyle do zrobienia, bo trzeba dokładniej posprzątać na niedzielę 😞 😞 Chyba sobie to odpuszczę 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ale jestem padnieta!
Wczoraj ok 19 zadzwonila kumpelka ze robi mala posiadowke i czy wpadne no i sie zgodzilam bo sie z Marcinem poklocilam ,bo chcial jechac na dyskoteke i nie chcial mnie zabrac i ja jemu nie pozwolilam jechac i chcialam,zeby zobaczyl jak ja sie wtedy czuje jak go nie ma i powiedzialam mu ze wieczorem wychodze i poszlam i wrocilam przed 12 w nocy. Ale sie nasmialam wczoraj , dawno sie tak nie ubawilam jak wspominalysmy dawne czasy hahaha 😁 dziewczyny przy piwku, ja przy soczku bananowym ale bylo ok 😁

no i Marcin wstal po 7 i wyszedl z psem i go jeszcze nie ma, naweet w nocy nie pozwolil mi sie przytulic do siebie ani calusa nie dal, hehe moj sposob stosuje :P

Lece dziewczyny, dzisiaj troche mam roboty... papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to Megulka nie możesz tak jej rozpieszczać bo jak dzidzia przyjdzie to będzie sunia bardzo przeszkadzać a Ty będziesz zła że nie jest nauczona ciszy i porządku i będziesz miała pretensje tylko do siebie bo za bardzo ją rozpieściłaś 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny!
czytałam wczorajszą wasza dyskusję o badaniach gin w ciąży, ja teraz jestem badana co wizytę, ale zdziwiło mnie to bo podczas pierwszej ciązy 11 lat temu byłam badana na fotelu tylko na pierwszej i ostatniej wizycie.. widać zmieniają się zalecenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny

Zapowiada się piękny dzień 🙂 słoneczko świeci 🙂
Idę na zakupy, bo jak mówi AgaK potem to będą kolejki ;/

Buziaki i miłego dnia

Fredeczko gratulacje, za 2 tygodnie obchodzisz 30 tkę, potem juz zgórki na pazurki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Zajadam płatki na mleku i tak czytam o czym to dziś dyskutujecie 🙂 Zgryz no ja 8 lat temu to już chyba przy każdej wizycie byłam badana więc to bardzo szybko się zmienia.Teraz też mój doktorek mi nie odpuszcza iprzy każdej wizycie trzeba wskakiwać na fotel :P

Wiecie co tak sobie pomyślałam że dokładnie za tydzień o tej porze to będę miała męża przy sobie 🤪 eh mam nadzieję że ten tydzień szybko zleci 🙂

Agnieszka daruj sobie te porządki połóż się wygrzej się żeby się to przeziębienie nie rozwinęło bardziej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie Agnieszko tez wychodzi słoneczko, ale posiedze dzis w domu bo musze troche posprzątać, mam gości wieczorem.
Mitka wszystko się zmienia, nawet nie miałam świadomości tego jak bardzo, teraz wszystkie pierdułki dla dzieci są w sklepach, inaczej wyglądają szkoły rodzenia i nawet inne teorie na temat porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...