Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Witam mamusie :P

Dzidzia - spokojnej podróży i miłego wypoczynku 🙂 :*

Ja juz odliczam do weekendu, bo z poprzedniego nic nie miałam! W sobote do pracy a w niedziele pobudka o 4:00 bo nad morze jechaliśmy... Po dwóch tygodniach niezmiennego rannego wstawania jestem nie do życia...A co to będzie jak maleństwo da mi w nocy popalić 🙂 Juz się boję 🙂

Co do ruchów... nic jeszcze nie czuję jednak.

Zauważyłam tez, że jak zachce mi się siusiu to mnie boli podbrzusze jak dłużej wstrzymam (np bo nie mam gdzie pójść :P ) Tez tak macie?

JOANNA I JULIA śliczne to Twoje maleństwo!

Fredeczka - nie wiem jak to jest, jeśli Twoj facet nie pracował... w sumie nie jesteście jeszcze w związku małżeńskim, o taki zasiłek wychowawczy trzeba sie starać po macierzyńskim jak sie idzie na urlop wychowawczy czyli może pokryje sie to z waszym ślubem. Ale nie wiem dokładnie jak to jest. Poszperam w necie i dam znać jak coś znajde na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akompf co do siusiania to mam tak samo jak sie nie wysikam to zaraz brzusio boli a potem ulga a sikam czesto mam wrazenie ze mam dużo moczu a w rzeczywistosci wcale go tyle nie wysikm ale to raczej normalne i pewnie z ta sprawa bedzie coraz gorzej bo dzidzia coraz wieksza i bedzie uciskac na pęcherz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki bti 😉
moj pęcherz też robi mi problemy, najgorsze jest to ze ledwo gdzieś wyjdę na dwór to muszę szukać wc, a wmieście czasem jest ciężko 🙂 no i też jak mi się zachce to muszę juuZ
no ale dzidziuś napiera coraz bardziej..
acha wczoraj poczułam wyraźne kopnięcie, dziś rano też, no zaczęło się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂 zaglądam tu codzień i nie mogę za Wami nadążyć tyle piszecie, jednak to prawda, że kobiety to gaduły 🙃

Co do siusiania to tez mnie brzusio boli jak troszkę dłużej przetrzymam.

Ja mam 3 sierpnia dopiero wizytę u lekarza i wtedy poznam płeć dzidziusia, juz się nie mogę doczekać a w 21 tygodniu jestem umówiona na usg 4d - co sądzicie na temat tego usg? Czy któraś z Was też ma zamaiar zrobić??

Pozdrawiam Was wszystkie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnieszka ja robilam te usg i polecam bardzo poplakalamsie jak zobaczylam moja mala zbojnice 🙂 chyba w 3 trymestrze tez siew wybiore bo juz sie za nia tak stesnilam i bardzo chce ja zobaczyc w srode tez ja bede podgladac co ona tam sobvie robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja od ostatniego posta gralam w jakas gierke dla zabicia czasu :P

Akompf dzieki za pomoc 🙂

Z siusianiem to tez tak mam niestety... ;/ a wyobrazcie sobie co ja przezywalam jak sama na sklepie stalam i nie mialam jak pojsc do wc? :P

Moje malenstwo od wczoraj rana cos slabo sie odzywa... tzn rusza sie ale juz nie tak duzo jak wczesniej , nie wiem dlaczego ale zaczyna mnie to martwic...

Wogole to przed chwila patrze a na bluzce mam mokra plame wielkosci ok 2zlotowki. Tak jakby mi mleko pocieklo, ale to chyba jeszcze nie mozliwe? Kurcze... boje sie ;(

Dzisiaj moj dziubas ma urodzinki i sobie zarzyczyl na obiad gyrosa... wiec dzisiaj troche znowu w kuchni postoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczka moze siara ci pociekla :P z cyca jak tamk to kup juz wkladki bo bedziesz chodzic z mokrymi podkoszulkami a co do kopania to moze z upalow dzidziusiowi nie chce sie ruszac moja jak jest cieplo to kopie tylko rano w poludnie i wioeczorem takie 3 sesje po godzince ...a sisiusuanie mnie do teraz nei opuscilo tym bardziej ze ostatnio to caly czas arbuz i to 4 kilo na dzien plus kilo na noc wiec wyobraz sonbie co moj pecherz musi przechoidzic heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Lesencje 🙂

U mnie kiepsko, jestem tak wnerwiona, że zaraz kogoś pozabijam 😠 😠 😠

Wczorajsza wizyta u doktorka nieudana, zwolnienia mi nie dał, bo wszystko ok i przynajmniej połowa musi być, za miesiąc mi da., dzidzie widziałam tylko chwilkę, jak sprawdzał tętno, ale wszystko jest ok, przytyłam 1,2:P , płci tez nie poznałam bo niby nie widać ( no cóż jakbym poszła prywatnie to może i płeć by było widać i zwolnienie by mi się należało 😠 )a tak na NFZ dupa okaz zdrowia i zadowolenia:laugh:

A TAK SIĘ NASTAWIŁAM NA TO ZWOLNIENIE!!!
A no i 18 mam iść na usg do szpitala, ale z tego wszystkiego nie zapytałam czy mam się wcześniej zarejestrować czy co, może wy wiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że usg 4d najlepiej jest robić do 28 tygodnia, bo później dzidziuś jest już za duży żeby go tak dokładnie obejrzeć, no ale niunia zawsze możesz popatrzeć na samą twarzyczkę lub sam brzuszek itd

A ja dziś w nocy dostałam serię sześciu delikatnych kopniaczków 🙂 cudowne uczucie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję Zgryz! ale fajnie czytać o waszych kopniaczkach 🙂
a z tym pęcherzem to sie juz nie martwię skoro bywa to normalne w naszym stanie. Ja nie siusiam dużo (w sensie ciągle) ale za to zaraz jak coś wypiję pozbywam się z organizmu. 🙂 Ale dość o tym 🙂

Tak bardzo nie chce mi się zabrać za robotę... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia chyba masz racje... a ja odrazu panika hehe...
Najbardziej sie dziwie ,ze malenstwo po czekoladzie cos dzisiaj nie kopie...ale moze spi poprostu no i fakt goraco mam bo prawie 40stopni w pokoju...

Dziewczyny macie moze jakies sprawdzone przepisy na rybe? Bo dzisiaj piateka a u mnie wlasciwie to sie postu przestrzega wiec jakas rybe bym zrobila.

Tylko ten moj gamon znowu bedzie wcinac mieso!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację niunia, w sumie to prawie wszystkie moje informacje na temat tego usg pochodzą z internetu... ale możliwe ze to zalezy od sprzętu.

Co do rybki to najlepszy jest pstrąg pieczony w piekarniku.. przyprawiam go w specjalnej przyprawie do ryb CYKORIA i wyciśniętym świeżym czosnku, potem na jakieś 3 godz do lodówki żeby przeszły rybki przyprawami i do piekarnika na jakies 25 minut w 160 stopniach a do tego np pieczone ziemniaczki lub ziemniaczki z koperkiem i jakaś surówka np z młodej białej kapusty i marchewki... mniam ... a ja dziś na obiad robię botwinkę bo przywiozłam sobie wczoraj od mamuni z działeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...