Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Akompf to dobrze, że nie jest aż tak źle, ale zapewne będą ci kontrolować ten cukier 🤨

Aga fajnie, że zobaczysz dzidzię, ja mam wizytę w czwartek i tak mi się nie chce iść bo byłam 2 tyg temu 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do golenia to ja jeszcze daje radę:laugh:

dziewczyny od 3 dni stoi mi coś w gardle i nie chce przejść, czy to dziecko może gdzieś uciskać, że tak się dzieje, czy może jakieś choróbsko, ale to nie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym mieć robione USG co wizyte niż byc badana 😁 Choć teraz, na koniec ciązy to i jedno i drugie uspakaja, że wszystko jest okej. Też chciałabym zobaczyć swoją maleńką 😞 a tak to mi pozostaje podglądanie innych. Często oglądam na youtube usg z kolejnych tygodni żeby zobaczyć, jak moja Basieńka może teraz wyglądać 😁

Wstawiłam rosołek, a jeszcze musze poszperac za jakimś zestawem ciuchów na wyjście w ten pochmurny dzień. Męzunio chciał mi swoją kurtkę zostawić 😁 Ale bym wylądała 😁 hahahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie już brakuje pomysłów co nałożyć na siebie :/ mam jeszcze jedną kurtke do sprawdzenia czy się w nią zapne,ale na razie wole żyć w błogiej nieświadomości że a nusz może się w nią zapne :P

Ja też niestety jestem badana na każdej wizycie albo stety ale wczoraj jak widać źle się to skończyło 😠

A to usg we środe to pewnie jedno z ostatnich no chyba że malutka się jeszcze nie przekręciła to wtedy napewno będzie mi robił kolejne usg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz Akompf wszystko jest ok 🙂

Ja jestem badana co wizytę, już się przyzwyczaiłam, ale na początku myślałam, że fioła dostanę bo musiałam chodzić co 2 tygodnie 🥴

Też nie mam co na siebie włożyć, zostały mi jedne spodnie i ciągle w nich śmigam, a kurtki żadnej nie mam więc jak zrobi się zimno to nie wiem co wymyślę.

Mittka a mi jest strasznie gorąco! Nie wiem czemu :laugh: W nocy było 5 stopni więc stwierdziliśmy, że trzeba zamknąć okno, ale w nocy się obudziliśmy obydwoje taki zaduch się zrobił. Muszę mieć 2 okna otwarte żeby zasnąć. To będzie jakiś koszmar jak będziemy musieli mieć w mieszkaniu 25 stopni, podusimy się tu hehe. No, ale dla Piotrka wszystko 😉 Ogólnie coś mi się pozmieniało bo zawsze zmarzluch byłam, ale w moim bloku jest chyba wyjątkowo ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wróciłam , zła jak osa ;/
Po pierwsze USG mi nie zrobiła, dopiero za miesiąc :/
Po drugie grzybek jeszcze sobie nie poszedł i nadal mam stosować nystatynę :/
Po trzecie tak jak Akompf mam liczne bakterie w moczu więc przepisała mi antybiotyk doustny - Duomost ;/
Po czwarte moje przeziębienie 😞 tantum verde na gardło i Nasivin do nosa 😞 masakra normalnie, 6o zł na leki 😞
No ale trudno, dla dzidzi wszystko.
Malutkiej tylko tętno zbadała , zresztą robi to na każdej wizycie i na każdej wizycie mnie bada.
Glukozę mam w normie.

A na pocieszenie kupiłam sobie mrożone pyzy z mięskiem i własnie sobie zajadam. A Ania mnie kopie od rana 🙂

Co do ubrań to tez juz nie mam co na siebie włożyc. Tak jak Ewa męczę jedną parę spodni. O kurtkach nawet nie wspominam.
W ogóle to przytyłam 4 kg od ostatniej wizyty. Ja pierdziu 😞
Ogólnie na plusie jestem już 13 kg od początku ciązy 😞

U mnie tez jeszcze nie grzeja, ale nie jest mi za specjalnie zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaK najważniejsze, że z Anią wszystko w porządku!!! Z usg trudno, będziesz musiała poczekać. Coś ten 3 trymestr daje nam w kość 🤨

Co do apteki to wiem co czujesz, ja ostatnio po każdej wizycie zostawiam w aptece 130zł 😠 Do tego jeszcze witaminki, które właśnie mi się skończyły i kosztują 50zł. Masakra jakaś.
No i jeszcze muszę zrobić badania na toksoplazmozę i TSH więc kolejny koszt -dokładnie 74zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Agnieszko ale trafiłaś na służbistke 😞 przykro mi że ta zołza nie chciała Ci zrobić usg,ważne jednak że z Anią wszystko ok 🙂 Ty się lecz kochana bo malutka też musi być zdrowa,ja wybiłam mojemu lekarzowi wizyte i internisty chciał żebym jak on to powiedział ptaszki uzupełniła 🤪 ale mówie mu że już tylko katar mi został pośmialiśmy się z pani minister zdrowia która to kazała chorym na grype siedzieć w domu i pić herbatke malinową 🤪 Jej mnie przechodzi a Wy zaczynać chorować mam nadzieję że Was nie pozarażałam 😞
Agnieszko kuruj się tymbardziej że pogoda teraz paskudna 😞 widzisz ja nadżerke ty grzybka cholibka same nie przyjemne rzeczy w tym 3 trymestrze.Dziewczymki musimy się trzymać już tak nie dużo nam zostało 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko26 chyba taki nieznosny dzien. Przykre to ze nie chce ci pokazac córci. Moj za to nie chce mi dziecka dokladnie zwazyc. Tez sie o to wsciekam i zastanawiam sie czy nie isc do innnego lekarza chociaz raz 🤢

Ubranka pekaja moje Panie, ale w styczniu bedziemy juz mniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grudniowe Mamusie 🙂
Musiałam po nadrabiać wczorajszy dzień na forum bo ostatnio nie mam czasu siedzieć a jak mam chwile to zazdrosny mąż mówi że się do niego nie przytulam tylko na brzuszku siedzę 🤪

Pisałyście o mamusiach wczoraj, ja też jak Agnieszka K nie mam mamusi 😞 Zmarła na raka gdy miałam 22 lata, tak mi jej brakuje szczególnie teraz 😞 😞 😞

Pisałyście o przewijakach na łóżeczko, siostra przy córci miała i naprawdę te na łózko się sprawdzają 🙂
Do przyborników mało się mieści choć to zawsze coś jak jest małe mieszkanko, ja kupiłam taką plastikową półeczkę na kółkach ma 3 te półeczki i wszyskie niezbędne rzeczy dla dzidziusia się tam mieszczą można postawić koło łóżecka i wszystko ma się pod ręką do przewijania (też sprawdzone przez siostrę):P

Akompf co do glukozy to lekarz najlepiej Ci powie czy ok czy nie bo ja się nakręciłam że mam cukrzycę ciążową a lekarz powiedział że ok jest tylko słodycze kazał ograniczyć do minimum 🤢

Ale się rozpisałam 🤪

A tak wygląda półeczka tylko ja mam normalną nie narożnikową [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/p____ka.jpeg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę ten 3 trymestr to jakieś nieporozumienie hahah do tej pory wszystko było cudownie , bez komplikacji ehhh
Witaminki biorę co 2, 3 dni teraz. Nie chcę , żeby moja dzidzia urodziła się wielkaaaa 🙂

A dziewczyny hit normalnie. Podsłuchałam rozmowę dwóch cięzarnych. Jedna mówi do drugiej ,,ale masz odrosty, nie farbujesz włosów"
- ,,nie , bo podobno nie można"
(myślałam, że chodzi jej o ten zapach farby, że może zaszkodzić)
- ,,dlaczego nie można"
- ,,moja koleżanka pofarbowała włosy w ciązy i jej synek urodził się z plamą na głowie, ja wolę nie ryzykować"

ahahha ale się uśmiałam sama do siebie, młode dziewczyny i w zabobony wierzą, masakra...
Tak że grudnióweczki nie farbujcie włosów 🙂


Idę poszperac na allegro za jakimiś spodniami ciązowymi i sweterkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie dziewczynki, widzę, że każdej cos dolega 😞 Mam nadzieję, że sie za chwilę pozbieramy do kupy, weźmiemy w garśc i wygonimy te chorubska, złe wyniki i bakterie! ehhh

Uciekam sie szykować na autobus, bo mam o 13:00. A o 15:15 badanie. Mam nadzieję, że tu wyniki będą okej.

Buziaki dla wszystkich! 🙂 i brzusie do góry! Bedzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula dobry pomysł z tą szafeczką, będę musiała nad tym pomyśleć.

AgaK świetna rozmowa :laugh: :laugh: :laugh: Nieźle się ubawiłam hehe. A może nie powinnam się śmiać bo wczoraj farbowałam włosy 🙃

Akompf trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku z Twoim serduchem! Melduj się jak wrócisz.

Ja układam ciuszki w komodzie, jejku sama przyjemność... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...