Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej ulka wiesz co jesli firma zatrudnia powyzej 20 pracownikow to placi pracodawca nie wiem jak u ciebie z tego co sie orientuje to zus sie spoznia ale kurde az tyle!!!!! dziwne a twoj pracodawca nie moze zaniechac wyslania do zusu twojego l4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej tak przypadkiem zobaczyłam posta wiesz ja jestem juz z drugim dzieckiem na chorobowym w ciazy i co miesiac dostałam/ dostaje normalny wypłat ,dziwne ze jestes tak długo na l4 i ci zus sie nieodzywa musisz to sama sprawdzic osobiscie bo chyba szef do zusu ci niweysyła najlepej zadzwon do zusu i ci wszystko powiedza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie tu pani pisze ze bys szła i ma racje , ja sama ostatnio sprawdzałam swojego szefa w zusie ale puki co to juz ok , a pozatym w małych zakładach pracy odraz zus płaci za 33 dni ,chyba ze jest duzy zakład pracy to szef płaci przez 33 dni a potem zus , tak czy jak idz do zusu bo niema co darować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej tak przypadkiem zobaczyłam posta wiesz ja jestem juz z drugim dzieckiem na chorobowym w ciazy i co miesiac dostałam/ dostaje normalny wypłat ,dziwne ze jestes tak długo na l4 i ci zus sie nieodzywa musisz to sama sprawdzic osobiscie bo chyba szef do zusu ci niweysyła najlepej zadzwon do zusu i ci wszystko powiedza albo idz osobiscie i wszystko sie dowiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
do dziewczyn co są na zwolnieniach : jestem juz ok 80 dni na zwolnieniu, Zus jeszcze nie odezwał sie, jak wygląda u was , wszystkie dostałyście juz kase? moze to wina mojego pracodawcy? czy moze zdarzyc sie tak ze pracodawca nie wysyla zwolnien do zusu i zus np nie wie ze mam zwolnienie? (mam okropnego szefa, jest do tego zdolny, moim pierwszym zwolnieniem rzucał i nie chciał przyjąć) ale nie wiem czy on ma jakis wpływ na to ze moge nic nie dostac z zusu


ulka mysle ze niedlugi dostaniesz juz kase, srednio czeka sie 3 miesiace
jesli masz watpliwosci to mozesz przejsc sie do zusu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Witajcie 🙂 🙂

Aniqua - czemu nie mozesz spac na plecach? mnie maz pilnuje zeb na brzuchu nie spala. sama tez uwazam ale ja tak uwielbiam spac na brzuchu ze czasem w nocy nieswiadomie tak sie ukladam 🙂 ale czuje juz tez ze wtedy gniote brzuszek (albo sobie wmawiam 😜).

no tak wyczytalam, ze od 5 m-ca to na plecach tez nie wolno spać, bo wtedy macica sie rozciaga i dzidzi ma mało miejsca. najlepszy jest podobno lewy bok.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
chloe napisał(a):
Witajcie 🙂 🙂

Aniqua - czemu nie mozesz spac na plecach? mnie maz pilnuje zeb na brzuchu nie spala. sama tez uwazam ale ja tak uwielbiam spac na brzuchu ze czasem w nocy nieswiadomie tak sie ukladam 🙂 ale czuje juz tez ze wtedy gniote brzuszek (albo sobie wmawiam 😜).

no tak wyczytalam, ze od 5 m-ca to na plecach tez nie wolno spać, bo wtedy macica sie rozciaga i dzidzi ma mało miejsca. najlepszy jest podobno lewy bok.



no nie, niedlugo to juz w ogole trzeba bedzie spac na stojaco 😉 spoko do 5 m-ca mamy jeszcze troche czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
Sprawa z sąsiadem wyjaśniona polubownie, mam nadzieję, że już będzie ok.. Jeden stres mniej...
Byłam wczoraj na badaniu na obecność HIV i zemdlałam przy pobieraniu krwi. Masakra, w jednej ręce w ogóle żył nie mogła znaleźć, w drugiej znalazła i pusta była... aż w końcu pobrała z dłoni... ale oczywiście odpłynęłam, chyba z 40 min byłam w gabinecie, babka mnie zagadywała, a mąż myślał, że ja sobie z nią gadam i wściekły czekał tyle 🙂 a ja sobie postanowiłam zemdleć...A jeszcze muszę morfologię zrobić.Ale dam sobie trochę przerwy, bo nie wyrobię..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ulka jak poprzednim razem poruszałaś kwestię zusu to zapytałam dwie znajome jak u nich było i obie dostawały pieniądze na czas więc nie wiem czy 80 dni bez pieniędzy to normalne jest. Może jednak lepiej się dowiedz...
chloe na którą wizyta?
Ja dziś w pracy musiałam się przemieszczać, auto bez klimy i też myślałam że zaraz zemdleję a nikt mi igieł w żyły nie wbijał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
ulka jak poprzednim razem poruszałaś kwestię zusu to zapytałam dwie znajome jak u nich było i obie dostawały pieniądze na czas więc nie wiem czy 80 dni bez pieniędzy to normalne jest. Może jednak lepiej się dowiedz...
chloe na którą wizyta?
Ja dziś w pracy musiałam się przemieszczać, auto bez klimy i też myślałam że zaraz zemdleję a nikt mi igieł w żyły nie wbijał 😉


na 20 🤪

mnie tez sie czesto slabo robi... nie zdarzylo mi sie co prawda zemdlec, ale czesto musze usiasc i pooddychac gleboko. glowa mnie boli dzis strasznie, w sumie pierwszy raz tak mocno i dlugo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
chloe napisał(a):
Witajcie 🙂 🙂

Aniqua - czemu nie mozesz spac na plecach? mnie maz pilnuje zeb na brzuchu nie spala. sama tez uwazam ale ja tak uwielbiam spac na brzuchu ze czasem w nocy nieswiadomie tak sie ukladam 🙂 ale czuje juz tez ze wtedy gniote brzuszek (albo sobie wmawiam 😜).

no tak wyczytalam, ze od 5 m-ca to na plecach tez nie wolno spać, bo wtedy macica sie rozciaga i dzidzi ma mało miejsca. najlepszy jest podobno lewy bok.



no nie, niedlugo to juz w ogole trzeba bedzie spac na stojaco 😉 spoko do 5 m-ca mamy jeszcze troche czasu 🙂


no ja jeszcze tydzień:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Cześć dziewczyny. Sprzątałam właśnie dom i postanowiłam zjeść kolację, a tutaj proszę niespodzianka zwymiotowałam wszystko jak leci... Czuje się teraz fatalnie 🥴 Czekam też na moja wizytę w poniedziałek. Chloe trzymam kciuki !


biedna gosia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...