Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bardzo proszę nie piszmy o poronieniach, bo to ani dobre ani nie nastraja. Wiadomo w szczególnych przypadkach trzeba się podzielić smutkiem ( jeśli chodzi o bliska osobę). Musimy się trzymać wersji bardzo optymistycznych, bo nawet nasze samopoczucie oddziałuje na bobaska. Więc babeczki pozytywne wibracje wysyłam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, mam pytanie, czy któraś z was choruje na niedoczynność tarczycy i czy bierzecie aktualnie jakieś leki? Bo ja mam od 2 lat, najpierw mialam spora nadczynnosc, a w ciazy zrobila sie z niej lekka niedoczynność. Jak tylko sie dowiedzialam o ciazy to poszlam do endokrynologa i babka zapisala mi od razu eythyrox 25mg (czyli najmniejsza dawke) na niedoczynność. po miesiacu okazalo sie ze moje FT4 jest powyzej normy (tak bardzo sie podnioslo, mimo najmniejszej dawki)więc odstawila mi na dwa miesiace tabsy. i przez ten czas bylo ok.Bylam dzisiaj na wizycie, FT4 dalej jest niby w normie, wyniki 16,35 czyli idealnie pośrodku, a mimo to znowu dostalam recepte na eythyrox 25mg. mam brac 2 tygodnie. No i moje pytanie: mozna tak w ciązy skakać z tymi lekami, tzn. raz brać, potem odstawiać i znowu brać? nie powinno byc jakiejs ciaglości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniqua - nie mam pojecia
pammat - trzymamy kciuki, bedzie wszystko dobrze!!!
ulka - ale masz szefa ch...ja! szok!
ja tez na poczatku bylam na innym forum i tam tez kilka dziewczyn poronilo, tylko nasze takie szczesliwe! 🙂 co do tych historii to wlos sie na glowie jezy, ja tez znam kilka jedne osobiscie inne z opowiadan ale zdecydowanie wiecej znam szczesliwych mam z pieknymi zdrowiutkimi dziecmi wiec zostanmy przy tym!! 🙂
wanilia - powodzenia, czekamy na wiesci, chociaz wiemy ze na pewno beda dobre. fajnie ze czujesz dzidzie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już jestem, wieści mam dobre a nawet bardzo dobre - krwiaka albo wcale nie było albo już się wchłonął bo dziś na usg nic nie było widać a obejrzał mnie lekarz naprawdę dokładnie - mam na myśli "przegląd fotelowy" + usg dowcipne i przez brzuch. Następna wizyta dopiero za 5 tygodni, ale to dobrze wolę tak niż częste wizyty z konieczności.
No i potwierdziło się że to dziewczynka 🤪 (Bianka, Judyta, Marta????)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też jestem po wizycie u mnie wszystko bardzo dobrze miałam nie mieć usg ale poprosiłam lekarza żeby mi zrobiła bo siostra była ze mna i chciała zobaczyć , więc było takie pokazowe słodziak mały taki duży już rączkami machał serduszko puk puk i nawet krew w pępowinie lekarz pokazał cud miód. Badań zadnych mi nie zlecił oprócz commsa po 15 tygodniu narazie płci nie wiem po mały leżakował.
Wanilia gratuluje córeczki
Ja wiem że teraz jak jesteśmy w ciązy to jak na złość wokoł jakaś kobieta poroni czy wysoko jest w ciązy i straci dziecko no stop to się słyszy ja cały czas np w telewizji widzę reklamy o chorych dzieciach i mam wrażenie że teraz ich tak strasznie dużo jest a wcześniej nie było.
I popatrzcie dziewczyny każda ma stresa przed wizytą a tu wszystko ok i będzie tak do końca zobaczycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
popsuł mi się samochód jak wracałam, zdążyłam zjechać na chodnik - zaraz za znakiem zakaz zatrzymywania się....- idę zobaczyć czy już mam mandat za szybą 🥴. A może odpali stary trup? Ranyy, jak ja tego samochodu nienawidzę 😠 Całe szczęście mąż dziś wraca to będę jeździć drugim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poznałam taką kobiete w wieku ok 33 lat ktora stara sie o dziecko 8 lat i nic, i sie mnie pytała jak sie czuje i wogole patrzyla mi sie na brzuch , mam nadzieje ze ją zaraziłam ciążą. ale dostaje jakies tam zastrzyki w brzuch, co miesiac ma te usg owulacji , obserwuja te pecherzyki, bierze leki i kurna nic, wtedy to człowiek chyba docenia to ze umie robić ludzi i takiego człowieczka właśnie produkuje, sie cos dziac bezobjawowo
Dobrze jak jest gorzej jak nie ma ja czekam na 3 dziecko nie ukrywam że boje się że troje to juz większe zawirowanie i kocioł w domu ale na każdą wizytę też ide i się zastanawiam czy wszystko dobrze dziecko no największy dar jaki można mieć 🙂 a po za tym jak bóg daje to ttrzeba brać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się , że kolejne dziewczyny po powrocie z wizyty potwierdzają, że wszystko w porządku.
Rubi moja mam tez miała nas trójkę ( ja byłam ostatnia wpadką) dopiero teraz rozumiem i dziękuje jej za to co nam dawała i daje nadal. To rzeczywiście jakaś droga na życie macierzyństwo trzeba się nią cieszyć, że jest nam dana 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chloe -mnie się wydaje że chłopców więcej bo łatwiej ich rozpoznać we wczesnej ciąży, później się pewnie wyrówna 🙂. Nie ukrywam że bardzo się cieszę na dziewczynkę mimo że wydawało mi się że nie mam preferencji.......być może tak samo zareagowałabym na chłopca? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa, miałam jeszcze napisać że nie dostałam mandatu 🙃 Samochód odpalił i przeparkowałam go przepisowo, zaoszczędziłąm stówkę heh, jutro mogę ją przeznaczyć na coś przyjemiejszego niż mandat 😁 Zadzwoniłam się pożalić do męża i powiedział że kupujemy inny samochód. To stary temat i ciągle kasy szkoda ale chyba już nie ma innego wyjścia 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniqa ja choruje na niedoczynnosc tarczycy juz dlugo i biore teraz w ciazy euthyrox 50 i wyniki mam w normie i ft4 tez ale musze przed wizyta u endokrynologa jeszcze zrobic wyniki!!!!!
Ja mam jeszcze dosc sporego guzka na tarczycy i biore jodid w dawce 200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was jak tam leci dzis!!!! ja mialam jakis taki meczacy dzien bylam na nogach w miescie i nic mi sie nie chcialo potem autem z mama na cmentarzu i taki spiacy dzie nudny siedze sobie sama i pisze!!!!! mam nowa dostawe ksiazek i bede czytac!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...