Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Chloe nie wiem czy nie myle; ale chyba pisalas, ze masz paciorkowca. Z nim mozesz rodzic w wannie?

nie mylisz 🙂 mam to dziadostwo i pytalam lekarza, moge w tym szpitalu rodzic w wannie 🙂 nie mam pojecia od czego to zalezy ze jak pisze agami jeden szpital pozwala drugi nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Chloe nie wiem czy nie myle; ale chyba pisalas, ze masz paciorkowca. Z nim mozesz rodzic w wannie?

nie mylisz 🙂 mam to dziadostwo i pytalam lekarza, moge w tym szpitalu rodzic w wannie 🙂 nie mam pojecia od czego to zalezy ze jak pisze agami jeden szpital pozwala drugi nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
pammat napisał(a):
dokładnie to jest smiech co sie dzieje niech ludzią wszystkie ulgi pozabierają najlepiej złodzieje!

wszedzie tak bylo jest i bedzie... u nas w pracy bony na swieta maja byc... w zaleznosci od dochodu... i teraz jak sie ma dochod kobiety kolo 50 ktora zyje sobie w konkubinacie z facetem w jego mieszkaniu i jej dochod na osobe to przedzial 1800-2500 i gratis sobie na lewno dorabiaja w firemce gdzie niby ciagle strata... a autko bmw.....w porownaniu do rodziny...gdzie moj dochod plus dochod meza podzielony na dwa jest w tym samym przedziale do bonow.... tylko ze ja mam dziecko w drodze i kredyt mieszkaniowy i kredyt na auto ;/... a ona swoja wyplate ma na swoje zycie??? co smieszniejsze mimo ze dziecko urodzi sie przed swietami to paczka na swieta czy bon dla dziecka mi sie nie nalezy bo oni daja teraz a dziecka nie ma... ale to sa w koncu na swieta pieniadze a wtedy bedziemy we 3... no i co... ehh dobra nie uzalam sie nad soba bo znowu ebde miala wisielczy humor caly dzien... ale to niesprawiedliwie i tyle...

U Nas bony na swieta zaleza od stanowiska ktore masz, Tzn im wyzsze stanowsko tym mniej bonow dostajesz... a co do paczki na swieta to u mnie robia mikolajki 11 grudnia i powiedzieli ze nawet jak sie mlody urodzi do 11 grudnia to niestety nie moze wziasc udzialu w tej imprezce, bo nie mam jego PESELu, ale serdecznie zapraszaja na nastepny rok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
marika to zalezy od szpitala, ona jest z-ca ordynatora wiec mysle ze robi co chce... a dyzur ma raz w tygodniu w piatek i wez se tu traf z porodem akurat na wtedy 😜
aaagaaa - tez dlatego bede rodzic 20km od domu a nie 5km gdzie mam najblizszy szpital, wlasnie ze wzgedu na lekarza. ona tez przyjedzie specjalnie jak trzeba bedzie, no ale jest zwyczaj ze potem sie do niej idzie i "dziekuje" z koperta... 🤢 moja mama 10 lat temu dawala 500zl.
polozna na szkole rodzenia jak pytalismy mowi ze sa rozni lekarze, niektorzy mowia ze za 1000zl to im sie nie chce przyjechac 😮

no to nic tylko w czwartek akcja podlogi, okna, firanki sex, podlogi okna firnaki sex i moze sie na piatek uda Julka wygonic;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
solenizantka napisał(a):
marika to zalezy od szpitala, ona jest z-ca ordynatora wiec mysle ze robi co chce... a dyzur ma raz w tygodniu w piatek i wez se tu traf z porodem akurat na wtedy 😜
aaagaaa - tez dlatego bede rodzic 20km od domu a nie 5km gdzie mam najblizszy szpital, wlasnie ze wzgedu na lekarza. ona tez przyjedzie specjalnie jak trzeba bedzie, no ale jest zwyczaj ze potem sie do niej idzie i "dziekuje" z koperta... 🤢 moja mama 10 lat temu dawala 500zl.
polozna na szkole rodzenia jak pytalismy mowi ze sa rozni lekarze, niektorzy mowia ze za 1000zl to im sie nie chce przyjechac 😮


a mojej mąż zaniesie bukiet kwiatów i jakieś dobre wino 🙂 i będzie 🙂

czasem jak jestem na wizycie to przychodza ludzie z dziecmi juz i wlasnie z taka torba prezentowa, ale za cholere nie wiem co tam jest, czy jest koperta czy nie ma 😮 🤨 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Chloe nie wiem czy nie myle; ale chyba pisalas, ze masz paciorkowca. Z nim mozesz rodzic w wannie?

nie mylisz 🙂 mam to dziadostwo i pytalam lekarza, moge w tym szpitalu rodzic w wannie 🙂 nie mam pojecia od czego to zalezy ze jak pisze agami jeden szpital pozwala drugi nie...


E to super, mnie sie porod w wodzie marzyl. U mnie w wannie moge sie tylko odprezac. no i musze trafic na wolna sale z wanna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znowu zalapal mnie dol..musze sie wyzalic. Cala noc nie spalam, tak napier*alala mnie kość lonowa i podbrzusze. kazdy najmniejszy ruch to bol i stekanie. Wykonczona jestem, a rano nie bylo nic lepiej, juz nie wiem co mam robic, bo boli jak stoje, leze, siedze...jeszcze tylko na rekach stac nie probowalam 😮 Widze ze was ta kosc lonowa nie boli, a dla mnie to jest najwiekszy problem
Boze, jak ja bym juz chciala urodzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
solenizantka napisał(a):
marika to zalezy od szpitala, ona jest z-ca ordynatora wiec mysle ze robi co chce... a dyzur ma raz w tygodniu w piatek i wez se tu traf z porodem akurat na wtedy 😜
aaagaaa - tez dlatego bede rodzic 20km od domu a nie 5km gdzie mam najblizszy szpital, wlasnie ze wzgedu na lekarza. ona tez przyjedzie specjalnie jak trzeba bedzie, no ale jest zwyczaj ze potem sie do niej idzie i "dziekuje" z koperta... 🤢 moja mama 10 lat temu dawala 500zl.
polozna na szkole rodzenia jak pytalismy mowi ze sa rozni lekarze, niektorzy mowia ze za 1000zl to im sie nie chce przyjechac 😮

no to nic tylko w czwartek akcja podlogi, okna, firanki sex, podlogi okna firnaki sex i moze sie na piatek uda Julka wygonic;D

hahaha, myslalam juz nad tym 🙂 🙂 z tym ze sex na mnie w ogole nie dziala w ten sposob, mam miecutki brzuszek po zawsze 🙂 🙂 najbardziej chyba wchodzenie po schodach, zatrudnie sie przy roznoszeniu ulotek, haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Chloe nie wiem czy nie myle; ale chyba pisalas, ze masz paciorkowca. Z nim mozesz rodzic w wannie?

nie mylisz 🙂 mam to dziadostwo i pytalam lekarza, moge w tym szpitalu rodzic w wannie 🙂 nie mam pojecia od czego to zalezy ze jak pisze agami jeden szpital pozwala drugi nie...

mi kiedys znajoma pielegniara powiedziala ze od lenistwa szpitala... ze przy paciorkowccu ptrzeba jakos inaczej dezynfekowac ta wanne i musza byc zachowane wyzsze srodki bezpieczenstwa podczas porodu.. tzn wieksza ilosc personelu bo wieksze ryzyko jest.... ale ile w tym prawdy??? u nas w szpitalu jest jedna wanna z czasow prl heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak mówicie o gotowaniu i w sumie wczoraj nie było mnie w domu całe popołudnie i nie wiem co jedli. myślałam że coś jeszcze jest...a tu właśnie patrzę do lodówki i pusto...

a brat przychodzi ze szkoły za 20 minut... i chyba po prostu ugotuję pierogi mrożone - po najmniejszej linii oporu 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
znowu zalapal mnie dol..musze sie wyzalic. Cala noc nie spalam, tak napier*alala mnie kość lonowa i podbrzusze. kazdy najmniejszy ruch to bol i stekanie. Wykonczona jestem, a rano nie bylo nic lepiej, juz nie wiem co mam robic, bo boli jak stoje, leze, siedze...jeszcze tylko na rekach stac nie probowalam 😮 Widze ze was ta kosc lonowa nie boli, a dla mnie to jest najwiekszy problem
Boze, jak ja bym juz chciala urodzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aniqa mnie tez bolala bardzo ta kosc, lekarz powiedzial ze nic sie nie da z tym zrobic. zauwazylam ze jak spie z podkulonymi nogami to duzo bardziej, a jak spie z prostymi to juz prawie problem zniknal choc po siedzeniu czy jezdzie autem nadal pobolewa chwile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Agami napisał(a):
solenizantka napisał(a):
marika to zalezy od szpitala, ona jest z-ca ordynatora wiec mysle ze robi co chce... a dyzur ma raz w tygodniu w piatek i wez se tu traf z porodem akurat na wtedy 😜
aaagaaa - tez dlatego bede rodzic 20km od domu a nie 5km gdzie mam najblizszy szpital, wlasnie ze wzgedu na lekarza. ona tez przyjedzie specjalnie jak trzeba bedzie, no ale jest zwyczaj ze potem sie do niej idzie i "dziekuje" z koperta... 🤢 moja mama 10 lat temu dawala 500zl.
polozna na szkole rodzenia jak pytalismy mowi ze sa rozni lekarze, niektorzy mowia ze za 1000zl to im sie nie chce przyjechac 😮

no to nic tylko w czwartek akcja podlogi, okna, firanki sex, podlogi okna firnaki sex i moze sie na piatek uda Julka wygonic;D

hahaha, myslalam juz nad tym 🙂 🙂 z tym ze sex na mnie w ogole nie dziala w ten sposob, mam miecutki brzuszek po zawsze 🙂 🙂 najbardziej chyba wchodzenie po schodach, zatrudnie sie przy roznoszeniu ulotek, haha 🙂

to moze tapetowaie.... maraton po schodzach pozniej biegiem pieszo do szpitala i pusci sie Julek co? 🙂)
fajnie masz ze brzuszek miekki... my wczoraj pierwszy raz po juz nie pamietam jakim czasie sie w koncu odwazylismy bo juz 38 tygdzien teraz i brzuch jak skala byl po a ja cala noc mialam schize ze cos sie wydarzy ze jakas krew czy cos;/ to chyba w spychice siedzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
solenizantka napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Chloe nie wiem czy nie myle; ale chyba pisalas, ze masz paciorkowca. Z nim mozesz rodzic w wannie?

nie mylisz 🙂 mam to dziadostwo i pytalam lekarza, moge w tym szpitalu rodzic w wannie 🙂 nie mam pojecia od czego to zalezy ze jak pisze agami jeden szpital pozwala drugi nie...

mi kiedys znajoma pielegniara powiedziala ze od lenistwa szpitala... ze przy paciorkowccu ptrzeba jakos inaczej dezynfekowac ta wanne i musza byc zachowane wyzsze srodki bezpieczenstwa podczas porodu.. tzn wieksza ilosc personelu bo wieksze ryzyko jest.... ale ile w tym prawdy??? u nas w szpitalu jest jedna wanna z czasow prl heheh

mnie tlumaczyla moja gin ze ta wanna po kazdej pacejntce jest myta i dezynfekowana dwoma bardzo silnymi srodkami, ktore strasznie smierdza i nie wolno przebywac podczas dezynfekcji nawet w tym pomieszczeniu, dlatego niby jest ok 🙂
martwi mnie tylko ze gadala ze zamiast antybiotyku na paciorkowca pobiora mi krew na CRP (niezaleznie czy w wannie czy nie) a jak czytam zalecenia towarzystwa ginekologicznego to pisza zueplnie co innego, ze antybiotyk trzeba dac. i strasznie mnie to nurtuje, chyba jej to powiem w czwartek na wizycie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
znowu zalapal mnie dol..musze sie wyzalic. Cala noc nie spalam, tak napier*alala mnie kość lonowa i podbrzusze. kazdy najmniejszy ruch to bol i stekanie. Wykonczona jestem, a rano nie bylo nic lepiej, juz nie wiem co mam robic, bo boli jak stoje, leze, siedze...jeszcze tylko na rekach stac nie probowalam 😮 Widze ze was ta kosc lonowa nie boli, a dla mnie to jest najwiekszy problem
Boze, jak ja bym juz chciala urodzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aniqa mnie tez bolala bardzo ta kosc, lekarz powiedzial ze nic sie nie da z tym zrobic. zauwazylam ze jak spie z podkulonymi nogami to duzo bardziej, a jak spie z prostymi to juz prawie problem zniknal choc po siedzeniu czy jezdzie autem nadal pobolewa chwile.


ja juz jestem tym wykonczona, nic nie pomaga..Jutro mam wizyte, jakbym chciala zeby mi powiedzial,ze cos sie juz zaczyna dziac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
tak mówicie o gotowaniu i w sumie wczoraj nie było mnie w domu całe popołudnie i nie wiem co jedli. myślałam że coś jeszcze jest...a tu właśnie patrzę do lodówki i pusto...

a brat przychodzi ze szkoły za 20 minut... i chyba po prostu ugotuję pierogi mrożone - po najmniejszej linii oporu 😜 😜


Ty to jestes fajna siostra Aga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
znowu zalapal mnie dol..musze sie wyzalic. Cala noc nie spalam, tak napier*alala mnie kość lonowa i podbrzusze. kazdy najmniejszy ruch to bol i stekanie. Wykonczona jestem, a rano nie bylo nic lepiej, juz nie wiem co mam robic, bo boli jak stoje, leze, siedze...jeszcze tylko na rekach stac nie probowalam 😮 Widze ze was ta kosc lonowa nie boli, a dla mnie to jest najwiekszy problem
Boze, jak ja bym juz chciala urodzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aniqa mnie tez bolala bardzo ta kosc, lekarz powiedzial ze nic sie nie da z tym zrobic. zauwazylam ze jak spie z podkulonymi nogami to duzo bardziej, a jak spie z prostymi to juz prawie problem zniknal choc po siedzeniu czy jezdzie autem nadal pobolewa chwile.


ja juz jestem tym wykonczona, nic nie pomaga..Jutro mam wizyte, jakbym chciala zeby mi powiedzial,ze cos sie juz zaczyna dziac

aniqa mnie tez bolalo 3 dni... i przestalo... nie wiem od czego to zalezy... teraz spie z kocem zrolowanym na calej dlugosci i wczepiam sie w niego jak koala do drzewa... i jest ok... ale nie wiem czy od tego czy samo przeszlo... a moze u ciebie zadziala rada co na chloe nie dziala.. czyli okna, firanki, podlogi i sex i urodzisz... ty juz masz 38 tydzien wiec spokojnie mozesz rodzic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uuuu się widzę grudnióweczki z letargu przebudziły 🤪 🤪 🤪
Klepią i klepią te strony jakby im za to płacili 😜 😜 😜

Ja leniwie dzisiaj na obiad naleśniki zrobię...ja głodna nie jestem, a Olka szczęśliwa będzie, że normalnego obiadu nie ma tylko słodkie naleśniory 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
dokładnie to jest smiech co sie dzieje niech ludzią wszystkie ulgi pozabierają najlepiej złodzieje!


Pammat czyzbys sluchala Trojki i audycji "Za a nawet przeciw" ?

nie oglądałam tvn24
aaagaaa mnie też to wkurza że za wszystko trzeba płacić 😠
dorianna gratuluję udanej wizyty !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Uuuu się widzę grudnióweczki z letargu przebudziły 🤪 🤪 🤪
Klepią i klepią te strony jakby im za to płacili 😜 😜 😜

Ja leniwie dzisiaj na obiad naleśniki zrobię...ja głodna nie jestem, a Olka szczęśliwa będzie, że normalnego obiadu nie ma tylko słodkie naleśniory 🤪

ja wczoraj mialam nalesniki heheeh ale nie z wyboru.. tylko ja do zamrazarki a tam brak piersi z kury i jakiejkolwiek padliny na obiad.. no to mowie sobie frytki... ale ja do wora z ziemniakami a tam 3 ziemniaki hehehe wiec skoncyxlo sie na nalesnikach... ;D ale dzis zakupy juz zrobimy po szkole rodzenia wiec jutro normalny obiad i tesciowa na obiedzie hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie odbierałam cegłę klinkierową na komin 🙂 kurde i wszędzie kasa i kasa... będziemy mieć w domu 2 kominy i tyle klinkierowej co wystaje nad dach, bo niżej z innej cegły i braliśmy klinkierową drugi gatunek, bo połowę taniej i i tak 1000zł poszło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
tak mówicie o gotowaniu i w sumie wczoraj nie było mnie w domu całe popołudnie i nie wiem co jedli. myślałam że coś jeszcze jest...a tu właśnie patrzę do lodówki i pusto...

a brat przychodzi ze szkoły za 20 minut... i chyba po prostu ugotuję pierogi mrożone - po najmniejszej linii oporu 😜 😜


Ty to jestes fajna siostra Aga 🙂


żeby mój 15-letni brat to docenił 😉

chociaż wczoraj chciał składać łóżeczko dla siostrzeńca 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...