Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pammat no wycwanilam sie.

Ale, ale... nalezalo mi sie 😎 caly dzionek ze skurczami przeciez dzialam odwaznie. Marudzilam nawet, ze za malo boli, ze to chyba nie na porod 😁
Do szpitala pod naciskiem meza chyba pojechalam, bo nie moglam sie zdecydowac, - choc NovaM i Happysad mnie nastraszyly troche 🤢 Ech ta pustka w miescie, srodek nocy - nigdy nie zapomne "Moje pozaegnanie z brzuchem" 🙃
Jak juz wlazlam na IP to powiedzialam oczywiscie " Do porodu... prawdopodobnie" 🤢
Polozna o anielskim wyrazie twarzy zrobila badania. Rozwarcie na 3 cm i skurcze. Pyta meza: Czy ja zawsze taka zen? Przy takich skurczach?!" 😎 Nie dowierzalam, ze proponuje mi sale porodowa i epidural, albo sale z wanna, albo, albo...
Ja "twardzielka" stanowcze niet na epidural!!! Dawac wanne - przeciez marzylam o niej.
Polozna Hehe (co powiedziala to sie zasmiala :huh 🙂 przygotowala kapiel. A w owej sali skurcze dawaly o sobie znac coraz bardziej! Jak juz wlazlam do wody to myslalam, ze odplyne, niesamowita ulga. Maz w fotelu ja w wannie - no wczasy, brechtalismy sie nieziemsko.
Spedzilam jakies 2 i pol godziny pluskajac sie, ale oczywiscie kazdy skurcz to coraz wiekszy bol i proba ulzenia sobie.
5.15 Hehe przyszla podlaczyc mnie do KTG - Boze co za koszmar 😮 Pol godziny meczarni - i tu poczulam co znaczy skurcz. Ale bol byl do wytlumaczenia, po kapieli rozwarcie 6 cm 🤢
Na propozycje chodzenia, pilki, wanny bez watpliwosci wybralam wanne, naiwnie myslac, ze to bedzie znowu ulga. A bylo wielkie gowno!!! 🤢 Przesiedzialam pol godziny i wilam sie z bolu, nie wiedzialam co mam z soba zrobic. Maz co chwile "Wiem wiem ze cierpisz.... nie rowumiem dlaczego nie bierzesz znieczulenia, po co to cierpienie"...............
........... Coq se poddal ☺️ powiedzial " Wzywaj polozna chce znieczulenie, NATYCHMIAST!!!"
Niestety na wszystko musialam czekac, bo anestezjolog byl przy innej patience, a w dodatku musialam zostac podlaczona do KTG 😮 W tym momencie nastapil kryzys na lini zona-maz. Maz nie mogl patrzec jak zwijam sie z bolu, na jego twarzy widzialam swoje cierpienie 😁 Wypalil wiec "Sama tego chcialas" - czyli po co tyle cierpialas, moglas wziac znieczulenie natychmiast 🤢 I w dodatku poszedl ochlonac.
Nigdy z taka nadzieja nie patrzylam na drzwi... w koncu wparowaly baki z epiduralem. Hahaha no tak jak caly personel bil profesjonalizmem to tu pomyslalam sobie " A skad ten PRL tutaj?" 😁
Ulga jakiej nigdy nie doznalam 😮 bylo anielsko. Maz wrocil i atmosfera sielankowa zaistniala 😁
W koncu przyszla polozna, ktora miala odbierac porod - fantastyczna kobieta, motywujaca, pozytywna. Jej towarzyszyla stazystka, ktora mnie dozorowala caly czas. Fantastyczna dziewczyna, skrupulatnie wykonujaca swoja robte.
Rozwarcie postepowalo, ale Mala siedziala ciagle wysoko. Wiec przbijaly mi wody plodowe - zero bolu.
Mala usadowila pupe gdzies na prawa strone, wiec musialam przekrecona troche lezec - poczatkowo ulga, bo zmiana pozycji,a potem nie wiedzialam jak wyrobic. Podlaczyla mi tez cos- moze oxy-na zwiekszenia skurczy. To sobie dawkowalam epidural i wmiare szlo.
Ale dawka oxy zostala zwiekszona - wiem ze bez znieczulenia chyba bym po suficie skakala, ale i ze znieczuleniem bolalo masakrycznie, tak ze powrocilam do wicia sie. wszystko mialo Mala sprowadzic na ziemie tzn. sprowokowac zejscie w dol.
Myslalam ze oszaleje.... i z nowu patrzylam w drzwi, zeby przyszli i kazali juz przec!!!!
Parlam moze 10 moze 15 minut, jakies 3 parcia na kazdy skurcz. Zadnego bolu nie czulam. Nie prawda jest tez ze polozna musi mowic kiedy przec, doskonale czulam skurcze i parlam bez zadnych komend. Maz mial mi glowe pchac w przod, ale jak go zapytano czy chce przeciac pepowine to z lekka odlecial i musial usiasc 😁 😁
Ciecie krocza - przez te ramionicha wielkie i biala karnacje podobno, ktora ma to do siebie, ze latwo sie peka. Ale - zero bolu.
I hop!!!!!! Malutka w moich ramionach 🤪 🤪 🤪
Cieplutka, dwa czarne guziki, za moment wydala pierwszy glos z siebie 🙂 Najpiekniejszy zapach to zapach mojego dziecka po narodzinach !!!! Zdecydowanie.
Szycie - zero bolu. Obserwowalam w tym czasie co z nia robia. Byla tak nieziemsko spokojna. Wszstkie kobity zachwycaly sie jaka ladnaiutka, ze taka w tluszczyku 😆 Ale to przepowiedziala mi pierwsza polozna jak zobaczyla brzuch, powiedziala" Piekny brzuch, ale pani bedzie miala ladne dziecko" 🤔
Maz pognal do pracy. Gdyby nie pognal przepadlaby premia spora, wiec Yasmine zmiescila sie w czasie. Ja polezalam dwie godziny, coby mnie kobity do porzadku doprowadzily. Wszystkie kabelki w koncu odczepiono i wio do pokoju Yasmine 🙂
A, no i wielkiepragnienie !!!!!! A pic nie moglam duzo bo na znieczuleniu jechalam. dostalam karafke z jakims ichniejszym napojem eneretyzujacym i mialam sobie dawkowac po lyku.

Kto dotrwal do konca ten mistrz 😁 Gratuluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Pammat no wycwanilam sie.

Ale, ale... nalezalo mi sie 😎 caly dzionek ze skurczami przeciez dzialam odwaznie. Marudzilam nawet, ze za malo boli, ze to chyba nie na porod 😁
Do szpitala pod naciskiem meza chyba pojechalam, bo nie moglam sie zdecydowac, - choc NovaM i Happysad mnie nastraszyly troche 🤢 Ech ta pustka w miescie, srodek nocy - nigdy nie zapomne "Moje pozaegnanie z brzuchem" 🙃
Jak juz wlazlam na IP to powiedzialam oczywiscie " Do porodu... prawdopodobnie" 🤢
Polozna o anielskim wyrazie twarzy zrobila badania. Rozwarcie na 3 cm i skurcze. Pyta meza: Czy ja zawsze taka zen? Przy takich skurczach?!" 😎 Nie dowierzalam, ze proponuje mi sale porodowa i epidural, albo sale z wanna, albo, albo...
Ja "twardzielka" stanowcze niet na epidural!!! Dawac wanne - przeciez marzylam o niej.
Polozna Hehe (co powiedziala to sie zasmiala :huh 🙂 przygotowala kapiel. A w owej sali skurcze dawaly o sobie znac coraz bardziej! Jak juz wlazlam do wody to myslalam, ze odplyne, niesamowita ulga. Maz w fotelu ja w wannie - no wczasy, brechtalismy sie nieziemsko.
Spedzilam jakies 2 i pol godziny pluskajac sie, ale oczywiscie kazdy skurcz to coraz wiekszy bol i proba ulzenia sobie.
5.15 Hehe przyszla podlaczyc mnie do KTG - Boze co za koszmar 😮 Pol godziny meczarni - i tu poczulam co znaczy skurcz. Ale bol byl do wytlumaczenia, po kapieli rozwarcie 6 cm 🤢
Na propozycje chodzenia, pilki, wanny bez watpliwosci wybralam wanne, naiwnie myslac, ze to bedzie znowu ulga. A bylo wielkie gowno!!! 🤢 Przesiedzialam pol godziny i wilam sie z bolu, nie wiedzialam co mam z soba zrobic. Maz co chwile "Wiem wiem ze cierpisz.... nie rowumiem dlaczego nie bierzesz znieczulenia, po co to cierpienie"...............
........... Coq se poddal ☺️ powiedzial " Wzywaj polozna chce znieczulenie, NATYCHMIAST!!!"
Niestety na wszystko musialam czekac, bo anestezjolog byl przy innej patience, a w dodatku musialam zostac podlaczona do KTG 😮 W tym momencie nastapil kryzys na lini zona-maz. Maz nie mogl patrzec jak zwijam sie z bolu, na jego twarzy widzialam swoje cierpienie 😁 Wypalil wiec "Sama tego chcialas" - czyli po co tyle cierpialas, moglas wziac znieczulenie natychmiast 🤢 I w dodatku poszedl ochlonac.
Nigdy z taka nadzieja nie patrzylam na drzwi... w koncu wparowaly baki z epiduralem. Hahaha no tak jak caly personel bil profesjonalizmem to tu pomyslalam sobie " A skad ten PRL tutaj?" 😁
Ulga jakiej nigdy nie doznalam 😮 bylo anielsko. Maz wrocil i atmosfera sielankowa zaistniala 😁
W koncu przyszla polozna, ktora miala odbierac porod - fantastyczna kobieta, motywujaca, pozytywna. Jej towarzyszyla stazystka, ktora mnie dozorowala caly czas. Fantastyczna dziewczyna, skrupulatnie wykonujaca swoja robte.
Rozwarcie postepowalo, ale Mala siedziala ciagle wysoko. Wiec przbijaly mi wody plodowe - zero bolu.
Mala usadowila pupe gdzies na prawa strone, wiec musialam przekrecona troche lezec - poczatkowo ulga, bo zmiana pozycji,a potem nie wiedzialam jak wyrobic. Podlaczyla mi tez cos- moze oxy-na zwiekszenia skurczy. To sobie dawkowalam epidural i wmiare szlo.
Ale dawka oxy zostala zwiekszona - wiem ze bez znieczulenia chyba bym po suficie skakala, ale i ze znieczuleniem bolalo masakrycznie, tak ze powrocilam do wicia sie. wszystko mialo Mala sprowadzic na ziemie tzn. sprowokowac zejscie w dol.
Myslalam ze oszaleje.... i z nowu patrzylam w drzwi, zeby przyszli i kazali juz przec!!!!
Parlam moze 10 moze 15 minut, jakies 3 parcia na kazdy skurcz. Zadnego bolu nie czulam. Nie prawda jest tez ze polozna musi mowic kiedy przec, doskonale czulam skurcze i parlam bez zadnych komend. Maz mial mi glowe pchac w przod, ale jak go zapytano czy chce przeciac pepowine to z lekka odlecial i musial usiasc 😁 😁
Ciecie krocza - przez te ramionicha wielkie i biala karnacje podobno, ktora ma to do siebie, ze latwo sie peka. Ale - zero bolu.
I hop!!!!!! Malutka w moich ramionach 🤪 🤪 🤪
Cieplutka, dwa czarne guziki, za moment wydala pierwszy glos z siebie 🙂 Najpiekniejszy zapach to zapach mojego dziecka po narodzinach !!!! Zdecydowanie.
Szycie - zero bolu. Obserwowalam w tym czasie co z nia robia. Byla tak nieziemsko spokojna. Wszstkie kobity zachwycaly sie jaka ladnaiutka, ze taka w tluszczyku 😆 Ale to przepowiedziala mi pierwsza polozna jak zobaczyla brzuch, powiedziala" Piekny brzuch, ale pani bedzie miala ladne dziecko" 🤔
Maz pognal do pracy. Gdyby nie pognal przepadlaby premia spora, wiec Yasmine zmiescila sie w czasie. Ja polezalam dwie godziny, coby mnie kobity do porzadku doprowadzily. Wszystkie kabelki w koncu odczepiono i wio do pokoju Yasmine 🙂
A, no i wielkiepragnienie !!!!!! A pic nie moglam duzo bo na znieczuleniu jechalam. dostalam karafke z jakims ichniejszym napojem eneretyzujacym i mialam sobie dawkowac po lyku.

Kto dotrwal do konca ten mistrz 😁 Gratuluje.


Dotrwałam 🤪
Medal chcę 🤪

Jejciu aż mój Kajtek się poruszył 🙂
Super przeżycie dostać taką ciepłą istotkę w ramiona, która wcześniej zagadką pod Twoim serduchem była co nie 🙂 ???
Niezapomniana chwila...Olę taką pamiętam doskonale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadam na chwilę bo dzisiaj zamiast HAPPY jest zdecydowanie SAD i nie chce sie tu wkrecac w dołowanie reszty... 😞 Mam dosc tego czekania...po prostu dosć. Czop poszedł ale reszta...niet, zero akcji jakiejkolwiek, jestem zmęczona, zła i smutna

COQ cieszę się ze jestes juz z powrotem...Cudnie czytało się Twoj opis porodu 🙂 Rzeczywiscie warunki u Was to inna bajka niz to czego spodziewam sie tutaj. Rozpłynęłam sie jak mówiłas o ciepłej istotce i Jej czarnych guziczkach ...echhhh 🙂 Całuje Cię :*

JUSTI GRATULACJE!!! Kolejna dzielna kobieta w naszych szeregach...podziwiam szczerze!!

PAMM mam nadzieje ze cos dzis wyczarujesz i jednak zostaniesz w szpitalu...a za kilka dni wrócisz z Konsti do domku!! Trzymam kciuki!!

A ja jak NOWAM w środę zgłaszam sie do szpitala i nie mam zamiaru wracac do domu bez mojego Synka bo zrobię im taką histerię ze zapamiętaja mnie do konca swoich dni jak usłysze "ze mam cierpliwie jeszcze poczekac"...qrwa juz mi sie nie chce czekac!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuniaa1603 napisał(a):
wow coq zazdroszczę szpitala, z tego co piszesz, to babki rewelacyjne 🙂 Żeby tak było w polskich szpitalach 🤢 Ciało daje znać co robić, ale ja się cholernie boję... 😲


Kasia dasz rade!!! nie ma innej opcji!! Kazdey reaguje inaczej u kazdego przebiega inaczej ale kazdy znajduje sie w koncu z maluszkiem w ramionach. W ogole trudno wyobrazic sobie pord...
Jak mnie bolalo, to myslalam nigdy wiecej. Taeraz moglabym od nowa w cize zachodzic, bo przyznam, ze stan bycia ciezarna pokochalam, a brzuszka mi brakuje.
Nova jak bede w Polsce, to trza sie spotkac... a wtedy dostaniesz medal 🙂
Uczucie jest bajeczne, masz racje. Moze jestem wrazliwa na zapachy, bo ten czuje caly czas.
W ogole mam zdjecia z momentu jak ja trzymam po porodzie, ale ja taka nie uczesana na nich 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coq historia piękna ale Ty byłaś tak przeciwko znieczuleniu i mówisz o chodzeniu po suficie 🙂 ????
no więc obawiam sie że ja przyjadę na porodówkę dzień dobry znieczulenie poproszę...... 😜 😜 😜 😜 😜 nie słyszałam jeszcze opini że było zbędne.......



ojojojojjjjjj piszcie wszystkie jak było........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pewnie też będę tęsknić za tym 5-cio gwiazdkowym hotelem mojego malucha ( jak to Kasiunia określiła 🙂 ) ...
Jedno z ostatnich porównań wrzuciłam na naszych fotkach...
i powiem szczerze...ja nie mam pytań jak to się dzieje, że z takich małych brzuszków takie duże maluchy później wychodzą 🤪

No CUD NARODZIN jak nic 🤪 🤪 🤪 !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Ja pewnie też będę tęsknić za tym 5-cio gwiazdkowym hotelem mojego malucha ( jak to Kasiunia określiła 🙂 ) ...
Jedno z ostatnich porównań wrzuciłam na naszych fotkach...
i powiem szczerze...ja nie mam pytań jak to się dzieje, że z takich małych brzuszków takie duże maluchy później wychodzą 🤪

No CUD NARODZIN jak nic 🤪 🤪 🤪 !!!!!!!!!!!!!!!!


no dokładnie z takich małych brzuchów wyskakują takie duże dzieciaczki 😁 A jak jest z tym pomiarem miednicy?? kiedy oni to robią i jak wygląda takie badanie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu z tego co pamiętam to takie śmieszne starodawne urządzonko mają 🤪
Jak szczypce do pączków heheh ale takie wielkie 🤪
Nie wiem czy Ci o takie coś dokładnie chodzi ale takim czymś mnie mierzyli przed porodem żeby wiedzieć czy nadaję się do porodu naturalnego...bo taka mała jestem...no i stwierdzili, że dziecko maź 3100g przejdzie...a urodziłam z wielkimi bólami 3700g bo źle mi wyliczyli 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Kasiu z tego co pamiętam to takie śmieszne starodawne urządzonko mają 🤪
Jak szczypce do pączków heheh ale takie wielkie 🤪
Nie wiem czy Ci o takie coś dokładnie chodzi ale takim czymś mnie mierzyli przed porodem żeby wiedzieć czy nadaję się do porodu naturalnego...bo taka mała jestem...no i stwierdzili, że dziecko maź 3100g przejdzie...a urodziłam z wielkimi bólami 3700g bo źle mi wyliczyli 🤢


no właśnie te cholerne urządzenia wrrr;/ nie spotkałam się z tym, żeby to co pokazywało USG było prawdą podczas porodu.... a mówią, że różnica +/- 200g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiunia coś dla Ciebie 🙂
Miłej lekturki 🙂 :


Aby określić przed porodem orientacyjnie rozmiary kanału rodnego przez który płód opuszcza macicę wykonuje się zewnętrzne pomiary miednicy. Dzięki użyciu urządzenia w kształcie cyrkla, którego końce przykładamy do krawędzi mierzonych struktur lekarz ma możliwość oceny, czy możliwy jest poród drogami natury.

Wszystkie zewnętrzne wymiary miednicy są wymiarami miednicy większej. Jednak kostnym rusztowaniem kanału rodnego jest miednica mniejsza, której zmierzenie nie jest możliwe (wymiary można ustalić na podstawie zdjęcia rtg). Dlatego też, nieprawidłowe wymiary miednicy większej wskazują na nieprawidłowości w budowie miednicy mniejszej.

Wymiar międzykolcowy - Jest to odległość między kolcami biodrowymi przednimi górnymi, które znajduje się przesuwając dłonie wzdłuż górnej krawędzi talerza biodrowego do przodu. Prawidłowy wymar wynosi 25-26 cm.
Wymiar międzygrzebieniowy - Jest to odległość pomiędzy najbardziej na boki wystającymi punktami tzw. talerza kości biodrowej. Prawidłowy wymiar wynosi 28-29 cm.
Wymiar międzykrętarzowy - Jest to odległość między krętarzami kości udowej czyli najbardziej na boki wystających części ud. Prawidłowy wymiar wynosi 31-32 cm.
Sprzężna zewnętrzna -Jest to odległość pmiędzy środkiem górnego brzegu spojenia łonowego a zagłębieniem pomiędzy 3 i 4 kręgiem lędźwiowym znajdującym się na szczycie szpary pośladkowej. Prawidłowy wymiar wynosi 20 cm.

Jeżeli różnica pomiędzy wymiarem międzygrzebieniowym a wymiarem międzykolcowym wynosi około 3 cm, wówczas miednica większa oraz najprawdopodobnie miednica mniejsza mają prawidłową budowę.

Jeżeli różnica pomiędzy wymiarem międzygrzebieniowym a wymiarem międzykolcowym wynosi około 1-1,5 cm wówczas przyjmuje się zwężenie miednicy w wymiarze prostym wchodu.

Jeżeli wszystkie zewnętrzne wymiary miednicy większej a tym samym i mniejszej są mniejsze od prawidłowych wówczas rozpoznaje się miednicę ogólnie ścieśnioną.

Jeżeli sprzężna zewnętrzna jest mniejsza niż 18 cm wówczas sprzężna prawdziwa jest na pewno skrócona.

Wszystkie odchylenia wymiarów miednicy od wartości prawidłowych mogą być przyczyną utrudnionego porodu i może być wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
happysad napisał(a):
Wpadam na chwilę bo dzisiaj zamiast HAPPY jest zdecydowanie SAD i nie chce sie tu wkrecac w dołowanie reszty... 😞 Mam dosc tego czekania...po prostu dosć. Czop poszedł ale reszta...niet, zero akcji jakiejkolwiek, jestem zmęczona, zła i smutna...

A ja jak NOWAM w środę zgłaszam sie do szpitala i nie mam zamiaru wracac do domu bez mojego Synka bo zrobię im taką histerię ze zapamiętaja mnie do konca swoich dni jak usłysze "ze mam cierpliwie jeszcze poczekac"...qrwa juz mi sie nie chce czekac!! 😞

Podzielam Twoje samopoczucie ... tyle, że ja na razie tłumię to w sobie...wielki wybuch będzie pewnie w środę na ktg w szpitalu heheh 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuniaa1603 napisał(a):
a gdzie reszta Brzuchów???? meldować się i pisać co u Was :*


Nooo tak jakoś bryndzowato się zrobiło ... 😮

Pammat whera are U lachonieeeeeeee ?????????????
No dwie godziny już minęły stresujesz mnie i Kajtka bo nie wie co ma robić 😎
No chyba, że doktorek na cc kolejne się załapał...byle nie Twoje...Ty masz naturalnie i bezproblemowo urodzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
jade do domu skurcze od 40-80% moge rodzic w kazdej chwili, przeorał mnie i jak co to w piatek na 9 na patologie! the end


Heh no tak...najlepiej ciężarnej powiedzieć to co już wie - że może w każdej chwili rodzić 🤨

No ale gdzie konkrety 😮 ????
Echhh Pammm życzę Ci żeby dzisiejsza orka wyszła Ci na dobre 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...