Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
witam ja sobie postanowiłam na chwilkę siąść na necie!!! Mały wykąpany i śpi co ile kąpiecie dzieciaczki my z mężem co 2 dni kąpiemy!!! COQ mojemu małemu też ropieją oczka ale to oba jak płacze zamienia się to w ropę!!! Tak to wszystko oki!!! Powiem wam że z mężem jestem jeszcze do 1 stycznia i radzimy sobie ale nie wyobrażam sobie jak on do pracy pójdzie bo ja dziś jak kąpałam małego to bez pomocy mojego męża nie dała bym rady!!!


Holi spokojnie, bo najgorzej jak wpadniesz w panike, jak bedziesz sama przygotuj sobie wszystko zebys miala w zasiegu reki. Dasz rade! jestes super mamuska! niemozesz sie poddac!!! a co do kapieli to my bedziemy kapac 2 razy w tygodniu tak jak poradzili lekarze i polozne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
holi32 napisał(a):
Właśnie tak słoneczko myślę i musi się udać!!! Wiem że muszę dać radę!!! heeh A ty jak się trzymasz obolała biedoczku???


krocze boli bo tak mi polecialo wzdluz posladka ze masakra,ale daje jakos rade. Troche chodze jak kaczka jeszcze hehe 🙂


Heh ja ponad tydzień "po" nadal jak kaczor chodzę 😜
...i jeszcze te posrane podpaski grrrrrr 😠 😠 😠
Szczerze nienawidzę 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
łoo matko, biedne te Wasze dupiny!!!! 😮
a mi dzis chyba wylecial kawalek slynnego "czopa sluzowego"!!!! Ale z tego co potem czytalam moze nawet zaczac wypadac tydzien przed terminem... a ja sie juz napalilam!!!! 🤢


A mi w ogóle nie odszedł 😮 😮 😮
...a tak bardzo na niego czekałam 😜

Jeszcze wszystko się może zdarzyć Chloe 😘 😘 😘
Do końca roku jeszcze sporo czasu 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITA,M WITAM.JA TYLKO NA CHWILE DAJE ZNAC ZE WSZYSTKO OK.ZABIEGANA JESTEM JAK DIABLI,MAŁY JAK NARAZIE SUPER-JE I SPI,TYLKO MOJE HEMOROJDY,SZWY,PĘCHERZ I CYCKI DAJĄ MI TAK POPALIC ZE MNUSTWO CZASU ZAJMUJE MI PIELĘGNACJA SAMEJ SIEBIE,A DO TEGO BYŁY ŚWIETA WIĘC WIECIE....CHOC TROCHE CHCIAŁAM COŚ POROBIC I ZERO CZASU NA INTERNET.MAM NADZIEJE ZE JUTRO NADROBIE WSZYSTKO I POCZYTAM CO UNAS NOWEGO.A I WCZORAJ DOSTAŁAM TAKI NAWAŁ POKARMU ZE NIE MOGE SOBIE Z CYCKAMI PORADZIĆ 😞 DOBRANOC I DO USŁYSZENIA.
I SPÓŹNIONE ALE SZCZERE ŻYCZENIA Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry wszystkim!!! u nas nocka spokojnie, mala grzeczna 🙂 zaraz bedzie jej pora karmenia 🙂bo juz spi prawie 3 godzinki. Wczoraj pierwszy raz kapalismy ja w domku, poszlo sprawnie,mala nie plakala,podobalo jej sie 🙂byla spokojna 🙂az bylismy zdziwieni 🙂 pozdrawia Was i zycze milego dnia 🙂

Candys na hemorioidy uzywalam masc Avenoc kosztuje ok 20zl, jest dobra polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Candys ja tez mialam problem z piersiami i przyslali mi laktacyjna. Na poczatku niemialam pokarmu,potem zrobil sie nawal i blokada. Poszlam pod prysznic i oblewalam piersi ciepla woda i masowalam i tak ok 15 minut. Nastepnie odciagalam laktatorem i po odciagnieciu robilam sobie zimne oklady( albo kostki lodu albo oklady z kapusty zamrozonej). Przed kazdym karmieniem robilam sobie oklady z cieplej wody,zeby te kanaliki sie otworzyly i mala ladnie ssa, a to co nie zje to odciagam jak czuje,ze piers jest ciezka lub nabrzmiala. Teraz jest juz ok, przed karmieniem myje piers ciepla woda i karmie, a po karmieniu jak czuje,ze mala jej do konca nie oproznila odciagam.
Pokarm odciagniety moze stac w temp .pokojowej do 12h, w lodowce do 24h, mrozony do pol roku. Ja mam dosc duzo tego pokarmu dlatego tez odciagam. A laktator mam firmy Medela kosztuje ok 100zl. polecam,mozesz tez kupic elektryczny tej samej firmy kosztuje ok 300zl. Ja sie zastanawiam,czy dokupic tylko silnik do tego recznego (ok 180zl), jest szybciej i wygodniej 🙂
a szwy tez mnie ciagna....niewiem jak mam siedziec... bo boli jeszcze 🙂
pozdrawiam cie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny u nas też spokojnie mała zasnęła o północy i wstała o 7 😆 nakarmiłam ją cycem i poszła spać 8:20 i jeszcze trochę i trzeba będzie ją obudzić 😎
Dzisiaj moi rodzice przyjeżdżają mój tata nie zna jeszcze teściów chociaż my ze sobą już ponad 5 lat jesteśmy to nigdy okazji nie było.. mam trochę stresa wam powiem 😮 mam nadzieje że będzie dobrze 😜
Miłego dnia mamusie i brzusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry wszystkim,
ja nie spie od 7...sama nie wiem co robic czy jechac szpitala czy nie, od 7 mam skurcze co 3-5 minut i sama nie wiem, nie chce zrobic fakstarttu..... maz chce jechac, ja sie waham..... sluz rozowy. skurcze bola juz bardzo, ale miedzy nimi jakby nic sie nie dzialo...
no nic w kazdym razie trzymajcie kciuki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂

ja żyje pomalusieńku i bez zmian 🙂 święta jak dla mnie super troszkę meczące spotkać się tu i tu jechać tu i tam ..... siły gubię ale sie strasznie ciesze bo zleciał mi ten weekend w trymigi 🙂

chloe na mój gust jak od 7 masz te skurcze i to w takich krótkich odstępach to śmiało na szpital 🙂 bo wygląda że to.... TO

ja dzis po śniadaniu maiałam 3 skurcze dość bolesne a mój M od razu wylicza:
torba jest,
dokumenty są,
karta do bankomatu-jest (wiecie... znieczulenie 700 zł.... 😜 )

i mówi -"ale mieliśmy poczekać już do stycznia 🤪".......

ale ja myślę że już poczekamy 😜 zobaczymy jak sie synuś słucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka kochane!!! u nas nocka nawet oki!!! Mały spał od 19 do 23.40 i mogliśmy z mężem się położyć wcześniej bo potem mały jak się obudził zjadł to godzinę nie chciał spać ja mu smoczek pcham do buzi wyrodna matka!!! w końcu zasnął!!! Potem pobudka o przed 6 i spoko a teraz śpi od 11 wiem że pośpi troszku!!! Chloe ty już rodzisz za niedługo wiadomość będzie Chloe urodziła!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laseczki 🙂

u nas wczoraj mój tata obchodził imieniny i to Maciek był atrakcją wieczora 🙂 zgarnął jeszcze wczoraj prezenty, także u niego Mikołaj był zarówno w wigilię jak i w pierwszy dzień świąt 😁

noc udana, spał od 22 do 1 w nocy, potem chwilkę pokwilił, zjadł i przed 2 spał już znowu, potem obudził się koło 6, potem po 9 🙂 nie ma co narzekać, grzeczne dzieciąteczko - nie zapeszając 😜

wczoraj pierwszy raz kąpaliśmy go z gipsem, bo w piątek i w sobotę był tylko przemywany na przewijaku ale nie był wkładany do wanienki. no a wczoraj kąpaliśmy go ok 14, bo wiedzieliśmy, że potem goście przyjdą i nie będzie jak. i udało nam się, chociaż już teraz jak ma nogę w gipsie to nie da się wykąpać go bez pomocy drugiej osoby.

ale mały jest bardzo dzielny i wymachuje tą nogą z gipsem tak jakby tego gipsu na niej nie było 😉 mój mały dzielny siłacz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😘

Ojj jakieś poruszenie w końcu widzę 😎

Chloe trzymam kciuki za to żeby to był Twój i Julka dzień 😘

aaagaaa szacun wielki kochana dla wytrwałych rodziców i dzielnego Maciusia 😘

Pamm, z tym zapoznawaniem się rodziców to coraz częściej tak bywa, że późno się poznają 😉
Ale to już normalne się robi i nikogo to nie dziwi 😉 ...u mnie też tak było w jednym i w drugim przypadku heh 🙂 Fakt faktem przed ciążami ale w dwóch przypadkach po ok 4 latach bycia w związku i wspólnego pomieszkiwania 😎
Ale jest jeden wielki plus 🤪
Nawet jak coś rodzicom nie podpasuje to i tak już po ptakach hahaha bo i tak już nic nie zmienią 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
no no Nova tabelka się kończy.... 🙂 a Ty tak dzielnie jej pilnujesz 😘 😘 😘


gosia milczy , chloe może nas jeszcze dziś zaskoczy 🙂 czego jej życzę bo widzę że sie już bardzo niecierpliwi


Ojjj Marika wiedziałam za co się zabieram 😉 A tak już mam, że jak coś zacznę to i skończę jak należy 😎

Właśnie o Gosi wczoraj intensywnie myślałam przy okazji uzupełniania tabelki 🤔
Ja wieści żadnych od niej nie mam ale...kto wie...może dzisiaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...