Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam serdecznie,
jestem tutaj nowa 🙂. Znalazłam te stronke przypadkiem ,i bardzo mi sie spodobała. Jestem w 9 tyg ciazy, mam termin na 7 wrzesnia. Jest to moja 3 ciaza. Mam 2 córki(6lat i 1,5roku).
Zapraszam wszytkie mamusie które maja termin na wrzesień, ale nie tylko-każda osoba mile widziana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj 🙂
Ja podobnie jak Ty trafiłam na tą stronkę przypadkiem i też przypadła mi do gustu 🙂 Jestem w 9 tyg ciąży 🙂 i to jest moja druga ciąża 🙂 Mam już prawie sześcioletniego syna (ur 26 maja 2003r) 🙂teraz fajnie by było mieć córeczkę(zawsze marzyła mi się parka) 🙂 termin mam na 12 września 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki 🙂 Witamy Was w Naszym gronie! 😉 :P
Ja co prawda nie mam terminu na wrzesień, ale możemy pogawędzić razem troche :P Ja termin mam na 17 maja i czym coraz bliżej porodu tym większy strach i już nie jest mi tak lekko, bo kregosłup boli, czasami nogi po nocach spać nie mogę.. 😞 ale da się przeżyć, z resztą dla Maleństwa wszystko! 🙂 A jak tam Wasze samopoczucie? Pierwsze miesiące również nie są łatwe, mdłośći itd... Jak to znosicie? Czy nie macie tych nieprzyjemnych objawów? Pozdrawiam serdecznie ! 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja muszę się przyznać ,że nie wiem co to są mdłości 🙂ani teraz ani przy pierwszej ciąży nie miałam mdłości(no może takie delikatne) 🙂Jedynie przy pierwszej ciąży dużo przytyłam 😞 teraz muszę uważać bo mi kręgosłup pęknie bo już teraz troszkę ważę:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
ja też jestem tu nowa. Stronę poleciła mi koleżanka, która tez jest w ciązy :-)

To moja duga ciąża. Mam już 19-miesięcznego synka. Obecnie jestem dopiero w 8tc :-)

Mdłości mam delikatne. Miałam też tak w pierwszej ciązy.

Pozdrawiam! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja natomiast tak szczeże mówiac tę ciąże znosze najgorzej 😞 . Pierwsze 2 mozna by rzec były rewelacyjne, zero mdłości, i innych tam rzeczy. A teraz od ponad miesiąca dzień w dzień mdłości pomieszane z wymiotami 😞 .Jakbym mogła to bym zasypiała w każdym miejscu. Jazda samochodem też masakra. Ale cóż tam nie narzekam, mam nadzieje że jeszcze z miesiac i to minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam serdecznie
Na imie mam Karolina i mam 26 lat. Jestem w 10 tygodniu ciąży. Mam już dwójke, całkiem już dużych dzieci: córkę - Gabrysie i syna Mateusza.
Bardzo się ciesze, że jestem w ciąży i nie moge się doczekać, aż moja Kropeczka będzie z nami.
Ciąże znosze jak większość ciężarnych w pierwszy trymestrze. Bywają lepsze i gorsze dni, ale jak sie nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma 😉

Najważniejsze, że narazie jest wszystko w porządku z maleństwem. Jutro czekają mnie badania, za tydzień wizyta ikolejne (już drugie) badanie usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mam na imie Patrycja i mam 20lat to moje pierwsze malenstwo wiec do doswiadczonych nienaleze 😉 i wszystko co z nim zwiazane jest dla mnie nowe dlatego postanowiłam do was dołaczyc i z Wami dzielic sie tymi przezyciami 🙂

jak narazie mam koniec 13tygodnia i ciaza przebiega super bez wiekszych dolegliwosci tj. wyioty bo tylko raz mi sie to zdarzyło 🙂
bardzieg dokuczliwe dla mnie jest to ze czesto mam wzdęcia przez co boli mnie brzuch i mam taki dziwny niesmak w ustach no i czasami mecza mnie same nudnosci bez wymiotowania
a Wy jakie macie najczestrze dolegliwosci?

pozdrawiam przyszłe Mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzy sposoby na mdłości
1. Doceń imbir. Plasterek świeżego korzenia imbiru zalej wrzątkiem i trzymaj 10 minut pod przykryciem. Możesz posłodzić ciemnym cukrem albo miodem. Świeży imbir utarty na tarce możesz dodawać jako przyprawę do sałatek lub potraw na ciepło (wrzucaj w ostatniej chwili).
2. Jedz banany i produkty zbożowe. Zawierają witaminę B6, której niedobór może sprzyjać mdłościom. Są też bogate w inne cenne składniki odżywcze.
3. Pij w małych ilościach colę. Wprawdzie nie jest zdrowym napojem, ale wielu mamom pomaga (podobnie jak w innych żołądkowych sensacjach). Parę łyków okazjonalnie nie zaszkodzi (ale nie może to być cola light). Nie przejmuj się, że masz ochotę wyłącznie na drożdżówki i mandarynki i nie możesz przestrzegać zdrowej, zbilansowanej diety. Wszystko, czego dziecko potrzebuje do rozwoju, otrzyma wraz z krwią pępowinową ze zgromadzonych w twoim organizmie zapasów. Zmuszanie się do jedzenia rzeczy zdrowych może wywołać skutek odwrotny.










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boze ja od wczorajszego wieczoru przezywam jakis koszmar
w ogole sie dzis nie wyspalam bo mialam taka zgage ze myslalam ze umre.. teraz tez cały zcas ja mam :X
dzis to czuje sie tragicznie rano prawie zemdlalam, cały czas jest mi niedobrze jednym słowem tragedia... 🥴 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ato widzę że Ty tutaj działasz jako dyżurna wspierająca 🙂
rzeczywiście mniej się tutaj dzieje niż na październikowym wątku...

Jak przeczytałam o coli to mi się jej zachciało... Mmm...

A mój mąż kochany zrobił dzisiaj przepyszne spaghetti i ja teraz czuję się super. Może to ta witamina B6 w makaronie... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo wiesz kochana Toju,
ja to tak bardziej wrześniowy brzuszek jestem, bo mam termin na 12 września, ale jak sama widzisz, tutaj, to ja sobie moge sama do siebie pisać.
Mój kochany mąż zakupy za mnie zrobił dzisiaj, dzieci zabrał do biblioteki, nawet do apteki mi poszedł i kolacyjke mi zrobił jaką chciałam, a dziśbyły pyszne kanapki z pasztetem i ketchupem 🙃 normalnie pychota:P :P :P






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...