Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MY TEŻ JUŻ WRÓCILIŚMY 🙂

GOSIU OLIVCIA CHYBA MNIEJSZE UBRANKA MUSI NOSIĆ ZE WZGLĘDU NA WZROST BO WAGĘ TO MA PRZECIEŻ TAKĄ JAK VANESSA 🙂

A SKĄD W MSCIE TAKI WIADOMOŚCI,ŻE TO MLEKO TRZEBA W CIĄGU 5-7DNI ZUŻYĆ,JA NA POCZĄTKU MIAŁAM NAWET DŁUŻEJ I MAŁEJ NIC NIE BYŁO.

PISAŁAM WAM,ŻE ANETKA TO MA ZAJESBISTE PROBLEMY W DOMU I DLATEGO NIE WPADA,A RESZTA TO NAS CHYBA NIE LUBI 😞

MY SIĘ JUŻ POŻEGNALIŚMY Z TATUSIEM,JESSI JESZCZE ZOSTAŁA BO GO NA LOTNISKO ODWOZI 🙂
KUZYNCE KUPIŁAM ALBUM NIEMOWLAKA DO WYPENIANIA,BO STWIERDZIŁAM,ŻE CIUSZKI TO PRZEWAŻNIE PRZYNOSZĄ TO NIECH MA COŚ INNEGO 🙂

HEHE GOSIA MI NIC NIE CIEKNIE:P :laugh: MAM ZAPAS WKŁADEK Z AVENTU,BO GŁUPIA KUPIŁAM I ANI RAZU NIE UŻYŁAM 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
HEJ WIEDZMY 😉

MELDUJEMY SIE, ZE U NAS W PORZADKU, JUTRO POBIERAMY MOCZ NA POSIEW ZNOW( NIE PRZYKLEJAMY WORECZKA TYLKO LAPIEMY TAK JEST STERYLNIEJ)

JASIEK MA STRASZNY APETYT NA BANANKA ZE SLOICZKA 🙂 WYBRALAM HIPPA JESLI CHODZI O ZARELKO DLA NIEGO.

WPADNE JUTRO NA DLUZEJ BO DZIS CALY DZIEN NA DWORZE, LADNA MIELISMY POGODE WIEC KORZYSTAMY I PADAM JUZ NA RYJEK. A RANA O 8 DO SZMATEKSU LECE 🤪

DOBRANOC WIEDZMY I WIEDZMIATKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj maruda nie chcial zasnac u mojeje mamy przyjechalam do domu i w swojej kolysce padl:P:P:P


Gos lecisz ryanair'em??? jak tak to te 15 kg na dwie torby rozloz(wiem ze ty tez sie znasz na tych lotach ale tak w razie w napisalam)

baby ja to jestem chyba krowa...zadnych herbatek nie pije itp stresu to mialam full a i tak pokarm byl mysle ze zalezy od organizmu...ale mysle ze pomaga sok pomaranczowy pije 2 albo i 3 l dziennie i mysle ze pomagal:P:P:P

moj to w 0-3 chodzi a jest rowno 62cm dlugi no i ponad 7kg chyba juz jutro przed szczepieniem sie dowiem chyba....niktore rzeczy z 0-3 sa malusie no i niektore 3-6 hehehe



Reni wspaniale ze nic powaznego oklask dla jasia:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja może zamknę dzień 🙂
Reni oby Kubuś miał jak mniej takich bóli - może tak się stanie - kwiatuszek dla niego 😘

Zoltri a ja czytałam że można pić 0.5l soku owocowego dziennie zeby mleko nie bylo kwasne hahaha bo dziecko nie bedzie chcialo pic mleka 🤪 🤪 🤪 🤪 Boże... chyba niektóre te porady ktoś sobie wymyśla a miliony kobiet ciężarnych karmiących później to czyta, stosuje i jeszcze upomina inne że tak to się robi a nie inaczej

Grzes śpi - dziś się sparzył na słońcu w pracy bidok, Rozalka drzemie więc i pora na mnie

miłej nocki wiedzmy i wiedzmiątka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

ja mleczko w butelce nan activ też widziałam w szpitalu i faktycznie jak ktoś tylko dokarmia to faktycznie nie ma sensu kupić całego kartonu, ale przyznam się że nie zwracałam nigdy uwagi a to ile dni jest przydatne do sporzycia po otwarciu ☺️ i moje dzieci żyją i nid im się nie przytrafiło ☺️

Reni dlaczego ci dał od razu antybiotyk moja też ma alergię skórną i tą sama wysypkę ma ale na buzi i dekoldzie i najpierw dała mi maść elocom jest rewelacyjna jedno posmarowanie i już nic nie ma i stosuje się ja doraźnie a nie od razu dawać dziecku antybiotyk- dziwne!

Gocha oczywiście że lody wciągniemy zaraz jak chwilkę znajdziesz czasu w Bielsku bo wiesz ja to jestem jak w więzieniu i nie ma problemu o każdej porze jestem wolna 🙂

Babeczki co z tym zjazdem kaskę mam tylko od Aniutki i dupa reszta jedzie czy nie? Nie mówię tu o Zoltri i Gosi, czekam jeszcze na Zosię, Reni, Anulkę, co jest grane 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj się wybyczyłam się na maxa nawet nie wiedziałam że z kuzynki Radka aż taka świetna kobitka jest wiedziałam że jest ok ale po wczorajszej wizycie utwierdziłam się w przekonaniu że jest to najlepsza i najodpowiedniejsza osoba na chrzestną dla Małgosi.

Jak wiecie ja z moim Radkiem rozmawiam tylko służobwo i nawt nie mam z kim pogadać od 1,5 miesiąca i wczoraj się tak wygadałam że aż mi deprecha na chwilę ustapiła.

Teraz w moim małżeństwie przechodze etap zobojętnienia i to jest chyba najgorsze, mój mąż jak teraz mówi że to jest jego budowa jego działka i faktycznie ja nie mam nic do powiedzenia odnośnie koloru dachówki itp. ma super doradcę swojego tatę jego autorytet więc kury domowej nie bedzie pytał. Powiem wam tylko tyle że nie wiem co będzie z nami bo ja już mam to gdzieś zatracił się w budowie i chyba nie zdje sobie sprawy co robi i że może się to źle skończyć, ale ja już rękę wyciągnęłam pierwsza teraz już nie mam zamiaru.
Dobrze że dzisiaj znajomi na noc przyjeżdżają to się znów wygadam 🙂

Sorki za smęcenie ale musiałam wam to napisac bo nie wiem czy przyjedzie ze mną do Szczyrku bo BUDOWE MA SWOJEGO DOMU!!!

Lece robić obiad i na zakupy 😘

Kwiatek dla Tymusiabo dawno nie dostał od nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Laski

Radzia ach Ci faceci... może pomyśl o tym że w podświadomości on na pewno buduje ten dom dla Ciebie i dzieciaków, a że się zatraca gdzieś po drodze - nad tym można tylko westchnąć. Mój Grześ co dziennie nie ma siły na nic, owszem bawi małą, ale gdy ona pójdzie spać przekopuje internet i szuka jak naprawić lodówkę swojemu bratu... już wszystko wie i ma jechać "przy okazji" naprawić ją hihihi ale tak naprawde bardzo dobrze i ja i on sam sobie zdaje sprawe że się na to napalił 🙂 bo lubi naprawiać :laugh: :laugh: :laugh: no a ja jestem i tak zazdrosna że woli te 10 minut dziennie przeglądać jakieś schematy niż zrobić coś ze mną... może masz to samo?

trzymaj się dzielnie 😘 może w końcu zrozumie że dom to ludzie. Kwiatuszek dla Ciebie

miłego dnia dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry:P:P:P

ja od 6 na nogach ...pojechalam jako ochotnik odebrac brata z roboty ...poszedl sobie dorobic na polske :P:P:P:P

wykapalam malego bo wczoraj juz po tym nie zaspianiu u mojej mamy nie mialam sumienia go maltretowac 😞 😞

i dzis szczepienie...za godzine ...znow ja musze patrzec jak placze 😞 😞


Radziu dokladnie ciebie rozumiem 'cisz'...tylko ze ja mam taki charater ze jak jest ponad 2 dni to juz morde wydzieram i mowie ze to i tamto nie pasi...a momentow z dzieckiem ktore teraz by mogl miec nigdy nie odzyska traci duzo oby sie nie obudzil jak bedzie za pozno....oni sa cwani wyjda z domu itp a my z dziecmi...lepiej moze czasem my powinnysmy wyjsc i zostawic ich ze wszystkim z rana ...wtedy by prosili i wiedzieli o co chodzi...moj juz pare razy cos pododbnego mial...skutkuje:P:P

Radziu rozyczka 🙂 🙂:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TO MOZE JA OTWORZE DZIEN 🙂

JESTEM JESZCZE PRZED LUMPKIEM, ZASPALAM JAK ZWYKLE :P ZAWSZE WSZEDZIE SIE SPOZNIAM, TYLKO NA POROD SIE POSPIESZYLAM 😠

MILEGO DNIA KOBIETKI 😘

ZOLTRI, NAPRAWDE NIEZLA MA WAGE NASZ PUDZIANEK 🤪 MOJ JASIEK TAK SAMO DLUGI, ALE WAZY 6KG 😉 PEDIATRA MI MOWIL, ZE 7 MIESIECZNE BOBO POWINNO POTROIC WAGE URODZENIOWA. JASIA JEST JUZ 4 RAZY WIECEJ, NO ALE TO SIE NIE LICZY BO WCZESNIAKI SZYBKO NADRABIAJA, ALE WIEDZIE DZIEWCZYNY JAK TAK PATRZE TERAZ NA NIEGO I PROBIUJE SOBIE WYOBRAZIC TE 1, 5KG TO MI SLABO 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasio kochany twardziel po 12 miesiacach nikt nie bedzie mogl powiedziec ze wczesniak nadrobi calkowicie wszystkich 🙂 🙂 🙂

Widzialam codziennie maluszki po 1kg jak chodzilam na antybiotyk w szpitalu na odzial neontologii...takie maciupenstwa i tak silne 🙂 🙂 cieszylam sie kazdym spojrzeniem na Ethana...on byl 3 razy wiekszy od tych szkrabkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello wiedzmy!!

Bhrka - moj dalej ulewa ale juz duzo mniej:
- klade go pod katem 45 stopni po jedzeniu ale dopiero gdy odbije ze dwa razy porzadnie- trzymam go wtedy pionowo do odbicia. w wozku i lozeczku tez sa podniesione materace(wlozylam jaski, zeby lagonie szlo do gory) ,
- nie przejadam go czyli nie trzymam godzine przy cycach, bo on potrafi godzine ssac a pozniej tym pluc na odleglosc,bo sie w brzuszku nie miesci, karmie tak z 1 piersi około 10 min i jak juz jest pustawa ale nie do konca flak to na druga- w miedzyczasie odbijam zeby bylo miejsce na mlego z tej drugiej piersi.
- czasem dzieci maja tendencje do ulewania ale to mija jak rozwinie sie do konca przewod pokarmowy( chodzi o te zwieracze)

Anulko na kartonie jest napisane ile mozna trzymac otwarte mleko- ja mialam hipp i 2 tyg. jest wazne po otwarciu a podawalam dluzej i maly juz cos nie chcial go pic, pomimo,ze zamykalam woreczek takim klipsem na zywnosc.

Radziu kwiatulec dla Ciebie! kurde a moj to o wszytko mnie pyta, czy sie zgadzam, czy chce itd. i czasem mnie to meczy,ze sam nie moze podjac decyzji ale wiem,ze to lepsze niz taka samowolka. on twierdzi,ze kobieta i mezczyzna maja zupelnie inny punk widzenia odnosnie pewnych spraw i np. on patrzy okiem praktyka a ja estety. i w ten sposob czesto sie uzupelniamy i pokazujemy sobie nasze teorie.

Gos! jak przestaniesz pic te laktacyjne to przestaniesz sie zalewac. ja nie pije nawet polowy twoich plynow! gdy widze,ze mam mniej pokarmu to wiecej wody pije i wlaczam te herbatki a tak to nie, widze,ze malemu wystarcza a daje sztuczny zeby go uspic 🙂 bo nie daje pelnych dawek tylko troche. no i sie zalalam jak raz na noc nie zalozylam stanika 🙂 i mialam za swoje,bo az materac sie zamoczyl i jest plama 😞
a prasowanie to chyba zostalo po Rzymie kochanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu caluski dla Jasia na te 1,5kg. a moj wazy 5320 (we wtorek byl wazony) i wydaje mi sie taaaki duzy 🙂

Aniu musisz inaczej patrzec na Kropka, on jest wczesniakiem i bedzie inaczej sie rozwijal teraz ale pozniej to sie wyrowna z naszymi dziecmi. zobaczysz!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm to ja chyba przesadzałam z tym trzymaniem przy piersi długim.. ale też wczoraj grzebnęłam na necie i zmniejszyłam czas, resztę podobnie robie ale za tym trzymaniem pod kątem 45 stopni to nie aż tak bardzo - nieco wyżej jest główka. Dziękuję Niebo za porady 😘

A ja życia bez wkładek sobie nie wyobrażam... chwilami zastanawiam się co robiły nasze mamy czy babcie, bo u mnie wystarczy że zdejmę stanik np. przy kąpieli i potem cieknie leci i wszystko się moczy nawet jeśli przed kąpielą Rozalka ssała. Wypiłam swego czasu jedną herbatką laktacyjną i na tym skończyłam, bawarkę piję ale bardziej dlatego że się do niej przyzwyczaiłam, np wieczorem mam ochotę przy karmieniu czy odciąganiu napić się czegoś ciepłego 🙂( a bawarka fajnie smakuje z mlekiem w tubce karmelowym - pyszne). Wody piję dużo - bo mi się chce.

A wczoraj pomyślałam sobie o tym żeby zrobić ciasteczka na laktację 😁 - anyżkowe hihihi chyba kiedyś je już robiłam ale do kawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja myślę że Jaś to zuch największy z naszych czerwcowych wiedźmiątek 🙂 bo zobaczcie nie dość że wyskoczył na świat pierwszy, jest już z nich wszystkich największy, potrafi tyle co inne albo i więcej i nawet już prawdzwym jedzeniem się zajada 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to chyba bylo najszybsze szczepienie na swiecie....maly spal i krzyknol przy ukluciach... w jedna pneumokoi a w druga reszte...wiec naszczescie nie musialam sluchac jego wycia ...bo chyba bym sama zaczela z nim plakac a teraz bobo dalej spi ze swoim smokiem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzięki dobrze że wy chociaż ze mną gadacie 🙂

Beatka to ma być podobno nasz dom i chciała bym go mieć zrobionego tak jak sobie to wcześniej wymyśliliśmy a teraz ma super doradcę i w dupie ma to co ja mówiłam, ten dom od początku mi się nie podobał ale przystałam na tym żeby był funkcjonalny i zaakceptowałam projekt mojego męża ale wykończenie i wygląd odnośnie np kolorów chciała bym wybrać z nim z nie że niedość że stodoła to jeszcze w kolorach teścia!
Ja już nie mam zamiaru nadskakiwać i tak jestem za dobra bo rano ma śniadanie na budowę w pojemniczku zazwyczaj jakaś sałatka z wędlinką i warzywkami potem obiad na którą chce godzine jest gotowy a potem kolacyjka z grzanym piwkiem lub z schłodzonym zalezy jakie sobie książe życzy, qurwa nawet mi zakupów nie zrobi tylko wszystko w rękach n osze już mam chyba je do ziemi.
Ja już pasuje nie mam na to siły i czasu i niech się dzieje wola nieba co jest mi pisane to tak będzie.
KROPKA!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia powiedz mu że chcesz ten dom w takich a takich kolorach i jak chce w nim mieszkać z tobą a nie tatusiem to niech polubi te Twoje kolory. I przestań być dla niego najlepszą żonką na świecie śniadanko w pojemnikach... obiad na którą chce godzinkę... piwko na chłodno albo na cieplo w zależności od humorów - jego...:: a zrób mu raz na odwrót. Albo tak jak mówi Zoltri wyjdź i zostaw go z tym co ty masz do roboty...
my wszystkie Cie podziwiamy za całokształt a zdaje się że twój to zapomniał co za skarba ma w domu

a o zakupach to już nic nie napisze.. masakra. U moich rodziców jest podobnie - moja mama nosi w rękach bo tato nie potrafi znaleźć czasu.. może raz w tygodniu jedzie z nią... ale nawet wtedy raczej nie wchodzi do sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bhrka zawsze jeździlismy razem na zakupy takie większe raz w tygodniu a wędlinke i chleb nosiłam ale to jest lekkie a teraz ziemniaki cukier mleko itp nosze w rękach z dwójką dzieci a przecież z głodu nie umrzemy bo tatuś jest zabiegany dziecią tego nie daję poznać że coś jest nie tak

kolory ustalilismy wcześniej a teraz jak tam raz pojechałam bo nie mam ochoty tam jeździć to widze coś zupełnie innego, ale wali mnie to nie mam siły jeszcze to dźwigać niech robi co chce ja nie wiem czy dożyje 2 lata jeszcze w takim sajgonie więc sie nie mieszam jak był by ok to by zrobił tak jak mówiliśmy a nie słuchał ojca chyba że sam tak wybrał bo nie chcę chłopa osadzać tak ostro bo jak ja tam jestem to go nie ma ale jak on teraz jeździ sam to tatuś tam jest codziennie

dobra koniec użalania bo inni mają jeszcze gorzej ja mam to co najważniejsze zdrowe i szczęśliwe dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia napisał:
bhrka zawsze jeździlismy razem na zakupy takie większe raz w tygodniu a wędlinke i chleb nosiłam ale to jest lekkie a teraz ziemniaki cukier mleko itp nosze w rękach z dwójką dzieci a przecież z głodu nie umrzemy bo tatuś jest zabiegany dziecią tego nie daję poznać że coś jest nie tak

kolory ustalilismy wcześniej a teraz jak tam raz pojechałam bo nie mam ochoty tam jeździć to widze coś zupełnie innego, ale wali mnie to nie mam siły jeszcze to dźwigać niech robi co chce ja nie wiem czy dożyje 2 lata jeszcze w takim sajgonie więc sie nie mieszam jak był by ok to by zrobił tak jak mówiliśmy a nie słuchał ojca chyba że sam tak wybrał bo nie chcę chłopa osadzać tak ostro bo jak ja tam jestem to go nie ma ale jak on teraz jeździ sam to tatuś tam jest codziennie

dobra koniec użalania bo inni mają jeszcze gorzej ja mam to co najważniejsze zdrowe i szczęśliwe dzieciaczki 🙂


a może każ mu po robocie kupić to mleko cukier i ziemniaki - te rzeczy tak szybko się nie psują 🙂 ja tak mówię Grzesiowi bo nawet pozostałe jak nosze i Małą w nosidełku to mi ciężko.

a kolory kiedyś zmienicie jak już tam będziecie mieszkać

Radzia myśle że to zupełnie przejściowy kryzys, kto jak kto Radzia-Prezydent daje rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radziu kuzwa to sobie ciebie wychował! ja to nie gotuje, maz gotuje i zwykle na dwa dni robi a calymi dniami tez pracuje( nie wspomne o zarwanych nocach) ale ktos na ten dom musi pracowac, no i ja teraz chcialabym nowe auto..a zakupy mam do domu zrobione, obiad ugotowany, z kotami do weta pojedzie, z malym do lekarza jak trzeba- i to sam, w nocy wstanie i przewinie, mi usługuje jak cos potrzebuje. MAM MEZA ANIOLA i chyba musze byc milsza... ja w domu jestem teraz na uslugi Tymka plus sprzatam , piore i prasuje. to wszystko.
a prawda jest taka,ze go przyzwyczailas i teraz dupa. moja babcia dziadkowi uslugiwala cale zycie i jak do szpitala jechala to dziadek do niej: ty nie mozesz lezec w szpitalu,bo kto mi bedzie gotowal??? jak babcia zmarla on 3 miesiace po niej...nie potrafil sobie chleba nawet ukroic.
przykro mi,ze tak pisze ale tak to widze... ja mojemu sniadanko do pracy o 5 rano robilam , fakt, ale jeszcze tymka nie bylo, teraz jak ja spie to mnie nawet nie obudzi i sam sobie robi.

bhrka a czemu nosisz w nosidelku?? nie w wozku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nom Niebo zupełnie się z Tobą zgadzam, i jak kobieta w domu robi wszystko to zwykle facet jest najbardziej chory na świecie a kobieta niby zdrowa i ma siłę... po czym kobieta umiera jak ma 60 lat a facet się trzyma... tak było u moich dziadków i u Grzesia - coś w tym jest

Niebo noszę w nosidełku bo mieszkam na 3 piętrze i nie mam jak znieść wózka(podobno inne dziewczyny dają rade hihi tak mi ktoś powiedział ale mnie jeszcze po porodzie nie przestał boleć kręgosłup). W piwnicy śmierdzi. Na klatce na dole nie chce zostawiać bo pewnie komuś by się przydał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bhrka to wspolczuje! kumpela tez ma taki problem,bo jej sie uparl na wozek emajlunga, one sa super ale ciezkie jak cholera! a ona wlasne na 3 pietrze mieszka i jak jego nie ma w domu i nie ma kogos do pomocy przy zniesieniu wozka to zostaje w domu. my kupilismy w miare lekki wozek wlasnie po to abym nie dzwigala( mieszkamy na wyzszym parterze i mam moze 7 schodkow). a ta kumepla zamiast cos powiedziec o tym to siedziala cicho i glupia teraz ma za swoje.zreszta wydaje mi sie ,ze ogolnie nie ma za duzo do powiedzenia w domu- rozmawialysmy o sterylizatorach( ja mam ten mikrofalowy) a ona,ze jej konrad nie zgadza sie na mikrofalowke w domu i ona gotuje butelki...itd,itp. masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane moje smigam prasowac, mam caale sterty 🙂 a dzis w nocy goscie przyjezdzaja wiec musze choc to ogarnac. wczoraj maz odkopał goscinny, bo tam byl magazyn ☺️ i nagle okazalo sie,ze mam jeszcze jeden pokój w mieszkaniu:laugh:

no i moj slubny powiedzial,ze wezmie sie za ta gorna lazienke, zebym wreszcie miala swoja wanne 🙂 czyli patrzac jak powoli robil kuchnie- jeszcze nie skonczona- to za rok bede miec lazienke hihihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...