Skocz do zawartości

Wzrok w ciazy | Forum o ciąży


Asnet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hmm, powiem szczerze że coś tam się dzieje z moimi oczami. Mam co prawda dość małą wadę bo tylko -1/ -05 i astygmatyzm ale widzę tak jakby gorzej. W Polsce chyba kierują kobiety ciężarne do okulisty a w Szkocji jakoś nie widzą potrzeby więc sam będę musiał się pofatygować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie popsol.... Nawet kiedy jezdze samochodem widze ze nie zauwaze nazwy ulicy z tak daleka jak zwykle i jak czytam, w prawym oku mam rozmazany widok. Widze ze nie jestem sama!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czuję, że widzę gorzej i oczy szybciej się męczą. W pierwszej ciąży byłam u okulisty i faktycznie wzrok mi się popsuł, ale na szczęście po porodzie wszystko wróciło do normy i okulary, które miałam zapisane w ciąży później okazały się za mocne. Mam nadzieję, że i tym razem po ciąży wszystko wróci do dawnego stanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mi wlasnie tez sie cos psuje bylam wczoraj w kinie i kurcze z daleka ciezko mi bylo ogladac widziec widzialam ale nie tak wyraznie jak zawsze juz mam uowiona wizyte na poniedzialek do okulisty i zobaczymy co sie tam dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mi wykryto minimalny astygmatyzm ale wyniklo niby tez to ze kiedys jak bylam malutka mialam zeza zbierznego i powiedziala babeczka ze jak chce to moge sie umowic na wizyte i ona mi dobierze okulary to sie umowilam 😁 co mi szkodzi jak ma mi pomoc to czemu nie ;D



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
czy któraś mama miała też,straszne poroblemy na zasadzie duza czulosć na slońce, potem przy czytaniu czy ogladaniu tel. ja juz nie moge bola mnie oczy szczypia pieka zachodzą mgłą i i rozmazuja mi się coraz bardziej wszystko mam problemy z ustaleniem odległusci... 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Ja też zauważyłam to u siebie.. zawsze wzrok miałam bardzo dobry, minimalnie się pogorszył w pracy, bo praca non stop przed komputerem robi swoje. Ale nie miałam żadnej wady, która by mnie klasyfikowała nawet na "najmniejsze" okulary.. a od kilku dni mam uczucie że nie łapię już ostrości jak wcześniej, mrużę czasami oczy jak chcę coś dojrzeć co jest dalej.. mam nadzieję tylko, że pod koniec ciąży nie będzie dużo gorzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, ja tu już kiedyś pisałam, że mi się wyczuwalnie pogorszył wzrok. I, ech, teraz jestem właśnie "pod koniec ciąży" i powiem, że jest właśnie jeszcze gorzej, niż wtedy. 🥴 Chociaż tyle, że to już końcówka. Po porodzie odczekam chwilę i zgłoszę się do mojej okulistki by sprawdziła mi oczka. 😞 Mam nadzieję, że chociaż wrócę do starej wady, która nie pogłębiała mi się już od kilku lat... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja tez zauwazyłam, że o wiele gorzej widzę. Myślałam, że mi się tak tylko wydaje i zwalałam na przemęczenie.
Na początku ciąży byłam u okulisty i powiedział mi ze mam dobry wzrok i że już nie muszę nosic okularów. A teraz nawet te, które nosiłam wcześniej są za słabe. Mam nadzieje, że po porodzie wszystko będzie jak dawnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...