Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
🙂 a duzo przytylyscie? czy raczej chudniecie?? ja w zasadzie nic nie przytylam , nawet schudlam 2 kg, ale brzuszek rosnie i jest juz ladnie widoczny, tylko dziwi mnie to ze chudne, ide w piatek na usg i bede pewnie wazona, zobacze moze chociaz troszke przytylam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinka , Kasenn - pytałyście jak moje samopoczucie i ile dziecko po ostatnim usg

Powiem wszytskim, że juz ze mną lepiej, a wcześniej miałam trochę problemów ze zdrowiem - w 8 tyg - krwawienie, w 11 - jeszcze bardziej obfite krwawienie - zostałam w szpitalu. Także w czasie tego drugiego krwawienia przechodziłam zapalenie ucha i musieli mi dozylnie dawac antybiotyk, by zbić goraczke. Potem na ginekologii lezałam głównie z powodu ucha, gdyz krwawienie dzieki zastrzykowi i lekom na podtrzymanie ustapiło.

Nio ... nie miło takie rzeczy pisać i czytać, ale ... miałam trochę wrażeń. Na SZCZĘŚCIE nic nie działo się złego z płodem, dzidzia dobrze się rozwija.

Na ostatnim usg (brzusznym,genetycznym) pod koniec 12 tyg ginekolog zmierzył długość dziecka i miało 63 cm. Sprawdził również czy inne wymiary poszczególnych części ciała są ok - i było w porządku. Na następną wizytę kontrolną idę za ponad tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje 3miesiące były bardzo drastyczne i wręcz wmuszałam w siebie cokolwiek żeby tylko zjeść więc niestety nie przytyłam! ale na szczęście tylko 1kg schudłam(dobrze że nie więcej) 😉 bo ogólnie do tych z ciałkiem nie należę. od 2tygodni zaczęłam jeść ze smakiem więc wraca do mnie utracony kilogramek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że wszystkie przyszłe Mamusie na początku schudły... A ja jestem w 16 tygodniu i nic nie schudłam a wręcz przytyłam 3,5kg. Słyszałam że to dużo. Co o tym myślicie?

Maygirl po przeczytaniu Twojego posta przeraziłam się. To straszne co przeżyłaś, całe szczęście że już wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mialam nudnosci wiec stracic nie moglam ale przytylam bardzo malo. 1,70kg od poczatku ciazy.
I nie zwracam az tak uwagi na to co jem. Tzn zwracam uwage na to zeby bylo to wartosciowe jedzenie ale nie licze kalorii. Wczoraj mialam ochote na lody i wszamalm podwojna porcje Vienetty 🙂 Bez wyrzutow sumienia. I wiecie co? Mam straszna ochote na sok jablkowy i sprite.

Jesli chodzi o wage to fakt faktem powinnam uwazac zeby nie przytyc wiecej niz 11kg w czasie calej ciazy, ze wzgledu na moja nadwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na początku schudłam 1 kg ale teraz nadrabiam wróciłam do mojej wagi przed ciążą i doszły mi jeszcze 2 kg do tej wagi ☺️ ale jestem szczęśliwa bo w końcu mogę jeść bo przez pierwsze 3 miesiące zmuszałam się aby co kolwiek zjeść tak mi nic nie smakowało. a teraz sobie nie żałuję dla kobiet w ciąży można jeść ile się chce bez wyrzutów żadnych i ja sobie i dzidzi nie żałuje ciągle coś żuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj mam, zdjecia nigdy nie oddaja rzeczywistosci. Po slubie przytylam a w czasie slubu mialam gorna granice normalnej wagi takze teraz mam nadwage ale nie wazne. Po urodzeniu dziecka bedzie tyle latania ze zrzuce co trzeba. Moje zycie to ciagla walka z nadwaga..

Apropos sklerozy - maz wyslal mnie po wedline do sklepu. Wrocilam z cala siatka zakupow zapominajac o najwazniejszym. Smial sie ze ciaza wypala mi dziury w mozgu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie.
Czy czujecie już ruchy Waszych Skarbów? Mnie się ginekolog pytała o to na wizycie w 16 tygodniu ale ja do tej pory nic nie czuję. Nie bardzo wiem, co to ma być za uczucie. Mam ciążę zagrożoną, biorę duphaston. 😞 Gin mówiła, że nie muszę leżeć w łóżku ale mam się oszczędzać. Zaczynam trochę świrować, bo ani brzuszka specjalnie nie mam, ani ruchów nie czuję... Boję się, że z dzieckiem coś może być nie tak. Jutro zaczynam II rok studiów. Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać pierwszy semestr, a na następny wezmę sobie nauczanie indywidualne.

Przepraszam, jeśli Was zanudzam, ale mój narzeczony jest w pracy, ja niedawno wprowadziłam się do niego i jego rodziców i siedzę sama kolejny dzień. Nie mam się komu wyżalić, kogo zapytać, bo moim rodzicom jeszcze nie mówiliśmy i raczej prędko nie powiemy (mają obsesję na punkcie moich studiów i uważają, że z dzieckiem nie skończę szkoły).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie jestem specjalista ale z tego co wyczytalam w moich madrych ksiazkach, przy pierwszej ciazy, ruchy dziecka mozna odczuc kolo 20 tyg.

Nie martw sie napewno wszystko jest w porzadku!
Jakbys czla ze cos jest nie tak - umow sie na wizyte. Zadaj chocby milion pytan, jezeli tego potrzebujesz, ale rozwiej wszelkie swoje watpliwosci. Lekarz jest po to zeby wyjasnic Ci wszystko jak nalezy.A tak w ogole to za nic nie przepraszaj.

Po to tu wszystkie jestesmy - zeby podzielic sie naszymi watpliwosciami, emocjami i doswiadczeniem. W grupie zawsze razniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Doti nie martw się brakiem ruchów, tak jak mówi ANgielFIre pierwsze ruchy u pierworódek pojawiają się dopiero około 20 tygodnia 🙂 u mnie też dopiero pojawiły się w 21 tygodniu więc spokojnie a i naprawdę rozpoznasz te na początku delikatne musnięcia twojego bobasa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wiem to duphaston pomaga utrzymać ciąże tylko do 14 tygodnia ciąży, wiem bo też byłam na podtrzymaniu, podobno później on już nie spełnia swojej funkcji... Umnie teraz jest wszystko O.K i trzymam kciuki żeby u Ciebie też było 🙂 Ja ruchy zaczełam czuć w 17 tygodniu. Szczególnie wieczorem koło 21 jak kładłam rękę na brzuszku to mały kopał w tym miejscu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...