Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczęta,
Wyniki macie z tego co tak szybko przeleciałam poprzez posty ok 🙂 Skoreczka ciekawa jestem po ilu dniach te kontrolną Hemoglobinę robiłaś? Bo jeśli wcześniej niż 2 tyg to zupełnie sensu pozbawione. co do poziomu żelaza to można było się spodziewać że będzie w normie bo my ciężarne powinnyśmy mieć go znacznie więcej / tak nawet ponad środek normy/. Hg rośnie i bardzo dobrze 🙂 Ja łykam żelazo od 3 miesiąca ciąży i Hg mam na poziomie 11,9-12,1. Kochana trzymaj się i nie dawaj żadnym bólom 🙂 buzia 🙂

WielkaB dziwię się że robiłaś test obciążenia glukozy po 50g, norma dla ciężarówek jest obciążenie po 75g. 140 po obciążeniu to trochę dużawo.

co do ubranek to fajnie jest je teraz kompletować i oglądać bo po urodzeniach dzidzi już to nie ubranka będą nas cieszyć 🙂 mi koleżanki naobiecywały paczki ale teraz nie wiem kiedy dotrę do wrocka żeby je odebrać...

Rozłąka z mężem- RZECZ STRASZNA 🙂 Z racji tergo że ja u rodziców a mąż pracuje znowu 2 tygodnie z dala od siebie...

Drosophila melanogaster- współczuję dziewczęta, sama tez z muszorami walczę. Mój mąż wynalazł na nie sposób. Wsadził do słoika skórkę po bananie /kawałek/, zrobił lejek z papieru tak żeby muszory wlazły do środka i cholery stamtąd nie wyłażą, a pół słoika się ich nazbierało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Jeden dzień mnie nie było i tyle do czytania, ale to dobrze bo lubię czytać Wasze posty 🙂 Nie było mnie wczoraj bo się okropnie czułam- byłam u dentysty na leczeniu kanałowym, a że nie skorzystałam ze znieczulenia to potem cały dzień cierpiałam. Nie chciałam znieczulenia bo się trochę bałam o maluszka, który i tak całą wizytę mnie kopał, pewnie też się stresował 😞 Zrobiła mi dwa kanały i został jeden na za tydzień. Wypełnienie da mi tymczasowe do stycznia, bo bez prześwietlenia nie może określić głębokości. I w styczniu powtórka 😞 Ale ze znieczuleniem 🙂
Skoreczka, mamą się nie przejmuj. Przecież Ty wyglądasz super- sexi mama i tyle 🙂 No i mam nadzieję, że już Ci lepiej, odpoczywaj no i dietka, dietka- niestety. A skoro i synek też czuję się źle to może jakiś wirus 🥴
Nikusia, ta róża, to taki miły gest 🙂 No i mina męża jak widzi róże i wie, że nie od niego 🙂
Marta, dacie radę- na szczęście jest teraz internet, telefon. Wiadomo, to nie to samo co kontakt osobisty, ale jak już się spotkacie to wszystko nadrobicie 🙂
Kasiulka, to dobrze, że już jesteś po 🙂
A te wstrętne muszki to u mnie też są- i nie wiem co z nimi począć... Ręce opadają.
Co do wanienki to też będę mieć zwykłą i do tego wkład z gąbki. Bo nie wiem jak takiego maluszka utrzymałabym tylko na rękach 😮
WielkaB, a kawka wygląda bardzo apetycznie, ale ja już od prawie 6 miesięcy nie piję kawy, ale i tak piłam tylko rozpuszczalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
troszkę mnie nie była a Wy się tak rozpisałyście. 😉 ale ja też lubię czytać 🙂
Magditta problem z hemoglobiną i żelazem miałam ja. Na poprzedniej wizycie u ginekologa dostałam żelazo a badanie robiłam wczoraj, bo w poniedziałek mam kolejną wizytę. Dopytałam mojej lekarki dziś jak to jest z tym żelazem i hemoglobinę i powiedziała mi, że jest dobrze. Ze hemoglobina w ciąży często jest niższa, bo wtedy krew się rozrzedza i to też ma wpływ na wynik. A moja 11,1 poprawiła się i nie jest zła i mam dalej brać żelazo. 😉 Pewnie gin w poniedziałek powie to samo albo nic nie powie. 😁
Urszulka 50g glukozy też jest ok, tak powinien zlecać każdy lekarz, ale jak wyjdzie za dużo to powtarzasz na 75g. Czasem lekarze dają od razu 75g, żeby nie powtarzać badania w razie złego wyniku. A dla zdrowego organizmu nie ma znaczenia czy jej jest 50g czy 75 bo z każdą z tych ilości sobie poradzi 😉
Monika aż Ci współczuję, ja chodziłam do dentysty jak planowałam ciążę, ale nie zdążyłam zrobić wszystkiego. Reszta na styczeń a nawet później bo jak będę karmić to też nie pójdę.
WielkaB to jak ja w domku jednorodzinnym mieszkasz, to taka pora że myszy się pchają. Za czasów panieńskich jak mieszkałam w domu to też był ten problem, ale bez kotów w domu ani rusz. Mam nadzieję, ze już upolował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia-Ja też przed ciążą wyleczyłam wszystkie zęby. A ten to tak niespodziewanie się odezwał. Z dnia na dzień zaczął boleć. No i nie pomyślałam, że ja też przecież będę karmić piersią, no a w styczniu chciałam znieczulenie. Ale to nic, jak teraz daję radę bez znieczulenia to potem też dam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka napisał(a):
Nikusia to mnie uspokoiłaś, bo ja nie lubię badań ponieważ ja jeżdżę na nie do warszawy czyli 330 km 🙂 i jestem tam raz na 4 tyg 🙂

Wow jak Ty znosisz taką długo podróż?? I dlaczego tak daleko, jakiś lepszy lekarz czy chcesz tam rodzić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia dziękuję za oklask 😘 i pocieszenie!
Monika ale Ci się z tym zębem akurat teraz przytrafiło 🤢 Ważne że jesteś dzielna. Kanałowo nie powinno sie leczyc zebów ze znieczuleniem, bo wtedy dentysta do końca nie wie czy dotarł do końca bólu. Ja tak kiedyś miałam, bo brałam znieczulenie i tylko zeba mi popsuto. Teraz nie biorę, wolę pocierpieć na fotelu niz potem za jakis czas wracać.
Sliczny avatorek Monika 🙂
Urszulka rzeczywiście daleko jeździsz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc ja tez po pracy strasznie umeczona mały juz nakarmiony a dla mnie i meza cukina w piec u wiem na mam chwile na brzuszek pózniej uciekamy na imieniny ;0

Kobzior no to tylko gratulowac takich zakupów 😉 jak sie dzis czujesz???

mra do kiedy chcesz pracowac???

Nikusia to nie o to chodzi zeby sprawdzic czy nie za duzo podjadałam tylko czy ten cukier rzeczywiscie jest podwyrzszony bo przed poprzedniim badaniem zapomniałam sie i dzien wczesniej za duzo podjadłam i to moze byc przyczyna bo na pare dni prtzed badaniem powinno sie troszke ograniczyc słodycze i owoce 😉

Ja tez uwoelbiam żelki zawsze uwielbiałam 😉

wielka BG mi po godzinie 50 gram glukaozy wyszło 127 i to juz tez jest podwyzszone u ciezarnej

Urszulko po 50 gramach glukozy czeka sie na badanie 1 godzine po 75 dwie 😉

Monika ja dla malenstwa bede prała wszystko w proszku dla dzieci dopiero jak troszke podrosnie to bedzie bez prania a teraz wydaje mi sie ze za delikatne to malenstwo mzeby mu fundowac dodatkowe bakterie bo nie wiesz ile osób dotyklało tych ciuszków...

😉 1000 stron phi co to dla nas 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny
dodałam na fb temat, ale napiszę też tu dla tych Mam które nie są z nami na fb.
Buszując po necie zauważyłam reklamę żelu położniczego, który ma pomóc przy porodzie sn http://www.dianatal.eu/poland/vaginal-birth.html
zainteresowałam się, ale cena jak dla mnie kosmos bo niecałe 400zł, ale znalazłam też opinie innych mam o nim http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4845970&start=0
nie zamierzam kupować, ale jestem ciekawa Waszych opinii 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć BRZUSZKOWE AKTYWISTKI 😁
Witam Was wieczorową porą, bo jakoś mi tak dzisiaj dzień zleciał 🤔 Samopoczucie - a raczej dolegliwości minimalnie ustąpiły, cały czas czuję ból z tyłu lewej pachwiny (sama już nie wiem czy to ból mięśnia, ścięgna czy coś od żyły). Ogólnie jeśli tylko więcej się poruszam lub pochodzę, to mam później problemy i idę przed siebie jak pokraka 😮 A gdzie tam styczeń...
Skoreczka współczuję ataku bólu i wymiotów 🥴 - mnie też w nocy złapał ból brzucha i musiałam wziąć nospę.
Nikusia o żelu szczerze mówiąc nie słyszałam - ale obawiam się, że faktycznie może tak być że to full droga opcja zwykłego nawilżenia a kobiety w ciąży chwytają się wszystkiego - jak tonący brzytwy 🤪 😁 ps. a co do butelek dla maleństwa i link o który prosiłaś, to jest to dokładnie link który podała mra_ w 'liście koniecznych zakupów' - też mam ten zestaw i polecam 😉
Anabel pozdrówki i 😘 za troskę 😆
Monika współczuję bólu zęba i nie zazdroszczę wizyty u dentysty 🤢
Walczącym z myszami życzę powodzenia i oby okazało się że 1:0 dla Was 😆 😁

Miłego wieczoru - ja się będę relaksować i wyciszać bo mam nerwy na mojego męża 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...