Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nikusia twarda bestia ze mnie więc wiesz 😉
Mra pięknie wygladasz!!!
Anabel zdrówka, precz jelitówo!!!
Nie czytałam waszych wpisów ale moze powoli nadrobię 😎

Kobzior bida z waszego psiaka 😞 Jednak to dla jego dobra, nie bedzie płakał po nocach z miłości 🙂
Elka daj znać jak sie czujesz i co dalej postanowisz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
mra_ super fotka 🙂

Ktoś pozabierał oklaski? Ja zaraz Wam wszystkim poklaszczę 🙃

Elka uważaj na siebie i zdawaj relacje czy coś się nadal dzieje.

Nikusia dzięki za info o tym refluksie - ja niestety też to mam 🤨 I zgaga też mnie męczy, ale staram się szybko zasypiać 😉

Kobzior współczuję sytuacji z pieskiem, no ale macie to już za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie weekend jak weekend... remontowy... Poprałam, posprzątałam troszku ale nie za dużo 😁 bo to moje sprzątanie sensu nie ma 😞 Ale dziewczyny 🤪 Teściowa sama zaproponowała, że w tygodniu przyjedzie okna pomyć bo to najwyższy czas 🤪
Mój mąż ostro walczy z pokojem dla Natalki... sam bo kuzyn jak zwykle nie może przyjechać ale powtarza w kółko "spoko... przed świętami wszystko będzie zrobione... nie martwcie się..." 🙃 🙃 😁 ale oczywiście go u nas nie widać 😁
Jeszcze duży pokój czeka na szlifowanie sufitu (czy jak to tam się nazywa? 😁 ) i kilka grubszych spraw iiiii no cóż... przed świętami na bank będzie skończone 😁

Oki zabieram się za czytanie tego, co napisałyście od rana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj teraz i mi uciekł oklask 🙃 chyba rzeczywiście ktoś mąci 🤔

Wiecie co przeszczęśiwa jestem bo torby do szpital dla mnie i maluszka gotowe, kompletne stoją obok łóżeczka 🙂 w końcu ogarnęłam je do końca 🙂 ufffff...

Druga rzecz, zabrałam się za pranie i zatrzasnęłam sobie drzwi do pomieszczenia gospodarczego, gdzie mam pralkę!!!!! Nie mogę otworzyć więc trzeba będzie się trochę pogłowić bo inaczej pranie będzie w pralce czekać na męża do poniedziałku 🤪 🤪 🤪 a nie chcę wyjść na taką gapę przed nim...ale jak to się mogło zatrzasnąć???? 😠 😠 😠

Mra_ sypialnia raczej biała z czarnymi elementami, gdyż my na minimalizm postawiliśmy. A łóżeczko Młodego to sobie wymyśliłam i pomalowałam na czarno biało z motywem psich łapek 🙂 Mąż mi pomógł w realizacji i teraz wygląda cudnie. porobię foty to się pochwalę 🤪 🤪 🤪

Nikusia czekam na foto łóżeczka 🙂 i wcale się nie dziwię, że co chwila tam zerkacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior ja kocham wszystkie pieski 😁 i w związku z tym płakałabym razem z Twoją psinką 😞 Biedactwo 😞 Jak ta Twoja psia mordka się wabi 🙂?
Ach jak ja uwielbiam być takim pomagierem 🙃 a jeszcze lepiej rozstawiaczem po kątach i mówię mężowi co i gdzie ma robić... Ale on mnie zawsze pogoni 😞
Zgaga dziewczyny ja myślałam, że Renni lub coś podobnego na zgagę w ciąży jest zabronione a tu widzę, że śmiało się tym wspomagacie. Może i ja spróbuję? Chociaż po wczorajszym mleku mi przeszło... ale tylko na jakiś czas bo jak już się położyłam do łóżka to zgaga dała o sobie znać i to ostro 😞
Mra_ fju, fju fju 🤪 Niezła fotka! Ja też w końcu muszę zmienić swój "LUK" na Brzuszku 🙂
O i widzę, że Skoreczka też "się zmieniła" 🙂 Skoreczko gdzie swój humorek zagubiłaś? Szybko go znajdź!!!! 😠 😜
Nikusia ale Ci zazdroszczę tej pościeli i gotowości 😆 Koniecznie fotkę wrzuć! Nie wiem o co chodzi z tymi oklaskami. Znikające jakieś takie 🙃 🙃
Magditta ja mam wiecznie jakieś wpadki.... 🙃 🤢 Już mnie nic nie zdziwi 😁
Pakowanie torby do szpitala no pochwalcie się, która już całkiem, a która w połowie spakowana? Czy jest jakiś oszołom jak ja, kto ani pół rzeczy nie spakował 🙃 ? Wczoraj zamówiliśmy z mężem dla mnie koszulki nocne do karmienia to już będę mieć do szpitala, no 2 biustonosze do karmienia 🙂 achhh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka dwie z pragmatyzmu 🙂 w domu miałam akuratnej wielkości dwie torby, żeby spakować właśnie dwie osoby 🙂 Tak więc Maluch ma swoją, a ja swoją 🙂 Na porodowke polecę ze swoją + reklamówką ze szlafrokiem 😁 a torba Młodego będzie w bagażniku i mąż ją doniesie już po porodzie 🙂 Ot tak to sobie wymyśliłam 🙂
A do torby w ostatniej chwili trzeba będzie dorzucić:
• Szlafrok + kapcie /w osobna reklamówkę/
• Dokumenty /teczka z pieskiem/ 🙂
• Telefon
• Portfel
Co lepsze w domu zostanie jeszcze reklamówka gdzie są tzw. zapasy typu dodatkowe podkłady żeby mąż nie musiał zbyt intensywnie szukać tylko będzie miał wszystko w jednym miejscu 🙂

Kacha ja już raczej mszę być spakowana bo przecież już 37 tydzień rozpoczęty, więc że tak powiem nie znasz dnia i godziny 🙂 i nawet nie będzie można mieć reklamacji do losu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha czasem i humorek sie zapodzieje ☺️ To stan przedporodowy, tak myslę. Trochę strachu.
Magditta tez jestem posiadaczką dwóch identycznych toreb, nie są one olbrzymie, takie średnie i chyba zrobię tak jak Ty i ta dla maluszka zostanie w aucie, a mąż doniesie. Podkładów mam paczkę w swojej torbie a reszte dokupi mi w miarę potrzeby w szpitalnej aptece, bo pewnie i tak bedzie tam chodził po leki na hemoroidy itp 🙃

To u mnie moja torba wygląda tak:
- szlafrok;
- ręczniki;
- piżama do porodu;
- koszula do karmienia;
- laktator;
- staniki do karmienia 2szt;
- majtki poporodowe;
- wkłady i podkłady poporodowe;
- kapcie;
- skarpeciochy;
- wkładki laktacyjne;
- papier toaletowy;
- termometr;
Dorzucić:
- dakumenty;
- kosmetyki;
- talerzyk, kubek, sztućce;
- telefon i portfelik;

Pewnie zapomniałam o czymś waznym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja skoreczka mam jeszcze dodatkowo oprócz tego co wymieniłaś:
- jednorazowa lewatywa
- podkładki jednorazowe na kibelek
- chusteczki higieniczne
- woda mineralna
- klapki pod prysznic
- herbatka na rozwój laktacji /w razie "w"/
- maść na obolałe brodawki
- osłonki na brodawki /też w razie "w"/

No dobra dziewczynki, biorę śrubokręt i idę włamywać się do pralni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta właśnie klapki, lewatywa, chusteczki. Co do herbatek, maści to nie musialam ostatnio więc teraz póki co nie kupuję 😉 Zobaczymy jak się sytuacja potoczy 🙂 A takie nakładki na kibelek gdzie kupiłaś? W aptece? Bo ja w szpitalu na kibelek kłade z reguły mnostwo papieru toaletowego- a to męczące 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka to super, że nic się nie działo. No, ale teraz jak już terminy coraz bliżej to wiesz 🙃
A ja raz zabrałam dziewczynie oklaski, tej co na Vesperę takich głupot nawypisywała.
Mra super, że link Ci się spodobał. Mi też, świetnie napisany. Wczoraj zamiast spać to czytałam 😁 😁 😁
Beata zazdroszczę, że udaje Ci się szybko zasypiać. U mnie z tym problem.
Kacha to super, że teściowa zaproponowała że okna pomyje. Ja już dziś w desperacji mówię do męża, że ma zdjąć firanki i zasłony, potem wszystkie kwiatki a ja szybko okna machnę, ale się nie zgodził 😜 😁 😁
Magditta ciekawe kto nam te oklaski zabiera. Powiem Wam, że to trochę przykre jest. Jak ktoś ma nam coś do zarzucenia to niech napisze.
To ja czekam na Twoje fotki, bo psie łapki to brzmi super 🤪
Kacha ja mam torbę spakowaną a na niej listę co do niej włożyć jakby się zaczęło. Dziś jeszcze czapeczki dołożyłam do torby na wyjście dla maleństwa. Przypomniałaś mi o stanikach do karmienia, moje zbyt rewelacyjne nie są. Chyba 70 pod biustem by się bardziej sprawdziło. 😠 no ale z tych tańszych takich nie ma. Zobaczę jak się urodzi, na razie zostanie to co mam.
Dziewczyny ja mam małą torbę z rzeczami potrzebnymi na oddziale i reklamówkę na porodówkę. Rzeczy na wyjście są w reklamówce w foteliku. Mąż to wszystko weźmie jak mnie wypiszą.
Dorzucić muszę:
leki, (chociaż noszę w torebce)
kartę ciąży, legitymacje ubezp wyniki badań-też noszę w torebce.
telefon i ładowarkę
aparat fotograficzny
szampon, odżywkę, balsam, szczoteczkę i pastę, kosmetyki, kapcie
staniki do karmienia (bo przyszły wczoraj)
i pamiętać o zrobieniu kanapek. 😉
Szkoda, ze Vespera zrezygnowała. 🥴

u Grudniówek już 14 dzieciaczków 😜 a potem my 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia jak to kanapek? Dla Ciebie czy meża? 😉

Tak myślę ze suszarkę do włosów tez wezmę, bo takie długie włosy jak sie wymeczą na porodówce to beda wymagać renowacji 😁 😁 😁
I dokupic bardzo chcę jeszcze jedna koszule do karmienia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka kanapki dla męża i dla mnie. Ostatnim razem mi cukier spadł podczas porodu. Przyjechałam w nocy, rano mi dali chleb z margaryną i kasze manną w kubku bo nic innego nie mieli. A potem już nie miałam posiłku i mi cukier spadł. Tym razem mam zamiar się zabezpieczyć 😜
Co do suszarki do ja nawet w domu nie używam 😉

Zrobiłam fotki i zaraz dodam. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka coś takiego kupiłam jak kompletowałam wyprawkę
http://allegro.pl/nakladki-na-toalete-niezbedne-do-szpitala-2szt-i1969283431.html
myślę jednak, ze można się o takie nakładki dowiedzieć w aptece.
Nikusia właśnie jeszcze muszę do listy dopisać aparat 😁

No dobra dostałam się do prania 😁 za pomocą śrubokręta i nożyczek 🤪 🤪 🤪 a teraz gotuje sobie zupkę- mam nadzieję ze się nie poparzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Mam takie pytanko, moze któraś sie orientuje. Czy wystarczy do szpitala druk ZUA? Mój pracodawca ma wielki problem zeby mi RMUA wystawiać 😠 a i tak na nim widnieje o,oozł dochodu bo mnie zus przejął. No i nie wiem czy coś innego mam załatwić czy to pisemko wystarczy zeby szpital wiedział ze jestem ubezpieczona? 🤨

A musze sie pochwalić że znowu dokupiłam małej ciuszki hehe nie mogłam sie oprzeć bo były takie słodkie rzeczy w "szmaciarni" z hello kity 😜 jak pocykam fotki to wam pokaze bo są na prawde słodkie 🙂 A jeszcze wczoraj od szwagierki dostalismy przewijak zółty, sliczny. Nic tylko czekać kiedy nasz skarb bedzie z nami 😜 nie mogę się już doczekać!
Od wczoraj jakos mi strach minął i teraz to juz bym mogła rodzic nawet i teraz. Po prostu chce ją już zobaczyć i utulić i wycałować achhh 🙂
Nawet bólu sie już tak nie boję. Nie chce brać znieczulenia zewnątrzoponowego więc mam nadzieje ze wytrzymam 😉
Ide upichcić mężowi strudla z makiem bo bidulek z budowy prosto na sklepy poleciał bo sama nie umiem 🥴
Miłego wieczorku kochane. Dacie radę! Już niewiele nam zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia a ten ZUA nie jest czasem tylko, że jesteś zgłoszona do ubezpieczenia? Tzn taki co się jednorazowo wysyła do ZUS-u? A masz możliwość podbicia legitymacji ubezpieczeniowej? Miesiąc jest ważna.
Mi jakoś też strach raz przychodzi a raz odchodzi. Dziś szukałam fotki z ciąży z Kubą i miałam o wiele mniejszy brzuch i już myślę, że jak Emilka będzie większa to jak ja ją urodzę 😮 🙃
Magditta jak nie ma nikogo to też sobie poradzimy. Na włamywacza się nadajesz 😁 😁 😁 🙃
Kacha dzięki za oklaski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia no to jest chyba własnie to, ale to oznacza tym samym ze ubezpieczona jestem prawda? Kurde denerwuje się, bo ja nie mam legitymacji ubezpieczeniowej bo mąż mi jej załozyc nie moze skoro jestem zatrudniona i ponoc RMUA u nas obowiązuje. Chyba sie po prostu przejade albo zadzwonie do szpitala i sie wypytam to bede spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia u mnie honoruję legitymację lub RMUA, ale masz rację zadzwoń do szpitala tam najlepiej Ci odpowiedzą. Po co mają potem być problemy.

A ja sobie sałatkę owocową z mozzarellą zrobiłam 🙃 🤪 😁 😁 😁 nawet taka zjadliwa 🙂
I jeszcze dwie rzeczy dla Emilki muszę zrobić, wymyć dokładnie wanienkę i przeprać w rękach jej śpiworek do wózka. A potem będę gotowa 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...