Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosik wypłatę zasiłku z ZUS możesz dostać do 3 m-cy po zakończeniu stosunku pracy - w Twoim przypadku umowa kończy się w styczniu i w styczniu rodzisz, więc normalnie zasiłek dostaniesz. Te panie w ZUS-ie to często gęsto same nie wiedzą co mówią! Pracuję w tej działce i sama się spotykałam, że jedna pani mówiła mi coś, a druga na odwrót. Więc nic się nie martw, weź z pracy to Z-3 (niech Ci wystawią) i to plus dokumenty do macierzyńskiego złożysz w ZUS.
To działa tak samo, jak wygasa Ci wymowa, a jesteś nadal na L4 - po zakończeniu stosunku pracy za zwolnienie płaci Ci ZUS, więc i za zasiłek będzie Ci płacił ZUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂... troszkę mnie tu nie było... Ale już jestem spowrotem... miałam pracowity weekend .. (w szkole) xD... 2 kolokwia... i od 8-20 zajęcia 😞... ale żyję 🙂

Dziś miałam wizytę u lekarza 🙂... Wszystko pozamykane, mała rośnie zdrowo 🙂 2290 waży 🙂... odwrócona nadal główkowo 🙂.. na obrzęki dostałam receptę... więc muszę ją wykupić 🙂... no i kolejna wizyta 31.12 xD... a 16.12 mam ktg...

No i zrobiłam dziś badania... HBS i Wymaz... 51 zł zapłaciłam ;/... no ale to już ostatnie badania 🙂... no i HBS pobierali mi krew z palca bo nie mogły znaleźć żył... tzn nie chciało im sie szukać xD... bo jaklby szukały to by znalazły :p...

No i dopiero teraz dotarłam do domku 🙂... muszę posprzątać, zrobić obiad, pojechać po wyniki i po męża... wieczorkiem do was zaglądnę i postaram się troszkę ponadrabiać :*


Donapisania !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, nie odzywam sie ale wpadam czasami poczytac, u mnie brzuch wielgachny ale po wielowodziu niema sladu. W wawie dr. Roszkowski powiedzial ze bylo ono wynikiem cukrzycy a dietaod kiedy jestem na diecie po kazdym badaniu bylo lepiej, ale oczywiscie zebym sie nie cieszyla to od czwartku powinnam byc znow w szpitalu bo mi wyszla nadplytkowosc i moj gin znow chce bym lerzala jednak sie zbuntowalam i powiedzialam ze pojde jak sobie wszystkie urzedowe sprawy pozalatwiam a nikt za mnie tego nie zrobi bo skonczyl mi sie okres zasilkowy juz dwa miesiace temu i musze sie ubiegac o zasilek rehabilitacyjny z czym ogolnie straszne problemy ale to inna dluzsza historia.
Do szpitala szykuje sie juz tak jakbym miala wyjsc z malenstwem,bo latam z jednym centymetrem rozwarcia i lekkimi skurczami ktore na ktg wyszly, ja skurczy nie czuje a i ostatnio swedzenia dostalam takiego na calym ciele ze szok, a jak bywalam w szpitalu to duzo dziewczyn bylo na jakas bakterie ktora takie swedzenie powoduje i przyspieszali porody, ponoc ona ujawnia sie wlasnie po 37 tygodniu, a ani proszku do prania ani plynu nie zmienialam i napewno nie zjadlam nic uczulajcego. Dzis ide doniesc ostatnie dokumenty do ZUS-u i jak bedzie ok to wieczorem ide lezec do szpitala. Mam tylko nadzieje ze na dniach przyjdzie kolyska ktora kupilam na allegro bo jak wczesniej urodze to malenstwo bedzie spalo w bujaczku lub foteliku albo na gwalt bede lozeczko kupowac heh, choc maly jak dla mnie moglbypo swietach dopiero sie wykluc, bo przeraza mnie mysl gotowania i organizowania swiat w pologu tym bardziej ze bede pozostawiona sama sobie na cale dnie a moj A na tacirzynski pojdzie dopiero w styczniu aby te dwa tygodnie juz sie nalezaly bo w tym roku jeszcze tylko tydzien sie tatusiom nalezy .
Co do wczesniejszego porodu to moj lekarz chyba bardziej nie moze sie juz doczekac bo stwierdzil ze takiej ciazy jeszcze nie prowadzl ktora przy kazdej wizycie u niego nowa kolejna chorobe ujawnia i ze zostane mu w pamieci na baaardzo dlugo.
no dobra zmykam dopakowac torbe dla malenstwa, bo jakby co to wole aby moj A mial naszykowane wszystko.
Trzymajcie kciuki za najbardziej pechowa cieżarówke i moje malenstwo ( ktore wciaz niema imienia 🙂 ) jak wyjde/wyjdziemy damy znac.

PS. A podziele sie z Wami jeszcze jednym info ktore mnie przeraza troszke ze maly wazy juz wg. usg 3800 !! a co bedzie jak porod bedzie kolo swiat? a ja brzuch ma taki ze w autobusi moge tylko przodem chodzic miedzy siedzeniami bo bokiem sie nie mieszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetkamm cieszę się, że się odezwałaś. Mam nadzieję, że dostałaś moją wiadomość. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży a maleństwo Ci wynagrodzi taką ciężko ciąże. 😉 Czekamy na wieści jeśli będzie w domu albo już po urodzeniu jak pójdziesz do szpitala i urodzisz.
Kacha bo z teściową tak już jest że super, ze pomoże ale lepiej niech nie mieszka zbyt blisko. 😉
Kahira ja też nie mam pomocy, z tym że Ty masz malutkiego synka więc problem z odpoczynkiem a ja zakaz chodzenie i też źle.
Elka to często Cie brzuch boli, odpoczywaj a jakby co to jedź do szpitala. Pamiętam jak opowiadałaś co się w piątek działo.
Anabel to już objawy zbliżającego się porodu są. 😜 Daj znać co po wizycie czy masz leki odstawić i jak tam sytuację ocenia lekarz.
Mra ja też już tak po ciuchu mam nadzieję, że nowy gin dojdzie do wniosku, że trzab mi usg zrobić, w końcu już długo nie miałam. 😜 Pracowity weekend miałaś, a ja się obijam. 😁 😁
Monika to są ciągle te same ubranka. Bo ja Wam fotki wstawiałam a potem koleżance pożyczyłam bo po co ma kupować a potem ona mi swoje będzie pożyczała. Cześć już od niej mam. 😉
Magditta to ja na gołąbki przyjeżdżam, nawet nie mam pomysłu co gotować. 😜
Ewelina ja też mam wrażenie, że wszyscy mają dość mojego marudzenia, wolę się na brzuszku wyżalić, bo mamy te same problemy. I tak zdaję sobie sprawę, że jestem monotematyczna, bo tylko leżę i o Emilce myślę. 😁
Pamii18 pracowity weekend, ale co pozaliczasz teraz z tym będziesz potem miała spokój. Dobrze, że wszystko masz pozamykane i możesz chodzić bo ciężko studiować i leżeć. 😜

a ja miałam przypływ energii trochę w domu posprzątałam a teraz odpoczywam. Resztę sobie na kiedy indziej zostawię. Nawet obiadu mi się nie chce robić, już nie mówiąc że nie mam pomysłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetkamm świetnie, że się odezwałaś. Kurczę, skomplikowaną masz tą ciążę, byle do przodu! Wygląda na to, że masz bardzo dobrego lekarza 🙂 no to trzymam kciuki za Twoje leżenie w szpitalu - ciekawe, czy wrócisz z dzieciaczkiem 🙂 święta chyba możesz nieco odpuścić, mąż się chyba nie pogniewa, jak nie będzie 12 potraw 😉

Gosik co Polna to Polna 😉 mam jak najbardziej pozytywną opinię o tym szpitalu. Jedno tylko, że się nie cyckają z pacjentkami, zwłaszcza, gdy ich nawał. Myślę, że to jest głównym źródłem negatywnych zdań - bo pod względem personelu i sprzętu nie ma za bardzo co im zarzucić. To teraz odpoczywaj i postaraj się o to, co Ci Beata podpowiedziała.

Pamii podziwiam 😁 w końcówce ciąży mało co mi się chce. Ostatnie wyniki krwi i moczu odebrałam w zeszłym tygodniu. Jedno czego nie dostałam to WR. Mam nadzieję, że wyniki będą jutro (w tydzień po pobraniu krwi) i że nikt się nie kropnął np. zapominając o zrobieniu tego testu. Na skierowaniu miałam wyraźnie napisane WR 😁

Nikusia wreszcie dodałam Tobie obiecany oklask 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obiadek wstawiłam... i sie robi... a ja patrzę że mam jeszcze chwilkę żeby usiąsć na brzuszka 🙂...

Mra_ powiem Ci że u mnie to różnie bywa z tymi chęciami xD... jednego dnia jestem pelna energii a kolejnego bym tylko spała...

Nikusia ja dziś robię skrzydełka z ziemniakami i ogórkiem korniszonym czyli żadnych wymyślnych potraw xD...

Anetkamm fajnie że się odezwałaś 🙂... Życzę żebyś pozytywnie dotrwała do końca ciąży 🙂!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatko u mnie to tak wyglada...mam umowe na zastępstwo az ta osoba nie wróci do pracy a z tego co wiem ona wroci od 1 stycznia wiec mi sie wszystko juz w grudniu skonczy pewnie zle napisaąłm wczesniej teraz chyba nie mam szans na maciezynski prawda??? 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie takie zmęczenie dopadło, że chodzę i śpię. Na obiad otworzę słoik z leczem, które zrobiłam jesienią 🤪 do tego ryż i już. Dół brzucha mnie boli, po obiedzie poleżę trochę w wannie to może mi lepiej będzie.
Mra dziękuje za oklaski.
Dzięki Dziewczyny, dzięki Wam czuje się potrzebna. No i mam się komu żalić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry
Ja już po usg - jelito u dziecka nadal powiększone, ale lekarz sam już nie wiedział co może być tego powodem 😮 i stwierdził, że już żadne dodatkowe badania raczej nic nie wniosą i dziecko po urodzeniu musi przebadać pediatra. Nie wiem już co o tym myśleć 🤔 Jedyne co jest już na 100% pewne, to fakt iż Kaja to Kaja 🤪 bo pięknie się wypięła kroczem i mam to ujęcie na wydruku 😁 Czyli nie muszę się martwić o sprzedaż zakupionych ciuszków i sukieneczek 😉 Z radości w drodze powrotnej ze szpitala kupiłam jej śliczny kombinezon na zimę 🙃
Nikusia od dawna nie jadłam leczo - ale mi smaka narobiłaś 🙂 A co do "słabości" to ja też ostatnio nie jestem w formie, jak stoję lub się krzątam mam wrażenie, że brakuje mi skóry na środku brzucha i że Młoda mi pępkiem wyjdzie 😉
mra_ prześlij trochę tych pierogów 😆
Gosik uważaj na siebie, mi dziś w nocy śniło się że odszedł mi czop i 3 razy chodziłam sprawdzać czy to na pewno był tylko sen...
magditta ja na gołąbki na pewno przyjadę 😁
Anetkam życzę powodzenia i trzymam kciuki! Uściski dla Ciebie 😘

Dzięki Wam za trzymanie kciuków i słowa wsparcia! Uciekam coś upichcić... BUZIAKI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzusie 🙂 🙂 🙂

Napisałyście tak duzo od rana, a ja nie mam czasu ani przeczytać ani dużo napisać. Jestem zabiegana dziś dość intensywnie, a mój synek wymaga ciągle mojej uwagi. Dzień tak a dzień troszkę luźniej. Muszę sie do niego dostosować 😉 No i porządki zostały mi na dziś bo wczoraj czułam się jak 100-letnia babcia 🤢

Anetkam nie podczytuj, tylko pisz z nami 😉 Dobrze ze odezwałaś 🙂 🙂 🙂
Kahira Ty tez częściej pisz 🙂, bo przecież juz tak niedużo czasu nam zostało do rozwiazania 😉

Czekam na wieści od brzuszków idących na usg. Sama obżeram się jajami, mięsem i kefirami popijam i myślę o następnym poniedziałku, bo wtedy to ja mam badanie.

Przepraszam ze nie odniosę sie teraz do wszystkich postów, ale podczytam wieczorkiem jak znajdę więcej czasu 🙃

A bałwanek dziękuje Wam za pochwały 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosik1984 napisał(a):
beatko u mnie to tak wyglada...mam umowe na zastępstwo az ta osoba nie wróci do pracy a z tego co wiem ona wroci od 1 stycznia wiec mi sie wszystko juz w grudniu skonczy pewnie zle napisaąłm wczesniej teraz chyba nie mam szans na maciezynski prawda??? 😞((


Gosik umowa kończy Ci się w grudniu, a jak już Ci pisałam wcześniej - 3 miesiące masz jeszcze na choroby i zasiłki. Więc spokojnie, macierzyński będzie Ci się należał.

Dziewczyny pomocy 😞 Kuje mnie strasznie po prawej stronie brzucha. Normalnie masakra! Czy wiecie co to może być?? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata mnie też tak dziś kuło jak wracałam ze sklepu. Minęło, ale nie mam pojęcia co to 😮
Kobzior to dobrze ze Kaja to Kaja 🙂 Nie wiem co napisać o jelitku bo się nie znam. Szkoda ze lekarz nie powiedział nic więcej. Oj ci lekarze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia bardzo ładnie przywitałaś kuriera 😁 😁 😁 😁
Magditta gołąbki pycha już dawno nie robiłam 🤨 Dziś poszłam na łatwiznę i zrobiłam kurczaka w sosie curry z ryżem 🙂
Anettkam musi być dobrze więc trzymam mocno kciuki 🙂
Elka wow 🙃 🙃 🙃 masz już choinkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już mam u siebie fotelik i wózeczek 🙂 🙂 🙂 Dziś odebraliśmy... ale jakoś się nie cieszę, tak jak cieszyć się powinnam.... Źle się czuję! Tak mnie podwozie boliiiii (pachwiny i nie tylko 😮 ) i do tego krzyżeeeeee 🤢 🤢
Nie chce mi się cieszyć, w ogóle nic mi się nie chce 😞 😞
I pościel kupiłam, taką żółtą, ładną i też się nie cieszę 😞 ałłłłła 😞 idę leżeć 😘
Może później do Was dołączę i poczytam bo widzę sporo stron do przodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha _84 będzie dobrze , nie wiedziałam ze ten ostatnio okres moze byc taki dla nas a tu klops ja szpital niedawno Ty też źle siię czujesz , jak byłam w szpitalu babeczka urodziła w 34 tygodniu ale dzieciaczek został pod obeserwacja w inkubatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też boli brzuch, wykąpałam się ale nie pomogło.
Elka śliczna choinka, ale mąż na tempo 😁 😁 chociaż trudno powiedzieć czy czasem nie ma racji 😁 😁
Kobzior jelitem nie martw się na zapas, bo nie wiadomo co to jest. Super, że płeć się potwierdziła. A kombinezon boski. A ile waży Twoja Kaja?
Co do lecza to jakieś kwaśne było, chyba że jak je robiłam to mi tak kwaśne rzeczy smakowały, a teraz mam po nich zgagę wiec ciężko było zjeść. Muszę do kolejnego słoika coś dorobić, żeby smak się zrównoważył. 😁 😁
Skoreczka dobrze że się odzywasz a na więcej poczekamy do wieczora 🙂
Beata nie wiem co to za ból, może dziecko naciska? Tylko, to byś pewnie czuła przez chwilę. No chyba że już się obniżyło?
Kruszyna no wyskoczyłam przed tym listonoszem. Masakra. Ale zachowywał się tak jakbym była całkiem poprawnie ubrana 😁 😁 a nie połowa brzucha na wierzchu. 😁 😁
Kacha odpoczywaj, może zrób sobie kąpiel. 😉

Dziś urodziła moja koleżanka, zdrową dziewczynkę. I na dziś miała termin 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia najważniejsze to zachować twarz 😉

Beata też nie mam pojęcia co może Ciebie tak kłuć.

Miałam chwilowy przypływ energii o 3 - wzięłam psa na spacer. Z moich 20 minut zrobiło się 40 na tej samej trasie 🙃 🙃 😁 😁 pies przynajmniej więcej poniuchał 😉 no i jakiś facet mnie wyzwał, że idę lewą stroną, a nie prawą 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha to i ciebie dopadło to co mnie ostatnio. Pocieszę cię ze się jakoś wykaraskałam z dołka, więc Ty tez dasz rade. Jedno co pozostało to ból ciała 😞 Wszystko mnie boli i juz chyba do końca ciazy tak zostanie 😮
Pamii gratuluję dobrych wieści od lekarza 🤪
Ewelinamit to tak jak u mnie, wszyscy uszy zatykają bo tak skwierczę 😉 Jakoś muszą wytrzymać!
Magditta chyba ze 100 lat nie jadłam gołąbków 😞
Nikusia ja oślepłam 😁 😁 😁 Nie doczytałam co z tym listonoszem i jako jedyna nie wiem o co chodzi 😎
Nikusia odzywam sie, ale jeszcze wszystkiego nie zdołałam zrobić. Jutro ide kupić karnisz 🙃 I czeka mnie jeszcze ciągłe, niekończące sie sprzatanie, ale to chyba wszystkie kobiety tak mają 😉

Beata jak sie czujesz? Kłuje jeszcze? Ja to odczuwam tak jakby jakaś igiełka wkłuwała mi się stopniowo w ciało 🥴 To raczej nie dzidziuś.

Na chwilke przysiadłam, zjadłam gumę Mamba 😎

A i na szafie stoja dwie spakowane torby do szpitala 🙂 Spakowałam. A na stole lista rzeczy które musze dołożyć na końcu 😉

A mąż zrobił mi prezent, kupił fajowe rękawiczki 🤪 Ja jemu skromniej bo skarpety ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze wiecie co... wykupiłam recepte i przeczytałam że tego leku absolutnie nie wolno stosować w ciąży ;/... masakra nie wiedziałam co zrobić więc zadzwoniłam do lekarza... i powiedział że można... sama nie wiem co myśleć... no ale chyba się zna skoro mi go przepisał... no i wzięłam,.. mam nadzieję że mi te obrzęki poznikają... 🙂 a lek co go biorę to hydrochlorothiazidum...

Lecę posiedzieć przed TV... do jutra :*

Dobrej nocy !! 🙂

Kobzior cieszę się że KAJA się okazała faktycznie 100% Kają 😉...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kłucie przeszło na szczęście. To nie był dzidziuś, to był taki ból, jakbym kolki dostała 🥴
Ale za to boli mnie podbrzusze, więc chyba wiem co czuje Kacha - boli podbrzusze, szczególnie jak siadam, chodzę, itp. i do tego krocze. Jakoś tak ciężko mi się zrobiło 🤨 Dlatego tylko leżę i nic nie robię...

Zniknął mi oklask? 🤢
Żenujące się to zrobiło i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamii ja bym nie brała tego leku 🥴 Wstukałam tą nazwę w google i wyszło: \"Ciąża i karmienie Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia\".
Na innej stronce jest tak: \"Ciąża i laktacja
Hydrochlorotiazyd przenika barierę łożyska. Stosowany w II i III trymestrze ciąży może zmniejszać przepływ krwi przez łożysko oraz może powodować takie działania u płodu i noworodka, jak: zaburzenia gospodarki elektrolitowej, żółtaczka, trombocytopenia. Leku nie należy stosować w leczeniu obrzęków u kobiet ciężarnych, nadciśnienia pojawiającego się w ciąży i stanu przedrzucawkowego. Nie powinien być stosowany u kobiet ciężarnych z ciężkim nadciśnieniem, z wyjątkiem rzadkich sytuacji, gdy zastosowanie alternatywnego leczenia jest niemożliwe. Hydrochlorotiazyd przenika do mleka kobiecego i może powodować działania niepożądane...\"


Wolałabym nie ryzykować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...