Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Vespera to już Twoja decyzja kiedy przejść na urlop. Wiem, że do pasów można dokupić adaptery ciążowe - http://allegro.pl/clippasafe-adapter-do-pasow-nowy-model-advanced-i1773168916.html - jeśli sporo jeździsz samochodem, myślę, że to jednak bezpieczniejsza opcja od jazdy bez pasów. Teraz nie jeżdżę samochodem, ale w październiku wracam za kółko i na pewno będę się zapinać 🙂 Nie wiem jak to jest ze wstrząsami - tylko tyle, żeby unikać (stąd np. nie zaleca się biegania w ciąży czy sportów ekstremalnych 😉 ). Pytanie - czy faktycznie w domu można uniknąć zagrożeń? Mnie się przypomina reklama Liona z kolesiem, który skacze na spadochronach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

dziś to mnie zaczął boleć kręgosłup i marnie się czuję. Coś czuję, że to moje ostatnie dni w pracy. Tu nie mam się nawet jak położyć na chwilę, a pozycja siedząca nie jest najlepsza na kręgosłup. Sorry, że jestem dziś taka niewesoła; ale jestem niewyspana i obolała i zastanawiam się jak to będzie w następnych miesiącach 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 😉
Coś mi ostatnio internet szwankuje raz jest raz go nie ma wiec mialam duuuzo do nadrobienia a ze dopadła mnie juz skleroza ciązowa to połowe co przeczytałam juz nie pamietam ;/

Magditta ciesze sie ze jestes 😉 i ze idziesz dzis do tego lekarza mam nadzieje ze cie uspokoi .

Vespera tak jak dziewczyny pisza jesli nie udezyłas sie mocno i teraz nic cie nie boli to dzidzi nic sie nie stało ,A wypatki zdazaja sie nawet w domu kolezanka pod koniec ciazy wpadła do wanny na szczesie ani jej ani malenstwu nic sie nie stało ale tez sie niezle nastresowała

Pisałyscie o sąsiadach ja na szczescie narazie nie mam na co nazekac 😉 zobaczymy jak kiedys pojdziemy na swoje

Anetka fajną masz maskotke niestety mój to boi sie takich gadzin 😉 a mi tez sie podobaja

Widze ze szykują sie intensywne dwa tygodnie z wizytami u lekarzy i usg połóówkowymi hehehe ja tez ide 29 na wizyte i robie testy obciązenia glukozą morfologie i mocz 😉 jak my wszystkie nie moge sie doczekac ;0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera głowa do góry jest tak jak pisze evelcie troszke czasu w domu i wszystko wroci do normy trioszke odpoczniesz i jest ok ja teraz byłam w domu jakis czas i całkiem inaczej sie czuje a tak tez kregosłup daje mi popalic jestem ciekawa jak bedzie we wrzesniu jak bede miała wiecej pracy jak nie bede dawała rady to poprostu odpuszcze 😉 ale na razie przy tym moim remącie to dostaje do głowy w domu wieczny bałagan i tesciowa która cały czas sie wtrąca wiec z utesknieniem czekam wrzesnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałyście jak mnie nie było 😁
Mra kochana: facet może mieć młodsze a kobieta nie może mieć młodszego? 😜 Ja jestem za tolerancją 🙂
WielkaB ten tort jest SUPER!!! A ten na Garnku to już twój czy czyjś i go kopiujesz? 🙂
Vespera mnie dziś też kręgosłup boli, brzuchy rosną i ciążą 😁 nic się nie martw na pewno będzie tylko lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was słonecznika, dziś zrobiona fotka 🙂 U nas skwar i upał 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/dscf3774s.jpg/][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/2263/dscf3774s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 płeć dziecka możesz poznać jak masz USG. Jak chodzisz na kasę chorych to lekarz najczęściej robi je trzy razy, ok12tyg, ok 20-22tyg (i to się nazywa połówkowe, bo jest w połowie ciąży) i na koniec. Czasem robi jeszcze dodatkowe jeśli chce zajrzeć do maluszka. Wtedy jeśli dzidziuś się nie zakryje możesz poznać płeć. Jak będziecie oglądali maleństwo to możesz zapytać czy widać płeć.
Co do glukozy to po 20tyg więc już będziesz miała ten czas, fuujjj... 😉
Polega na tym, że badają Ci cukier na czczo a potem dostajesz 50g lub 75g glukozy do wypicia (dopytaj czy ją sama nie musisz kupić w aptece) i wypijasz ją. W zależności od ilości mierzą Ci poziom cukry po 1godz lub dwóch. Różnie to bywa w różnych laboratoriach.
MartaMay gratulacje z powodu pierwszych kopniaczków. U mnie też tak jest, że jak sie zdenerwuje to maluch zaraz bardziej kopie 😉
Kahira, Mra i Pamii18 dzięki za pocieszenie 😉
Anetkamm to mam nadzieję, ze z domem wyjdzie. Warunki bez porównania 🙂 Jeśli chodzi o kupno spacerówki to mój maż też tak stwierdził w sklepie jak oglądaliśmy X-landera, że on dobrze bez gondoli wygląda i on tak by woził. Na razie stanęło na tym 3 funkcyjnym co pokazywałam, ale jeszcze czas 😉 a co do wieku to nic się nie martw, ja też po 30-ce 😁 😁
WielkaB ten tort jest super!!!!!
Vespera ja też myślę, że lepszym rozwiązaniem są te adaptery niż jazda bez pasów. W razie stłuczki lecisz, bo nic Cię nie zatrzymuje a pierwsze czym uderzysz to brzuszek. Co do dzidziusia to myślę, że po ostatnich zdarzeniach nic mu nie będzie, bo po to jest w wodach płodowych, żeby amortyzowały 😉 ale jakby coś się działo to jedź do szpitala.
Evelcia fajny brzuszek w avatarze 😉
Skoreczka słonecznik cudny, super robisz fotografie, wszystkie takie kolorowe 😉. Ja mam w domu dobry aparat, ale fotograf ze mnie żaden i wszystkie prześwietlone i wyblakłe. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6 dni syn ma urodziny, będziemy robić w sobotę (27.08) więc czeka mnie szykowanie a jutro mamy rocznicę śluby. Jedenastą 😁 😁 😁 i wybieramy się z mężem na kolację. Teściowa już się zgodziła nam z synem zostać 😜
Jestem w domu i nic wielkiego nie robię, dużo nie przytyłam a czuję się zmęczona.
Wczoraj mnie kolega uszczęśliwił i przywiózł całą reklamówkę ogórków. Jak pomyślę, że mamy słoiki robić to już mi uszami wychodzą. Uśmiałam się, bo mój mąż się chwali temu koledze, że my już ok 40słoików mamy a kolega mówi, "coś TY, jak mam ponad 200" 🙃 😁 😁
Mój mąż u mamy kafelki kładzie a ja korzystam z netu 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szpitala to tam gdzie ja mam w planach rodzić, rodziła koleżanka i ją podpytałam o opiekę medyczną. Powiedziała mi, że jest super. Jeśli chodzi o znieczulenie to powiedzieli jej, że w kręgosłup działa tylko 15min a może zatrzymać się rozwieranie szyjki macicy. I się nie zdecydowała. Że ciuszki dla maleństwa mają tylko na wyjście.
Słyszeliście, że znieczulenie w kręgosłup działa 15min, bo to raczej jakaś bzdura jest???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia super avatorek 🙂 współczuję robienia ogórków, ale w zimie będziesz miało przystawki hehehheh. Co do znieczulenia to dziwne ze tak krótko działa 😮 zresztą pierwszy raz o tym słyszę.

Dziękuję za ochwalenie moich zdjęć. Robię i coraz więcej i mam nawet specjalny album tego typu na fb. Jestem totalnym amatorem i mam zwykłą cyfrówkę. A moje dziecko ma tysiące zdjęć u nas w kompie i na dyskach wymiennych 🤪 🤪

Ja 4 września mam rocznicę papierową 🙂 Nikusia miłej imprezki Wam życzę i wszystkiego co najlepsze na przyszłe 1oo lat 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka dzięki 😉
Z tym znieczuleniem na 15min to wydaje mi się naciągane. Chyba że ja czegoś nie wiem, czytałam tylko, że faktycznie może spowolnić akcję porodową.
Tak jak pisałam wcześniej, że szpital pisze że jest i to darmowe a praktyka pokazuje że mało kto dostaje.
Co do zapasów na zimę to ja już je wyjadam 😁 😁 😁 takie ogóreczki korniszonki, koszone, papryczka pychota 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay napisał(a):
Hej Nikusia, Hej Skoreczka!
Ja z kolei slyszalam o kilku przypadkach paralizu od pasa w dol po zaaplikowaniu znieczulenia za pomoca zastrzyku w kregoslup i teraz sie boje 🥴

Hej Marta
Dodatkowo czytałam o negatywnych skutkach takich jak ból kręgosłupa itd. Ale bardziej się boję bólu 😮 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay napisał(a):
Hej Nikusia, Hej Skoreczka!
Ja z kolei slyszalam o kilku przypadkach paralizu od pasa w dol po zaaplikowaniu znieczulenia za pomoca zastrzyku w kregoslup i teraz sie boje 🥴


MartaMay
mój mąż też mi to powtarza! Lepiej pocierpieć ale z bezpiecznym zakończeniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne z tym znieczuleniem tj ze takie krotkie niby??... nie wyobrazam sobie porodu bez znieczulenia. Mozna przezyc bez ale po co tak cierpiec? zwlaszcza, ze porod porodowi nie rowny; jak dziecko jest duze, a kobieta waska i rodzi piersze dziecko to taki porod moze byc bardzo bolesny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera ja rodziłam bez znieczulenia i pewnie teraz też tak będzie. Damy radę, w końcu od wieków kobiety rodzą. No a ten mały procent to zawsze procent 🤢 straszek ze mnie heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zapytajpolozna.pl/porod/znieczulenia/znieczulenie-zewnatrzoponowe-w-porodzie.html

tu nic nie piszą o paralizu.. mam zamiar popytać na szkole rodzenia 🙂

Skóreczko zgadzam się, ale ja lubię korzystać z wynalazków cywilizacji, żeby polepszyć sobie życie 🙂 Bardziej od bólu, boję się jednak komplkiacji i zdrowia dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...