Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
myszka21 ja poczułam wyraźnie maleństwo w 15 tygodniu i 5 dniu ciąży i było to uczucie jakby mi ryba pływała w brzuchu i kilka razy uderzyła ogonem 🤪 😁 od tego dnia minęło 1,5 tygodnia i póki co cisza... 🤔 czekam cierpliwie na kolejne znaki od dzidziusia 🙂

pamii18 dzięki za słowa współczucia 😉 - co do Belgii... może nie będzie tak źle? co kraj to obyczaj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Dziewczyny u koleżanki w pierwszej ciąży ruchy były dopiero w 22tyg a u drugiej w 24tyg, tak też się czasem zdarza. Nie nie panikujcie. 😉
U mnie jak syn dotknął to jak motylek i porem następnego dnia znowu. A teraz najpierw czułam takie bulgotanie w brzuchy, a potem tak jakby się bobas przewracał, powtarzało się to przez kilka dni a potem kopniaczki. Czekałam kilka dni, bo jakby się nie powtórzyło to bym uznała, że się pomyliłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, nie mam dobrych wiadomosci, mam bardzo zle wyniki , posiew wyszedl tak zle ze moj doktorek przyznal ze rzadko widuje tak zle wyniki, a dodatkowo mam Escherchia coli, dostalam skierowanie do szpitala, kazal mi isc juz dzis ale go uprosilam ze wstawie sie jutro z samego rana a jak w nocy bedzie zle to przyjade na pogotowie, prawa strona plecow i brzuch boli mnie coraz bardziej, usg mi zrobil ale nawet nic nie opisywal bo obiecal mi jutro zrobic w szpitalu na spokojnie, byl zdenerwowany strasznie co bardzo mnie niepokoi ale malenstwo jak ogladal to mowil ze nie widzi nic zlego u niego. Plci nie powiedzial, malenstwo nie chcialo sie pokazac. Strasznie sie boje, byc moze wezme laptopa wtedy bede Wam na bierzaco zdawac relacje co u mnie ale zobaczymy czy wezme. Wiem tylko ze w pierwszej kolejnosci mam miec zrobione usg nerek, jestem tak spanikowana ze nie wiem co wziasc do szpitala, jak dlugo mnie zatrzymaja i wogole. Koncze juz i ide sie na rano pakowac, trzymajcie kciuki za nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetkamm trzymamy kciuki, żeby wszystko było ok &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& i zabierz laptopa i pisz na bieżąco.
I oklaski na dobre fluidy, razem z moją pozytywną energią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetka trzymam kciuki, żeby było dobrze.

Vespera te przepływy to przepływy krwi w pępowinie, tętnicy w mózgu (?) i jakiejś tętnicy w brzuchu 😁 dokładnie nie wiem, ale nie wydaje mi się, żeby takie badanie było potrzebne w każdej ciąży.

Mama wzięła mnie na zakupy i wzbogaciłam się o sukienkę, tunikę i 2 koszulki. W sklepie widniał slogan "Pregnant or not, you can always look hot" 😁

Dziewczny, orientujecie się, czy taka osoba jak ja, która do września ma jeszcze status studenta i od września rezygnuje z pracy, ma możliwość uzyskania jakiś dodatków pieniężnych/świadczeń? Mój mąż jest jeszcze studentem i nie pracuje. Mam się zarejestrować jako bezrobotna? Zatrudnić się u kogoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziweczynki

Anatka trzymam kciuki i zycze wam duuuzo zdrówka i oby szybko was wypuscili ;* usciski dla was

Myszka Pami z ruchami to jest róznie ja na poczatku tez sie zastanawiałam czy to napewno to bo dwa dni czułam malenstwo a póznej nic nie czułam no ale miałam watpliwosci bo tio był 15 tc i wydawało mi sie za szybk no ale tydzien pózniej byłam 100 % pewna ze tpo dzidziuś i na poczatku czułam tylko wtedy jak nie byłam zabiegana cały dzien tylki miałam czas raz po raz odpooczac i wtedy dzidzia dawała o sobie znac teraz juz nawet jak chodze to nie pomyle ruchów z niczym innym 😉
A w pierwszej ciązy poczułam ruchy dopiero jak sie rozchorowałam bo mnie rozłozyło i w łózku lezałam wiec miałam całe dnie na obserwacje brzudszka 😉 to był koniec 19 tc\\

A jeszcze chciałam napisac co do daty pierwszych ruchów i daty porodu podobno połozne wyliczaja z tego termin ale musze wam powiedziec ze lelkarz nie chciał mi wierzyc jak mu powiedziałam kiedy miałam pierwsze ruchy cytuje" jak byłem młodszy to bym sie kłucił z panią na temat tych riuchów" a ja mu powiedziałam ze" ja wiem co czuje a on nie musi mi wierzyc " przyznał mi racje i wpisał date taka jak podałam póznej własnie mówił ze teraz to połozna jak wyliczy date porodu do wyjdzie jaks kosmiczna...i to tyle

A mam pytanie słyszałyscie o tym ze teraz trzeba juz przed porodem umówic sie z połozna i ona przychodzi jeszcze zanim sie urodzi????

Mra niestety nie umie ci pomuc tylko mnie zastanawia jak pracujesz to przeciez umowe musza ci prtzedłuzyc do porodu chyba tak to jest..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana, a ranek zaczął się u nas wcześnie bo syn już o 5:15 się obudził!!!
Anetko kciuki mocno zaciśnięte, czekamy na wieści od ciebie i nie martw się, będziesz pod stałą opieką, więc wszystko będzie dobrze.
Co do ruchów, to faktycznie początkowo były bardzo delikatne i były dni, że nic nie czułam, gdy miałam dużo zajęć. Do tej pory tak mam, że najwyraźniej czuję maluszka jak usiądę, albo się położę. Odzywa się kila razy dziennie, najsilniej wieczorem.
Mra ja chyba również ci nie pomogę, bo z tego co rozumiem to pracę masz w UK i tamtejsze ubezpieczenie cię obejmuje. Mam kilka znajomych, które zasiłek macierzyński organizowały sobie tak, że "zatrudniały" się u znajomych.
Anabel pierwsze słyszę o tym, że trzeba się przed porodem z położną umawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Anetkamm bądź dzielna!!! Będzie dobrze!!! Musi być!!!

Ja też zle spałam, w nocy wybudził mnie ból. Było mi niedobrze i bolał cały tył, usiadłam i siedziałam, potem zasnełam.
Dzis piękna pogoda za oknem, mam nadzieje ze spedzimy go jakoś pożytecznie, bo niedługo jesień 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

ja już też mam pospane... 🤨 dzwoniłam rano do lekarki w sprawie wyniku posiewu i żeby zapytać o której mam się zgłosić po tą receptę na antybiotyk i co się okazało... że nie mam zapalenia pęcherza a mocz jest bez bakterii!!!!!!! Lekarka wycofała się z wczorajszej diagnozy i stwierdziła, że nie wie dlaczego mnie boli 🥴 😮 I że skoro najmniej boli jak się nie ruszam, to mam się zachowywać spokojnie, nie rozkraczać się i może przejdzie... 🤢 nie wiem co mam zrobić i gdzie szukać pomocy?!

życzę WAM wszystkim miłego dnia bez dolegliwości 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior to przeciesz paranoja jak moga tak cie potraktowac w głowie mi sie nie miesci jestem tak obuzona ze dosłownie słów mi brak moze sprobuj sie dostac do innego lekarza przeciez jak cie tak boli to nie moga zostawic cie samej sobie matko i to jest traktowanie kobiety w ciązy chociaz jak bys nie była w ciazy t tez jest niedopuszczalne eehhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior ja też byłam za granicą, w uk, zreszta kiedys pisałam. Plamiłam, mówiłam połoznym ale one stwierdziły ze to normalne. Normalne nie było bo źle sie to dla mnie skończyło 😞 Nie pisze zeby straszyć ale zeby podkreslić ze doskonale Cię rozumiem. Słuchaj, ja tak myslę: moze stań na głowie i przyjedz do Polski i idz do lekarza polskiego. Wszystkiego byś się dowiedziała. To dla dobra maleństwa oczywiście. Nie wiem co mage ci jeszcze doradzić 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel i skoreczka mam wykupione bilety na samolot na 4 października (wykupiłam w lipcu bo nie sądziłam, że przyplączą mi się jakieś dolegliwości). Do Polski przylatuję na tydzień i mam już umówioną wizytę u polskiego ginekologa. Tutaj usg zgodnie z terminem badań mam 9 września, a 30 sierpnia badanie na poziom cukru. Postanowiłam, że jeśli do jutra moje samopoczucie się nie zmieni, to pojadę do szpitala i nie dam się spławić. Jak będzie trzeba to zrobię scenę na pół Kopenhagi albo ich nastraszę sądem (a tego się bardzo boją). Kiedyś ten kraj był dla mnie wymarzonym zakątkiem do osiedlenia się na stałe - a teraz... ODLICZAM DNI DO POWROTU DO POLSKI!!!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w upalny dzien ( u nas dzis okolo 37 temp rekordowa) 🙂
od dzis jestem na 12 tyg zwolnieniu lekarskim co oznacza ze juz do pracy nie wracam 🤪 🤪
moja dzidzia szaleje najczesciej wieczorami,tydz temu mialam usg niestety nie wiadomo czy to chlopiec czy dziewczynka moze za miesiac sie dowiem ,jak do tej pory nasza dzidzia ma 150g i 12cm 😁 😁 😁

Dziewczyny trzymam za was kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przepływów mi nie zbadali, bo to jednak za wcześnie. Dostałam za to płytę z nagraniem usg, wow! 🤪 2 ginów (mój i ten w szpitalu) potwierdziło, że będzie córa. Mam skierowanie na badania krwi (bo nie mam polskiego badania grupy krwi, heheh) i luz do końca września.

Anabel rezygnuję z pracy, bo się przeprowadzam. I będę bez pracy w PL, ale nigdy nie rejestrowałam się jako bezrobotna, bo studiowałam i pracowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczyny 🙂)
Kobzior maskara z tamtejszą służbą zdrowia. Jedź do szpitala i nie daj się spławić. Powodzenia
Mra żebyś w Polsce miała ubezpieczenie i nie musiała płacić za lekarza to musisz się zarejestrować jako bezrobotna, chyba że masz kogoś kto Cię zatrudni to wtedy będziesz też macierzyński miała, jeśli na dłużej to nawet wychowawczy.
Anabel pierwszy raz słyszę, że trzeba się z położną umawiać. 🙂
Evelcia ja też jeszcze nie znam płci. 🙂 ale może w czwartek. 😉

A ja dziś na badaniach byłam na krew i mocz, ale po wyniki jutro pojadę. A w czwartek na usg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczko czuję się średnio, żeby nie napisać kiepsko... wzięłam przed chwilą prysznic który miał przynieść ulgę ale efekt jest taki sobie 🙃 na poprawę fatalnego nastroju dokonałam pierwszego zakupu dla maleństwa 🤪 😁 i chciałam się Wam pochwalić, ale jako nowy użytkownik nie mogę dodać zdjęcia poprzez link 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"Przestudiowałam" już stronę www szpitala, który musiałam wybrać jako ten, w którym będę rodziła i rozeznałam co i gdzie. Jak poczuję się gorzej niż teraz, to wsiadamy w auto i jedziemy jeszcze dziś. Staram się myśleć pozytywnie, ale ciężko mi to wychodzi... 🤨

ps. jak się uda, to dodam zdjęcie z dzisiejszego zakupu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was, dziś zawiadomiłam w pracy że jestem w ciąży... co mi powiedzieli, to tyle że mają nadzieję że ich nie zostawię i nie pójdę na l4, ja na to odpowiedziałam, że jezeli bede sie dobrze czula to nie pojde na l4, ale jezeli bedzie trzeba... to nie bede sie zastanawiać... w końcu to tylko staż.

Anetkamm trzymam kcciuki, zeby wszystko było dobrze 🙂

Kobzior, wspólczuje naprawde tych lekarzy :/ oni są jacys nienormalni ;/ powiedziec zebys sie nie ruszała to i ja potrafie .. i nie mam żadnych kwalifikacji medycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii to dobrze, że uporałaś się z gryzącym Cię problemem. Pracodawca musi wiedzieć ze jego pracownica jest w ciaży czy mu się to podoba czy nie! 🙂

A ja zmieniłam dziś adres mail w swoim profilu i już mam aktualny. Piszę to w razie gdyby ktos próbował się skontaktować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...