Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja dzieki bogu bardzo rzadko mam zmiany nastrojów - jak narazie to chyba 4 dni od poczatku ciązy były płaczliwe i tyle samo dni śmiałam się nie wiedzącx z czego. 🙂
Ta hurtownia BOBAS jest bardzo fajna i ma duzo wyprzedaży. Ja tam będe kupowała komode z przewijakiem za 336 zł i pewnie jakieś ciuszki ale to dopiero na początku listopada 🙂
Czy któras z Was ma często zgage? Jak sobie z nia radzicie? Bo ja czasem wariuje z tego powodu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dawno mnie tu nie było ale nadrobie heh.
No więc tak wierzcie mi albo i nie heh ale ja już czuje kopniaki 😉 pierwszy raz jak siedziałam z babcią to było w pn. takie puknięcia o tym Wam kiedyś pisałam, przedwczoraj leżałam oglądałam horror i tak mocno poczułam jakby się przekręcał aż się popłakałam i dzisiaj siedzę sobie wybieram muzykę dla mamy żeby nagrać płytke i czuje puknięcie więc włączyłam sobie Led Zeppelin - Stairway To Heaven położyła i czekam no i następne wołam T bo był w kuchni chyba myślał że coś sie stało heh i jeszcze leciał ze zwichniętą kostką biedaczek mój położył rękę i też podobno poczuł ale bardzo delikatnie pod paliczkami z 5 razy mu sie pytałam czy nie wkręca mi 😉 pózniej już nie czuł bo było coraz mniej czuć ale i tak jestem w szoku że na początku 18 tyg. inna osoba cos poczuła mam znajoma ma na stycznia wiece razy mówiła swojemu facetowi ale nie czuł nic. Moja mama sie śmiała że będzie rojberek heh a ja sie śmieje że bokser 😉

Pozdrawiam i życzę Wam takich samy doznań, naprawdę niesamowite uczucie. I dobranoc;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra ja mam często już myślałam że sie uspokoiła bo 3 dni nie miałam ale dzisiaj znowu...;/
Najczęściej wieczorem jak się położę lekarz mi kazał kupić tabletki GAVISCON 16 tab dałam jakoś 9 zł ale żałuje że nie kupiłam w płynie bo tabletke trzeba żuć tak pisze niby ma miętowy smak ale i tak jakos dziwnie...a jak nie mam ich przy sobie to biorę gumę miętową też pomaga. Niestety coś za coś tak sobie tłumacze heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchaczki.
Pierwszy piekny dzien pochmurny. Mi na zgage pomaga mleko. My z mezem tez jestesmy sami tylko na siebie mozemy liczyc. Pokoik synka ma naprzeciwko mojej sypialni wiec jak drzwi sa otwarte to widze czesc jego pokoju. Chce od razu nauczyc spac malucha w lozeczku bo widze jaki moja siostra ma klopot z corka, ktora wiecznie z nimi spi. Ale mi mama mowi, ze na pewno pierwsze miesiace bede chciala miec malucha w sypialnie. Jak tak sie stanie, to tylko przestawie lozeczko do naszej sypialni. Aleksandra super jest ta komoda i jeszcze mozna sobie kolor wybrac. Ponoc to jest najlepsza hurtowania w Zielonogorskim jest jeszcze druga ale cenowo drozsza, znajduje sie ona naprzeciwko Tessco http://www.onozakupy.pl/. Niestety bardzo duzo wydatkow nas czeka. Polecam zakup termometru do uszka super sprawa, czesto dzidzia nie chce dac zmierzyc temperatury zwyklym termometrem. A tu tylko przykladamy do ucha i sprawa zalatwiona. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuchatki 😉 u mnie beznadziejna pogoda niestety troche pada ale nowego towaru w lumpiku nie odpuszczę 😉 muszę jeszcze rachunki popłacić i kupić baterie do wagi bo już mnie to wkurza, że nie wiem ile warzę;p
Mój łobuziak tez niedługo idzie ze mną na wykłady 😉 fizjoterapię będzie ze mną studiował 😉
Już się doczekać nie mogę, bo czasem szaleje już w tym domu. A dzisiaj obudziłam się z wielkim bólem eh tak mi się siusiu chciało nie wiem co sie stało że w nocy sie nie obudziłam i nie leciałam do kibelka. Idę się ubierać miłego dnia życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałam że na zgage dobre jest mleko jednak ja mam uczulenie i od razu bym je w toalecie zwróciła :/ wiec szukam innego sposobu.
Też już przeglądałam ile rzeczy trzeba kupić i chyba niedługa zaczne juz po troszeczke kupowac bo na ostatnich nogach szczególnie zimą zakupów nie będzie nam się chciało robić.
Szukałam wszedzie komody a ta jest tania i ładna a potem może ona stac w pokoju dziecka jako normalna komoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!!
Jeśli chodzi o zgagę to dla mnie najlepszym sposobem by się jej pozbyć jest woda z cytryną lub z odrobiną kwasku cytrynowego,też długo szukałam czegoś skutecznego aż w końcu trafiłam na to więc może i Wam pomoże..
W piątek pierwszy raz poczułam ruchy Naszego Maleństwa..uczucie nie do opisania!!Coś wspaniałego!!Lekarz pozwolił mi też tydzień temu odstawić luteinę
.A Czy którąś z Was nie męczy drętwienie nóg??Mi strasznie to dolega,lekarz dal mi na to jakieś tabletki ale nie szczególnie mi to pomaga.Czy stoję czy siedzę to strasznie bolą gdy zdrętwieja ale najgorzej jest w nocy gdy śpie na boku..
pozdrawiam !!

I jeszcze jedno pytanko..po jakim czasie od rejestracji na forum moglyście dodać suwaczek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suwaczek od razu mozesz zrobic, a jak ci sie nie udaje to chyba muszisz miec 20 postow, wiec pisz jak najwiecej bo potem tez od ilosci postow zalezy mozliwosc dodania zdjec. Te dretwienia to normalna sprawa w ciazy wiec sie nie przejmuj, jedynie beda sie nasilac nawet w nocy. Tez slyszlam, ze w lumpikach sa fajne rzeczy na dzidzie, ja tez mam uzywane po corce siostry, wypralam je i jak nowe, niektorych rzeczy siostra nie zdazyla ubrac nawet dwa razy bo dziecko wyroslo. Ja nie wiem jak bedzie w zimie, ja mam kozaki wszystkie na wysokich obcasach, ale specjalnie kupowac kozaki na plaskim na 2 miesiace to chyba sie nie oplaca, sama nie wiem co zrobie. A u was jak z zimowym ubraniem. Aleksandra tez bede kupowac w tej hurtowni bobas, moze sie jeszcze spotkamy. Zmykam M obiad podgrzac bo zaraz przyjedzie na przerwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese ja zrezygnowałam z technikum hotelarskiego i od tamtego roku poszłam do zaocznego liceum..jestem na 3 semestrze 🙂jeszcze tylko 3 i maturka 🙂
My dzisiaj jedziemy kupić rolety do pokoju bo znaleźliśmy w bardzo atrakcyjnej cenie 🙂Jutro jedziemy do Koszalina.....Dzisiaj w nocy bardzo odczuwałam skurcze w łydkach pierwszy raz mi to się zdarzyło....dość nieprzyjemne uczucie 😞
Od rana mam ochotę na kaszkę mannę....ale pocieszam się maminymi grzybkami w occie 🙂
Od rodziców wczoraj wróciliśmy obładowani jakbyśmy na koniec świata jechali....Oczywiście jutro też ich odwiedzimy tym razem z teściową 🙂
Powiem Wam kobietki,że wczoraj zaczęliśmy liczyć gości na nasze wesele i wyszło nam 107 osób w tym 14 dzieci.....Zobaczymy jak to wyjdzie...Bardzo chcielibyśmy po narodzinach Szkraba mieć wesele aczkolwiek wszystko zależy od kasy.....Chrzest byłby razem z naszym ślubem 🙂
Idę sprzątać w pokoju później zajrzę na forum...:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola widzę, że nasz termin różni się tylko jednym dniem 😉 Może równo urodzimy heh też już czuje ruchy w sumie 3 sesje kopania już były 😉
Co do suwaczków to nie pamiętam ale długo nie czekałam 😉

Ja już po zakupach kupiłam 2 czapeczki 2 sliniaki spodenki i ogrodniczki 😉 Jeden śliniak jest z napisem po angielsku jestem święty haha akurat;p
Byłam tez w bibliotece i wypożyczyłam książkę o ciąży.

Co do zakupów to ja ciuszków pewnie będę miała dosyć (ale cały czas kupuję heh) komodę zabieram swoją do T tylko tata mi zrobi jakieś deseczki żeby był przewijak na niej kupi sie tylko materacyk 😉 łóżeczko kupie pod kolor czyi sosnowe. Najgorsze zakupy to będa takie pierdoły butelki podgrzewacze termometry wanienka ale damy rade ;D najprzyjemniej kupuję się ciuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do ubrań zimowych to tez mam problem kozaki mam na małym korku więc spoko mam jeszcze 2 takie sportowe ale przemakają trochę. Gorzej jest z płaszczem mój T mówi żebym kupiła sobie na allegro są ładne bo będzie trzeba do lekarza i do szkoły jeździć ale mi szkoda kasy popatrze jeszcze w lumpikach może coś znajdę. Koleżanka chce mi pożyczyć spodnie ciążowe tez zimą rodziła ale by mi się jeszcze jedne przydały bo nie chce jej zniszczyć wiadomo. Narazie chodze w legginsach nieuciskowych i mam jedne spodnie w które się mieszczę (biodrówki) a bluzki to narazie problemu nie ma lubie pokazywać że już widać brzuszek heh mam też tuniki i sweterki po mamie jak była grubsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie agatam choc mój maż mówi że z moim szczęściem to urodzę na 29 hehe

Ja skurcze łydek miałam na początku ale pomógł mi bardzo magnez i masaż.
a ruchy najbardziej czułam właśnie w piątek i dzis troszkę a tak to przez weekend cisza,ale pewni to normalne co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Ja właśnie wróciłam z USG
Niestety nie dowiedziałam się płci maleństwa 😞
Na usg wyszło że jestem tydzień mniej w ciąży i termin wyszedł na 3 marca. Lekarz stwierdził że i tak pierwsze usg jest pod względem daty najważniejsze. a tam miałam 23 luty czyli różnica tylko 1-2 dni co do miesiączki. Reasumując wszystko z dzidziusiem wszystko ok jednak jest za mały aby stwierdzić płeć.
Nieoficjalnie powiedział że wydaje my się że widzi moszną ale nie chce robić nadzieji 😞
no trudno za jakieś 2-3 tygodnie wybiorę się na 3D i będzie wszystko jasne pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od tego siedzenia w domu przeszukuje strony internetowe o porodach o wieku ciąży i wiele naczytałam się o porodzie...nie powiem żeby wszystko było przyjemne i też tak się zastanawiam jak to u mnie będzie..
a w domu tez będę głównie sama bo od grudnia z mężem idziemy na stancje bo mój brat będzie remontował dom rodzinny więc musimy się przenieść na jakieśpół roku,a mąż pracuje i tez będę całymi dniami sama..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioletko ja jestem z Zawady - jakieś 3 km od Zielonej w stronę Cigacic lub Sulechowa.
Ja dostałam płaszczyk ciązowy na jesień ale nie mam nic na zimę chyba że będe się grubiej pod ten płaszczyk ubierać.
Też bym chciała już kopowac różne rzeczy dla Szymona ale nie wiem czy to nie za szybko
a co do zgagi zaraz wypróbuje wode z cytryna 🙂 a słodzisz ją czy gorzką?
Co do porodu to ja czekam na koniec miesiąca z informacja od lekarza czy będe rodzić siłami natury czy przez cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czemu CC?
No można zrobić jakąś listę w necie dużo jest tego tylko w niektórych wszystkiego nie ma więc można zrobić jedną a dobrą podzielić ją na 2 części co do szpitala co do domu 😉 Każdej taka ściąga się przyda! Pózniej będzie można sobie skopiować to i zapisać na kpmpie i ściągać. Ja zrobie sobie obiadek i zacznę przeglądać stronki na wizażu widziałam mają takie ściągi na początku wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...