Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no to dobrze Snakerka że wszystko ok 🙂
Mój lekarz się śmiał,że szybciej z chłopca zrobić dziewczynkę niż na odwrót 🙂
Miejmy nadzieję,że będzie Antoś 🙂
My też mamy nadzieję na Eryczka 🙂
Agnese może faktycznie Twój synuś poszedł w Tatusia i po prostu jest Aniołkiem....
Teraz mój ukochany jadł pizze to mu powiedziałam,że nasze dziecko to jest takie ruchliwe jak on.Nie może w miejscu usiedzieć i ja na serio nie wiem kiedy to nasze dziecko śpi bo ciągle się wierci:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,
Ja na chwilę, jak i przez tę chwilę N. pozwoli mi napisać 😁

Co do zaparć to nie mam, więc nie doradzę. Ale ja nie biore żadnych witamin, od kilku dni magnez jedynie.
Natalię karmiłam długo piersią, więc epizod z mlekiem z butelki był krótki, ale używałam Aventu. Dobre są butelki Dr Browns, ale nie wiem czy można je dostać w PL. Miałam jedną w swojej karierze używania.
Sterylizator odradzam, ponieważ gotować butelki będziecie krótko i wydaje mi się, że się nie opłaca. Laktator jak najbardziej. W 3 dobie po urodzeniu jest nawał, że można się nabawić zapalenia, a wtedy antybiotyk, chyba że wczesniej domowe sposoby pomogą. Przy antybiotyku można zapomnieć o karmieniu. W nawale laktator niezbędny, bo dziecko nie pije tak dużo, żeby mleko zostało spite. Wtedy także doradzam zakup woreczków do zamrażania mleka. Będzie na zaś.
Co do przepisów to za jakiś czas mogę Was wesprzeć. Od poczatku dla Natalii gotowałam sama, wszystko, nawet deserki. Dzisiaj jest zdrowa i je wszystko i uważam, że to dzięki temu, że ze słoików nie jadała.

Natomiast wrócę do tematu pieluch. Oczywiście jest to sprawa indywidualna każdego dziecka. Ja od początku używałam pampersów, bo w TR tylko im w zasadzie mogłam zaufać. Z 3 miesiące temu zauważyłam, że pampersy się pogorszyły i to wszystkie, premium care, active baby i te pomarańczowe. Po prostu dwa siknięcia i pielucha wisi do kolan. Koszmar. Nie wiem co się stało. Przyjechałam teraz do Polski i postanowiłam wypróbowac innych.
I tak:
Dada, uzywałam ją w grudniu jak byłam w PL. Ale wtedy były jeszcze twarde i grube, więc w ogóle mi nie podeszły. Jeśli faktycznie się teraz zmieniły to chwała im za to, bo grube pieluchy to zmora kazdego dziecka. Po zmianie nie używałam, więc nie mogę ich teraz ocenić.
Huggies.. grubsze od pampersów i rozmiarowo z pampersami nierówne. Na N. 5 była za duża i po siknięciu wisiały po kolana. Odparzeń brak.
BabyDream z Rossmana.... tak beznadziejne, że szkoda gadać. Wyglądają jak pieluchy sprzed 20 lat chyba. Natalia własnie ma tak koszmarnie odparzoną siurkę, że leciałam dzisiaj po pampersy, bo już zaczęła marudzić z tego odparzenia. Poza tym rozmiar 4+ wyglądały inaczej i inaczej się zachowywały niż 5. Dziwne.
Happy z Belli. Wygląd super... ciut grubsze niż pampersy, ale po siknięciu nie wiszą po kolana. Ładnie dalej zostaje pielucha przy pupie. Niestety w gratisie także są odparzenia, ale nie takie jak w przypadku Babydream.

Więc wracam dzielnie do używania pampersów. Na pierwsze miesiące na pewno polecam pampersy. Chyba najbardziej bezpieczne. A poza tym dziewczyny do czasu rozszerzenia diety o odparzenia nie macie się co martwić. Jak dziecko zaczyna jesc wszystko to dopiero się zaczyna walka z czerwonym tyłkiem.
Chusteczki przez pierwsze miesiące używałam nivea, te całkowicie bezzapachowe. Później stopniowo wybierałam tańsze. W PL używam zwykle bambino. A chusteczki Pampers są suche.

Kosmetyki uzywam od początku do dzisiaj Nivea Baby. Chyba są najlepsze, choć to także indywidualna sprawa, szczególnie w przypadku alergików, skazowców, czy z atopowym zapaleniem skóry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Ja dziś byłam na badniu krwi wyniki w pn. straszny siniak mi sie zrobił bo nie mogła znalezc żyły;/ Ale nie o tym chciałam pisać macie może jakies bóle pod lewą piersią tak jakby żebra bolały? Myślę że to może być wątroba miałam juz wcześniej ale dzisiaj mocniej boli a jak byłam z T na zakupach to strasznie wzdęta byłam brzuch miałam jak kamień. Załatwiłam się ale czasem jeszcze zaboli. Do lekarza jednak w środę idę bo mam zwolnienie do środy więc może coś mi powie czemu tak boli. Jem zdrowo, nie pije gazowanego hmm może dlatego że macica rośnie rozpycha narządy. Zobaczymy jakie będę miała wyniki.
Idę już spać dobranoc;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamuśki 😆
Wiecie jaka jestem zakręcona na zwolnieniu przebywam ponad tydzień a dopiero się dopatrzyłam, że nie mam leżenia 😜 Proszę napiszcie mi proszę czy w takiej sytuacji mogę wychodzić normalnie z domu na zakupy i spacerki czy jednak nie? Aleksandra Ty chyba obeznana jesteś w sprawach zwolnień 😆 więc poratuj wiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Moja gwiazda poszła z babcią do sklepu, więc mam sekundę wolną.

Agata, ja mam ból o jakim piszesz. I wiesz na początku stwierdziłam, że to może woreczek mnie boli, bo akurat jadłam tego dnia grzyby smażone... jednak ból powraca czasem jak jem nawet coś nie ciężkiego. Dwa dni temu bolało mnie z dwóch stron, więc chyba to jednak żebra, wszystko się tam ściska. Pewnie macica już idzie ku górze, bo 18tc to taki dosyć spory wzrost maleństwa, więc może dlatego. Jak będziesz u lekarza to podpytaj, sama jestem ciekawa, a się nie wybieram.
Ja ogólnie mogę jeść juz coraz mniejsze porcje, bo jak zjem naraz obiad z dwóch dań to katastrofa, siedzę jak na kazaniu, wzdęta jak balon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kremu Mustella to ja go stosuje i powiem tak.
Rozstepy mi wyszły - dziedziczenie tego swiństwa nie jest przyjemne ale po tym kremie one mi znikają.
Skóra staje sie gładsza gdzie wyszły i znikają a dnia na dzień już nie sa tak jak były czerwone.
Wiec ja jestem zadowolona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuchatki:*
Ja dopiero wstałam,zjadłam śniadanie i myk na forum....strasznie mam duży apetyt:P
Dzisiaj zaczął się u nas 21 tydzień 🙂
Cały dzień pewnie spędzę w domku bo jakoś nie najlepiej się czuje 😞
Teściowie szatkują kapustę i będą robili kapustę kiszoną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już miałam 2 kontrole - i nie wychodze z domu do 15 bo mimo że na zwolnieniu mam że moge chodzic to jednak Zus ma swoje prawa a ja niechciałabym stracic zasiłku chorobowego przez to że babka z zusu mnie nie zastanie w domu wiec po 15 wychodze no i weekendy też a jak danego dnia mam lekarza np. w poniedzialek o 8 to sie babmi z zusu tez nie przejmuje tylko chodze po sklepach ide na spacer rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do jedzenia to ja po przebudzeniu czuję mega głód 🙂 i od razu muszę wsunąć porządne śniadanie 🙂 Ale zauważyłam że np. słodycze które wcześniej uwielbiałam i ile by było w domu tyle bym zjadła teraz mogą spokojnie leżeć obok... owszem zjem ale tylko żeby się poczęstować a nie napchać słodkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie dziewczyny.. dziś już jestem pewna, że czuję maluszka... teraz przez kilkanaście sekund czułam jakby ktoś w środku piłeczkę odbijał 🙂 Maluszek chyba sobie upodobał prawą stronę brzuszka 🙂 Wczoraj przed wejściem do gin. też czułam coś podobnego ale nie byłam pewna ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!
Dziś maleństwo kopało mnie mocno w nocy po lewej stronie.I też mam tak że w nocy wstaję w żeby jeść,bo inaczej nie mogę spać...
Na wzdęcia jak najbardziej jabłko w skorupce ale i woda z cytryną.
I bardzo zaczęły boleć mnie plecy lekarz mówił że to w 18tc to normalnie bo kręgosłup się wykrzywia do przodu ale ból straszny,i też coś łapie mnie bo głowa bolała mnie cały dzień


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kogel-mogel ostatni raz jadłam z 6 lat temu.miałam ochotę i sobie nie odmówiłam...przez pierwsze 3 miesiące ciąży w pracy jadłam Carpaccio o ile wiem jest z surowej polędwicy i jakoś nic mi nie jest.Pytałam lekarza o Carpaccio i mądry lekarz powie,że jeśli ma się na coś ochotę to można jeść ale z umiarem.oczywiście nie ma co przesadzać z takimi rzeczami ale raz na jakiś czas można....tak samo jak z piciem kawy podobno nie powinno się pić kawy herbaty i coli....A jednak dziewczyny piją i żyją i ich dzieci dobrze się mają....Ja nie jestem jedną z tych co się wszystkiego wystrzegają i tak samo będzie jak będę karmiła piersią....Każda z Was może mieć inne zdanie.Podobno dużo mleka,jogurtów,jajek też jeść nie można bo można się przebiałkować....Więc tak jakby spojrzeć to wszystkiego trzeba sobie odmówić....Gazowanych napoi nie,kawy nie,herbaty nie,produktów mlecznych nie...To do jasnej cholewki co można jeść??:/
Może ja mam inne podejście do tego bo moje 2 siostry maja po 2-je dzieci a brat ma syna....i powiem Wam,że trochę się napatrzyłam co się je...A i jeszcze jedno nie czytam tych durnych książek o dzieciach bo tam wszystkiego zabraniają,jak mam jakieś zastrzeżenia to dzwonie do lekarza i on odpowiada mi na pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...