Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hahaha Olcia widzisz jakie te zakupy zaraźliwe 🙂
Fajnie, że mama chce Wam kupić leżaczek zawsze to jeden wydatek mniej 🙂
A na pewno znajdziesz jakąś fajną okazję.
A tą karuzelkę jaką wybrałaś?
WiolaGral ja mam czasami bóle jak na okres ale mnie podbrzusze wtedy nie boli tylko raczej biodra i plecy i to jest taki ciągły ból np.3godziny, a nie że boli i puszcza więc sama nie wiem czy to skurcze czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kurde weźcie mnie nie straszcie. Już drugi dzień z rana zauważyłam hmm taki \\\'biały\\\' kisiel na wkładce (nie jest przezroczysty) na papierze. Nie ma zapachu tak jak przy upławach.Jest go całkiem sporo ale co najważniejsze jest tylko z rana ! Czy to mogą być jakies upławy czy powoli ten czop? Wszedzie czytam,że ma galaretowata konsystencje,wiec nie wiem 🤔
A z resztą....co ma byc to będzie 😉 Nie ma co siać paniki !

Miałam nie siać paniki,ale będę !
Właśnie się oporządziłam tam na dole i .. całe wejście jest zapchane czymś takim właśnie białawym, widzę że jest coś mocno szeroko (czyżby rozwarcie?) i ogólnie bardzo mocne ukrwienie tego wszystkiego. Wiem,że bez czopa można chodzić nawet 2 tyg ale cholera aż mi ciśnienie podskoczyło,chyba z podekscytowania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka90n, ja mam tak samo!
Najgorzej rano, bez wkładki ani rusz, konsystenjca faktycznie taka gęsta, też się zastanawiam czy to czop?
Ale tak czytam w necie i piszą, że jak dochodzi do rozwarcia to pojawiają się żyłki krwi, a u mnie nic z tego... chociaż rozwarcie mam na 1,5cm już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka jakby coś się zaczęło dziać to powodzenia!!!

Za mnie trzymajcie kciukasy jutro, bo idę z rana do lekarza ktg i usg i zobaczymy co i jak, ja wkładki zmieniam co chwilę, bo też mam sporo czegoś tam 🙂 eee ja też już chcę 😁

idę do wyrka, ale trzymam kciuki na wszelki wypadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Tusiek tu sie nic własnie nie dzieje oprócz s*aczki i zauwazonych wydzielin na majtkach. Jerzo się telepie w brzuchu,niesamowicie mnie dzisiaj kopie -az za mocno... 😮
A z wkłądkami mam to samo,co Ty !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany im więcej czytam o objawach nadchodzącego porodu tym mniej wiem... co pytam koleżanki jak to u niej wyglądało to każda mówi co innego i bądź tu babo mądra... a wszystkie najmądrzejsze mówią że TO SIĘ WIE I NIE DA SIĘ TEGO PRZEOCZYĆ... ciekawe... a przecież nie raz babeczki lecą z fałszywym alarmem do szpit. 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak z innej beczki... mojemu m. dzisiaj pierwszy raz przyśnił się nasz synek 🙂 Mówił, że spał sobie słodko w łóżeczku i był taki jak m. a po mnie miał tylko nosek 🙂 Strasznie mnie to wzruszyło - on już też chyba coraz bardziej przeżywa, że będzie Tatą choć na codzień tego po sobie nie daje poznać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia, kąpiel to sobie odpuśc, lepiej prysznic tak jak mówi Tynka.
Porodu nie przegapisz. Po tych slabych skurczach, które sa regularne a przypominają stawianie się brzucha i ból, przychodza skurcze, które nie są partymi, ale sa na tyle mocne, że zaczynasz już stękać. Nie przegapisz, nie martw się.

Tynka ja tak szeroko mam już własnie od dawna, lekarz stwierdził, że dziecko napiera i ogólnie poród blisko i wszystko napuchło i się rozszerza. Ale nie jest to rozwarcie. I powiem Ci, że jak siadam na kibelek to wszystko jest tak odchylone, że nie moge się dotknąć papierem, bo boli jak cholera i tak mam już dłuuuuuuugo.

A co do tych upławów Dziewczyny to te mleczne sa normalne. Ja te poranne miałam od dawna, a od 4-5 dni mam takie całodzienne, dużo tego, czuję dyskomfort, bo ciągle jest wilgotno i klejąco. Dobrze, że mam kibelek razem z bidetem, bo inaczej co chwilę zaliczałabym prysznic.

Czop wygląda ciut inaczej, jest zabarwiony krwią, ale w żadnym wypadku nie mleczny ani przeźroczysty. Może się oderwac kawałeczek tylko, a gdy zacznie się akcja porodowa to wyleci cała reszta. Ja miałam podobnie, oderwał mi się wczesniej kawałek. Po 4 dniach jak już byłam w szpitalu i leżałam na sali to oderwała się reszta, nie oglądałam tego, ale wrażenie odniosłam takie, że było tego dużo, po prostu wypłynęło coś gęstego. A sam worek płodowy przebił lekarz, bo mi nie pękł.
Nie martwcie się, nie da się nic przeoczyć, ani czopu ani chlustających wód. A wody raczej się nie sączą, jeśli worek byłby "nieszczelny", dziecko swoim naporem przerwałoby szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze widzę że zaczyna się u nas szaleństwo 🙂 No ciekawe może do jutro nam przybędzie jakaś dzidzia 🙂 My pooglądaliśmy filmik komedia "Mamuśki" ale taki sobie tyle że w większym gronie to śmialiśmy się z byle głupot a teraz idę umyć ząbki i spać 🙂
A co do tych wkładek to ja tez już nie nadążam i ciągle wymieniam ale ale mam już tka jakiś czas chyba z 2 miesiące i doktorka mówiła że takie upławy są normalne więc myślę że jest oki 🙂 Ale rzeczywiście z rana jest ich dużo więcej i jak nie zdążę jeszcze majtek ubrać to czuję jak mi kapią po nogach!!!!!
aha sąsiadka odebrała mi wyniki na tego paciorkowca i na szczęście wynik ujemny niby nic strasznego ale po co jeść jakieś antybiotyki 🙂
A karuzela taka:
http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-projektor-z-misiami-kubus-i2023307683.html
no to życzę miłej nocki!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martaer jak zwykle jesteś bezcenna w swoich radach ! Nie ma jak doświadczona Mama 🙂 Dzięki !
Jak to mówię od początku- "Wlazło to i wyjśc będzie musiało...Szkoda tylko,że takie duże" 🙃 Dobrej nocy dziewczyny !
Ja co chwilę latam do kibelka bo wyprózniam się co 4 minuty 🥴 Może sie czymś zatrułam cholera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja czuję się jakaś mega zmęczona.Młodzieniec też strasznie mnie kopie...
Dzisiaj Bartek pukał do brzucha i pokazywał maluszkowi gdzie są drzwi na nasz świat i mi go buntuje żeby wychodził 🙂Przepakowałam torbę do szpitala i uszykowałam ubranka na wyjście ze szpitala 🙂
Bartek kładąc się spać powiedział do mnie coś co mnie rozwaliło,niby przejmuje się porodem ale teraz jak mu powiedziałam o tym rozwarciu to już myśli o tym poważnie a więc powiedział,że mam go w razie czego budzić bo on nie chcę przegapić porodu maluszka bo przecież będzie mi pomagał...Nie wiem co mu się stało ale chyba zmieniło mu się i chcę iść ze mną na porodówkę 🙂
Martwie się o Aleksandrę...Pisałam dzisiaj do niej w południe sms jak się czuję i czy ok a ona nie odpisała więc nie wiem co myśleć...
Ja jeszcze wcinam płatki kukurydziane napiję się herbatki i znowu jakiś film obejrzę do późna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jednak zaliczyłam wannę, ale ja w niej nie siedzę cały czas tylko się namoczę, umyję na stojąco, "oporządzę" i popluskam, wszystko z 15min.zajmuje więc myślę, że to nic takiego.
Olcia super karuzelka! I cena extra!
Martaer dziękujemy, że nas uspokajasz, kochana jesteś, że dzielisz się swoim doświadczeniem - wielki buziak za to 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dokladnie Martaer sprowadza nas czesto na ziemie 😉 i o to chodzi!
padam na ryj brzydko mowiac po dzisiejszym dniu, niby jest ok ale ta kretynke mam ochote udusicc ze zjebala nam ten czas, ze ja tu sama jak palec zostaje i zamiast spedzic z mezem spokojne i mile chwile musielismy miec nerwowke przez tego glupiego bachora 😠 no niestety glupia jestem bo pamietliwa (skorpion :blush 🙂 i nie dosc ze duzo mnie ten slub nerwow kosztowal to jeszcze nam "ümila" czas przed. Dobrze ze ja tam nie jade bo bym chyba wszystkich udusila.
Spadam spac, plecy mnie bola i ogolnie juz dzien do dupy mialam, mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej.
dobranoc !


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Widzę że coś się zaczyna dziać
Co do czopu to jest to taki budyń waniliowy. może być z krwią.
Marto wody mogą się sączyć.
Moja bratowa przy pierwszym porodzie właśnie tak sikała na stojąco, tak jakby nie mogła utrzymać moczu. tego nie da się przeoczyć.

Trzymamy kciuki za wizytę Tusiek. i za resztę która szykuje się do porodu. Ja mam nadzieję że jeszcze z 2 tyg pochodzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogóle to dzień dobry!!! Kurcze tyle się spisałam i mi się skasowało wszystko złośliwość rzeczy martwych:/ Teraz będę dodawała po kawałku) 🙂 🙂 Chyba dlatego że pisze na pół siedząco i co chwilka wciskam ALt 🙂
Coś dzisiaj wcześnie wstałam i już się zastanawiam co ja będę cały dzień robiła i gdzie to jeszcze do 16 jak m. z pracy wróci:/:/ Sąsiad nie mógł rano samochodu odpalić bo był u nas dość duży mróz i tak piłował samochód aż się obudziłam no i wstałam z m. na śniadanko a teraz hmmm.... co tu robić??? już się nawet z sypialni przeniosłam na dół przed TV ale cóż można oglądać w Tv o 8 rano 😞 z drugiej strony pewnie jeszcze nie raz zatęsknię za taka nudą i nic nie robieniem nie???? 🙂 Ale dzisiaj wolała bym miec dzidzie przy sobie przynajmniej bym się nie nudziła 🙂
Myślałam że nas przez noc przybędzie ale chyba jednak nie bo nikt się nie melduje ale ciekawe co z Aleksandrą skoro Malwina do niej pisała i nic może ma już swoje maleństwo??? 🙂 🙂 🙂 No i może Evelcia dzisiaj wróci ze szpitala i będziemy miały relacje na żywo 🙂
No to miłego przedpołudnia ja poszperam na allegro i może mnie zmęczy i jeszcze uda mi się zasnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...