Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. Staram się na bieżąco śledzić forum.
Jeżeli chodzi o wagę to pobiłam chyba wszelkie rekordy, przytyłam aż 11 kg 😮 😞, gdzie przy pierwszym dziecku przez całą ciąże przytyłam 12 kg. Staram się nie obżerać, mam nadzieję że ta waga w końcu trochę przystopuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale z Ciebie tynka laska, ja mam 162 i waga 52. fajnie ze nie przytylas, ja mimo ze miotowalam waze juz prawie 60 kg. 😞
Tali zero mam oponke wkolo. Wejde w spodnie dzinsy jesienne ale w pasie nie dopne brakuje 5 cm, nie chce sie sciskac, i datego wczoraj ubralam pierwszy raz spodnie ciazowe. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnes wcale nie jest najgorzej ja też przytyłam już 10 kg a to dlatego że przez pierwsze 3 miesiące w ogóle nie wymiotowałam i nadal nie wymiotuję,za to apetyt miałam wielki..Poza tym teraz nie jest dla mnie tak bardzo ważne ile przytyje ale to żeby Dzidzia była zdrowa,a im lepiej mama się odżywia tym lepiej dziecko dożywione..a z dodatkowymi kilogramami poradzimy sobie w mig jak nie będziemy miały chwili wytchnienia przy dziecku 🙂
A lista Agatko świetna ale szczerze mówiąc to nie zdawałam chyba sobie do końca sprawy że jest tego aż tyle w lisopadzie postaram się jak najwiecej kupic w jednym sklepie żeby potem już nie latać po kilka pierdułek.Dobrze że chociaż tych ubranek nie muszę kupować bo mam od siostry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz racje Wiola. Zrowie dzidzi najwazniejsze. A czemu ty tak do jednego sklepu. Nie lepiej poszperac po internecie i popatrzec, gdzie co lepsza oferta.
Duze wydatki nas czekaja, ale jakie cudowne.
A mi dzis przyszlo ze szpitala wezwanie na robienie Pap-testu, to badanie na raka szyjki macicy. Chyba je sie nie robi w trakcie ciazy. Musze do nich zadzwonic i poinformowac, ze jestem w ciazy. Napisali, ze takie badania robia dla wszystkich kobiet miedzy 25 a 64 rokiem zycia co 3 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No chciałabym najwięcej w jednym sklepie bo muszę do niego jechać 50 km a wiem od znajomych że tam jest bardzo tanio i można liczyć na zniżki a nawet na transport.Oczywiście to czego nie uda mi się kupić tam to będę szukała w necie i u mnie w mieście choć tu to są strasznie wysokie ceny a wybór właściwie nijaki... 😞
a z tym badanie to rzeczywiście powinnaś do nich zadzwonić bo faktycznie nie wydaje mi się żeby robili je kobietom w ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tycia- kwestia indywidualna. Nie pilnuję się niewiadomo jak, nie jestem na żadnej diecie. Nie jem nsłodyczy przetworzonych,sztucznych (czekoladki,ciasteczka w czekoladzie) Może dlatego,że mnie do nich nie ciągnie. Na ich miejsce wolę zjeść pizzę ze świeżymi warzywami. 😜 Teraz wchodzi mi bardzo dobrze. a Szarlotka mojej teściowej mniam....Niebo w gębie,zwłaszcza z kwaśnych jabłek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co dziewczyny??czytałam dziś dużo gazet na temat ciąży i wydaje mi się,że lista tych rzeczy jest trochę za długa....może znajdę w którejś gazecie jakąś listę to wrzucę....Nie ukrywam,że ubranek powinno być dość sporo...ale jak się patrzy na ceny np.poduszki do karmienia(ok.100 zl)nie robi się fajnie.....Z resztą ta lista to trochę nie na każdego kieszeń jak się zarabia 1200-1300 zł to logiczne,że nie będzie się kupowało tego wszystkiego....A jak ktoś ma dużo kasy to może kupować cuda na kiju:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie ja też zamierzam ograniczyć zakupy do tych rzeczy które są naprawdę niezbędne.bo nie oszukujmy się nasze mamy wychowały nas bez tych wszystkich dogodnień i też było ok.Wiadomo że chodzi o to aby było lżej ale ja zamierzam nie rzucać się w otchłań tych wszystkich bajerów,bo po prostu mnie na to nie stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Timecontrol masz racje z tymi cudami na kiju. Wchodzisz do sklepu i nie wiesz na co patrzec tyle tego i nie wiadomo co bardziej potrzebne. A co to za poduszka do karmienia pierwsze slysze. Do czego nam bedzie potrzebna sol fizjologiczna i spirytus.
Tynka masz dobrze z tymi slodyczami. Niestety moj maz co wieczor pizza, lody, czekoladki, taki z niego lasuch. A ja teraz przy nim to samo. A pizze wcina o 11 lu 1 w nocy, takie zapachy robi, ze ja jak juz spie to wstaje na gryza. Ciezko mi sie powstrzymac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola to wszytsko takie drogie a nie wszystko tak potrzebne i pilne. Moja siostra kupila nad lozeczko taka zaslonke jak dla ksiezniczki to musiala ja zdjac bo powietrza bylo malo dla dziecka, nie wiem po co to jest, tylko ladnie wyglada. A czemu u was tak drogo, zawsze mowili, ze na zachodzie drogo bo do nas na zakupy niemcy przyjezdzali i oni bindowali ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnese, nie jest drogo tylko my tutaj kiepsko w kraju zarabiamy. Sama cena poduszki za 100 zł nie przeraża,ale jak pomyśleć,że przykładowo po jej kupieniu zostaje mi 900 zł na życie to wiesz.... 🤢 Bieda i tyle :/ Ja też zamierzam nie szaleć,łóżeczko jeszcze stoi na strychu i mąż powiedział,że je odmaluje i będzie. Nie będę wydawać 400 zł na łóżko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka wlasnie o to chodzi ja tez nie kupuje lozeczka ani wozka, tylko czekam az siostra do pl przywiezie, i ja wtedy je zabiore, tez bedzie uzywane. Jak wiekszosc ciuszkow, ktore od siostry dostalam. Przywiozla mi w lipcu bo byla u mnie na wakacjach, 4 kartony ciuszkow, zabawki do powieszenia nad lozeczko, karuzele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! ale sie rozpisalyscie 🙂 sol fizjologiczna moze sie przydac np do przemywania oczek dzidzi, jak np ropieja. To to co ja wiem od wczoraj bo mam pod reka akurat znajoma mamusie 2-miesiecznej dziewczynki. A spirytus to moze na pepuszek...? nie wiem. Ja przytylam poki co 6 kg, (przed przy wzr 162 wazylam 55 kg) i moj brzusio zaczyna mnie przerazac, bo jak wczesniej napinala mi sie skora raz na tydzien, ta teraz codziennie czuje jak mi rosnie, rosnie i rosnie! hihi ale co tam, niech rosnie jak najwiecej! dzidzie czuje, ale nie tak regularnie niestety. Juz nie moge sie doczekac na mocniejsze kopniaki. KOcham ten stan bycia w ciazy 🙂 🙂 🙂 Zakupow jest co nie miara. MASAKRA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to sciagniete od styczniowek:
ubranka
pieluchy tetrowe - 20 sztuk
pieluchy flanelowe - 10 sztuk
pieluchy jednorazowe
body - 10 sztuk (w rozm. 56)
koszulki - 10 sztuk (w rozm. 56)
kaftanik - 10 sztuk (w rozm. 56)
śpioszki - 10 sztuk (w rozm. 56)
pajacyk - 10 sztuk (w rozm. 56)
skarpetki - 5 sztuk
niedrapki na rączki - 5 sztuk
czapeczka - 5 sztuk
śpiworek - 2 sztuki (rozmiar 68)
półbody (spodenki) - 5 sztuk (w rozm 56)
sweterki - 5 sztuk (rozm 56)

kosmetyki
plyn do kąpieli
oliwka
krem przeciwko oparzeniom
kremy ochronne i pielęgnacyjne
zasypka
szampon

inne
nawilżane chusteczki
patyczki do uszu
smoczki - kilka
butelki 125 mg i 260 mg - kilka
proszek do prania ubranek
nozyczki do paznokci
szczotka do wlosów
spirytus 70% (do pępka) + gaziki
sól fizjologiczna
maść nagietkowa (na wysypkę)
maść majerankowa (na katar)
koper włoski lub Gripe Water (na kolkę)
nagietek lekarski do zaparzania (wysypka)
nadmanganian potasu (potówki, wysypka)
termometr
wata bawelniana
platki bawełniane
gruszka
aphtin (na pleśniawki)
środki opatrunkowe

dla mamy
koszulka do karmienia piersią
stanik do karmienia piersią
podkład poporodowy
wkładki laktacyjne
maść na brodawki

pokój
lóżeczko (+materac, ochronka itp)
pościel x 3
komoda + przewijak
rozkładana kanapa
fotel
rożek
pduszka do karmienia
przybornik
wanienka
stojak do wanienki
okrycie kąpielowe
termometr kąpielowy
ręcznik kąpielowy
wózek
fotelik do samochodu
karuzela na łózeczko
lamka nocna

urządzenia elektryczne
niania z kamerą
monitor czuwania
sterylizator
podrzewacz do butelek
nawilżacz powietrza
laktator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Są jakieś waciki nasączone roztworem spirytusowym 70% specjalne do pępka. Ja osobiście będę używała jakiegoś preparatu (moja bratowa go używała -niestety nie znam nazwy- ja jeszcze leciałam na fiolecie 😞).
Jeżeli chodzi o patyczki do uszu to dla dzieci są specjalne takie żeby za daleko nie włożyć za daleko i nie uszkodzić (oczywiście z tym też trzeba uważać, ale z recznikiem też trzeba uważać)
Poduszka do karmienia - nie wiem nie miałam tego - pewnie jest wygodniejsza od zwykłej ale mi wystarczała zwykła podusia. (Czasami np. na siedząco jest niewygodnie karmić dzidzię i wtedy brałam jeszczę podusię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pewnie trzeba liczyć się że wraz z dzieckiem przychodzą i wydatki i nieprzespane noce i trzeba sobie z tym poradzić,jestem też zdania że najważniejsza jest czułość i miłość do dziecka i dziecko to będzie zawsze wspominać a nie to jakie rzeczy je otaczało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatam lista jest dobra ale nie ukrywajmy że niektóre rzeczy nie są konieczne.
Komoda lub blat (przewijak)na łużeczko - ja kupowałam dla lali tą wanienkę (komodę) z przewijakiem i półeczkami - przebrałam lalę na tym ze 2-3 razy (wolałam własne łóżko), a i dziecko szybko z tego wyrasta. fakt faktem nie będę teraz kupowała nowej wanienki ale jak się trafi używana fisher price w miarę tanio to się skuszę na późniejsze miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...