Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja jakoś nie mam przeczucia żadnego 😞 -wszyscy mi mówią ,że stawiają na chłopaka bo tak czują ale ja w tej kwestii zero odczuć... W poprzedniej ciąży od samego początku czułam ,że mam w sobie dziewczynkę i nie pomyliłam się 🙂
Mój mąż też stawia na chłopczyka bo śmieje się ( oczywiście w żartach) ,że z kolejną babą w domu nie wytrzyma 🙂
No zobaczymy za kilka dni-mam nadzieję ,że moje dzieciątko na usg pokaże się w zdłuż i w szerz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wlasnie moj maluszek ukladal sie do zdjec ksiazkowo, mam nadzieje ze i tym razem mamusi nie zawiedzie. Ja czuje od poczatku ze to bedzie chlopak. Zobaczymy na ile spr sie intuicja. Jeny, dzisiaj mam pierwszy raz od nie pamietam kiedy wolny dzien od pracy w tygodniu, i naprawde nie wiem co ze soba zrobic. Juz mi nudno jak nie wiem. Jutro na szczescie powrot do normalnego rytmu dnia 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już mam 9-letnią córkę. Ta ciąża była zupełnie inna od poprzedniej, byłam pewna że będzie chłopiec, moje przeczucia sie nie sprawdziły będzie druga dziewczyna, mój mąż również żartował że z trzema babami nie wytrzyma, ale tak naprawdę to wszyscy bardzo się cieszymy, zwłaszcza moja córka która bardzo chciała siostrę, ja tak gdzieś po cichu myślałam o drugiej dziewczynce, choć chłopca kochalibyśmy równie mocno 🙂 najważniejsze zdrowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaJ w TR też jest podobne imię, do tego które wybraliście, ale nie "S" na końcu, a "Z" - AZIZ. Jednak myślę, że mój mąż nie będzie chciał aby jego synuś nosił takie drugie imię, bo akurat jego wieloletni przyjaciel o tym imieniu ostatnio się nie popisał i zalazł mu całkiem dobrze za skórę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra to ja pisałam, że skończyłam obwód na 96 w 36tc. Ale ja ciąże zaczynałam mając 49kg na liczniku przy wzroście 160, więc sama widzisz. Z małego człowieka dziecka dużego nie będzie 😉
Mało tego, Natalia urodziła się zaledwie 2360gr., bo właściwie przez ostatni tydzień ciąży lekarz nie zaobserwował już u niej żadnych wzrostów wagowych. Do dzisiaj nie wiem jaka była tego przyczyna, ale zapewne z tego powodu N. urodziła się wcześniej. Jakby posiedziała do końca to miałaby akurat w granicach 2850-2900.

Ale powiem Wam, że moja koleżanka urodziła ponad miesiąc temu córkę dzień po terminie. W ciąży jadła jak ptaszek, przytyła może z 7kg, nie pytałam dokładnie, ale ciąże zaczynała z 49 a pod koniec miała 55kg. Mała urodziła się tylko 2600, więc bardzo mało jak na donoszoną terminowo ciąże. Więc uważajcie na te przyrosty, już chyba lepiej więcej przytyć niż mniej, a maluch później jest słabowity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martaer napisał(a):
MonisiaJ w TR też jest podobne imię, do tego które wybraliście, ale nie "S" na końcu, a "Z" - AZIZ. Jednak myślę, że mój mąż nie będzie chciał aby jego synuś nosił takie drugie imię, bo akurat jego wieloletni przyjaciel o tym imieniu ostatnio się nie popisał i zalazł mu całkiem dobrze za skórę 😁

pewnie i Aziz nie wiem jak sie to pisze napisalam jak sie mowi. No wlasnie te skojarzenia sa najgorsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś zapomniałam zapłacić lekarzowi za wizytę. Mało tego- z tego podekscytowania aż przejechałam na czerwonym świetle.... 🥴 Dobrze,że nikomu nie zrobiłam krzywdy. Gdy w domu zajrzałam w portfel,zobaczyłam,że mam za dużo kasy 😁 Raz,dwa wróciłam do lekarza. Też się śmiał 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozmawiałam z koleżanką o porodzie itd i podpowiedziała mi że do szpitala lepiej nie brać jakiś super ciuszków bo pępek będzie brudził ona nie mogła doprać. I co do koszuli to też powiedziała, że lepiej używać szpitalnych bo ona zmieniała z 10 razy a to krew a to mleko ciekło a stanika jej nie pozwolili mieć. Tylko tak sobie myśle ktos przyjdzie odwiedzić a ja w takiej białej rozciągniętej byc może za krótkiej koszuli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jak w Twoim mieście ale we Wrocławiu ponoć w szpitalach trzeba mieć swoje koszule(min 3 ) bo wiadomo brudzisz, majtki jednorazowe, wkłady poporodowe itp... nasza kochana służba zdrowia nie zapewnia nam tego już 🙂 a co miesiąc kilka setek zabierają mi z wypłaty na składki zdrowotne... gdzie i tak jak coś się dzieje ze zdrowiem to trzeba iść prywatnie bo na kasę chorych do specjalisty czeka się czasem nawet kilka tygodni/miesięcy. Ale dobra bo się wkurzyłam 🙂 i zeszłam lekko z tematu 🤢. A wracając do wrocławskich szpitali to ponoć tak jest (wiem to od kobiet niedawno rodzących) więc upewnij się jak jest w Twoim mieście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm ciekawy wyglada jakby nie był stabilny ja jednak wole takie proste ale każdy lubi cos innego. Strrasznie drogi jest ale jak dostaniech od kogoś (tak?) to bierz i się nie wahaj 😉
Ja obczajam właśnie łóżeczka singlar łz ikei bardzo tanie są i opinie tez dobre może się skuszę zaoszczędzę trochę i kupie jeszcze sosnową skrzynie na zabawki 😉 wogóle nie drogie rzeczy mają tak do dzieci mam zamiar się wybrać za 2 tyg może bo teraz mam zjazd w szkole.
Podaje pare fajnych ofert;

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60161325/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00115751/ 😉
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10150287/ aż podejrzanie tani hmm.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70025318/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00173388/ fajna bo taka mała zgrabna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzuchatki.
Wczorajszy wieczór zakończyliśmy z przygodami bo wylądowaliśmy na izbie przyjęć... Tak, ze mną. Ok godziny 19stej dostałam silnych skurczów brzucha,do tego brzuch twardy jak skała. Myślałam,że może wzdęcia,więc dałam sobie spokój. Ból nie mijał jakąś godzinę i zmienił formę. Zaczęłam czuć mocne kopnięcia ! ale takie bardzo mocne kopniaki aż skręcałam się z bólu.Do tego doszły drgawki z zimna mimo braku gorączki!! Pomyślałam,że to chyba nienormalne,spakowałam manatki i razem z mężem pojechaliśmy do szpitala. A tam- pełen luz, myślicie że ktoś się szybko mną zainteresował? ha ! swoje odczekałam mimo braku kolejki. Z wielką łaską położna mnie zbadała, następne pół godziny szukała termometru dla mnie. Później posłuchała bicia serducha.Przy pierwszym urządzeniu nic nie było słychać.... Obie zielone ze strachu,ona szybko poleciała po drugi. Okazało się,że urządzenie było popsute. Na drugim słychać było idealnie 🙂 Niepokoiły mnie jeszcze te mocne kopniaki. Lekarz słuchajcie zbadał mnie na tym fotelu ginekologicznym jak krowę. Serio, czułam się jakbym poszła do weterynarza. Niby fajny, młody lekarz ale cwany 🥴 . oczywiście na koniec odesłał do domu i kazał iść spać. Rezultat- zrobili ze mnie kretynkę,nic konkretnego nie powiedzieli oprócz tego żebym łykała no-spę. 😠 😠 😠 Szkoda,że nie trafiłam na swojego ginekologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Brzuchaczki.
Tynka szok jak traktuja kobiety w szpitalu. Slyszalam od znajomej lekarki, ze teraz mlodzi lekarze to tacy cwani i pazerni na kase, ze szkoda gadac. Jak nie posmarujesz to cie tak traktuja. Ja jak pracowalam w pl, pierwszy raz w zyciu przeziebilam pecherz, uczucie straszne. Po pracy poszlam do apteki, farmaceutaka poradzila mi bym poszla do lekarza i wziela antybiotyk to mi szybko przejdzie, bo ona tego antybiotyku nie moze sprzedac bez recepty. Poszlam do alde-medu by zapisac sie do lekarza. Lekarz przyjmowal do 19 stej. Ale babeczka w rejestracji powiedziala, ze nie ma juz miejsc na dzis, jedynie moge prywatnie na 18 sta. Zgodzilam sie zaplacilam 60 zl tylko by mi wypisala recepte a nawet mnie nie badala. A to ta sama lekarka, do ktorej juz niby dzis nie bylo miejsc. Nie wiem po co co miesiac odciagali mi kase, dodatkowo tez bylam ubezpieczona. Chory Kraj. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,śliczne łóżeczko !! Ja ze względu na to,że mam łóżeczko w którym jeszcze ja spałam 😁 😁 kupię tylko dwa komplety ładnej pościeli. Te na allegro też całkiem fajne i niedrogie.
Co do wizyty- wkurzyłam się. Potraktowali mnie jakbym zdiagnozowała sobie raka mózgu na podstawie bólu brzucha. 😮 Czułam się jak kretynka. Oczywiście również podteksty co do mojego lekarza,że powinien mówić o ruchach dziecka w 21 tyg. CHORE !!! Gdybym czuła tylko mocne kopniaki nawet bym nie jechała,ale w chwili gdy ja to czując zginałam się w pół - pomyślałam,że coś jest na rzeczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jak tak czytam co Wy już macie zaplanowane to mnie to przeraża bo ja to jeszcze nie myślałam o wielu rzeczach. Chyba muszę zacząć przeglądać oferty sklepów z akcesoriami dla dzieci 😆. Ja zawsze wszystko robię na ostatnią chwilę nawet ślub i wesele zorganizowaliśmy w ciągu 2 miesięcy bez wcześniejszych planów i wszystko było suuper. Więc myślałam, że z zakupami dla dziecka też nie ma co się śpieszyć 😆 Napiszcie mi proszę czy wybieracie się do szkoły rodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka my też ślub w 3m-ce organizowaliśmy i też było super 😉 Ale z urodzeniem dziecka to co innego ... inaczej do tego podchodzę bo tak na prawdę nigdy nie wiadomo kiedy maleństwo zdecyduje się wyjść na świat i lepiej być przygotowanym... Moja kuzynka urodziła w 6m-cu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...