Skocz do zawartości

Shopping ;-) | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
dziewczynki prosze napiszcie jakie kosmetyki kupujecie lub macie w planie bo ja juz się zagubiłam ....... jedni mówią ze oilatum inni ze nie jedni ze sudocrem jest super inni ze za mocny prosz epodzielcie sie swoimi wizjami tego rodzaju zakupów 🙂

Na następnych zajęciach ze szkoły rodzenia będziemy mieć o pielęgnacji noworodka, więc może przyniosę jakieś newsy, w każdym bądź razie pani napomniała, że nie używamy już żadnych oliwek i zasypek, ale to chyba wszystkie wiemy. I że pępuszek pielęgnujemy tylko wodą, chociaż ja zakupiłam już z polecenia koleżanki Octenisept... a co tam będziemy sobie z mężem wszystko dezynfekować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 484
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meliska napisał(a):
marika321 napisał(a):
dziewczynki prosze napiszcie jakie kosmetyki kupujecie lub macie w planie bo ja juz się zagubiłam ....... jedni mówią ze oilatum inni ze nie jedni ze sudocrem jest super inni ze za mocny prosz epodzielcie sie swoimi wizjami tego rodzaju zakupów 🙂

Na następnych zajęciach ze szkoły rodzenia będziemy mieć o pielęgnacji noworodka, więc może przyniosę jakieś newsy, w każdym bądź razie pani napomniała, że nie używamy już żadnych oliwek i zasypek, ale to chyba wszystkie wiemy. I że pępuszek pielęgnujemy tylko wodą, chociaż ja zakupiłam już z polecenia koleżanki Octenisept... a co tam będziemy sobie z mężem wszystko dezynfekować 😁

to rozne szkoly sa z tym pepuszkiem, nam kazala przemywac spirytusem rozcienczonym lub octaniseptem.
co od oliwek to mozna ale jak oilatum to juz nie oliwka. zreszta na pewno same zobaczymy co naszym maluszkom najlepiej sluzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Laski a jaki krem na brodawki kupujecie?

bephanten

na piersi mam Maltan
a z kosmetyków dla dzidzi ma oilatum ,na buzie nivea baby, na pepuszek spirytus rozcięczony 2 do 1 jakby nie było najszybciej kikut wysycha i odpada, do przemywania oczu to zakupiłam w ampułakach sół fizjologiczną ale z doswiadczenia to bede przemywac przegotowaną wodą ,na dupcie sudokrem a linomag to jak sie ciemieniucha pojawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anika_77 napisał(a):
Na nosidełko do samochodu to kupiłam sobie taki śpiworek ,żeby nie cudować z kocykami przy wyjsciu ze szpitala
http://allegro.pl/edisa-spiworek-do-nosidelka-80-cm-certyfikat-i1886979930.html


Fajny bajer Anika_77 a i dziekuje za podpowiedz co do soli fizjologicznej, bo sie wczoraj zastanawialam, czy mozna ja czyms prostszym zastapic jesli nie ma zadnych problemow. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny rozmawiałam z położną którą uważam za bardzo świadomą z racji tego że ona wie praktycznie wszystko( ma taki pęd do wiedzy), z kosmetyków najbardziej polecała mi Johsona, ponieważ są od pierwszego dnia. Jeśli chodzi o Nivea to zwróćcie uwagę że jest napisane od 1 miesiąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Dziewczyny rozmawiałam z położną którą uważam za bardzo świadomą z racji tego że ona wie praktycznie wszystko( ma taki pęd do wiedzy), z kosmetyków najbardziej polecała mi Johsona, ponieważ są od pierwszego dnia. Jeśli chodzi o Nivea to zwróćcie uwagę że jest napisane od 1 miesiąca

A ja właśnie o tych z Johnsona czytałam, że najbardziej uczulają... ale wiadomo co dziecko to inaczej. Ja na początku kąpiele w Emolium, a do pielęgnacji na potem mam kosmetyki z Musteli (sis mi przywiozła) i tylko dokupię sobie kilka i będę miała całą, wypasioną serię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

happysad dokumenty!!!! koniecznie dowód ubezpieczenie 2 koszule nocne ponieważ ja miałam na początku jedna ale sie zaplamiła szlafrok kapcie i tu polecam majtki poporodowe a nie podpaski ponieważ po naturalnym 6 h po każą wstać a podpaska będzie się majtała
pomadka do ust powietrze suche w szpitalu gumka do włosów jak ma się długie komórka (koniecznie by nam mmsa wysłac ze zjdęciem) woda niegazowana chusteczki nawilzajace i zwykłe koszula do karmienia (mi nie była potzrebna ale Wam sie przyda pewnie) skarpetki bo zimno jest w nocy w stopy kosmetyki (pamietajcie bezwonne )chodzi o dziecko by nie musiało wąchac tych wszytskich zapachów 2 reczniki papier toaletowy recznik papierowy polecam podusie sobie bo przdaje sie naprawde

dla dzidzia nie wiem bo mi kazali tylko pampery i chusteczki narazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wieronika87 napisał(a):
happysad dokumenty!!!! koniecznie dowód ubezpieczenie 2 koszule nocne ponieważ ja miałam na początku jedna ale sie zaplamiła szlafrok kapcie i tu polecam majtki poporodowe a nie podpaski ponieważ po naturalnym 6 h po każą wstać a podpaska będzie się majtała
pomadka do ust powietrze suche w szpitalu gumka do włosów jak ma się długie komórka (koniecznie by nam mmsa wysłac ze zjdęciem) woda niegazowana chusteczki nawilzajace i zwykłe koszula do karmienia (mi nie była potzrebna ale Wam sie przyda pewnie) skarpetki bo zimno jest w nocy w stopy kosmetyki (pamietajcie bezwonne )chodzi o dziecko by nie musiało wąchac tych wszytskich zapachów 2 reczniki papier toaletowy recznik papierowy polecam podusie sobie bo przdaje sie naprawde

dla dzidzia nie wiem bo mi kazali tylko pampery i chusteczki narazie


Dziekuje Weronika...takie porady sa najlepsze, a nie tam jakies ksiązkowe 🙂 Musze w koncu te koszule kupic...szkoda mi na to kasy, bo w ogole w takich rzeczach nie spie i po szpitalu moge od razu do kosza wrzucic 😉 ale jak trzeba to trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wierna serii Ziajki, mam zamiar zaopatrzyc sie w te kosmetyki dla Maluszka...słyszałam świetne opinie i na forach i od kolezanek. Sa niedrogie i co najwazniejsze nie uczulają...wiec te wlasnie zakupie. Aaaa i jeszcze polecam wam Brzuszki stronkę na allegro gdzie zrobiłam wielkie zakupy...naprawdę bardzo rzetelny sprzedawca, trafilam przypadkiem, tanio,szybko i bardzo miło
http://allegro.pl/show_user.php?uid=17711672
kupilam tam wszystko dla siebie do szpitala i dla mojego klocuszka 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ja z gazetą dobra mama dostałam kosmetyk "bobini" hypoalergiczny do mycia ciala dla niemowląt od pierwszych dni życia 400 ml nie wiem czy dobry ale mozna od poczatku stosowac pisze no i chyba tani, słyszałam ze na Johnson\'s baby dzieci niektore mają uczulenie, zreszta ja kiedys mialam jakis zel do mycia ciała czy cos i stosowałam go ja i moja mama i dostałysmy świadu jakiegos całego ciała wiec poleciał do smieci i od tamtej pory tylko oliwki używałam tzn na sobie hah


moj brat mial bobini ale jak byl troszke starszy, wczesniej johnsona, ale tez slyszlalam o alergiach,
w szpitalu w dabrowie stosuja wlasnie johnsona ale to nie polozne wybieraly tylko pewnie przetarg wygrany i koniec. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...