Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

Julcia a u Nas pomimo tego ganiania z dokumentami na becikowe dostaliśmy wcześniej niż nam mówili bo Pani powiedziała że w po 15 czerwca będą a przyszły nam w tamtym tygodniu 🤪

idę złapać chwilę snu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam deszczowo 😞

U mnie krecha wciąż widoczna, ale trochę mniej niż w ciąży 🙂
Za to dziura po kolczyku i miejsce wokół – masakra, mega brązowa i wielka 😠 😠

Asienka
– gratki dla dwumiesięcznego Adasia 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 😘

Właśnie wróciliśmy z USG stawów biodrowych, wszystko cacy - obraz prawidłowy Ia w skali Grafa 🤪
Nie do końca wiem więc dlaczego lekarka, która potem oglądała wynik kazała szeroko pieluchować przez 6 tygodni... 🥴 🥴 🥴
Że niby wtedy będzie więcej miejsca do rozwoju stawów, ale przecież skoro wszystko jest w porządku to po co krępować malucha, tym bardziej, że ma już dwa miesiące i kopie nogami jak szalony - to mu chyba bardziej pomoże w rozwoju niż unieruchomienie. No i te ćwiczenie które zaleciła - wyginanie dziecku nóżek na siłę (tak to wyglądało jak pokazała)... Jak zapytałam czy tak mam na siłę robić to powiedziała że to nie jest na siłę bo to normalne że dziecko stawia opór... ! 🤔
Fizjoterapeuci mówią że nic na siłę i nie krępować ruchów i pozwolić dziecku się swobodnie rozwijać 🙂
Będę nosiła w chuście na żabkę, to wspiera rozwój bioderek 🙂
(dodam tylko że pani lekarka nie pozwoliła w chuście, pytam czemu, a ona - bo tak)

Julka – kciuki za wasze bioderka 🙂

a becikowe już przyszło 🤪
a nawet dwa, bo jeszcze dostaliśmy z gminy 🤪
do kolekcji brakuje tylko socjalnego 😉
no i przyszedł zwrot podatku i wypłata z PZU w związku z urodzeniem dziecka...

i przez chwilę byliśmy bogaci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia dzieks 😉

no my tez musimy sie zabrac za to becikowe ...
kasa zawsze sie przyda

a sluchajcie ...
chce kupic mate edukacyjna dla Malucha
ale w ogole warto ? jak myslicie ? i jaka ?
sa jakies lepsze i gorsze czytalam 🙃
zielona jeszcze w tej kwestii jestem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta - nam fizjoterapeutka mówiła, żeby dla dobra dziecka wybierać te z dolnej półki, tzn im mniej wybajerzone tym lepiej. Bo nie można za bardzo stymulować dziecka, bo ono wtedy nie wie o co kaman jak przy każdym najmniejszym ruchu coś szeleści, piszczy, gra lub wyje; stary by oszalał o co dopiero taki maluszek 😜
Poradziła żeby nie zawieszać na raz wszystkich zabawek i po prostu co jakiś czas zmieniać i żeby tylko jeden kawałek maty szeleścił 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie za dobrze. Michałek nie chciał mi na wadze przybywać. Przez 7 tygodni nabrał tylko 400 gram. A ja uważałam że mam dużo pokarmu bo po karmieniu zawsze jeszcze sprawdzałam czy coś jest. Doła załapałam, bo od razu sobie pomyslałam że marna ze mnie matka jak dziecka nie potrafie wykarmić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja chyba oszaleje 😞 moja Dziecko jak nie szalało w sobotę cały dzień i spało po kilka minut tak od wczoraj non stop śpi 🤢 telewizor gra a ona śpi no ja nie wiem co się dzieje.Napiszcie że Wasze maluszki tez mają takie dni i lubią długo spać. Już sama nie wiem co jest gorsze czy jak Mała tak marudzi czy jak śpi tyle 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia głowa do góry bo u mnie jak Mała płacze to Tesciowa zaraz jej choroby wymyśla a mnie krew zalewa dosłownie i w przenośni 😉 Jesteś super Mamą 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokarmiam go sztucznie NAN-em 1. Spokojnie 90 wypija i czasami go jeszcze po tym musze cycem dokarmić. Staram sie na zmiane raz piers raz butelka.
Mozecie jakas herbatke laktacyjna polecić bo chyba by mi sie przydała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Teściowa to mnie już wkurw... Mam jej po dziurki w nosie. Mam ochote stad uciec. Byłam z nia sama przez 8 tygodni. Szok. Dziwne ze sie nie pociełam.
Tatusko wrocił w sobote z niemiec ale tam gorzej z praca niz w polsce. Jak ja juz jestem tym wszystkim zmeczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia, skoro sprawdzałas i masz mleko, moze to była kwestia, ze mały źle ssał, bo np był za płytko przystawiony; może masz możliwość porozmawiania o tym i pokazania jak synek je doradcy laktacyjnemu albo dobrej położnej (nie takiej co załatwi sprawe od reki - mało mleka). Naprawde warto. Może uda się nie dodawać butli, bo to początek bardzo krótkiej drogi do zakończenia laktacji.

A matką jesteś super, dla Michałka nikt nie będzie lepszą mamusią;
a już na pewno nie teściowa dobra rada!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia rozumie Cie doskonale też mieszkam z teściową ale mówię prosto z mostu że NIE i już!!! Ostatnio podeszła do łóżeczka jak mała grzecznie sobie leżała i przekręca ja na brzuszek bo chce zobaczyć jak główkę podnosi, powiedziałam jej że ma mi dziecka nie ruszać jak jest grzeczne i nie przekręcać na brzuszek bo ona tego nie lubi a ja chce chwilę odpocząć a nie zaraz nosić Małą na rekach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o bogusia witaj!!!

ilona moja miewa takie dni, ale zazwyczaj są to akcj na dworze, tam spi jak zabita 🙂

co do teściowej to ja ostatnio moją zgasiłam, bylismy na obiedzie niedzielnym i po skończonym jedzeniu wszystcy się rozeszli a baby do kuchni myc gary, no i mój michał wchodzi i pyta gdzie niunia, odpowiedziałam że w pokoju na górze została, a on na to tak sama, może za mną tęskni idę ja zobaczyć. Na co teściowa, boże zostawcie ją w spokoju za chwile nic nie zrobicie tak ją rozpiescicie, po co ją tak doglądać przecież spi, nic jej się nie stanie, a jak sie obudzi i zacznie płakać to niech placze, dwójkę dzieci wychowałam, nie przytulałam za często bo potrzeby nie widziałam, przestancie ja wam mówię, bo będziecie mieć kłopoty. Wypowiadała te słowa tym swoim wszystko wiedzącym wkurwiąjącym tonem 🙂 więc ja wycierając kolejny talerz- to po co mama dostaje szału jak Maja płacze i każe nam od razu coś robić żeby przestała, nie wie mama że dziecko tak komunikuje się ze światem.
potem jeszcze było kilka jej mądrości życiowych a ja puściłam je koło uszu, jedyne coże nie patrze na nią codziennie, ewentualnie raz w tygodniu 🙂 więc Tobie Bogusiu współczuje
mogłam się rozpisać bo babel spi 🙂 ale ok wracam do sprzatania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie nie radzi z ssaniem bo mocno mi rani brodawki. szybko zawsze zasypia przy piersi i to tez moze byc to. Mam tez mniej pokarmu bo odciagam zaledwie 60. Spróbuje moze herbatka mi pomoze.
Michałek taz nie lubi na brzuszku lezec chyba ze na moim 😉
Ostatnio stekała ze ona juz w 3 miesiacu dziecku podawała soczki czy cos innego. Krew mnie zalewa jak jej musze małego na chwile zostawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym noszeniu to codziennie prawie steka. Wczoraj wlazła nam do pokoju i sie pyta przemądrzale czemu dziecko nie w łozeczku, bo sie przyzwyczaji i bedziemy miec problem. Kiedys nie wytrzymam i jej powiem zeby sie odwaliła.
Jak bedzie problem to my go miec bedziemy i nic wiedzmie do tego. Jak bede miec okazje to natychmiast wyjezdzam z małym do mojej rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja tesciowa tez mnie wkurza, bo zabiera mi mlodego jak tylko placze i tuli i zachowuje sie jak jego matka 🤨 a ja czuje sie jak niepotrzebna matka 😠
powinna brac go wtedy kiedy ja tego chce, coraz bardziej ma do niej o to zal i chyba zaraz jej to wygarne.

maly od dwoch dni zero kupy, ech mam nadzieje ze dzis zrobi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...