Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A miałam was pytać!!!!
moja Nadia odkąd podaje zwykły bebilon a nie dla alergików zaczęła chrapać.
Coś mi sie wydaje że mimo braku wykwitów na skórze to też może być znak uczulenia. Napiszcie dziewczyny jak wasze bobasy reagują na zwykłe mleko - może któraś z was miala taki przypadek.
Jutro ide do pediatry niech profilaktycznie osłucha bo to strasznie głośne sapanie z chrapaniem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mama czyta i Lenka też zaciekawiona co tam Ciotki piszą ciekawego 🙂 czekamy na tatuśka jak wróci z Wrocławia bo my jednak nie pojechałyśmy bo miałam złe przeczucie a u mnie zawsze sie sprawdza wolałam nie ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witojcie mamusie 😘
hehe tesciowe ale zapodalyscie temat moj ulubiony 😁 😉
bogusia jestes najlepsza mama dla michalka niczym sie nie zamartwiaj
ja ostatnio korzystajac z obecnosci mojej mamy i tesciowej maialm tak zly nastroj ze sie na nich wyzylam slownie 😜 wciaz tylko szczerze dooradzaly a ja "przestancie mi narzucac co mam robic z wlasnym dzieckiem pozwolcie mi samej zadecydowac" popatrzyly na siebie i juz nic nie mowily. moja tesciowka codziennie mnie odwiedza ale juz sie przyzwyczailam posiedzi ze 2 godz i leci a przy dziecku czas szybko leci wiec jakos nie stekam a czasem nawet sobie wyskocze do osiedlowych szperkow a ona malego przypilnuje, z reszta jak do szkoly lece to tez z malym siedzi bo moj maz nie zdazyl sie nauczyc obslugi dziecka a juz sie oduczyl 🤢 tylko praca praca wlasciwie tylko kapie malego i nic wiecej przy nim nie robi bo non stop zapitala w firmie 🤢
ja mordke smarowalam na spacery bambino ale kicha maly dostawal jakies ypryski teraz smaruje oilatumem ale musze pomyslec o jakims faktorku bo maly juz brazowieje.
zakladka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok chachar wykapany i chyba juz spi, bo niania dźwięków nie wydaje
właśnie nastawiłam całą pralke pluszaków które dzis znalazłam na strychu po dzieciakach mojej siostry 🙂
Majka mając miesiąc ważyła koło 4100, z wagi urodzeniowej 3500 przy wypisie ze szpitala 3270 🙂 ale teraz wydaje mi się że z dnia na dzień jest coraz cieższa 🙂
drogie Panie może uzywacie ale polecam kojacy krem na odparzenia z Nivei, teraz stosuję go na przemian z sudocremem a dupcia jest przepiękna, a i z chusteczek pampersa przeszłam na Nivea soft&care, po pierwsze super pachną, a po drugie nie sa tak wilgotne jak pampersa skórka Majce nie parcieje (tak nazwała to pani doktor, między pachwinkami miała bardzo szorstkie)
ok meżuś przyjechał ze świezym chlebkiem więc mykam
dobranoc najlepsze mamusie świata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nasz Gutek ma bardzo szorstkie kolanka, nie wiem od czego... 🤨

Gut wychodząc ze szpitala ważył 3300, po miesiącu 4300, a po dwóch 5400 😆
i jest równo w 50 centylu 🙂
Nie wiem natomiast jaki jest długi, będzie zmierzony dopiero na drugim szczepieniu
sama jakoś nie radzę sobie z centymetrem i jego fikającymi syrkami 🥴

też mówię już dobranoc mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... moja tez wykapana, lezy i patrzy wielkimi galami 🙂
my tez chusteczki Nivea teraz uzywamy a na tylek po kupalu Linomag lub masc, ktora nam lekarka przepisala ... i tyle ...
dupka milutka bez odparzen ... do calowania 🙂

wkurzylam sie tylko bo patrze a moj Budda 😉 w tej faldce pod broda ma czerwone ...
przegapilam to bo do tej pory wielu faldek nie miala 🙂
teraz gimnastyka normalnie zeby jej tam posmarowac
i oczywiscie zawsze w tym czasie ryk 🤢
no, ale walczymy zeby odparzenie sie nie zrobilo ...
bo wowczas to dopiero bedzie histeria 🤪

a tak w ogole to ja tez juz dobranoc napisze
no to dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski dzisiaj po szczepieniu, bylo placzu troche ale pani pielegniarka mowi ze i tak bardzo malo plakala z porownaniu z innymi dziecmi 🙂moja dzielna dziewczynka
wazy 4500 g z 3185 wyjsciowej a mierzy 61 🤪 🤪 🤪 🤪, niektore ciuszki na 56 sa za male niektore za duze a niektore na 62 juz nie zalozy bo tez za małe 🥴 🥴 🥴
spadam spac
a i pani doktor na katarek wypisala nasivin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam i też się dobranockuje. Nadal mam lekkiego doła przez wagę małego. Za 2-3 tygodnie pójdziemy do kontroli wagi to może się uspokoje. Cieszy mnie tylko to że ma wilczy apetyt i nawet co pół godziny by coś chciał jeść - choćby kilka łyczków.
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuszki 🙂
Ksawi ma czasami fochy tzn. jest najedzony, przewinięty i się zaczyna zanosić..biorę, przytulam, daje cycka, noszę, śpiewam, masuje brzuszek i nic..no i niestety muszę się przyznać, że wtedy, jak już nic nie pomaga odkładam go do łóżeczka włączam muzyczkę i go zostawiam aż sam się uspokoi... teraz też tak zrobiliśmy..właśnie zaczyna przysypiać..

Suanach nie martw się, lekarz szybko rozwiąże problem..najważniejsze żeby z Lenką nic nie było..a pępek strasznie długo nosi swoją drogą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuszki 🙂
Ksawi ma czasami fochy tzn. jest najedzony, przewinięty i się zaczyna zanosić..biorę, przytulam, daje cycka, noszę, śpiewam, masuje brzuszek i nic..no i niestety muszę się przyznać, że wtedy, jak już nic nie pomaga odkładam go do łóżeczka włączam muzyczkę i go zostawiam aż sam się uspokoi... teraz też tak zrobiliśmy..właśnie zaczyna przysypiać..

Suanach nie martw się, lekarz szybko rozwiąże problem..najważniejsze żeby z Lenką nic nie było..a pępek strasznie długo nosi swoją drogą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisałyście o wagach dzieciaczków..nasza kluseczka przy wypisie ze szpitala ważyła 3770g, w drugim tygodniu 4300g, a w trzecim (4dni temu był u lekarza) 5100g.. to chyba przez to, że go sztuczny dokarmiam bo sama mam mało pokarmu ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do bioderek u malego jest Ib i doktorek powiedzial, zeby nie krepowac ruchow malego, wiec juz od dnia wizyty nie pieluchujemy go dodatkowo tylko pozwalamy mu swobodnie fikac, i powiedzial, ze pielucha i tak nic nie da jesli bylaby duza wada bioderek.
co do wagi to maly urodzil sie z waga 3140g, przy wyjsciu ze szpitala mial 2970g, po dwoch tygodniach 3800, jak mial miesiac mial 4500 a teraz bylismy w piatek jak mial 7 tygodni i mial 4900g, ale dzis zauwazylam, ze mam jakby mniej pokarmu bo mi wkladki nie przeciekaja, a zazwyczaj to sie moczylam w nich 😜
chyba musze kupic ten bobotic, bo maly ma chwile kiedy prezy sie i placze, moze to mu pomoze.

dzis od 14 spal tylko po kilka minut wiec jak po kapieli go nakarmilam to usnal o 21.40 i tak spi sobie, moze dzis padnie rekord i bedzie spal wiecej niz 3 godziny, oby

wiec mykam do mezusia sie przytulic, bo jutro i tescie i maz maja na rano do roboty i jestem z Igorkiem sama w domu, heh

dobranoc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo, aż mi głupio wklejać takie foty ale inaczej nie osiagne spokoju mimo, iż lekarz powiedział, ze to ten trądzik noworodkowy i nic na to nie poradzę, mogę tylko improwizować jakieś maści, kremy i inne gówna, a nóz coś zadziała, a najprędzej zejdzie samo.
czy Gutek miał coś takiego?
[URL=http://img39.imageshack.us/i/pryszczyk.jpg/][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/9562/pryszczyk.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img229.imageshack.us/i/pryszczyk1.jpg/][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/253/pryszczyk1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

ja już nie wiem co robić i wydaje m się, ze to jednak dopiero osiąga apogeum bo wczoraj jeszcze np. nie miał na uszach a dziś już tak i jakby schodzi mu to na klatkę piersiową i tam zaczyna wywalać.
😲 😲 🤔 🤨
JESTEM ZAŁAMANA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek 🙂
wszytskiego najlepszego dla naszych dzieciaczkow najpiekniejszych na swiecie 😘
anka moj cos takiego mial na uchu w dodtaku jakby ropialo i smierdzialo takim bridem z ucha 🤢 smaruje oilatumem i zeszlo czesto robi mu sie to pod broda i na szyjce. do kapieli wlewam 2 nakretki oilatum potem kremuje i w miare jest okej, mi polozna powiedziala ze to skaza bialkowa i mam zakaz jedzenia bialka ale ja i tak nie jadlam wiec wymyslila ze to jeszcze z ciazy wychodzi 🤢
mysle ze cierpliwosci i dzieciaczki nasze sie oczyszcza, ja walcze z sucha skora na glowie z ciemieniucha i czerwonymi plackami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...