Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzięki laski.
u nas tyle "bodźców", o których mogą świadczyć te częste i teraz juz luźne z mała ilością śluzu kupy.
ale stawiam na zęby.
maruda jak cholera i spać nie chce.
przewinęłam juz dziś chyba 5 ą kupę od rana.
coraż rzadsze i mniej.
teraz to juz taki kleks. kolor normalny, smród jak zwykle.
no nic idę lulać, moze zaśnie bo ryczy, a nie spał jeszcze od rana 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sprawdzam czy mlody znow kupy nie zrobil, patrze nie ma, ubieram rajtuzy i prosze panstwa wlasnie jest produkowana kupa nr 3 😜
jestem u mamy, myslalam ze wzielam za duzo pampersow, a jak tak dalej pojdzie to bede musiala leciec kupic pampersy, bo do domu wracam jutro po poludniu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje Miśki dwa
[URL=http://img808.imageshack.us/i/1610101749.jpg/][IMG]http://img808.imageshack.us/img808/7339/1610101749.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A tu Michałek uczy się administracji
[URL=http://img522.imageshack.us/i/1810101203.jpg/][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/8473/1810101203.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie poniedziałkowo

Wpadam do Was z zapytaniem o rozszerzanie diety Waszych Maluszków. Co z normalneg domowego jedzenia już podajecie? Ja nie wiem od czego zacząć i na razie moje Małe jadą na mleku i słoiczkach, czasem dam im troche chleba, świeżych owoców albo kalafiora. Pytam, bo kumpela daje swojemu synowi, o 1,5 miesiąca starszemu od moich dosłownie wszystko. od 4 mies je rosół, od 6 chyba nie pije mleka modyfikowanego tylko manne na krowim mleku, pije Kubusie albo jakieś syropy do rozcieńczania "dla dorosłych", zajada sie chipsami,parówkami, czasem jak je słoiczek to mu się go maagi doprawia, i żyje... Ja jakoś nie jestem na tyle głupia/odważna, bo nie wiem jak to nazwać i wolę zapytać się o radę moje Kwietniowe Siostry 🙂 Wspomóżcie radą proszę 🙂

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a czy Wasze dzieciaczki jedzą gruszki, winogrona? Lena je uwielbia kroję jej w grubsze paski gruszkę i kładę na tacce od krzesełka zajada strasznie to samo winogrona obieram ze skórki kroję na pół i wyciagam pestkiCzasem ma problemy z złapaniem w łapke bo się ślizgają to jej podaję do buźki ssa je a jak ma za duży kawałek to wypluwa. Wczoraj na imprezie zrobiła taką awanturę o winogrono aż wszyscy byli w szoku 🤪 ja się obijałam a Ona chciała i koniec. Musiałam przegryzać na pół i tak jej dawać do ssania bo inaczej płakała a cyca małpiszonek nie chciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziaa ja nie popwieram takiego karmienia niemowląt jakie robi Twoja koleżanka. Można dorosłe jedzenie zmienić na jedzenie dla dzieci. Ja na talerzu u siebie zawsze mam marchewę na parze lub ziemniaczki,buraczki,brokuły,kalafior i kawałek ugotowanego mięska. Za mięsko Lenka jeszcze nie łapie ale za warzywka chętnie. Siedzi u mnie na kolanach podczas obiadu albo w krzesełku obok i wtedy wyciąga łapkę a ja jej podaję jak nie trawię w jej gust to ląduje na podłodze ( ku uciesze dywanowców) i podaję inny kawałek zazwyczaj chętniej je marchewkę i buraczki potem ziemniak a brokuły są blee ale może kiedyś je polubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Filip tez w ciagu dnia gardzi mlesiem.

Ja to w ciagu tygodnia mam malo czasu zeby mu dawac jakies nowowsci ale moja mama z siostra zapoznaja go z nowinkami.

Tak jak isalam babcia daje mu herbatke z kubka, wcina ziemniaczki razem z nimi jak jedza obiad, bułki i skorki od chleba uwielbia, posmakowal brzoskwini, banana itp.
Ja wychodze z zalozenia ze maluch musi wszystkiego posmakowac bo nie chcialabym w nieskonczonosc jechac na sloiczkach.
Takze mysle ze jak mlody skonczy rok to nie bedzie problemu zeby podawac mu normalne jedzenie.

Moja mama opowiada ze jak moja siostra miala 4 miesiace to babci adala jej do sprobowania grochowki.
Żyje i ma sie bardzo dobrze 🙂
Takze nalezy podchodzic do tego z rozsadkiem a krzywdy dziecku nie zrobimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonab a jakie mięsko gotujesz? Np pierś? I też przyrządzasz na parze czy gotujesz normalnie w wodzie? Jeśli w wodzie to samo mięso czy z jakimiś dodatkami, żeby wzbogacić smak? Wybacz lawine pytań, ale kompletnie nie mam pojęcia jak się za to wszystko zabrać... Patrze po internecie, ale tam co strona to inne poglądy mają, a Wam Kwietniówki ufam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie popieram takiegio karmienia. Dla mnie to nieodpowiedzialne dawać dziecko chipsy w tym wieku i przyprawiać dziecku słoiczki. Za pare lat to dziecko bedzie jadło tylko fastfoody i wszystko bedzie mocno dosalać i dosładzać. Chipsy w końcu to sam tłuszcz i konserwanty a maggi to napewno produkt naturalny nie jest. A zagęszczony sok to pewnie kg cukru. Owszem ja jestem za dawaniem dziecku powoli dorosłego jedzenia ale bez przesady. Wszystko powoli i z głową.
Coś mi się wydaje że ta koleżanka to wszystko pod swój smak robi i swoją wygodę. Bo jej się zwyczajnie nie chce. dziecko dla mnie samo powinno odkryć to co lubi i wyrobić sobie smak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziaa ja gotuję pierś z indyka bo nie jest taka sucha lub gotuję nóżkę z kurczaka w samej wodzie lub wodzie z marchewką. Lenka jeszcze tego mięska nie je nie więc zjadam ja.Chociaż uwielbia gryźć kostkę z nogi od kuraczaka...ssie ją jak szalona dzięki czemu wysysa z kosteczki wszytsko co najlepsze. Próbowałam jej dać mięsko z tej nóżki mały kawałeczek ale wypluła. Aha obieram skórkę z mięska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co myślicie o podawaniu dzieciom domowej zupki, na mięsie, np krupniku czy rosołku, ale bez doprawiania? czyli rzucam mięso, marchewkę czy co tam i np kasze czy kluski zanim i doprawię solą czy pieprzem podać dziecku? ewentualnie jakims kleikiem zagęścić czy coś? A ziemniaki, które jecie do obiadu podajecie czasem? Pytam bo one na osolonej wodzie sa gotowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonab ślicznie dziękuję 🙂 musze lecieć do sklepu po składniki i dziś spróbujemy 🙂 Aha jeszcze jedno, te marchewki, mięsko ziemniaczki podajesz jako normalny posilek czy przekąska? Ja karmie modyfikowanym mlekiem i musze sie trzymac pewnych norm, tak mi tu przynajmniej mówią, więc pojawia sie kolejny problem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziaa to jest na obiad na przekąskę podaję jej owoce lub chrupki kukurydziane.Powiem Ci że miałam panikę jak przed wprowadzaniem jedzenia ale jak już zaczęłam i zobaczyłam że Lenka tak smacznie wcina i chętnie więc stwierdziłam że najwidoczniej moje mleczko już nie wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz rozkład dnia

7- pobudka i cyc
10- śniadanko cyc
13- owocki a potem dojadamy cycem
16- jemy wszyscy razem obiad łacznie z psiakami pod krzesełkiem Lenki 😉
19- kolacja kaszka 60ml i cyc

W nocy
21-cyc
24-cyc
2-cyc
5-cyc
ale te cyce to bardziej przytulanka niz jedzenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphi nie pisz

ja żałuję że miałam poród wywoływany 😞 mogłam poczekać bo różnica między terminem a porodem wywołanym była 2 dni.Mam żal do położnej że się spieszyła że nie powiedziała mi co robić, że ich tyle było i każdy coś mówił a ja miałam panikę że ich obrzygam i na tym się skończy. Następny poród to będzie w domu z położną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...