Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja znalazłam dobra porade jak nie wstawac czesto siku musze wyprobowac jak tylko mi sie zachce

Ciągle w toalecie

Tak się niestety dzieje w ostatnim okresie ciąży. Rosnąca macica uciska na pęcherz i sprawia, że ma on teraz tylko 1/3 swojej wcześniejszej pojemności, przez co tak często daje on o sobie znać.
Praktyczna rada: będąc w toalecie obejmij swój brzuch od dołu obiema rękami i lekko podnieś go do góry. Twój pęcherz opróżni się w ten sposób całkowicie i będziesz miała na dłuższą chwilę spokój. Zmniejszenie ilości przyjmowanych napojów nie jest dobrym pomysłem. Twój organizm potrzebuje teraz 2-3 litry płynów na dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klapi masakrycznymi bym ich nie nazwala...jeszcze nie 😉 zapobiegawczo żrę te różne, co mają pomagać i oby podziałały.
ja na szczęście nie podszczywam, ćwiczę mięśnie Kegla Megla 😉

Sztunia pochwal się koniecznie szafą trzydrzwiową 😉

Iskra poci sie i to sporo, nawet ostatnio antyperspirantu używać tam zaczęłam i małż ma polewkę ze mnie 😉

Emilka super porada, na pewno wypróbuję, bo nocki są ostatnio ciężkie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NY ja też mam łożysko z przodu, ale te kopniaki to w boczek dostaję stąd je widać 🙂 ostatnio coś wytknęła, chyba nóżkę i tak z pół minuty trzymała, aż kształt było widać 😁

cieszę się, że harce Bobka wam się podobały i że je w ogóle widać przy tej jakości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka,
wróciłam od lekarza i wszystko w normie.
mam tylko nietolerancję tj pieprzonej glukozy i ścisła dieta.
a ta karta to za co ?! 😞 😞
akurat, jak na złośc, apetyt mi dopisuje.
mam na plusie 15 kg i pan doktor powiedział, ze jeszcze z 5 kg to wrzucę 🥴
stwierdził, ze mam się tym nie martwić bo do małych dziewczynek to ja nie należę i tyle będzie ok.
pociecha to marna, ale cóż ☺️ 🙂
klapi, pytałam odnośnie tych bóli (jak na okres) i powiedził, ze jeśli trwa taki ból dłużej niż 10 minut to należy wziąc nospę.
jeśli te bóle są naprawdę częste to nawet do 3 x dziennie po 2 tabletki nospy kazał brać.
jakieś drobne skurcze czy twardnienia brzuszka na dole są juz teraz normalne, jeśli nie przkraczają liczby 5 dziennie i długo nie trwają.
oczywiście będzie ich coraz więcej 🙂
młody leży główką w dół, serduszko wali na medal i za tydzień robimy usg 🙂
a teraz idę was doczytać moje maleńkie bąbelki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witojcies Brzuchate 🙂

Ja tez po wizycie. Niestety znów coś jest nie w porządku z pierwsza Dzidzią... W związku z tym KTG dalej co 2 dni przez cały ten i następny tydzień... masakra, męczą mnie te już te wizyty, ale co zrobić... mam tylko nadzieje, że tym razem będą trwały krócej niż półtorej godziny...

Dziś jestem słaba jak cholera, jak leżałam na USG to prawie zemdlałam. Dzidzia druga wpycha mi plecy pod żebra z prawej strony i uciska płuca, przez co mam problemy z oddychaniem. A boli jak nie wiem co... Mimo to to i tak piękne uczucie 🙂

Ania filmik świetny 🙂 szkoda, że ja nigdy nie mogę trafić na ruchy jak mam aparat pod ręką 🙂 U mnie tez potrafią dać niezły występ, zwłaszcza jak zbiorą się we dwie 🙂

Ja miałam badanie na HIV, u nas to obowiązek. Poza tym tylko raz krew i mocz na początku ciąży. Do tej pory żadnych innych 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...