Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć wam 🙂

U nas dzień zapowiada się słoneczny i przyjemny,po obiedzie ide z Julka na spacer.Ja brzuch dotykam jak się ukąpie i czuje już wypukłość do kreski w podbrzuszu.Natomiast rozpiera mnie duma że nieprzybrałam na wadze ani grama.Julcie urodziłam 10 dni po terminie i moja waga była katastrofalna przybrałam 25 kilogramów.

MIłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam troszkę stracha, choć staram się myśleć pozytywnie 🥴
W niedzielę zaczęłam krwawić i wylądowałam na patologii ciąży, ale nie chciałam zostać w tamtym szpitalu i pojechałam na izbę do innego. Tam zrobiono mi badania i nie znaleziono bezpośredniego powodu krwawienia, dostałam tabletki na podtrzymanie ciąży i bezwzględny nakaz leżenia w łóżku. Zaraz idę do mojego lekarza. Mam nadzieję, że powie że wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo w takim razie czekamu na dobre wieści i trzymamy kciuki 🙂
Te nasze brzusie wytęsknione 😁 Mnie też czasem zaswędzi, ale najgorzej swędzą mnie... piersi 😁 I rosną jak szalone !!! od samego początku ciąży, ja już sobie wyobrażam siebie w 9 mscu 😉 I z wielką radością zauważyłam, że przytyłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo trzymamy kciuki za ciebie i twoje malenstwo.
Napewno będzie dobrze,napisz koniecznie.


Mnie swędzi blizna po cesarce,ja i mąż głaszczemy brzuszek ,mówimy do niego 🙂
ale najlepiej wychodzi to mojemu synkowi 🙂on poprostu uwielbia mnie po brzuchu całować,głaskać,mówi że się doczekać nie może,że ma misia dla dzidzi 🙂

ciekawe jak to będzie naprawdę jak się urodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 a ja bylam wczoraj na wizycie kontrolnej u lekarza gin i nie robil mi juz usg dopochwowego. Powiedzial, ze plod juz jest duzy i sie juz od tego czasu robi tylko usg brzuszne.

a pisalam wczoraj, ze zobacze malenstwo 🙂

no ale mam filmik z koncowki 12 tygodnia, taki dłuuugi, że moge się napatrzec na dzieciatko, jak np. dosięgało ręka swojej nóżki, jak kładło raczki na twarzy, jak sie obracało ... jak biło serduszko 🙂 🙂

Tylko na wczorajszej wizycie lekarz zbadał mnie na fotelu, sprawdzil jak szyjka macicy (jest ok, ponoć mała ale mocno scisnieta), rownież pojezdził słuchawką po brzychu i wyłapał tętno dzidzi i z mężem słyszelismy ponownie jak szybko bije (ponad 140/min).

a dopiero zobacze dzidziusia za 7-8 tygodni na usg brzusznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj mialam jakas schizme-wszedzie widzialam blizniaki 🤨 nawet na meila dostalam jakis link -ciaza bluizniacza zaopatrz sie w wozek,wzielam gazete a tu-blizniaki jednojajowe:laugh: :laugh: :laugh:
JA CHCE JUZ PONIEDZIALEK I usg 🤢 🤢 🤢 nie moge sie doczekac zazdroszcze,ze juz widzialyscie swoje kruszynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo trzymam kciukaski
Iskierka na pewno syn bedzie szczesliwy jak rodzenstwo przyjdzie na swiat, jesli tylko teraz ma juz tak fajne podejscie i kontakt z brzuszkiem to potem bedzie tylko lepiej, bedzie dumny ze ma siostre/braciszka i wszystkim bedzie opowiadal ze ma malego dzidziusia w domku 😉
odnosnie blizniakow to ja marzylam ze lekarz potwierdzi moja ciaze i powie ze to ciaza blizniacza ale usg wykazalo ze to plod pojedynczy zywy i tak radosc byla wielka mimo ze nie podwojna :P
maygirl ja nastepna wizyte bede miec w 16 tyg wiec mozliwe ze juz tez nie bede miala tego usg dopochwowego ale moze bedzie mial usg to brzuszne wiec jakas nadzieja pozostaje. tym bardziej ze moj maz nie byl ze mna na zadnym badaniu i moze teraz by mi sie udalo go namowic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asienka1 - no zabierz mezulka, zabierz - to fajna sprawa zobaczyc dziecko na usg, posłuchac bicia tętna ... na mezczyznie robi to wrazenie . A jaki dumny jest i zadowolony przede wszystkim :P

elkka - he he, fajnie jakbys miala ciaze blizniacza, bylaby juz gromadka dzieci (masz dwie coreczki, jak widac po suwaczkach). Poza tym bardzo fajniutko, ze mowią do brzuszka i pokazują Twoje pociechy brzuszkowi, jak ladnie maja czyste zeby, mowia co by sie jemu przysnilo... SUPER 🙂 [oklaska dałam 😁 ]

U mnie w 12 tyg na usg lekarz zauwazyl ... druga owodnie. W jednej normalnie jak od pierwszego usg - rosnąca dzidzia, a ... drugi worek pusty, tylko jakas zarysowana w nim przestrzen. Ja wczesniej mialam krwawienie obfite i zrobil sie skrzep, a takze w worku zauwazalnie zbierala sie woda. To moze byc przyczyna , iż na samym począteczku mogla byc to ... ciaza mnoga, jednak jak w wielu przypadkach bywa, ze tylko jeden płód, silniejszy przezywa, a jednemu zarodkowi sie nie udaje..byc moze stad ta druga owodnia zostala i przez silne krwawienie sie oproznila....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...