Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale maie humoer od rana.
Teściowe i hallowin 🙂

ja juz wstawiłam pranie, właczyłam zmywarke i ogarniam.

Bo ja mam w domu mistrza świata.
Brzydki jest mistrzem świata w robieniu bałaganu i zamierzam go wystawić na oplipiade.

W naszym mieszkaniu mam tylko 5 metrów do ogarniecia tu ponad sto.
Brzydki u Dziadków na cmentarzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapoucha chyba każdy facet bałagani 🙂 wystarczy że do domu wejdzie i jest 🙂
Wczoraj posprzątałam aż błyszczało a dzisiaj bałagan ale ja tego nie ruszam robię sobie wolne.

Sylwcia to pomidora zjedz jak masz 🙂 a jak nie to już wysyłam szklaneczkę soczku 🙂 [img size=288]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/sok_pomidorowy_popup_watermark.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie dzisiaj obsikał mój kotek, który jutro skończy 5 tygodni... to chyba na szczęście 😉 Zauważyłam, że siedzi sobie taki skupiony na dywanie, więc go podniosłam, na moje nieszczęście brzuszkiem do góry, a puścił na mnie taką cienką strużkę siusiu... sikał tak przez dobrą minutę, jak nie dłużej, ale pozwoliłam obsikać moją bluzę do końca, bo ją łatwiej wyprać niż dywan, który śmierdziałby potem przez długi, długi czas ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Rosnace Brzuszki 🙂

Nie bylo mnie tydzien a tu ponad 130 stron zaleglosci w czytaniu 🤪 !!!

I dwa pytania na starcie:

- w ktorym tyg najwczesniej czulyscie ruchy malenstwa ?
( bo u mnie cisza 🥴 a juz czekam i czekam ... )

- chodzicie juz na jakies baseny, joge itp dla ciezaroweczek ?
( warto ? ) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta, ja poczułam w 15 tyg. ale było to tak delikatne, ze sama nie wierzyłam, że to moja kruszyna.
Pewności dodało to, że z każdym dniem wydawało się ociupinkę mocniejsze.
15 tydz. to bardzo wcześnie i chyba rzadko się zdarza a do tego chyba wyjątkowo trzeba się wsłuchiwać w swoje ciało bo inaczej zwyczajnie się przegapia.
w 17 tyg. już chyba częściek kobiety wyczuwają - średnio.
Podobno dużo zależy od tuszy mamusi, im szczuplejsza, tym wieksze sznse na wcześniejsze poczucie ruchów 🙂
Co do basenów, jogi, mój lekarz już nie widział przeciwskazań w 13 tyg. ale ja jeszcze nie spróbowałam bo mam zbyt dużego lenia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... no wlasnie tez slyszalam, ze chude Mamy czuja szybciej, a ze ja "szkieletor" jestem 🙂 to czekam juz z utesknieniem 🙂
W poniedzialek zaczynam 15 tydz wiec bede nasluchiwac 🤪
Fajne uczucie jak Dzidzia kopie ? ( zazdroszcze Ci ) 🙂

Jesli chodzi o basen/joge to jestem na etapie poszukiwan w necie ( szczerze mowiac - tez mi sie troche nie chce tylka ruszyc ) ale slyszalam, ze np joga dobrze robi na pozniejszy porod SN. A w basenie chetnie bym sie pomoczyla.
Poza tym musze sie czasami gdzies wyrwac z domu ( i pracy 🥴 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od początku: fajne fotki Anka i sylwcia 🙂
klapoucha wystawiaj mistrza ja będę zbierać zakłady 😉
ilona - nie daj się teściowej. tym bardziej, że to nie rodzina, jak sami mówią 😉

agatta - uczucie dziwaczne jak nie wiem, co 🙂 ja się doczekałam wczoraj i jeszcze w to nie mogę do końca uwierzyć...ja bym to uczucie określiła jako drżenie naprężonej struny 🙂 trwało dobre 20 minut i w sumie głównie w jednym miejscu, wiec radośnie wykluczyłam jelita 😉

zachcianek ostatnio brak. i apetytu trochę też. pizza jest ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie zachcianki - a i owszem 🙂
... przed chwila poszla cala puszka z pomidorami a wczesniej kiszona kapusta z cukrem - do tego kotlet ☺️
za to pizza ? nie dziekuje - ostatnio po pizzy nie moglam wyjsc z kibelka chyba z godzine 🤢

Ania78 20 min ? 🤪 ... no to sobie malenstwo zaszalalo 😉

anka73 gratuluje synka 😁 ( doczytalam )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale zmarzłam brr ale teraz w domku z ciepłą herbatką z cytrynką bo nic więcej w siebie dziś nie wcisnę obiadek u mamusi był 😁 pycha dobrze że na wynos dostałam dla Piotra i jak wróci z pracy to tylko odgrzać a koło cmentarza pani piekła gofry :laugh: z bitą śmietanką i owocami dobrze że dziewczynki jadły ze mną bo zachowywałam się jakbym pierwszy raz na oczy jedzenie widziała ☺️
a co do teściowych to kiedyś usłyszałam że "teściowa to skarb a skarb trzeba głęboko zakopać":laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniadad świetny tekst :laugh: 🤪 😁 🙃

A co tu teraz tak pusto??

Robiłam jajecznicę i tak mi pachniała jak Mąż jadł że musiałam trochę mu zjeść a teraz czekam czy czasem nie będzie żadnych rewolucji jak ostatnio po jajkach...mam nadzieje że zwracanie minęło i nie wróci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny chyba spacerują po cmentarzach i snują refleksje...

w to Święto najbardziej ze wszystkich tęsknię za Polską, ta łuna nad cmentarzem, zapach lampek i te migoczące światełka...chodziło się wieczorem, spotykało rodzinę przy grobach bliskich i wspominało tych co odeszli z tęsknotą ale i z uśmiechem...tego mi brak okrutnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam po weekendowym odwiedzaniu rodzinki i cmentarzy. Do nadrobienia od piątku 50 stron... ale dałam radę. Pozdrowienia dla Agaty przy okazji tematu :P

Spóźnione urodzinowe pozdrowienia i uściski dla Ani78! 🙂

Moniad – niezła przygoda, to już wiem czemu lekarz kazał mi zawze mieć kartę ciąży przy sobie... 😮

Amii – mi ginekolog na izbie przyjęć jak wparowałam na badanie w związku z plamieniem mówiąc że właśnie wróciłam z podróży 300 km samochodem powiedziała że mam się na takie długie wycieczki nie wybierać. To właśnie pewnie przez te trzęsienia. 🤢

Amii, Emi1986 - Czekamy na „werdykt płciowy”, na pewno już będzie widać 🤪

MadziaM – śliczna córcia! A czuprynka faktycznie imponująca

Ilona – siły w kontaktach z teściową!
Słyszałam już kiedyś że żona (mąż) to nie rodzina... Paranoja. Na szczęście nie mam z tym problemu osobiście, ale jak słyszę takie opinie to robię się zielona ze złości 😠

Basik – czyli kolejny chłopaczek u kwietnióweczek?

Agatta – ja pierwsze kopniaczki (konkretne, a nie jakieś łaskotania) czułam w 17 tygodniu (jakiś tydzień temu), niestety są jeszcze bardzo delikatne i mąż ich nie czuje.
Ja za dwa tygodnie zaczynam warsztaty dla młodych ciąż (tzn takie zajęcia przed szkołą rodzenia da I i II trymestru) Miałam zacząć wcześniej, ale przesunęli termin 🤨 Na zajęciach będą też ćwiczenia (pewnie joga). Pytasz czy warto wkręcić się w temat ćwiczeń dla ciężarnych – bezsprzecznie warto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...