Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja przytyłam od początku ciaży 3 kg.
Ale od kilku dni czuje intensywny wzrost brzucha.
Wczoraj to mialam tak napięty brzuch że w smarowałam w siebie poł tubki kremu.

Odebrłam wyniki krwi(moczu nie ma)

Poznizej normy:
RBC - 3,56 4,0-10,0 NORMA
HGB - 10,7 12,0 - 15,5 NORMA
HCT - 30,6 36,0 - 48,0 NORMA

Jutro wizyta u lekarza zobaczymy co powie.Dzwoniłam do koleżanki po medycynie i mówi że to jeszcze nie anemia.
A wy jak macie u sibie?

Trzymam kciuki za wszystkie co dzisiaj u lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam wszystkich prawidłowych wyników. Ale w ciąży to często norma że się pogarszają. To pewnie od zmniejszonej zawoartości żelaza. Ja się staram uzupełnić. Niestety ciągłe jedzenie czekolady nie wchodzi w gre. Jak pomyślałam o czekoladzie to mnie bobas kopnął. Chyba dzidzia byłaby za 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki, ja już po wizycie 🙂 Wyniki w normie, słuchałam tętna dzidziuśka z położną 🙂 Ale wyszły cyrki z tym, w którym w końcu tygodniu ciąży jestem 🙂 Wg USG 17/18, według ostatniej miesiączki 18/19, a według ruchów dziecka koło 20 tc 🙂 I smiałyśmy się z położną, jak nie wiem co 🙂 Ale lekarz w końcu powiedział, że 18/19 tydzień, bo pierworódki zazwyczaj czują ruchy dziecka w 18 tc, czyli będę się tego trzymać 🙂 Według umiejscowienia macicy też wychdzi 18/19 tc 🙂 Więc termin przesuwa mi się na ten pierwszy, czyli 4.04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to łobuz z bobasa 😉 Świetnie że zdrowy i ma się dobrze. Ciekawe czy mi się coś przesunie. Ostatnim razem wyszło starsze dzieciątko z USG. Zobaczymy ci tym razem doktorek wypatrzy.
Ja się zastanawiam czy można bezpłatnie zrobić USG 3D. Bo podobno wg nowych przepisów można zrobić dwukrotnie w czasie ciąży tylko nie bardzo chcą dawać lekarze skierowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdzieś czytałam że wg położnych (nie jest to poparte badaniami) jeżeli tętno bobasa jest wyższe niż 150-160 uderzeń na minute to bedzie to dziewczynka. A jeżeli niższe to chłopiec. Ciekawe czy coś rzeczywiście jest na rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak miałam robione USG w szpitalu po pobiciu to lekarz mówił "on", jakby z góry założył, że ja już znam płeć i wiem, że to chłopczyk 🙂 Ale wtedy nie miałam głowy do tego, żeby prosić go o podanie płci, modliłam się tylko, żeby z dzidziusiem wszystko było ok i na szczęście było. Ale ja i tak stawiam na chłopaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...