Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja będę starała się mieć rzeczy neutralne.A łóżeczko wybrane w statki kosmiczne 🙂
Ja jestem fanką samochodów, samootów itd.
Dlatego moja córka będzie się bawiła i lalkami i samochodami.A pokój urzadze jak dla małej łobuzicy.
Jeśli za kilka lat zażyczy sobie różowy-dostanie różowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki.
przebrnąć przez dzisiejsze tematy - niesamowita różnorodność 🙂
dopiero zasiadłam w spokoju przed kompem.
ciuszki zajebiste.
kopniaki to ja czuję na kiszce stolcowej i na pęcherzu - widocznie małe jest główką do góry ułożone w tym tygodniu :laugh:
nie ukrywam, ze mogłoby się już odwrócić bo co 10 sekundowe uczucie kupy i moczu na wylocie po godzinie wyczerpuje na maxa 🙂
rozstępy jeszcze mnie nie dopadły ale mam problem z naczynkami, które pojawiły mi się na dekolcie i na twarzy - takie jebutne czerwone żyłki 😲 pewnie skuszę się na rutinoskorbin skoro tak zachwalacie.
wszystkim kulkom, które mają na dniach usg zyczę pomyślnych badań i szerokich rozkroków :laugh:
emi - moze rzeczywiście rodzina zrobi Ci niespodziankę, a jak nie to niech się ugryzą w nos.
perełko - Ciebie szczególnie mocno przytulam 🙂
klapoucha - bród nie zabija, a dwucentymetrowa warstwa sama odpadnie :P :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilam z miasta i zajadam mandarynki :P mniam ...
Dzis jestem tak wsciekla na mojego "Meza" 😠 , ze tylko podjadanie mi zostalo ... co by humor sobie poprawic 😉

Nie dalam rady jeszcze doczytac wszystkiego 🤔 ale ...

- widzialam, ze bylo o ciuszkach - slicznosci ☺️
iskierka fajna ta paka !

... ja jeszcze nic nie kupilam, pierwszy zakup bedzie prawdopodobnie zaraz po czwartkowym usg bo juz doczekac sie nie moge 🤪

- emi mam nadzieje, ze pochwalisz sie jutro fotkami z 4d 🙂

- Basik podrzuc na forum przepis na tego Murzynka bo smaka mi narobilas 😉

- kirrke zadna siara jeszcze mi nie leci ☺️
Tak czy inaczej - mialas chyba dzisiaj isc do lekarki ?
I co tam ?

- Amii Oliwia sliczne imie, sama analizowalam taka ewentualnosc gdybym miala coreczke, ale u nas w Sopocie jest Hala Oliwia wiec Rodzinka z Trojmiasta zbojkotowala ten pomysl ...

Jesli chodzi o Wigilie to mam z tesciami 🤢 🤢 🤢
... ale zaraz w 1 dzien Swiat z rana jadziemy do moich Rodzicow ( ponad 300km, ale coz 🙂)

ide Was doczytywac ...

... ale sie rozpisalam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klapoucha ja nie jestem przekonana do tego wynalazku- jak dla mnie zbędny wydatek. Używam w tym celu oliwki Bambino i masuję tylko okolicę między pochwą a odbytem. Pęknięcie zminimalizujesz również przez odpowiedni dobór pozycji podczas porodu (ta leżąca jest dla wygody personelu, nie Twojego), najlepiej wykorzystać siłę grawitacji- niech się służba zdrowia gimnastykuje- wtedy napięcie jest równomierne. Jak leżysz największy nacisk jest właśnie w stronę dupska i tam się najczęściej pęka 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myslisz klapoucha ze pomaga?jakos nie che mi sie w takie rzeczy wierzyc.
moja kolezanka rodzila 2 tyg córe i miala taka polozna ze szok...
su.a naciela ja nie na parciu jak powinno sie robic bo wtedy krocze jest napiete i latwo sie tnie jak kartka papieru to jeszcze do samego odbytu, mowi ze ja te skurcze i caly porod nie bolal jak to naciecie...miala bardzo zły dzien ta pani
dlatego ja coraz czesciej mysle o zapewnieniu sobie poloznej, placi sie 300 zl ale jest przy tobie cały dzien i nie traktuje cie jak intruza na tej porodówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Morphi wydaje mi sie, ze sluzba zdrowia ( zwlaszcza w tych panstwowych szpitalach ) nieszczegolnie bedzie sie "gimnastykowac" 🙂 - po prostu jak im tak bedzie latwiej, lepiej czy szybciej - pojda na latwizne, natna i tyle ... chyba, ze masz swoja polozna lub lekarza, ktora/ktory o Ciebie zadba - ja tam wole nie liczyc, ze sluzba zdrowia bedzie sie ze mna piescic - bo zapewne sie przelicze ...

iskierka bomba ! i jak tanio 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta.
Mój Bartek chce trjkołowca - a niech mu będzie - dla mnie to bez różnicy raczej.
Co do wyprawki to ja tez sama nie wiem ile czego w jakich rozmiarach ale może coś Ci pomoże jak wyślę Ci maila z wyprawką, którą już kiedyś rozsyłałam na brzuszku.
tak jak emi, wózek zostawiam na styczeń, łóżeczko też - już upatrzone drewniane, pościel już zakupiona, obejrzana, wytulona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety Emi, nacinanie krocza jest w Polsce nadal wykonywane rutynowo i niestety nie ze względu na dobro rodzącej. Ja na żadne cięcia się nie godzę, wolę pęknąć 🙂 Statystycznie pęknięcia najczęściej są max 2stopnia, a po nacinaniu pęka się do 3-4 stopnia. A nad położną też się zastanawiam. chociaż to jest śmieszne, że trzeba płacić za coś co tak na prawdę powinno być normą. Może Nasze córki doczekają lepszych "czasów". Tak czy siak nie ma co stękać, jak się jeszcze porodu nie przeżyło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za maila 🙂 troche tego trzeba kupic heh

... no my wlasnie tez chcemy 3-kolowca chociaz jak testowalam w sklepie to jest pewien problem z opanowaniem tego kolka z przodu ( zwlaszcza przy zjezdzaniu z kraweznikow )
... ale to pewnie kwestia wprawy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta masz po części rację, ale ja akurat należę do osób walczących zaciekle o swoje prawa. Nie wiem jak zareaguję na ból, dlatego mój mąż od jakiegoś czasu ma przekazywane informację, co mi się należy a co nie. Do szpitala wybieram się wczesnej z przygotowaną listą i będę rozmawiała z położnymi. Prawo o poszanowaniu godności człowieka jest zapisane w Konstytucji RP, więc walczmy o swoje prawa, bo to Nam się należy jak psu buda 🙂 Podczas porodu to My będziemy numerem 1, a położna jak ma chore plecy, to niech przejdzie na rentę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...