Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jeszcze coś takiego znalazłam:


Hiperglikemia

Może być zdiagnozowana jedynie w stosunku do czasu mijającego od spożytego posiłku i wykluczeniu błędnego wpływu różnego rodzaju substancji (szczególnie kofeiny, sterydów, estrogenów, indometacyny, doustnej antykoncepcji, litu, fenytoiny, furosemidu, tiazydów, tryoksyny).Niegdyś diagnozowano cukrzycę na podstawie pomiarów glukozy na czczo. Wartości większe od 140 mg/dl (7.8 mmol/l) i w 2 godziny po obciążeniu glukozą większe od 200 mg/dl (11.1 mmol/l) świadczyły o cukrzycy.W 1997 roku kryteria diagnostyczne zostały zweryfikowane i obecnie uważa się że:


Objawy cukrzycy i zawartość glukozy w przypadkowej próbce krwi większy od 200 mg/dl (11.1 mmol/L)


Oznaczenie na czczo poziomu glukozy i wyniki większe od 126 mg /dL (7.0 mmol/L)


Poziom glukozy równy lub większy od 200 mg/dL w 2 godziny po doustnym obciążeniu 75 gramami glukozy.

Spełnienie co najmniej jednego z powyższych kryteriów przynajmniej raz świadczy o hiperglikemii. Kryteria te stosuje się do każdej grupy wiekowej. Oznacza to iż klasyczny test tolerancji glukozy jest metodą przestarzałą i nie jest niezbędny do zdiagnozowania stanów nietolerancji glukozy lub cukrzycy.

Diagnostyka cukrzycy ciężarnych odbywa się w nieco inny sposób.Test przesiewowy przeprowadza się miedzy 24 a 28 miesiącem ciąży. Pomiary stężenia glukozy przeprowadza się w godzinę po podaniu 50 gramów glukozy. Jeżeli poziom glukozy wynosi więcej niż 140 mg/dL wówczas należy wykonać ponowne oznaczenie po podaniu doustnym 100 gramów glukozy

Przepraszam, ze tak truję, ale się martwię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania gratulacje Aaronka 🙂)
Emi zdrowiej kochana,herbatki z miodkiem i cytrynką sie napij 🙂
Basik nie panikuj,bedzie ok 🙂



Ja wróciłam z zakupów,juz prawie wszystko mam ,prócz karpia i ciata ale to wiadomo,ze jeszcze dokupie,wlasnie smaże śledzia mniam,byłam z małym na sankach,radocha ,że ho ho,poszedł mój tata ze mna po niego do przedszkola i ciągnął go na saneczkach a pozniej poszliśmy na gorke i remiczek zjezdzał sobie 🙂
dlalej pada 🙂


kocham zimę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ciezarowy :P

pisalyscie wczesniej o powerze to mnie tez jakis dopadl i ciegle bym cos robila 🙂 fajnie bo przez ostatnie miesiace bylam do bani...ciagle bym spala hehe ale z drugiej strony ten "power"zaczyna mnie meczyc bo nie umie wogole spac w nocy...
a co do glukozy to jeszcze nie mialam ide 21.12 na wizyte wiec moze cos powie
!!!aaaaaa i moze dowiem sie kto tam siedzi u mnie :P
mialam nie wiedziec do konca ale maz mnie namowil i w sumie bedzie niezla niespodzianka na swieta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania gratuluje Syncia 🙂 będziemy rodzić w tym samym dniu 🙂

Sztunia ale mnie przeraziłaś tym zdjęciem aż się rozpłakałam ze strachu 😞

Emi pukaj gardełko letnią wodą z solą naprawdę pomaga chociaż wiem że jest obrzydliwe i uważaj byś się nie napiła tylko płukała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadzikM ale to zdjęcie mnie naprawdę przeraziło...masakra jak dla mnie.

Moja teściowa się pyta dlaczego psy nie mówią a ja do niej bo inni ludzie za nie nadrabiają 🙂 (miałam ją namyśli bo ciągle coś trajkocze do psów) ja jej nie mogę słuchać a co dopiero biedne pieski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EMI Klapoucha ma racje,duuzo czosnku!!!
Najlepiej zjedz 2-3 zabki z cieplym mlekiem i lyzka masla na noc!!! I Jutro w nocy powtorka jak sie niepolepszy.

Polecam jeszce syrop z cebuli.
Pokroj cebule na kawalki dowolnej wielkosci posyp obficie cukrem.Po krotkim czasie cebula zacznie puszczac sok pij ten sok.

Jak dostarczysz tego organizmowi gwarantuje expresowa poprawe!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oglądaliście rozmowy w toku jak babka miała dużo dzieci i powieddziała że nie pójdzie do pracy bo z Państwa więcej kasy wyciągnie niz zarobi.

Wkurzają mnie tacy ludzie bo my zapieprzamy jak osły a oni z naszych podatków żyją darmozjady jedne i to samo ta babka robi co się upodabbnia to Angeliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... dzisiejszy dzien to u mnie jakies jedno wielkie szalenstwo 🤪
... po 11 wyszlam z domu i dopiero teraz wrocilam ...
Warszawa cala w korkach ... ale pieknie zasniezona ...
... przemarzlam na kosc 🤢

teraz herbatka, ciacho, kocyk i powoli doczytuje ...

Przede wszystkim wiec ...
Gratulacje dla Kuleczek, ktore dzisiaj poznaly plec Maluszkow :laugh:

emi tantum verde na gardlo, herba z cytryna, sok malinowy i do lozka ... a na pewno bedzie dobrze !

sztunia fotka przeraza 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...