Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Piotrek mi się bardzo zestresował tym spokojem małej i już chciał się z pracy urywać. Zadzwonił do szpitala i zalecenie jest takie, że mam posprzątać całe mieszkanie, zrobić pycha kolacje, wypić z mężem lampkę wina i ostro się bzyknąć- jutro na bank na porodówce wyląduję 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
morfi to zalecenie mi się podoba 🙂

no taka może byc prawda ilonka, ja miałam nadgorliwość z odkurzaczem i zdarzło mi się odkurzać z nudów nawet dwa razy dziennie 🙂

ja wode też piję litrami i dupa, pocieszam się że to chwilowa sprawa bo hormony muszą się wyszaleć, ale jak tak dalej pójdzie to grzywkę sobie strzelę. No własnie chyba zacznę brac te witaminy, zostało mi Elevitu więc mogłabym go wybrac tylko mi się jakoś zapomina, poki co włosy nie wypadają, ale już szybciej się przetłuszczają, odrost mam ogromny już 😞 ale do fryzjera pojde dopiero gdzieś za 4 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moja kolezanka z pracy ma teraz w sobote wesele i sie zastanawiam czy isc na slub no ale chyba mozna juz wyjsc do ludzi, slub jest na 18 wiec szybko malego by sie wykapalo jakos bym sie ubrala i szybko autkiem podjechala a telefon mialabym na wibre wiec jak cos to maz by dzwonil, tak potzrebuje juz wyjsc poza mieszkanie ze hej, a polozna jeszcze spacerki zabrania co za pinda glupia 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja grzecznie posłucham koleżanek z tym odkurzaczem 😉

Remik to ma pomysły 😁 🙃

lampka wina? tylko lampka? to ja nawet bym nie podchodziła do niej bo zaraz bym butelki dopadła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asienka ja ostatnio mała zostawiłam z Michałm na godzinę i pociekłam z kumpelą na zakupy, powiem Ci że jak wracałysmy do auta po godzinie, to naszła mnie myśl że nawet o młodej nie pomyslałam, czy z nią wszystko ok, czy Michał daje radę, ale to chyba nic złego 🙂

iskierka mi też się chce 🙂 Michał zadowolony, ale ja nie wiem jak wytrzymam do 06.05, bo wtedy mam wizytę u gina 🙂 i liczę że już pozwoli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asienka a dlaczego jeszcze nie możesz spacerować z Adasiem??

Iskierka bardzo mądry temat poruszono na tym forum...normalnie aż pokochałam ta kobietę. Tylko że u mnie jest na odwrót bo ona chciała karmic piersią a ja się tego boję, dostaję szału jak ktoś mi o tym mówi i zalety wymienia bo dla mnie to nie jest zaletą że będę ciągle zmuszona ganiać z cycem na żądanie dla Małej Pijaweczki.Nie robię dramatu z tego czy będę miała pokarm czy nie.Denerwuje mnie to że nikt mnie nie rozumie i mówi że karmić to dla dobra dziecka a nie liczy się już z tym co ja czuję,strach, lęk. Czy moja psychika juz się nie liczy? Przecież jak ja się będę z tym męczyć to Mała też to odczuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja sie przyznaje ze mialam malusia depresyjke ale juz wychodze na prosta choc czasem mam jakies przeblyski glupoty ze jestem zla mama ze jetsem gruba nieatrakcyjna faktem jest ze czlwoiek karmi duzo i czesto i np ja troszki sie czulam jak maszynka tylko do karmienia zwlaszcza ze babki tylko dziecko przebieraly nianczyly a mnie tylko na jedzenie wolaly. ale juz sie z tym uporalam.wkuzra mnie jeszcze tylko jak np wczoraj siedze sobie maly wykapany spi wiec mam wreszcie czas dla siebie czekam na meza a tu dzwonek i tescie w drzwiach potem przyjechal maz a oni w najlepsze sobie siedzieli 2 godzinki, maz glodny zmeczony chcemy miec czas dla siebie a oni pogawedki sobie urzadzaja, wreszcie jak sie zmiarkowali ze trzeba isc to walneli tekst no dobrze dzieci spijcie poki maly spi a maly obudzil sie za pol godzinki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mysle,ze karmienie piersia to indywidualna rzecz kazdej znas,pologu nie wspominam rowniez milo-zle gojaca sie rana itd...ja czulam sie w pologu okropnie-nadmiar pocenia sie itd..ale nie doszukiwalam sie w tym niczego zlego i nie rozmyslalam nad tym wiedzialam,ze to minie,ale zalezy to od psychiki mysle...
karmienie piersia bylo dla mnie wspanialym doznaniem chociaz bywaly dni,ze mialam dosc kiedy mala nie chciala sie odkleic od cycka a wiedzialam ile rzeczy mam do zrobienia i starsza corke,ktora czekala az naleje jej picia-ale mysle,ze takie dylematy ma kazdy kazda z nas-czy karmi piersia0-czy nie
czy dziecko ma 2 tygodnie czy 7 lat
rozne sytuacje nas w zyciu zaskakuja i nie mozemy przewidziec jak na nie zareagujemy w danej chwili
nikt nie powiedzial,ze bycie MATKA,ZONA KOBIETA CZLOWIEKIEM jest proste 😞 😞 😞
kazdy z nas popelnia bledy i bedzie popelniac-dzis cos co jest dla nas trudne ciezkie-jutro bedzie czyms blachym..takie zycie mysle nie da sie przewidziec zycia
czasem cos czego sie obawiamy okazuje sie rzecza banalna a cos z czym jestesmy pewni,ze damy sobie arde-przerasta na... 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sztunia to normalne poprostu odzylas i wreszcie pomyslalas o sobie 🙂
ilonka moja polozna trzyma sie wersji ze maly jest maly i na spacerki mamy jeszcze czas, powiedziala ze jak przyjdzie z atydzien jak maly juz bedzie mial 3 tyg to uzgodnimy szczegoly wyjscia z domu wiec jakos do srody wytzrymam 🙂
dzis z ciekawosci sciagnelam sobie pokarm do miski i w pare minutek uzbieralo sie 40 ml, musze pomyslec nad sciagniem pokarmu bo 24-25 mam szkolke i musze na troche do szkoly podjechac.
myslicie ze sciagnie bezposrednio do butelki za pomoca wlasnej reki jest okej bo laktakora sie boje bol jak nie wiem ☺️ a jak jak tylko cycka nacisne to az mi psika z kilku kanalikow cisnienie mleka ze hej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńka kiedys kobiety ręcznie odciągały pokarm więc chyba nie zaszkodzi...ja mam taki przebłysk jak moja mama stała nad zlewem, naciskała na pierś i mleko sikało...to było jak urodziła mojego brata.

To położne mówią co mamy robić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem z tych co widzą mnóstwo zalet w karmieniu, ale absolutnie nie tępie tych które nie chcą karmić, lub np. jak ty ilonab masz po prostu strach, bo tak to odebrałam. Dla mnie zaletą jest przede wszystkim to, że wyjmuje i je 🙂 nie muszę mysleć o przygotowywaniu tego jedzenia czy odpowiednio ciepłe, czy butelki wyparzone, druga rzecz to ekonomia, karmienie mnie nic nie kosztuje, a poza tym jednak skoro mamy mleko, to po coś ono jest.
Fakt że w oczach Majki jestem tylko wielkim cyckiem, ale nie siedzi mi cały czas na cycu -póki co.
Depresję może miałam ale minimalną
natomiast miałam koleżankę co miała depresję, okropnie ją to wyniszczyło, ponieważ nikt nie potrafił jej zrozumieć i obwiniali ja tylko że dzieckiem się nie zajmuje, dopiero gdy trafiła do psychologa zmieniło się, ale czasami miewa nawroty pomimo że dziecko ma 3 lata.
Na szkole rodzenia faktycznie nikt nie powiedział, że to aż tak boli i jest aż tak trudne i nikt nie mówił o alternatywach, tam dla nich było oczywiste że karmi się piersią, co było trochę załosne.
Osobiście twierdzę że jeżeli mama ma być zestresowana karmeniem piersią, ma jej to sprawiać ból i łzy, to lepiej żeby podała butelkę, bo wtedy i ona będzie szczęsliwa, a jak ona to i bobo. Ale też myslę że kazda z nas powinna spróbować

KONIEC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, nieprzespana nocz powodu cholernej już niewygody wiec cała obolała zasnęłam nad ranem i tak mi zeszło do po 10-ej.
ale już sie rozbudziłam, śniedanie wmłuciąłm, słoneczko za oknem ujrzałam i lepiej na cielsku sie zrobiło.
JoZo - sto lat 🤪 🤪
monia, emilka - trzymajcie się babki a będzie ok. tyle juz zniosłyście to i końcówki wytrzymacie, a zaraz będzie latoooooo 🙃
Morf, kolacja z winkiem dobry pomysł ale ja bym na ktg pobiegła.
przeżyłam taką historię w lany poniadziałek i wiem, jak mnie ktg uspokoiło. do tego momentalnie ruchy poczułam juz w trakcie badania.
widzę jednak,z ę jesteś taka jak ja i szpital odpychasz na kilometr. mnie bartek zmusił i prawie siłą zawiózł.
dziś znów zarejestrowałam na swoich gatkach jakiś lekko rózowy śluż- niewiele i mam nadzieję, ze w końcu coś chluśnie bo naprawde mam juz dość!!! jestem tak potwornie zniedołężniała od jakiegoś tygodnia i obolała, ze mnie to zwyczajnie wkurwia 😠 😠 😠
chciałabym juz zacząć przeć, mieć bolesne skurcze a nawet zesrać sie na ręce połoznej byleby zobaczyc juz mojego bulbaska 😉 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam zgagę 😞 już nie wiem co zjeść by mi przeszło.

Sztunia to ja się teraz cieszę że nie poszłam do szkoły rodzenia bo jak jeszcze tam by mi zaczęli gadać to bym chyba oszalała do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł Brzuchy
Jeszcze w dwupaku? Ja to chyba was muszę pogonić 😉
O karmieniu cycolem dzisiaj. Gdyby nie te wszystkie wspomagacze co są teraz dostępne to nie wiem ile bym dała radę karmić. A tak choć bywa ciężko przez chwilę przy przystawieniu to nie jest źle. Pomijając całą poplamioną koszule 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztunia ana co pijesz kompocik z jabłek?? w czym on pomaga??

Heloł Bogusia! Wiesz co chyba musisz nas miotłą pogonić byśmy się rozpakowały 😉

Ania ta końcówka jest właśnie najgorsza...przecież tyle biegałyśmy a teraz nas rozkłada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście największy plus karmienia cyckiem - kilogramy lecą. I pewnie też spory w tym udział tego że nie mam czasu na jedzenie. Nawet pomyśleć o nim nie ma kiedy. I moja waga na dziś 69 kg. Wychodzi 1 kg na tydzień. Do lata zdążę wrócić do starej wag. Tylko ta wisząca skóra doprowadza mnie do płaczu. Ile to się będzie wciągać??? Jak leże na boku to mi wszystko spływa. Bleee jakby się roztopiło.... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...