Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja bede moja mala szczepic tylko na choroby obowiazkowe, a na reszte dopiero jak pojdzie do przedszkola, teraz producenci szczepionek nakrecaja chorobami koniunkture na nie, a ja nigdy nie byłam jakos przekonana jak z ta swinska grypa...
moja mała juz pomalu sie budzi wiec trzeba odciagaczke uruchomic i mleko jej sciagnac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilona moja gwiazda jak słodko spała to zaczeła jakby popłakiwac przez sen i marudzic, wziełam ja na rece a ona jak walnie kkloca, jeden pierd, drugi, trzeci i właśnie jestesmy po mini myciu bo kupa była gigantyczna 🙂 teraz oczywiscie cyca ciagnie bo uzypełnic trzeba niedobór 🙂

co do szczepionek chcemy kupic skojarzone co by jej nie kłuc kilka razy, ale tych dodatkowych nie kupjemy, dla mnie to dobrze rozwiniety marketing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi polozna powiedziala ze mozna pic mleko ale bez przesady 2 szklanki dziennie, ale wtedy jak jemy sery, serki danio czy jogurty to nie pijemy mleka co by malenstwa nie przebiałczyc i skazy buałkowej nie dostalo nie jem nic smazonego, tata robi mi sosy z gotowanym miesem, z makaronem ziemniakami a dzisiaj z kopytkami 🙂 a na surowke to tylko marchewka idzie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anka ja pije mleko jak najmniej tłuste 0,5 tak szklanke na tydzien, a jogurty to tylko naturalne (blllllllleeeeeeeeee), maslanke czy kefir, ale tez nie duzo. ser biały chudy raz na jakis czas, jedynie wpieprzam ser zółty bez ograniczen i chyba jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z nabialu zero choc polozna zalecala zolty ser i kefir naturalny
narazie katuje samo miesko gotowane buraczki i marchewke i tak w kolko krupniczki ryzanki. mam chec na mleko bardzo bo cala ciaze wtrynialam nabial bez ograniczen, zjadlabym bule z zoltym serem ale sie boje. po nabiale to chyba nie ma kolek tylko wyskakuja krostki nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Guti dostał krostek na buzi (a potem na całym ciele) i położna kazała odstawić mleko i wszelkie przetwory. Już prawie 3 tyg nie jem, a krostki dalej są tylko trochę mniej widoczne. Coraz bardziej przekonuje sie do drugiej wersji - że to trądzik noworodkowy i samo przejdzie. Za kilka dni wracam do mleka, zobaczymy czy się pogorszy, jak nie - super, bo już nie mogę się doczekać nabiału.
A jeśli chodzi o żółty ser, to właśnie tego położna nie kazała jeść, bo niby tłuste i może powodować problemy z brzuszkiem....
Co osoba to teoria...

Jestem fanką coraz popularniejszej teorii że wszystko bez ograniczeń należy jeść, tylko wprowadzać po kolei i nie przesadzać z ilością i obserwować malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie,

to widzę że dzisiaj już wszystkie mamusie będą w komplecie. Ciekawe co tam u dziewczyn 🙂
Co do mleka to położna nawet nie wspomniała że nie mam pić czy jeść nabiału. Samego mleka nie piję bo nie lubię za to kawa z mleczkiem jedna dziennie obowiążkowo do tego jogurt naturalny z jagódkami albo dżemikiem z czarnej porzeczki również raz dziennie, do tego serki almette. Małemu nic nie wychodzi także jest ok.
Mam szczęście że mam doświadczoną w tych sprawach siostrę wiec korzystam z jej rad i jem ogólnie wszystko oprócz kapusty, fasoli czyli rzeczy powodujących wzdęcia.

dzieciaczki słodkie normalnie schrupać.

U nas dzisiaj straszna zimnica i do tego pada. Brrr. Ale muszę wyskoczyć po zakupy a tak mi się nie chce 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoZo mi tak właśnie położna kazała robić...wprowadzać powoli poobserwować i jak się nic nie dzieje to jeść.Mleko narazie kazała sobie podarować no i dobrze bo mnie nie ciągnie...jogurt raz w tygodniu lub danio.Mogę też dżem jagodowy.No i oczywiście pyszną gotowana marchiałkę i buraki a na deser kompot z jabłuszek i jabłuszka gotowane 😉 Powiem Wam że nawet mi smakuje ta dieta 😉 aaaa i co najważniejsze zastąpiłam pieczywo WAZĄ 🙂

Zupełnie tak jak Ania mogę pić wodę z kałuży byleby małej było dobrze 😉

Iskierka pytałaś na gg jak tam karmienie...no to Was zaskoczę.Bolało mnie tylko w szpitalu przez dzień lub dwa ale sposób sobie znalazłam na noc cycki maścią smarowałam i puszczałam na luz by oddychały i pilnowałam żeby nikomu oczu nie powybijały jak wejdzie do pokoju 😉 teraz sprawia mi to ogromną przyjemność jak widzę małą która słodko ciągnie cycusia i jest jej tak dobrze i bezpiecznie.
Co do teściowej...hmmm...narazie nie zapeszam ale jest ok nie wtrąca się.Chyba rozmowa z Jackiem na nią tak podziałała.Chociaż wczoraj jak mała leżała u mnie na brzuszku i ciągła smoka bo się luzowała przed kupą to jej wyjęła z tekstem PO CO CI TEN SMOCZEK to na nią nakrzyczałam aż się zdziwiłam sama 😉

Dziwnie się pisze jedną ręką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie na kupke 🤢
nasz tak ma ze sie budzi z placzem caly czerwony biore go na przewijak i potrafi przez 10 minut stekac na kupe a jak juz zawali i nie dopilnuje to wszystko jest do prania 😜 ucze go ze jak sie obudzi i steka to ma lezec w lozeczku i robic kupke do pieluszki a nie na mame i reszte pokoju dlatego wmuszam mu smoczka i potrafi postekacw lozeczku ale kupka i tak najlepiej na przewijaku idzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie intymne pytanko mam ☺️ mamy cesarzowe krwawicie jeszcze? bo u mnie codziennie jakis wyciek krewki jest nie obfity ale upierdliwe te podpachy sa, sexa wypadaloby juz sobie zapodac a tu taki dyskomfort 😜 choc zauwazylam ze jak dzwigam gondolke lub fotelikz malym to mi zawsze cos pocieknie a jak sie nie przedzwigam to jest okej. musze sie na wizytke zapisac tylko chyba jak juz sie majty na dobre wysusza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no armagedon do kwadratu u nas zawsze najpierw kupa w pieluszce potem dorobienie kupy na przewijaku a na koniec jak mamusia ma dosyc fontanna 🤪
ja chce cieplo slonce wiosne z prawdziwego zdarzenia!!!!!!
normalnie kara dzis caly dzen pada i 6 stopni na plusie co za maj!!!!
pozniej i tak malego wystawie w pokoju przy otwartym balkonie bo sie chlopak ukisi w tem domu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...