Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Iskierko jak Ty mocz na posiew pobieralas Remikowi ?
ciezka sprawa ten posiew 🥴
u Dziewczynek podobno ciezej niz u Chlopcow ...
ale moze dasz jakas rade
opisz mi prosze troche sytuacje Remika z tym ZUM-em
chodziliscie do nefrologa ?
czy Remik mial robiona cystografie mikcyjna ?

Ania78 moja tez Pani Doktor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mocz należy bezwzględnie oddać do sterylnego pojemnika na mocz, który zostanie otwarty bezpośrednio przed oddaniem moczu[1] Oddanie moczu musi być poprzedzone dokładnym umyciem okolicy narządów płciowych. Do badania oddaje się pierwszy mocz po odpoczynku nocnym (jednak nie jest to warunek konieczny) z tak zwanego środkowego strumienia moczu, czyli pierwszą porcję moczu należy oddać do muszli klozetowej, następną porcję oddaje się (około 10 – 20 mililitrów) do pojemnika. Pozostałą część moczu również oddaje się do muszli klozetowej. Pojemnik należy następnie zamknąć i w przeciągu 2 godzin dostarczyć do laboratorium bakteriologicznego. W przypadku, gdy nie jest to możliwe, pojemnik można przechowywać do kilkunastu godzin w temperaturze 4 °C.[2]

Oddzielnym problemem jest pobranie moczu do badania bakteriologicznego u osób, które nie kontrolują odruchu oddawania moczu (małe dzieci i osoby nieprzytomne). U dzieci proponowany jest następujący sposób postępowania: po umyciu skóry okolicy krocza i narządów płciowych należy wziąć dziecko na ręce i przytrzymać nogi w odwiedzeniu. Oczekiwanie na mikcję jest najkrótsze po porannym posiłku. Również obowiązuje pobranie środkowego strumienia moczu. Pobieranie moczu do woreczka daje zwykle wyniki nieprawdziwe, wykazujące bakteriomocz i naraża dziecko na niepotrzebną antybiotykoterapię. Innymi możliwościami uzyskania moczu do badania u dzieci, ale także u osób nieprzytomnych, to cewnikowanie pęcherza moczowego lub nadłonowe nakłucie pęcherza moczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze ci sie przyda
Posiew moczu
normy badań
BAKTERIE - Mocz w pęcherzu normalnie jest wolny od bakterii. Można tolerować do 1000 bakterii w jednym mililitrze. Powyżej 10 000 należy mocz ponownie skontrolować. Przy liczbie drobnoustrojów przekraczającej 100 000 infekcja wymada leczenia. BIAŁKO - Dobowa ilość protein (24-godzinna zbiórka moczu): do 50 mg/ 100 ml; Dobowa ilość albumin (24-godzinna zbiórka moczu): do 30 mg/ 100 ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
remik miał często zapalenie dróg moczowych od 9miesiecy do 2lat ale podstawowe badania i posiewy nie wskazywały na nic poważniejszego ,w jakiś badańiach wyszło ,ze ma w sobie coli bakterie.
Ona to wszytsko powodowała,ale pamietam,ze lekarz nam jakies krople wypisał i po nic wlasnie zum ustąpiło do dziś,ale co to za krople,niepamietam niestety,no i bactrim mu pomógł.
Teraz robie mu mocz co 6miesiecy i wsio jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata - ucałuj Lolitke , stęskniłam się za wami!!!!!!!!!
Bogusia- pamietam jak rok temu przeżywałąś ślub, i byłaś uroczą toczącą się panna młodą, wrzuć foty dla przypomnienia
Iskra jeszcze raz sto lat, widzę ze ty juz jesteś doktor House, chyba powinnas założyć poradnictwo domowe 🙂 mogę być twoim menadżerem!Zbiejemy fortunę.
kahna- uściskaj Xawika i przyjedz do nas w koncu

A my w maju z Brzydkim 7 lat.
Kocham go nad życie i wiem że to moj jedyny ukochany

Hani impreza urodzinowa bedzie u babci-tesciowej, ona ma dom wiec łatwioej sie pomieścić, a potem zrobie kinder bal dla forumowiczek i wszystkie jestwescie zaporszone.

Haniut nie może zasnąc żeby ją bola bidulke moją kochaną.


Anka 73 ma duze zmiany w życiu ale jest bardzo dzielna a Aron potrafi przejsc poł pokoju!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny prosze o kciuki z mocą 🙂
Małą ma obustronne zapalenie ucha -antybiotyk podany bidulka moja a ten pedał co nawet w ucho w sobtę ni zajzał niech sraczki dostanie!!! małą odstawiałą dziś w przychodni takie cyrki że wszyscy uśmiechnięci a co niektorzy śmiali sie w glos a najlepiej jak już ubierałam ją do wyjścia i mówie piciu ci dam myszko co? a ona łąj łąj 😁
dzień dziś miałam feralny - nabiłam sobie pipę na oku - spadło mi skrzydło szafy na łuk brwiowy i wyglądam jakbym wpierdol dostała..........
A mega kciukasy potrzebuje na auto jutro wstawiam do warsztatu a wstępne oględziny wykazują że silnik mówi do widzenia -- fuck nowy samochod!! dopiero co sie zarobiłąm w pracy żeby kasiorkę na wiosnę mieć a tu trzeba bedzie sie klepać po dupie ... więc trzymajcie proszę.
Agatka - my posiew robimy raz na 1,5 miesiąca i przez worek ostatnio wyszłą bakteria coli o ktorej wspominalą Iskra najlepiej po doklądnym umyciu popluskać sie z dzieciaczkiem w misce - z rana w ciepłej wodzie i butla duuuuża picia na stojąco jak tylko bedzie sikać złapać do sterylnego pojemnika - to ten zapakowany w folie , mocz ze środkowego strumienia.Mocz z samego począrku ten łapany do worka to tzw. mocz oczyszczający - z bakteriami . A najlepiej cewnikowany - ale to nic miłego choć moja myszka byłą dzielna .
No to chyba tyle - teraz doczytam do końca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...