Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ach ci mężowie 🙂 no, ale bez nich nie byłoby naszych kruszynek 😉

dla synka: Antek (od zawsze)
dla córci: Hanna, Maria, Iga...nie możemy się zdecydować 😉

Lena też pięknie, ale właśnie moja przyjaciółka ma Lenusię (wspaniała dziewczynka!), więc nie będę papugować 🙂

seks...jeszcze dwa tygodnie i w 2 trymestrze sobie poszaleję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My to ogólnie dla dziewczynki mamy problem z tym imieniem: nie chcę jakiegos na maxa oryginalnego, zawsze marzyła o Mai, ale już znajomi mają 1,5- roczna Maję, (ale tak często z nimi się nie widujemy 🙂), moja siostra namówiła mnie na Lenkę, o Idze, Oldze, myślałam. Kiedyś podobała mi sie Naija- ale zbyt dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Kobietki dzisiejszy dzień mam jak wyrwany z kalendarza...coś mi ściska głowę,chyba ciśnienie...

A co do imion to jest z nimi problem bo jak tu wybrać takie żeby potem się dziecku podobało. Ja swojego nie znoszę na przykład a miałam mieć na imię Dominika tylko że nazwisko już miałam Dominik i rodzice się rozmyślili 😞 a szkoda bo by było fajnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

ja to mam w książeczce ciąży napisany termin porodu na 01.04.2010. Wczesniej mialam wyliczone nawet na 04.04.2010 (wg ostatniej miesiaczki). Ale rozmiary dzidzi pozwalają wyliczyc programowi usg na 30.03.2010 i 31.03.2010.Takze niektore kalkulatory internetowe wskazuja na 30 marca.

czyli pod uwagę biorę ... dwa miesiące 🙂

i kwiecień,
i marzec 😉

jestem ciekawa który miesiąc dzidzia 'wybierze' na urodzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w Szkocji? jedno usg, a resztę maca położna...co miesiąc chyba. nie wiem nawet dokładnie, bo to moja pierwsza ciąża 🙂 będę informować na bieżąco.

a na seks mam często wielką ochotę, ale są też takie dni, że mógłby nie istnieć...

ilonab, ja też długo nie lubiłam swojego imienia, ale zrozumiałam, że generalnie wpływu na to nie mam 😉 a nie wkurza mnie aż tak, żeby płacić za jego zmianę. zresztą przydaje się teraz, bo łatwo je przeliterować przez telefon, a szkotom wymówić i nie robią błędów, jak mnie gdzieś zapisują 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podobnie jak w Irlandii ciaza do 12 tyg praktycznie nie jest uznawana ,ciaze prowadzi ci lekarz GP czyli rodzinny,w sumie jesli wszystko ok 3-4 wizyty w szpitalu,niezawsze z ginekologiem,tez bada cie polozna,nie badaja dopochwowo
normalnie czarna magia-znachorzy
ale ponoc porod i opieka lepsza niz w Polsce,znieczulenia za darmo,pokoj1-2 osobowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elkka, jak to mówią - pożyjemy, zobaczymy 😉
ja tu miałam dwie operacje ginekologiczne, więc liczę na trochę więcej "zainteresowania" ale coś czuję, że się przeliczę 😉 dlatego już kupiłam bilety do Polski na badanie po 22tc, wtedy też chyba udam się na 3D i może dzidzia pokaże się mamie z "dobrej strony" i będę wiedziała, czy to królewna czy królewicz 🙂

a o porodach to rzeczywiście same dobre rzeczy słyszałam, więc może nie będzie tak źle? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niestety tak jest 😞 słyszałam od znajomych. ja mam trochę inną sytuację, bo już jedno usg miałam w 6tc - obawiali się pozamacicznej ciąży...ale się okazało, że jest ok 🙂 więc na pewno czeka mnie jeszcze jedno po 12 tc, a co z resztą to zobaczymy. będę Wam wszystko opowiadać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonab niekoniecznie-zalezy to od lekarza ja jestem umowiona na 12 pazdziernika na USG i konsultacje z lekarzem,kolejna wizyte mam juz wyznaczona na 1 grudnia ale oni w tych gabinetach maja USG znam dziewczyny,ktorym robiona a ktorym nie pozniej,doradzaly,zeby powiedziec na wizycie,ze brzuch boli to wtedy robia odrazu 🙂 🙂 🙂 teoretycfznie w Irlandii podchodza do ciazy w sposob zupelnie naturalny,ze jezeli ciaza jest slaba to sie poroni i tak ma byc.... a pozniej wszystko oki, oczywiscie jesli ktos powyzej 12 tyg. zle sie czuje i cos tam mu dolega-to zajmuja sie taka osoba dobrze,ale jesli nic sie nie dzieje bada cie polozna...itd. nawet tutaj nie robia badania glukozy,nie badaja inwazyjnie,nie nacinaja!!!!! po porodzie mozesz wyjsc juz tego samego dnia lub na drugi dzien..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...