Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc mamuski, wrocialm juz z zakupow na obiadek, tato zabiera sie za gotowanie a ja mam za zadanie chalupe odkurzyc, wiec trzeba sie za robote wziasc. córa od rana szaleje, ja nie wiem jak to jest, moj przyklada reke lub jest tylko w domu mala spokojna, on do pracy a dziecko w brzuchu sobie robi ring jakis i brzuch skacze cały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc Brzucholki 🙂

ja juz wyspana, po sniadanku i zaraz lece na miasto ...
u mnie cale szczescie juz nie sypie ...
... bo codzienne odkopywanie auta z zaspy nie nalezy jednak do przyjemnosci 😉

... moj Konrad tak sie cieszyl ze swojej wypasionej/profilowanej poduszki a w nocy wypadla mu z pod glowy i spal na golym materacu :laugh: hehe

Amii jak Cie nie ma ( tak jak wczoraj ) to ja juz w stresie, ze te cholerne nery znowu Cie zlapaly -
fajnie wiec ze dzis jestes 🙂

zdrowka dla Remika zycze - mam nadzieje, ze lekarz szybko zaradzi problemowi i chlopczyk nie bedzie sie tak meczyl ...
iskierko TY tez uwazaj na siebie !

jak wroce z miasta tez sie za sprzatanie biore ...
juz mi sie nie chce 🤢

ach ... kciuka oczywiscie za bogusiowe USG trzymam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki,

Iskierka trzymajcie się cieplutko i nie dajcie choróbsku.
Mnie też coś gardło pobolewa więc a wczasu trzeba zareagować.

Klapoucha ja tez mam turystyczne łóżeczko od siostry. Może nie jest tak efektowne jak drewniane ale naprawdę się sprawdza.
Jakiekolwiek wyjazdy można złożyć zapakować do samochodu i maluch śpi w swoim wyrku a i też ze wzgledu na kółka przestawienie łóżeczka nie nastręcza żadnych problemów.

Ilona ja wczoraj też weszłam do naszego centrum i chwyciłam śpiochy + koszuleczka. Cena mnie przeraziła kompletnie 48 zł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonka no niestety ... ja tam wolalabym tylka z domu w ogole nie ruszac, ale niestety przed porodem musze ogarnac wszystkie sprawy zeby pozniej moc sie juz tylko Dzidzia zajmowac 😆 ... a jesli chodzi o ciuszki to w niektorych sklepach rzeczywiscie totalne przegiecie ...
welurowe pajace to juz w ogole ceny z Marsa maja 🤢

.. dobra lece ... milego dnia Kuleczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny!!

Oj dawno mnie tu nie było (brak laptopa) ale od dziś już jestem. Pewnie sporo straciłam nie czytajac tego co piszecie i raczej tego nie nadrobie tak dużo pisałyście 🙂 🙂 🙂

Dziewczyny mozliwe, że juz o tym rozmawiałyście ale zapytam czy kupujecie juz dla dzidzi takie rzeczy jak łózeczko, wózek, ubranka? Jak to jest z tymi przesadami, ze niby się wczesniej nic nie kupuje?

Pytam bo ja od czasu do czasu kupie mojemu synusiowi jakieś ubranko bo jak tu sie oprzeć jak wszystko takie słodkie 🙂
Mój Tomuś chciał mi zrobić niespodzianke i kupił na allegro śliczne łózeczko, na które wlasnie czekamy...

Powoli zaczynam ogladać wózki czy to nie za szybko?termin mam na koniec marca lub poczatek kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aniulka
Ja tez mam podobny termin. Czekam na łóżeczko z allegro a wóżek już kupiony. Zakupy się już u nas zaczęły. Jakieś ciuszki chyba też już każda ma. Za wcześnie to napewno nie. Ja chce mieć wszystko gotowe do końca lutego. Na wszelki wypadek jakby dzidzia postanowiła szybciej się pojawić na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniulka ja to porozkładałam sobie na miesiące i każdą większą rzecz kupuje w innym miesiącu by nie mieć odrazu tak wielkiego wydatku.
Np. łóżeczko w lutum
wózio początek kwietnia
a resztę wyprawki w marcu

No chyba że mała zrobi psikusa i przyjdzie na początku kwietnia to wózek kupie jak ją urodzę bo ja chce sama z Mężem wybrać wózio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Bogusiu ja myślę podobnie, niech sobie już wszystko spokojnie czeka, ale wiesz jak to mama i teściowa jakieś przesady, że to za szybko itd


A mozesz pochwalić się jaki wózek kupiłaś? Ogladam na allegro ale taki wybór, że nie bardzo wiem na jaki się zdecydować. Oczywiście chodzi o taki wielofunkcyjny...

Czy w naszym tygodniu ciazy można już oczekiwać, że maluch obrócił się główka do dołu? Jutro ide na wizytę i właśnie tak się zastanawiam czy lekarz będzie robił mi USG...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz racje Ilonko lepiej tak to sobie rozłożyć, żeby nie zbankrutować 🙂

My właśnie konczymy remont w domu i tak naprawde dopiero teraz bedę na spokojnie mogła zajać się zakupami dla maluszka.

Czy u Was tez jest taki zwyczaj, że wózek kupuja dziadkowie????
Moi rodzice się zdeklarowali, wiec mi pozostaje tylko wybrać model 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewuszki poszukuje pościel do łóżeczka która ma kilka elementów ale jakie znajdę to mają baldachim a do nas nie pasuje baldachim i zresztą ja jestem przeciwniczką takiego typu rzeczy.Może którejś z Was rzuciła się w oczy fajna pościel bez baldachimu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
może ja sie troszke wtrące 🙂
w tym tyg ciąży mozecie sie juz spodziewac ze dziecko obrociło sie głowkowo do dołu 🙂 mozecie nawet same to czasem wyczuc czujac ruchy maleństwa u gory pod zebrami sa one silniejsze 🙂
co prawda u kobiet ktore rodziły szybciej maleństwa sie obracaja ale to chyba takiej reguły nie ma.moja malutka była obrocona głowka juz w 24 tyg 🙂 moze czasem zmieniła pozycje ale rzadko 🙂 czułam ja bardzo dobrze a jestem pierworódką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Baby 🙂

nie wyspałam się. ale obudził mnie ból gardła 😠 więc już wiadomo, gdzie choróbsko małża polazło...

Iskra życzę wszystkim wam zdrówka! wiesz, też mi jakoś twardnieje tylko nad blizną...

bogusia kciuki ściśnięte za rozkrok bobasa 🙂

klapoucha mi też zęby lecą jak cholera. dobrze, że tu darmo robią ciężarówkom...a łóżko fajoskie!

Madzik podeślij do mnie ten śnieg, bo u nas już się szaro-buro zrobiło...a ja tam lubię zimę 😁

Darusia - moje dziecko niestety uparcie leży w pozycji bocznej, kręci się tylko w osi poziomej i oby jej tak nie zostało, bo wolałabym rodzić siłami natury jednak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia Ty juz w każdej chwili możesz mama zostać 🙂 moja kolezanka urodziła w 37 tygodniu 🙂 dzięki za info

Ilona ja kupiłam pościel z baldachimem ale nie wiem czy go zawieszę. Sporo zestawów ogladałam swego czasu i szczerze powiem, że tam gdzie wiecej elementów to jest baldachim... Chyba że kupisz taki a go nie zawiesisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mała leży pośladkowo i chyba tak jej dobrze.Mam nadzieje że się jeszcze obróci ale nie zaprzątam sobie tym głowy bo dla mnie poród naturalny czy cesarka to ostatnio wsio ryba.

Aniulka ja powiedziałam moim że jak jeszcze raz usłyszę jakiś głupi przesąd a nie daj Boże coś mojej małej się stanie to zgonie na nich że wykrakali.Przerazili się tym i już nic mi nie mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulka ja wychodzę z założenia że co miesiąc coś kupuję dla maluch bo później może być problem z wyłożeniem tak dużej sumy pieniązków.
Ciuszki i łóżeczko mam od siostry, teraz kupiliśmy pościel, kołderkę buteleczki i smoki.

W przyszłym miesiącu plan obejmuje zakup nosidełka i jeszcze cos tam się znajdzie.

A jeżeli chodzi o wózek to pod koniec marca dopiero bedziemy kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulka ja tez rozkładam zakupy na raty i w żadne przesądy nie wierzę, bo jak by tak słuchać co wolno a czego nie, to nawet oddychać byś nie mogła.
Często spotykam się z tym, że dziadkowie kupują wózek, ale wiesz to zależy po prostu od tego czy mogą sobie na to pozwolić (tak myślę 🤢 )
Moim zdaniem wózek najlepiej wielofunkcyjny, bo wszystko jest z sobą elegancko spasowane,ale pamiętaj żeby kupić bryczkę odpowiednią do warunków w których mieszkasz, bo np. jeśli mieszkasz na 4 piętrze bez windy, to patrz na wózki lżejsze, jeśli chodniki są nie najlepszej jakości, jakieś dziury itp. to muszą być pompowane koła (chociaż ja innych po uwagę nie biorę 🙂), wielkość po złożeniu, żeby Ci się w aucie bez problemu zmieściło (pomyśl o tym, że przy dziecku kilka gratów zabrać będzie trzeba), nie wiem co Ci jeszcze napisać. Sama będziesz najlepiej wiedziała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w sumie chyba przekręcił już dzidziol głową w dół bo od jakiego czasu czuje jakby mi ktoś wpychał coś w płuca i w żołądek. Czuję też dzidziusia bardzo wysoko. Wszystko dzisiaj się wyjaśni. I czekam na ten szpagat 😉 Niech juz będzie 16:30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...