Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zrobiłam sobie kawke z ekspresu Senseo i .....zaraz chyba wyląduje w zlewie 😞Mam dzisiaj ochote na sprzatanie.

Ja mam ciuszki po Niko i po moim rodzenstwie.A przeciez te w sklepie jak kupujemy to sa bardziej ujeba.....z zarazków niż już te noszone.A jestem szczesliwa,ze dostaje od kuzyna ciuchy dla Niko.Bo to jest skandal płacic za spodnie 50zl 😮o tak place,a maly pojdzie do przedszkola i kolana po 2 dniach zjechane 😠Fakt my na butach to nie oszczedzamy.
Ja to mówie,ze kazdy robi jak uwaza 😁
A żonki w ciąży trzeba słuchać,a jak juz urodzi to jej cale 9 m-c wygarnąć 🤪 🤪



Mały mi kolędy śpiewa 🙂Chwała na wysokosci......łiiiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale znalazłam dobry przepis właśnie go zrobiłam pycha laski polecam !!!
Pączki z serka waniliowego
Składniki:

250 g serka waniliowego homogenizowanego

1 i ½ szklanki mąk

4 łyżki cukru

szczypta soli

3 jajka

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżka spirytusu lub octu

Wszystkie składniki mieszamy mikserem i łyżką formujemy kulki (i tak wyjdą Wam przeróżne cudaki) i wrzucamy na bardzo gorący olej (co najmniej 4 cm oleju w garnku) i smażymy aż z obu stron będą rumiane. Wykładamy na ręcznik papierowy, żeby odsączyć olej.Posypujemy cukrem pudrem i ...tu muszę napisać, że zjadłam mnóstwo takich pączusiów jeszcze ciepłych 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
ale znalazłam dobry przepis właśnie go zrobiłam pycha laski polecam !!!
Pączki z serka waniliowego
Składniki:

250 g serka waniliowego homogenizowanego

1 i ½ szklanki mąk

4 łyżki cukru

szczypta soli

3 jajka

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżka spirytusu lub octu

Wszystkie składniki mieszamy mikserem i łyżką formujemy kulki (i tak wyjdą Wam przeróżne cudaki) i wrzucamy na bardzo gorący olej (co najmniej 4 cm oleju w garnku) i smażymy aż z obu stron będą rumiane. Wykładamy na ręcznik papierowy, żeby odsączyć olej.Posypujemy cukrem pudrem i ...tu muszę napisać, że zjadłam mnóstwo takich pączusiów jeszcze ciepłych 😁



hmmmm....ja tez chce 🙂Ale tez moze jutro zrobie....dzisiaj mnie znajoma pocieszyla,ze ona w ciazy wazyla 103kg,a wiec spokojna glowa.Hihi...a jej maly 5200 😮 😮siłami natury urodzila.Ale 17lat temu.Debile w tym szpitalu byly chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja zrobiłam wyszne są dziewczyny słodkie i pożywne mój Hubert skacze po nich chyba mu smakują dziś jadę na zakupy to zaopatrzę się w serki waniliowe hi hi :P
ale szkoda że tylko 4 chłopu zostawiłam no ale niech się cieszy z tego co ma bo może się nie dowiedzieć że coś zrobiłam hi hi 🙂 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ten łosoś wyszedł rewelacyjny!!! 🤪

Kasia ja jak robię wywar z 3 dużych albo 4 mniejszych skrzydełek to daję dużo wody. Taki spory garnek cały. Do tego suszona włoszczyzna, więc mało objętościowo zajmuje. Potem w gotowym rosołku gotowałam ziemniaki i brokuł, więc sporo wyparowało.

gulek całkowicie się zgadzam. Do tego ta nieszczęsna wanienka stała 2 lata w piwnicy. Plastiku chyba raczej się nie da wygotować. A wanienka to nie taki drogi zakup by używaną nabywać.

leliva: ja robię taką sałatkę z tuńczyka:
tuńczyk w kawałkach w sosie własnym, puszka kukurydzy, 3 jajka na twardo, mała cebula, sól, pieprz, majonez. Prosta ale bardzo dobra wychodzi.

A na pączki też mam fajny sprawdzony przepis tylko z białego chudego sera. Także nie tak bardzo kaloryczne, a smakują rewelacyjnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze chciałabym by mnie tak plecy po byle czym nie napierdzielały to bym tyle fajnych rzeczy w kuchni porobiła i trochę chłopa utuczyła 😞 Teraz oczywiście zdycham choć łososia dwa dni przygotowywałam. Wczoraj sobie pieczarki umyłam, pokroiłam i usmażyłam, a dziś całą resztę zrobiłam i to naprawdę nie było dużo stania 😞 A te plecy tak bolą. Jutro spytam Andrzejka czy by mi coś na to poradził 😞 Już teraz plecy nie tylko w krzyżu mnie bolą, ale i w odcinku piersiowym, gdzie mam skrzywienie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady zupka już zrobiona i właśnie ją konsumuję 😘 cieszę się, że łososik smakował 🙂
Ale ta zupka rewelacyjna 🙂
Mnie też bolą strasznie plecy i ogólnie mam mdłości, a jakiś czas temu wymiotowałam jak kot :/ i jakoś w głowie mi się kręci, miałam odkurzać, ale niestety z odkurzania nici ze względu na ten cholerny kręgosłup :/ poleżakuję troszkę to może kręcenie przejdzie.

Moja Marysia już od 4 dzisiaj wojuje 🙂 🤪 chyba będzie akrobatką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, nie lubię łososia ale jakoś jak Ty o nim piszesz to nawet bym zjadła 😁 też bym porobiła coś w kuchni gdyby nie pachwiny i plecy 😞 i żebym miała w pobliżu sklep, bo często nie mam składnikow.

Ggulek, to dobrze że już wyszłaś 🙂 najważniejsze aby Cię już nikt nie wkurzał. I weź swojemu powiedz albo pokaż , że jaką krzywdę może wyrządzić takimi komentarzami w sprawie wbrew pozorom błahym sprawom.. 🙂

Mulant, Ty wiedźmo 😁 musiałaś dać ten pączkowy przepis? wiesz jaką mam ochotę teraz? żeby Cię Bozia czasem zgagą teraz nie ukarała 🙃

Idę strugać ziemniaki bo głodna jestem 🤪 dziś przyszła moja 'sukienka' na sylwestra. Na ktorego albo nie pojdę, albo pojdę i będę tylko siedzieć. Fajna, troszku pognieciona, ładnie brzuszek widać 🙂 tylko z tyłu..za bardzo pokazuje, że już nie mam talii i że mam szpiczaste pośladki i duże boczki (schaby).
Ogolnie spadam 🙂 dopiero co wstałam, ale i tak się nie wyspałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejjka
ggulek a rzucę myszą w tgo tojego chłopa, co za maruda
byłam na zakupach 🙂 🙂 🙂 kupłam gry dla dzieci, mojej mamie pomogłam wybrac prezent dla Michała, Majkę obkupiłam na przecenach a ile jest dla małych dzieci ubrań szok 🙂 dzisiaj przejrze chyba kartony dla Poli bo jutro chce tez skoczyć do sklepu a nie chce się zdublować 🙂
dzisiaj ubieramy choinkę
głodna jestem robie lane kluski 🙂
wy tu przepisy serwujecie, chyba sobie pospisuje bo ja przy garach nie wystoje 🙂 beda na pozniej
a pączki hmmm odwiedzam moich rodziców wieczorem i mam świeze cieplutkie, oni robia tradycyjnym sposobem w cukierni, bez chemi więc sa przepyszne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kosz na pranie juz pusty,a wiec pora brac sie za szaf w sypialni.

Łóżko mi sie marzy przebrane 🤔ale poczekam na meza.Musi mi materac przewrócić,bo już dziura mi sie robi.Ciagle spie e jednej pozycji juz nawet on ma tego po dziurki w nosie 🤪

Ja chce cos dobrago zjesc......placki ziemniaczane zrobie 😉Ale to jak ogarne sypialnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia ja tez oproznilam swoj kosz z prankiem i jest pusto nareszcie 🙂 jeszcze tylko szlafrok musze przeprac, tesciowa mi kupila do szpitala w ciuchbudzie, taki zajebisty rozowy polarkowy 🤪
Ja jak sie lepiej poczuje to usmaze racuszki z jabluszkami mniam 😉
Astra, pyszny przepis wynalazlas na ta brokulowa 🙂
Mulancik przepis na paczusie brzmi smacznie 😉
Obdarzona nie przejmuj sie schabikami, nie jetes sama, ja wczoraj wyjelam z szafy swoja przepiekna mala czarna na ramiaczkach bo chcialam ja ubrac na Wigilie, ale chuj nie ubiore jej bo wygladam w niej jak maly salceson skrepowany sznurkiem 🙂 mam koszule za dupe to ja ubiere 🙂
Sztunia, no teraz jest strasznie duzo wyprzedazy zarowno dla dzieci jak i dla doroslych 🙂 fajnie masz ze ktos Ci zrobi pyszne paczusie, zarzuc no jednym chociaz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no poszalałabym na tych wyprzedazach ale co mozna z takim bebenem kupic 🙂 hihi
a u mnie pranie na suszarce i non stop sie pierze, prasuje tylko Majce swoje składam do szafy

ja marze zeby skoczyc do szperaka, mamy taki spoko a dla niemowlaków tto sa super ciuszki
np. ja jeszcze nie bedac w ciązy kupiłam sukienkę na chrzciny dla POLI 🙂 marzyłam o takiej białej naturalenj z falbankami haftowanej, wygladać bedzie jak boża owieczka 🙂

musze odlezec te zakupy a mnie nosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
dajcie przepisy na te pączki z sera i ziemniaków
proszę!!!


Moje z sera chudego:

250g białego chudego sera
3 jajka
3/4 szklanki cukru
czubata łyżeczka proszku do pieczenia
2 czubate łyżeczki cukru waniliowego
2-3 szklanki mąki
olej do smażenia, cukier puder do posypania, może być dżemik na ząbek do tego 😉)

Ciasto zagnieść (jeśli się do rąk przykleja to dodać mąki więcej), uformować w dłoniach kulki wielkości gdzieś orzecha włoskiego. Do garnka nalać oleju jakieś 3cm. Do bardzo rozgrzanego oleju wrzucać kulki, nie za wiele na raz. Smażyć powoli aż urosną na małym ogniu. Wyjąć na papierowy ręcznik by odsączyc z tłuszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
mulant napisał(a):
dajcie przepisy na te pączki z sera i ziemniaków
proszę!!!


Moje z sera chudego:

250g białego chudego sera
3 jajka
3/4 szklanki cukru
czubata łyżeczka proszku do pieczenia
2 czubate łyżeczki cukru waniliowego
2-3 szklanki mąki
olej do smażenia, cukier puder do posypania, może być dżemik na ząbek do tego 😉)

Ciasto zagnieść (jeśli się do rąk przykleja to dodać mąki więcej), uformować w dłoniach kulki wielkości gdzieś orzecha włoskiego. Do garnka nalać oleju jakieś 3cm. Do bardzo rozgrzanego oleju wrzucać kulki, nie za wiele na raz. Smażyć powoli aż urosną na małym ogniu. Wyjąć na papierowy ręcznik by odsączyc z tłuszczu.


zrobię je po świętach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Kobiety, a moze by tak zalozyc jakis nowy watek z przepisami kulinarnymi? 😉



ooo...dobry pomysł.Wszystkie beda w jednym miejscu.Tu bedzimy o nich wspominac,a tam dodawac tylko przepisy?


No wlasnie, bo tak to ciezko pozniej wyszukiwac ktora co wrzucila i na ktorej stronie sie to znajduje 🙂 a tak bedzie wszystko w kupie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...