Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,5181739,Jak_cwiczyc_Miesnie_Kegla.html
no mamuśki, do ćwiczeń przystąp 🙂 ta pogoda to chyba Was wszystkie uśpiła, bo cicho tu jak w kościole ;-)


Kasia nam mówili w szkole, że jeśli się sumiennie mięśni Kegla nie ćwiczyło od początku ciąży to już się nie powinno ćwiczyć w trzecim trymestrze. Nawet to nie pomoże tylko zaszkodzi. Może być nawet trudniej wypchnąć dziecko. Etapy prawidłowych ćwiczeń są 3 i jeśli nie jest sie juz na tym zaawansowanym to nic ćwiczenia nie pomogą. Za to trzeba zacząć ćwiczyć od razu po porodzie (oczywiście jak już nie boli), żeby wszystko ładnie wróciło do normy i żeby nie miało się później problemów z trzymaniem moczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):

Kochana ciesz się, że brzuszek maniuni, ja też mam malutki w porównaniu do Astry, Sztuni czy Obdarzonej, ja mam w obwodzie ok 90 cm, więc też skromnie, wiadomo, że chciałoby się taaaaaki duży, ale widocznie nie jest nam to dane 🙂 może jeszcze później cosik się zmieni ;-)


Że co? Że dużyyy? Mi wręcz przeciwnie marzyłaby się taka drobina. Dziś się mierzyłam i wyszło 113 cm :] Na domiar złego jestem na etapie gruntownych porządków i co wieczór krzyż łupie z obciążenia. A jeszcze 2 miesiące. Ale się wytrwa 🙂

A tak w ogóle cześć! Wskoczyłam już na L4 więc bardzo możliwe, że będe się wtranżalac w rozmowy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):

Kochana ciesz się, że brzuszek maniuni, ja też mam malutki w porównaniu do Astry, Sztuni czy Obdarzonej, ja mam w obwodzie ok 90 cm, więc też skromnie, wiadomo, że chciałoby się taaaaaki duży, ale widocznie nie jest nam to dane 🙂 może jeszcze później cosik się zmieni ;-)


Że co? Że dużyyy? Mi wręcz przeciwnie marzyłaby się taka drobina. Dziś się mierzyłam i wyszło 113 cm :] Na domiar złego jestem na etapie gruntownych porządków i co wieczór krzyż łupie z obciążenia. A jeszcze 2 miesiące. Ale się wytrwa 🙂

A tak w ogóle cześć! Wskoczyłam już na L4 więc bardzo możliwe, że będe się wtranżalac w rozmowy :P


Ja też się cieszę, że mam mały brzuch, bo jak mój kręgosłup już tak ledwo zipie to przy większym obciążeniu już bym chyba na wózku inwalidzkim była. Są plusy i minusy. W sklepie jak jestem w zimowych ciuchach to nikt mnie przy kasie nie przepuści, bo za bardzo nie widać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak w ogole to jestem wkurzona:/ dziś byłam sobie w netto z mamą jak wracałam od lekarza i zawsze kupuję pod pachy niveę w kulce, czasem fa, ale tam były w kulce takie badziewia i z normalnych było fa w spreyu, kurde dziś to jak się po kąpieli tym psikałam to omal się nie udusiłam. I choć to było godzinę temu dalej mnie gryzie w nosie i kicham:/ co za cholerstwo, wolę się spocić i śmierdzieć 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Lady, a pokaż brzucha 🙃 🙃 🙃
bo dodałaś tylko na początku jak do nas przystąpiłaś, i raz brzucholka z pępkiem, ale ja bym chciała zobaczyć go z profilu 😆 wścibska jestem , wiem 😎


Ja to chyba najwięcej zdjęć mam w galerii z was wszystkich 😜 Brzucho z 19, 21 i 24 tygodnia. Teraz chciałam zrobić w 30 żeby jakąś różnicę było widać od ostatniego zdjęcia, ale jeśli sobie życzysz mogę zrobić teraz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, no to rozpinaj kurtałę i heja do przodu, a co! Póki możemy to trzeba korzystać z tego przywileju 🙂 Chociaż ja taka mądra, ale gdyby nie mój luby to bym pewnie jak sierotka czekała :P

Obdarzona, nie mam czasu, tzn. nie powinnam mieć bo kupa rzeczy jest do zrobienia, ale jak widać nie robi to na mnie większego wrażenia 😁
Ja też jeszcze nie piorę, zostawiam na luty. Mam jakąś taką schizę, że jak teraz to zrobię to potem osiądzie kurzem i będzie kiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):

Ja też jeszcze nie piorę, zostawiam na luty. Mam jakąś taką schizę, że jak teraz to zrobię to potem osiądzie kurzem i będzie kiła.


Ja to samo uważam. Tylko się boję, że potem siły nie będę miała. Ale to najwyżej zatrudnię męża 😁
Zrobiłam zdjęcia. Już wstawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Ty Lady, a nie wiesz czy Weronika jest głowką do dołu? bo masz troszku brzuch podobny do mojego teraz. ja miałam okrągły ale zmienił się, zrobił taki większy na dole a płaski przez długość 😁


Mam USG 7 lutego to się dopiero wtedy dowiem. Wydaje mi się, że jeszcze nie jest, bo wciąż ruchy czuję nisko, najwyżej w okolicy pępka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, świetny brzuch 🙂 Taki drobny właśnie. Ja jak chcę wieczorem w łóżku pooglądać tv to leżąc na plecach z głową opartą na wysokiej poduszce już nie mogę się przykryć bo nic nie widzę 😁 Za to mam pokaz cyrkowy z Dżonym w roli głównej i gwóźdź programu - jak wypchać nogę tak, żeby zrobić z brzucha mamy namiot 🙂 Więc po co mi tv 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super izunia no u mnie też zapina się wszystko w srode mam malowania wkońcu mąż przypomniał sobie że jak odgrzybialiśmy to preparat zrobił białe plamy potem meble przestawić no i czekam do 37 tygodnia i biorę się za sprzatanie wszystkiego i po nim na porodówkę a no i jeszcze jedziemy do makro po zapasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej Izunia a ile będzie was kosztowała szafka pod przewijak u stolarza? wy zamowiliscie okna a my też wczoraj, 4 dachowe hehe 😁

Lady, to jeszcze miesiąc 😁 zleci 🙂

jejciu, u mnie też będzie szykowanie, tylko że u mnie na stryszku już wszystko jest, tzn ściany postawione, drzwi, podłoga, elektryka i takie pierdoły, tylko te 4 okna trzeba zamontować i trzeba podopinać takie sprawy 'surowego' remontu. I zacznie się malowanie, wybieranie płytek, paneli, mebli.. kurde a ja nie mam pomysłu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Izunia, to musisz mieć niezły teatrzyk jak leżysz 😁 ja to jestem w trakcie czytania książki na poł leżąco i mam książkę w obu rękach ale jest ona oparta na kołdrze, a kołdra na brzuchu, a ten mały terrorysta robi \' fale\' albo kopie bezpośrednio w żołądek a książka skacze i literki mi skaczą hehe 😁 to jest kowboj mały 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Ej Izunia a ile będzie was kosztowała szafka pod przewijak u stolarza? wy zamowiliscie okna a my też wczoraj, 4 dachowe hehe 😁

Lady, to jeszcze miesiąc 😁 zleci 🙂

jejciu, u mnie też będzie szykowanie, tylko że u mnie na stryszku już wszystko jest, tzn ściany postawione, drzwi, podłoga, elektryka i takie pierdoły, tylko te 4 okna trzeba zamontować i trzeba podopinać takie sprawy 'surowego' remontu. I zacznie się malowanie, wybieranie płytek, paneli, mebli.. kurde a ja nie mam pomysłu 🤢


Wiesz co dobre pytanie 😉Ma nam dac znac ile wszystko kosztuje.Jeszcze nam robi szuflady do szafy w sypialni.A wiec jak bede wiedzic to dam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
Lady, świetny brzuch 🙂 Taki drobny właśnie. Ja jak chcę wieczorem w łóżku pooglądać tv to leżąc na plecach z głową opartą na wysokiej poduszce już nie mogę się przykryć bo nic nie widzę 😁 Za to mam pokaz cyrkowy z Dżonym w roli głównej i gwóźdź programu - jak wypchać nogę tak, żeby zrobić z brzucha mamy namiot 🙂 Więc po co mi tv 🙂


No wiesz jesteś 3 tygodnie przede mną, a na tym etapie to dużo 😉 Moja niunia jeszcze się tak nie rozpycha żeby było widać jakieś nierówności na brzuchu od jej nóżek czy rączek, ale za to brzuch mi skacze czasami nieźle 😉 Mój Łukasz właśnie ostatnio zauważył, że jak oglądaliśmy film to ja zamiast patrzeć się na ekran podziwiałam ruchy brzucha 😁 Co tam, to dużo ciekawsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
potworek śpi, normalnie bunt nam sie zaczyna na maxa
mam tylko nadzieje ze akcja goraczka sie skończyła, to chyba był zab, 15-sty 🙂

tesciowa była z teściem brrrrr... ale mam obiad na jutro 🙂
ide wieszać pranie i dziś już spie z męzem nie ma bata i niech ona do młodej wstaje 🙂
ja też piorę w lutym, nie szaleje, po co ta leżec i się kurzyc, a poza tym przecież jeszcze nie mamy pokoju zrobionego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...