Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Bry
Całą noc przespałam, skurczów brak 🙂
Nic mnie nie boli. Ale na razie się nie cieszę, żeby się czasem nie okazało,ze to cisza przed burzą.

Izunia, ja też się zastanawiam jak ja bez Bartka wytrzymam 🤨



powiem Ci,ze jak ostatnio bylam to Nikosia dopiero na 3 dzien pobytu widzialam.wylam jak male dziecko i jak odchodzili to mi bylo tak trudno.ALe co tam za to meza ciagle meczylam telefonami co robia,jak Niko chyba do glowy ze mna dostawal.

Jade do sklepu,bo zaraz bedzie akcja okna,a pozniej sprzatanie.Jejku co to bedzie dzisiaj u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja muszę sobie wynaleźć coś do ubrania na dziś, w ogóle muszę się doprowadzić do kultury.. Włosy wyprostować, namalować sobie twarz na ryju...
Jezus, ja do ludzi idę 🤢 I że co niby mam założyć na wieczór? Worek od kartofli? 😞 przecież ja się w nic nie mieszczę... W ogóle to mi się nie chce i jak pomyślę, że cała rodzina będzie mnie dziś oglądać i zadawać te same pytania, to mi się odechciewa wszystkiego 🙃
Torbę do szpitala wpakuję w samochód, na wszelki wypadek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ranne ptaszki 😁 ja wstałam, i tak nic nie czaję bo miałam bardzo płytki sen i spałam na siedząco 😁 ale to standard 🙂

Izunia, jakoś dasz radę bez Niko, będziesz miała za to drugiego synka przy sobie 😁

Astra, a Ty dziś masz tą 18 brata 😁 nooo pobędziesz z młodzieżą , zrelaksujesz się. Tylko jeśli to jest głośna impreza to wspołczuje Wikusi 😞 Moj Filipek przeżył 2 takie, 18-stkę i sylwester ale jakoś to zniosł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wstaję, już wstaję 😉 Ale w łóżeczku tak cieplutko.

Pospałam i jak zawsze z rana mam mocny ból jak na okres :/ Nie wiem czemu rano skoro to po nocy gdy odpoczywam. Może to ma związek, że oksytocyna lubi ciepło i ciemno?
Wieczorem natomiast zawsze kamienieje mi brzuch i apogeum twardości osiąga też jak już zasnę i chcę wstać na siku np. po jakis 2 godzinach spania. Wczoraj Łukasz musiał mi pomóc wstać do tej toalety, bo sama się podnieść nie mogłam przez ten kamień i do tego odrętwiałe plecy. Jejku jak to jeszcze miesiąc się będę tak turlać to nie wiem jak wytrzymam.

Dziś mamy z mamą ambitny plan wyszorowania szafek w kuchni. Znając życie mama będzie chciała większość zrobić, ale ja też się trochę muszę poruszać, bo zauważyłam, że dla mnie teraz najgorsze jest tkwienie za długo w jednej pozycji. Czy za długo siedzę, czy za długo leżę, czy chodzę to jest źle.

ewci@ tak sobie myślę, że skoro Ci na KTG skurczy nie wykryło, a Ciebie boli ten brzuch to może od tego, że Iga tak bardzo fika i coś uciska? Chociaż z tym KTG już też różne historie słyszałam, że nie zawsze jest takie adekwatne do tego co naprawdę się dzieje, albo nie zauważą w szpitalu, że się popsuło itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, ja zaś w nocy mam bole jak na okres ale nie co każdą noc. Ale dziś w nocy miałam, byłam już posrana. Chcę rodzić, ale zawsze jak mnie boli jak na okres to się modle żeby to jeszcze nie to było hehe 😁 no a z rana tępy bol plecow mam okresowy. Myślę, że to nie ma związku z oksytocyną, choć cholera wie 😁 ja myślę, że Twoja macica taki sobie czas wybrała 🙂
Ja nie sprzątam aż tak dziś bo mi się nie chce.

Zajebista pogoda za oknem. Szkoda, że jestem niewyspana to bym mogła spacerować. Ale chyba i tak to zrobię 😁 ale sama nie chcę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
No wstaję, już wstaję 😉 Ale w łóżeczku tak cieplutko.

Pospałam i jak zawsze z rana mam mocny ból jak na okres :/ Nie wiem czemu rano skoro to po nocy gdy odpoczywam. Może to ma związek, że oksytocyna lubi ciepło i ciemno?
Wieczorem natomiast zawsze kamienieje mi brzuch i apogeum twardości osiąga też jak już zasnę i chcę wstać na siku np. po jakis 2 godzinach spania. Wczoraj Łukasz musiał mi pomóc wstać do tej toalety, bo sama się podnieść nie mogłam przez ten kamień i do tego odrętwiałe plecy. Jejku jak to jeszcze miesiąc się będę tak turlać to nie wiem jak wytrzymam.

Dziś mamy z mamą ambitny plan wyszorowania szafek w kuchni. Znając życie mama będzie chciała większość zrobić, ale ja też się trochę muszę poruszać, bo zauważyłam, że dla mnie teraz najgorsze jest tkwienie za długo w jednej pozycji. Czy za długo siedzę, czy za długo leżę, czy chodzę to jest źle.

ewci@ tak sobie myślę, że skoro Ci na KTG skurczy nie wykryło, a Ciebie boli ten brzuch to może od tego, że Iga tak bardzo fika i coś uciska? Chociaż z tym KTG już też różne historie słyszałam, że nie zawsze jest takie adekwatne do tego co naprawdę się dzieje, albo nie zauważą w szpitalu, że się popsuło itd.



Co do KTG to ja jak trafiłam z regularnymi skurczami na porodowke,a ci do mni co ja tam chce jak zero skurczów mam 😲A ból byl jak ...i na patologie mnie polozyli.To chyba zalezy jak mi je odczuwamy.Pomyslalam sobie Boze co to bedzie jak przyjda te skurcze i KTG je bedzie łapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Okno w kuchni juz wywalone,nowa rama wsadzona......i parapet wywalili 🤪 🤪Ale sie ciesze,bo chcialam wymiec,a maz mowil po co jest dobry.Hihihihi...kolega mowi wez wywal nowy dasz 🙂I postawilam na swoim...tylko znowu kolejny wydatek.W kuchni jest tragedia,ale dam rade posprzatac.Maz mi pomoze bedzie ok.

Kupilam sobie swiezy kolacz z makiem i serem.Mniam.....pozniej zrobie kawke to beda sie zajadac.Szwagier ma przyjechac pomoc mezowi..Bedzie szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki;-) postanowiłam do Was dołączyć - marcóweczki -łączcie się ;-) ja jestem w 38 tygodniu i miałam dziś takie mocne skurcze w nocy, myślałam że juz sie zaczyna ale jakoś mi przeszły...... a czy któraś z Was ma problemy ze spojeniem łonowym????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, o matko to ja nie wiem , ja chyba zesrana pojadę do szpitala bo nie będę miała pewności czy moje mocne bole to już są te:/
Ja już mam wszystkie okna wstawione 😁 więc luz 🙂

Cześc, The Ewcia 🙂 no my też mamy takie skurcze w nocy. Jeśli chodzi o spojenie łonowe to nieraz boli i czuję taki ucisk. Ale to chyba normalne 🙂 To na ktorego masz termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coraz więcej tu nas przed rozwiązaniem.

Iza no właśnie ciągle się słyszy o tym KTG, że nie wykazuje, a kobitki brzuch mocno boli, więc nie wiem czemu tak traktują w szpitalach to urządzenie jako wyrocznie.

My już po śniadanku wtranżoliliśmy jajecznicę z 7 jaj z szynką na smalcu 😁 Wera się przeciąga leniwie.

Aaa obdarzona czy Twój Merc też tak wali gumą? Znaczy koła, bo to raczej od kół? Kurde w całym pokoju mi gumą śmierdzi. Muszę go chyba na trochę wystawić na balkon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady, tak tak walił gumą na początku. Jak go wyjęliśmy z kartonu jak go kurier przyniosł to przez kilka dni był taki zapach właśnie gumy oraz zapach trochę sklepu wszystko po 4 zł;/
Co do KTG powinni zaprojektować inne urzadzenie wykrywające skurcze, jakieś lepsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć czopusie 😘
Ale piękna pogoda, z chęcią bym pojechała sobie nad morze pospacerować i zjeść rybkę, ale boję się troszkę 🤨 bo ten czop to miałam wczoraj na wkładce 3 razy :/ co prawda był mały, ale wolę nie ryzykować z podróżą 🙂
Mój men pojechał po świeże bułeczki i po coś do żarcia na śniadanko bo przecież w lodówce mamy tylko światło i echo 🙂 wczoraj się na Niego obraziłam, bo o 20 zachciało mi się ryby smażonej, on to olał i poszedł sobie spać, ryczałam chyba z godzinę 🙂 to chyba te hormony 🙂 bo ostatnio często ryczę, to chyba podświadomy też strach przed porodem 🙂
Lady kurcze ja mam to samo, zamiast po nocy się czuć dobrze to ja czuję się jakby mnie czołg przejechał, też Michał musi mi pomagać wstawać na siku bo sama za cholerę się nie podniosę, a do tego brzuch całą noc twardy i rano po przebudzeniu też, nie wiem kurde od czego to jest uzależnione, ale w każdym bądź razie nie jest to przyjemne :/ ale wszystko przetrwam, silna baba ze mnie 🙂 jeszcze troszkę, jutro koniec 37-mego tygodnia i później nie h się dzieje co chce 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona napisał(a):


Astra, a Ty dziś masz tą 18 brata 😁 nooo pobędziesz z młodzieżą , zrelaksujesz się. Tylko jeśli to jest głośna impreza to wspołczuje Wikusi 😞 Moj Filipek przeżył 2 takie, 18-stkę i sylwester ale jakoś to zniosł 😁

Nie, spoko, dla rodziny robią mu w domu, będzie 26 osób, a dla mnie to już tłum 😁 Dla młodzieży robi za tydzień w sobotę w knajpie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam termin na 21 marca :-) pytałam o spojenie bo strasznie boję się naturalnego porodu - miałam problemy ze spojeniem bo trochę się rozeszło i nie wiem czy przy porodzie nei bedzie jeszcze gorzej. gdy mam skurcze odczuwam ból w spojeniu i to dosyc mocny..... ale co ma być to bedzie ;-) zawsze sobie powtarzam ze miliony kobiet przeżyło wiec i ja też pewnie przezyje ;-) haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheEwcia, gdyby coś miało się dziać z Twoim spojeniem podczas porodu, to lekarze by Ci powiedzieli. Poród boli tak czy siak, przy naturalnym i tak wszystko w środku się rozciąga i rozchodzi...ale przecież jesteśmy do tego stworzone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia jak ja Ci zazdroszczę czopu hehe 😁 co do płaczow też płaczę o byle gowno, a jak przestanę płakać to nie umiem uzasadnić przyczyny płaczu 😁
Kurde ale fajnie, że jedziesz nad morze, ja też chcę 😁 weźcie mnie, będę wam torby i reklamowki nawet nosić 😆

The Ewcia, ahha no coś słyszałam o rozchodzeniu się spojenia łonowego, nie wiem za bardzo o co w tym chodzi ale pewnie niepotrzebnie przysparza Ci to stresu.. A to Twoje pierwsze dziecko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Ty masz fajnie, do morza bliziuchno 🙂 ja se mogę nad sztuczny zbiornik Jeziorsko co najwyzej jechać haha i stamtąd śmierdząca rybę zjeść, ale jakoś nie reflektuję 😁 u mamusi dzisiaj się podkarmię 😜
A na razie to ogarnęłam paznokcie, wykąpałam się, brwi wyskubałam 😮 i zrobiłam sobie kawkę z mlekiem, albo raczej: mleko z kawą 😁
Słonko świeci 😎 aż miło dziś.
Pranie się pierze, mały ogląda Kubusia Puchatka...Tylko meżol jak zwykle w pracy i sielanki ni ma 😁

Skurcze chyba ustały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
The Ewcia, ahha no coś słyszałam o rozchodzeniu się spojenia łonowego, nie wiem za bardzo o co w tym chodzi ale pewnie niepotrzebnie przysparza Ci to stresu.. A to Twoje pierwsze dziecko?


To moje drugie dzieciątko - może i dlatego boję się strasznie bo wiem co mnie czeka ;-) przy pierwszym nie miałam problemu ze spojeniem, może synek teraz jest taki duzy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TheEwcia napisał(a):
The Ewcia, ahha no coś słyszałam o rozchodzeniu się spojenia łonowego, nie wiem za bardzo o co w tym chodzi ale pewnie niepotrzebnie przysparza Ci to stresu.. A to Twoje pierwsze dziecko?


To moje drugie dzieciątko - może i dlatego boję się strasznie bo wiem co mnie czeka ;-) przy pierwszym nie miałam problemu ze spojeniem, może synek teraz jest taki duzy ;-)


czesc 🙂A kiedy mialas ostatnie usg?Jaka masz roznice meidzy dzieciaczkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Kasia Ty masz fajnie, do morza bliziuchno 🙂 ja se mogę nad sztuczny zbiornik Jeziorsko co najwyzej jechać haha i stamtąd śmierdząca rybę zjeść, ale jakoś nie reflektuję 😁 u mamusi dzisiaj się podkarmię 😜
A na razie to ogarnęłam paznokcie, wykąpałam się, brwi wyskubałam 😮 i zrobiłam sobie kawkę z mlekiem, albo raczej: mleko z kawą 😁
Słonko świeci 😎 aż miło dziś.
Pranie się pierze, mały ogląda Kubusia Puchatka...Tylko meżol jak zwykle w pracy i sielanki ni ma 😁

Skurcze chyba ustały 🙂


Też chcę nad morze 😞 Kocham morze. Morze mi wyleczyło guza tarczycy jak 5 lat miałam. Miesiąc w sanatorium i się wchłonął 🙂
Astra ja mogę jeszcze jechać do bardziej śmierdzącego Arturówka jakby co, albo na Młynek (to już na maksa blisko mnie). Chociaż na Młynku to chyba wodę spuścili na zimę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂A kiedy mialas ostatnie usg?Jaka masz roznice meidzy dzieciaczkami?[/quote

Ostatnie USG miałam w 36 tyg i powiedział że dzieciątko waży 2800 g ale nie wierzę w to...., leżalam w szpitalu i jedna z koleżanek miała usg - dziecko 3100 a urodziła chłopca 4050 więc jest róznica ;-) moja Weronisia 2 kwietnia będzie miała 5 latek ;-) panienka już z niej 😜]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...